FBMI - ČVUT !!!


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 15.03.2014 10:39:09, Jana, zhlédnuto: 19368x, reakcí celkem: 77Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj,
chtěla bych se s Vámi všemi, co uvažujete o studiu na "vysoké škole" v Kladně, na Fakultě biomedicínského inženýrství, pod uznávanou vysokou školou ČVUT, podělit o moje zkušenosti ze studia.

Po dni otevřených dveří přímo v Kladně jsem byla nadšená. Rodinný přístup, malá škola, všichni se s každým znají, individuální přístup ke každému studentovi. Tato slova přesně hlásali studenti. Až po dvou letech studia jsem pochopila, proč hlásali lež. Nabídka prezence tohoto lživého sdělení mi totiž byla nabídnuta také. Za 500,- Kč za dopoledne, kdy "pouze" odprezentuji naši školu a její dění v dobrém světle před možnými budoucími studenty.

Možná si říkáte, že 500,- není zase tolik, že se na to studenti mohou vykašlat. Pokud ale vezmete v úvahu, že při prodlužování na této škole, po přesáhnutí limitu na studium bakaláře, v Kladně platíte 30 000,- za semestr, a že takových to studentů není málo, takže i pětistovka je každému dobrá.

Co se týče studia, a hlavně kvality studia - víceméně se o žádné kvality nejedná. To, že se zdravotničtí záchranáři učí zavádět periferní žilní kanylu tím způsobem, že se podívají na nerozbalenou kanylu, přiloží ji k umělé ruce s tím, že "raději to nebudeme rozbalovat, materiálu máme málo a je drahý", je asi to nejmenší.

Jeden pokus na zápočet, na který není čas se učit, protože celý semestr máte víceméně od osmi od rána do osmi do večera, to, že ho samozřejmě neuděláte, je asi všem jasné, ale to, že za jeden pitomý zápočet budete muset na "škole" zůstat o rok déle, to už všem jasné asi není.

Není jisté, zda - li mi na studium budou stačit "jen" čtyři roky bakalářského studia, jelikož zde Vás mohou vyhodit i na konci třeťáku před státnicemi - a ještě z toho mají upřímnou radost.

Učitelé zde nejsou pro studenty, jsme pro ně pouhým hmyzem, který je otravuje.
Netají se s tím, že tato fakulta je "na ***", oni sami to vědí, ale nikdo s tím nic neudělá. 99 % učitelů nezajímá to, že jste ve třeťáku, že jste do studia vložili neuvěřitelné peníze, tři roky bez letních prázdnin kvůli letním praxím, za které ještě zaplatíte i 25 000,-, které vám škola neuhradí, a že tedy ten obor chcete dostudovat a že vás to zajímá. Jsme obyčejní ***ci, co je ruší a otravují. Proto je pro ně nejlepší vzít plácačku na mouchy a zabít nás, nejlépe jednou ranou celý ročník.

V klidu při hodinách jsou učitelé schopni říci, že nás je teď padesát, ale druhák musí podle kvót dokončit pouze dvacet lidí a ať si nemyslíme, že ve třeťáku nás nevyhodí. Že mnoho lidí vyhodí v průběhu posledního semestru, pár jich nepřipustí ke státnicím, někoho ze státnic vyhodí a někdo se ke státnicím dostane až za dva roky poté, co už školu měl dávno ukončit.


Co se týče absencí, máme povinné všechny přednášky, kde se dělá i půl hodiny prezence studentů, kteří se odškrtávají po přečtení jména učitelem na papír. Jak ubohé. Absence na cvičeních je povolena max. jedna, avšak u více než 80% nynějších předmětů máme počet absencí za semestr NULA. Bez možnosti donesení omluvenky od lékaře. V praxi to znamená, že chodíte do školy i se čtyřicítkami horečkami, protože jedna absence rovná se opakování předmětu příští rok.

Jsem ze školy nešťastná, doufám, si tohle přečte co nejvíc budoucích studentů a budou se snažit dostat, snad už kamkoliv jinam, jen ne na Fakultu biomedicínského inženýrství v Kladně.

Tuto školu by měli zavřít a ne ji i přes média chválit až do nebes.

Tento článek obsahuje pouhé minimum všech sprostých věcí, které se dějí na FBMI ČVUT v Kladně.

Avšak nikomu, byť i největším nepřátelům, bych nedoporučila studium na této pseudovysoké škole.
Na léta na vejše bychom měli jednou vzpomínat s nostalgií, avšak na tato léta teroru chci jednou úplně zapomenout.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2020 19:16:10, XxYy) Je opravdu smutné, že ani po 6ti letech od napsání tohoto příspěvku se nic nezměnilo. Já studuji obor biomedicínského technika a je to to samé, co psala Jana. Klacky vám hází pod nohy učitelé předmětů, které nejsou ani u státnic. A to, že je s danými kantory potíž, je veřejné tajemství na celé škole. Já netvrdím, že jsem vzorný student, ale vidím okolo sebe mnohem šikovnější a chytřejší lidi, kteří nedostanou zápočet o jeden někdy i o půl bod a kantor/ka se jim ještě vysměje do tváře a to mě vážně s**e!S04
    Kdyby se vyřešily problémy, o kterých všichni ví ale nic se pro to nedělá, tak by to bylo super místo.
    Bohužel realita je jiná a tak od tohoto oboru a i celé fakulty odrazuji ty lidi, kteří nechtějí někomu lézt do pr**** (např. kvůli své důstojnosti nebo proto, že to prostě neumí), protože bez toho tu nedáte ani ránu, i když máte sebelepší snahu se vše naučit. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.11.2018 15:11:56, Pavlicek) No, nějak nemohu souhlasit s negativními příspěvky v tomto vláknu.
    Jsou už pár let starý, asi se hodně změnilo, protože jsem letos dodělal Bc. a opravdu jsem se nikde nemusel bát, že bych nevěděl dne a hodiny, kdy mě vyhodí. Nejspíše to psali jen neambiciozní studenti, kteří jsou zvyklí, že pečení holubi lítají do huby.

    Kdyby šel vrátit čas, tak bych si to tu velmi rád zopakoval, hlavně kvůli skvěle strávených studentský roků s přáteli a v Kladně. :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2018 20:25:09, YyY) Ale ***ost. Termíny SZZ jsou v červnu i v září (což není zcela běžné, na některých školách termíny v září nejsou). Opakuje se to, co student nezvládl. Takže pokud student v září opraví práci či některou ze zkoušek, ještě stihne pokračovat na magistrovi na FBMI (či jinde).
    Vzhledem ke specifiku školy povídání o zvaní či nezvaní je opět ***ost, proč by měli na jiné fakulty ČVUT zvát hasiče, záchranáře atd...
    Takže, XxX, asi napni síly a nevymýšlej ***osti....to že si člověk hledá omluvu pro své neúspěchy, je běžné... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.06.2018 18:28:35, XxX) Nejnovější zprávy!!! Státní závěrečné zkoušky se dávají pouze studentům, kteří NEPRODLUŽUJÍ! Především prodlužujícím bakalářům se SZZ nedávají (z ekonomických důvodů - víc platí). Zářijové SZZ se většinou vůbec nekonají, pokud ano, je neúspěch téměř zaručen, běžný náhradní termín bývá až další červen. Nedokázal jsem zcela udržet hubu a krok, přestože jsem oficiálně vše splnil, i když s jistými překážkami, a proto zvažuji, že ke státnicím ani nemá cenu se dostavovat. Komise se skládá z velkého počtu členů, kteří nemají absolutně žádný důvod jakkoli dokončení studenta podpořit; zvou si tam ty lidi, které nechtěli nikde jinde na ČVUT. Fakt hustý!!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2018 14:38:13, XxX) jj, je to masakr. mám před státnicemi a stejně nevím dne ani hodiny S04 (státnic i vyhození!) reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. ČVUT FBMI - České vysoké učení technické v Praze
  2. ČVUT FBMI: Radiologická asistence - České vysoké učení technické v Praze
  3. Studium ČVUT FBMI - ano či ne? - Informace o studiu
  4. VUT FSI vs ČVUT FD-LED - Výběr vysoké školy
  5. Dopravní fakulta ČVUT- prosím poraďte!! - České vysoké učení technické v Praze
  6. VSE FIS x CZU PEF x CVUT FEL - Vysoká škola ekonomická v Praze
  7. VŠE nebo ČVUT, názory a zkušenosti? - Vysoká škola ekonomická v Praze
  8. FIT ČVUT vs FIS VŠE - náročnost - Výběr vysoké školy
  9. Uplatnění absolventů TF ČZU x FS ČVUT - Výběr vysoké školy
  10. ČVUT fakulta dopravní - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 16.04.2024 23:05:58.