Studium soukromé školy


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 02.05.2014 12:28:00, Milka, zhlédnuto: 643x, reakcí celkem: 13Reagovat na příspěvek
Ahoj,
vím, že soukromé školy nejsou obecně moc oblíbené, ale jen málo státních nabízí to, co bych chtěla. Tedy například lidský přístup, dálkové studium a tak podobně. Chci studovat při zaměstnání, protože od rodičů jsem zdrhla jak to šlo a potřebuji začít přispívat na bydlení trochu víc, no však to znáte, a právě bych si tím mohla třeba vydělat i na nějakou lepší školu.
Nejvíce přemýšlím o téhle: http://www.bivs.cz/ jejich web mě opravdu zaujal, líbí se mi, že tam kladou důraz na osobní kontakt a na praxi... Už jsem trochu stará na to, abych byla pouhé číslo a musela pochlebovat učitelům, kteří studenty berou jen jako neschopná děcka...
Chodíte tam třeba někdo? Jak je to s náročností? Přestože chci jít na soukromou, hledám něco, co by pro mě bylo opravdu výzvou..
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.05.2014 14:49:18, Inkvizitor) Informace o kvalitě veřejných vysokých škol evidentně čerpáš pouze z prospektů prodejen titulů typu právě té tebou zcela zjevně propagované. Pokud bys měla zájem skutečně studovat, tak bys nepsala nepokrytý reklamní text opakující reklamí polopravdy soukromých "vysokých" škol, ale položila bys skutečný dotaz, tedy: Dělám to a ono, chtěla bych studovat to a ono, mám takové a takové dispozice. Jaké by pro mě bylo podle vás nejlepší dálkové studium.

    Pokud hledáš něco, co je skutečnou výzvou a rozhodně nejde o titul zadarmo, něco, kde se hodnotí primárně znalosti a dovednosti, něco, kde je velká provázanost s praxí, a něco, co již aktem absolvování zajistí nejen dobrý pocit, ale i dobré znalosti a zvýšení hodnoty na trhu práce, nejlépe s inteligentně organizovaným dálkovým (kombinovaným) studiem, pak je ideální školou Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně. Výuka dvě soboty v měsíci, obory jsou koncipovány zdravě konzervativně bez módních trendů typu "každý inženýr managerem a 10 kreditů za kurzy rétoriky a PowerPointu" (kdyby nebyla dle mého gusta příliš redukována výuka matematiky, elektroinženýři z VUT by byli jednoznačně v průměru kvalitněji vzdělaní než ti z ČVUT). Vhodnou volbou bakalářského a navazujícího magisterského oboru se lze i v kombinovaném studiu směřovat spíše "managersky". reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.05.2014 15:36:28, Gabka) :D Nevěřím, že takový ***osti mohl někdo napsat. BIVŠ je učnák, tady máš reference od jeho studentů, ty výzvo. :D Kdybys nebyla úplně tupá, naučila by ses používat google a hledat veřejné školy s dálkáčem, třeba PEF ČZU je veřejná a má dálkáč-nic neplatíš a úroven bude mít minimálně stejnou jako BIVŠ. :D


    Bankovní institut nenabízí moc lukrativní obory v dnešní době, kdy je v ČR nejvíce finančníků a ekonomů na světě. Obstát v obrovské konkurenci lidí z prestižních veřejných škol je nadlidský výkon. Už bych sem studovat nešla, raději bych šla do zdravotnictví nebo studovala informatiku. Škola je možná lepší než VŠFS, ale to je pořád málo, když je tu 50 ekonomických fakult. Lidi se zbláznili a chodí to studovat, neuvědomují si, že nenajdou adekvátní uplatnění. Nedoporučuju

    Výhoda je, že vás tu nevyhodí, asi jako na každé soukromce-předmět si můžete zapsat za příplatek znovu. :-)) Škola není moc prestižní, v zahraničí (ne všude, ale ve VB a USA ano) se za nejlepší školy platí, ale tam taky dělaj přijímačky, berou třeba jen 10-20 % a studium je dost náročný, škola má stovky let tradici, prostě jiný kraj, jiný mrav-my se podobáme spíše Německu. U nás jsou soukromé školy bohužel jen dávačky pro lidi, který potřebujou, chtěj titul, a nechtěj se moc dřít a slušný byznys pro jejich majitele/akcionáře..., jsou nenáročné, berou sem každého, oproti prestižním zahraničním soukromým školám jsou též velmi levné. Já si toto vše uvědomuju, ale jsem původně jen zdravotní sestra, takže bych přijímačky jinam neudělala, potažmo studium moc nezvládla. Za mě dobrá volba.

    BANKOVNÍ INSTITUT VYSOKÁ ŠKOLA a.s.jsem rad, ze jsem se nemusel ucit na prijimacky a ze tu nejsou vubec tezke zkousky a do skoly nemusim ani chodit,jen jednou za mesic.skolu bych si podruhe nevybral,sel bych na VSEM, ktera je levnejsi a taky lehka

    Už rok hledám práci, asi dělám něco ***ě nebo sem jedno procento, protože 99% absolventů najde uplatnění. Ale je to pravda. Moji bývalí spolužáci už sedí v supermarketech za pokladnou nebo jsou u svýho táty ve firmě jen já mám smůlu. Když už na BIVŠ vlezete, tak jděte na IT, nic jinýho, škola nereflektuje potřeby trhu.

    1)„Prostředí ve většině poboček je výrazně středoškolské a nemotivující, zcela chybí základní tvůrčí činnost." 2)„Současný vysoký stav poboček je neudržitelný, neboť znemožňuje kvalitně personálně zajistit výuku na všech pobočkách." 3)„Uskutečňování studijních programů na pobočkách BIVŠ vykazuje závažné nedostatky," „Charakter poboček neodpovídá standardnímu vysokoškolskému prostředí." Taková byla zpráva AK před pár lety. Studuju na Bivš druhým rokem, ačkoli na "žijící" pobočce, tak to tu vypadá stále dost podobně jako v uvedeném hodnocení. „Obhájené bakalářské práce spíše odpovídají nárokům vzdělávacích programů vyšších odborných škol,"-Ano, je to tak. Bivš je hlavně asi pro ty, co chtěj titul rychle a snadno, to je můj názor a zkušenost.

    Výuka kvalitní - tedy co se týče vyučujících. O kvalitě vzdělání se - když se na zkoušku (jednu z těch mála těžších) naučím (= jednou si všechno letmo přečtu) ze čtyřiceti stránek přednášek a ještě dostanu jedničku - mluvit bohužel nedá. Nerada bych škole dělala špatný obraz jen kvůli tomu, že je to tu stejné jako na každé jiné soukromé, ale letos končím bakaláře a mám pocit, že ve výsledku je naše vzdělání stejně trapné. Spolužáci na mě ale většinou koukají jako na exota, když jim řeknu, co si myslím.

    Skola je dobra, ucitele z VSE a UK nas moc nepretezuji jako sve studenty takze super.Ale to se asi vi, ze na soukromky chodej ucit z financnich duvodu a na verejny z akademickych. Jsem rad,mit tezke zkousky tak asi nikdy nedostuduju

    Na BIVŠ sem chodil rok, pak potřeboval na chvíli přerušit, klasická finanční tísen. A ty píp po mně chtěli peníze i v čase ,kdy přerušuju! Slušně jsem požádal a co na to škola? Musíte platit i v tomto období! Tak jsem je poslal do zádele. At se těma penězma za ten rok udusej.

    Dodělá to každý, pokud se na to ovšem sám nevykašle. Přístup některých mých spolužáků je otřesný, myslí si, že když jim jejich zazobaný rodiče to studium zaplatí, že si můžou dovolit úplně vše.

    Pokud jde školu studovat člověk z praxe, přínos je minimální. Obsah některých přednášek je na úrovni podnikových školení.

    Docela neni tak tezke studovat. Protoze je to soukroma univerzita. lehce nez na statnich univerzitach

    Bivš nemůžu nikomu doporučit dokončil jsem ho v oboru Ekonomika a management malého a středního podnikání před rokem a půl a to slibované výborné uplatnění pořád nigde reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.05.2014 15:47:28, Petruš) Lool ... aneb chci lidský přístup = co nejmenší požadavky, náročnost studia a zkoušek, bo jsem hloupá a nemám čas se učit, ale zároveň chci výzvu, kde bych si řekla, že jsem si diplom jen nekoupila... S08 Trochu hodně si protiřečíš!S15 reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.05.2014 10:16:36, Milka) No, ex přítel chodil na ČVUT a fakt tam byl prostě za číslo, jeden ze stovek, nikdo se nezajímal.. To se mi zkrátka nelíbí, no... :)
      Nejraději bych šla na nějakou fildu (jo, tím akorát potvrdím, co už si myslíte, ale co už, holt mě technické obory nudí. Třeba bych na to měla, ale zkoušet se mi to nechce..)
      Nevím, co je na protiřečení v tom, že chci, aby se ke mě chovali jako k člověku a ne k nějakému podřadnému studentíkovi, co mu teče mléko po bradě..

      Ale komentáře od Gabky slušné, no.. To fakt neexistuje žádná soukromá škola, která by byla zároveň slušná? Zajímavé, že v USA jsou ty soukromé z těch nejprestižnějších a titul z veřejné (komunitní? Mají vůbec veřejné VŠ?) je pomalu na úrovni maturity (kdo ví jestli) a tady přesný opak. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.05.2014 10:47:36, Linda) To víš, Česko je absurdistán, budeš muset do USA.
        Jen tam se každému nastopro věnují, ale připrav se, že berou tak jednoho z deseti až dvaceti a budeš cálovat mega ročně. Na českých soukromkách jsi jen číslo, ***é platící číslo, slovy jednoho učitele ze soukroky "tupé zvíře, co si kupuje diplom za peníze, a ne za svoje znalosti" reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.05.2014 10:57:47, Inkvizitor) Samozřejmě že existují kvalitní soukromé vysoké školy - ale ne v ČR.

        S USA je to oblíbený blábol "tržních hujerů". V USA jsou - velmi zhruba - tři typy vysokých škol dle financování. Public, private non-profit a private for-profit. Je faktem, že mezi nejlepšími VŠ převažují private, ovšem non-profit, ale ani public nejsou výjimkou mezi prestižními uni (např. University of Washington, Penn State nebo třeba "svaz univerzit" University of California). Private for-profit jsou až na výjimky nepříliš kvalitní, často skutečné prodejny titulů na hraně degree mill.

        Co se týče srovnání s ČR, tak jsou naše univerzity co se týče autonomie někde mezi private non-profit a public. Private non-profit (ne, nejde o práznou právní formu o.p.s. některých našich "univerzit") se vyznačují především vyšší nezávislostí na státu, protože většina jejich příjmů jde u nejrůznějších nadací, které jim udržují větší nezávislost výuky a výzkumu na nápadech státní správy. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.05.2014 15:03:28, Jana) Ne státní, ale veřejné. Jak dlouho se to tady bude muset ještě omýlat.... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.05.2014 11:21:58, Martin) Musím s ostatními trochu nesouhlasit. Jasně, BIVŠ je soukromá škola a ***ci se tam rozhodně najdou (ale co si budeme povídat, to i na veřejných.)
    Sám jsem tam chodil a upřímně si nemyslím, že bych byl ***, co by veřejnou školu nezvládl kvůli nízké inteligenci, jak tu někteří naznačují. Ale pokud má člověk rodinu a práci, tak je soukromá škola dobrým řešením.
    Popravdě řečeno, kdybych platil tolik peněz a nic jsem se nenaučil, byly by to pro mě vyhozené peníze... Pokud si někdo chce titul koupit, má možností spoustu a opravdu se nemusí namáhat s docházkou a studiem.
    A nebojte, na pohovoru už se pozná, jestli člověk tu školu dělal opravdu jen pro získání titulu, nebo zda se i něco naučil. Kromě toho, že se personalisté koukají na to, jaká je to škola, tak přihlížejí i k praxi. Pokud jste absolventem veřejné bez praxe, většinou vás vezmou. Pokud jste absolventem soukromé školy a žádnou praxi nemáte, už to problém být může. Pokud člověka jeho obor baví, zajímá a pokud se nefláká, určitě se to naučí...
    Je to o tom, co od toho očekáváš. Já se chtěl učit a tak se i stalo. Jiní chtěli prostě kus papíru a popravdě nevím, jak to s nimi dopadlo... reagovat zde
    Web: www.bivs.cz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.05.2014 13:21:05, Julka) Jak víme, tak ta námaha a docházka je u BIVŠ minimální, proleze tam opravdu každý, vždyt se BIVŠ vysmívá i VŠO, která na tom není zrovna o moc líp. :D Ale tohle je jistej způsob, jak získat ten papír - jen pro něj si tam většina jde, většina chce titul a diplom, a to s co nejmenší námahou a úsilím.
      Vy jste třeba světlou výjimkou, ale tu jehlu v kupce sena žádný rozumný personalista hledat nebude a vsadí hned na větší jistotu (absolventa nějaké lepší veřejné školy-ne všechny veřejné jsou totiž kvalitní, proto se to dá říct pouze o těch tradičních ve velkých městech), tedy pokud se chová ekonomicky racionálně, samozřejmě. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.05.2014 15:18:28, Martin) Výsměch ostatních soukromých škol bych zase tak vážně nebral, pořád je to konkurence. Ona se ta kvalita personálu a samotného vzdělání celkem liší i podle poboček.
        U toho pohovoru opravdu záleží i na zkušenostech. Pokud tam jde člověk rovnou ze školy a po celou dobu nedělá nic jiného, tak pak opravdu může skončit jako číšník – ale řekl bych, že to se týká spíše těch, kteří o nějaké vzdělávání se opravdu zájem nejeví...
        Ač proč takoví touží po diplomu, to jde mimo mé chápání... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.05.2014 11:44:51, marek) Julka námaha možno nie je veľká počas semestra, ale na skúškové sa treba tiež učiť. na každej škole sú ľahšie predmety, ale aj náročnejšie a BIVŠ nie je výnimkou. áno väčšinou preliezie každý do ďalších ročníkov, ale počet poprenašaných skúšok sa pohybuje u 80% aspoň na čísle 1-2. plný počet kreditov má len pár ľudí, čiže nebude to tak jednoduché, ale zase ani zložité pre človeka, čo chce študovať z vlastného presvedčenia. prenášať sa dá aj na verejných školách a nie je to žiaden zázrak ani neobvyklosť. na žiadnej univerzite to nefunguje tiež tak, že neurobil si 1-2 skúšku (y) tak zbaľ sa a odíď z tade ihneď. osobne mne sa páči BIVŠ viac ako univerzita. na univerzite je to za vagón zbytočných predmetov, ktoré nikomu nič nedajú aj prístup vyučujúcich otrasní a tomu hovorí niekto náročnosť? ja to nazývam stratou času a ľudského potenciálu:) cena ľudského času je nanahraditeľná a premrhaný čas sa vrátiť nedá... reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.05.2014 21:56:40, Petr) Personalisté u nás (česká pobočka nadnárodní IT firmy) sice nediskriminují a když hledáme kandidáty, tak nás zajímají hard skilly, reference a škola, ale u absolventů máme u některých škol tzv. "red flag", konkrétně to jsou školy 3 a tohle je jedna z nich. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.05.2014 22:42:06, marek) osobne ja si myslím, že na bankovníctvo je to skvelá škola na Slovensku. iné odbory by som študovať nešiel na ňu, ale toto sa mi páči. ťažko mi hovoriť za Čechy, ale u nás to nie je zlé. osobne na začiatku tohto roka som absolvoval už svoj druhý úspešný pracovný pohovor v banke. hoci je pravda, že pozerajú personalisti trochu inak pokiaľ je prax (3 roky je už dosť). na Slovensku je prax najdôležitejšia a aj znalosti. hoci na Slovensku je výhoda v tom, že kvalitných ľudí v bankovníctve ešte veľa nie je, čo ma prekvapilo vzhľadom k tomu koľko je ekonómov vyštudovaných. teda manažéri, s ktorými sa stretávam, tak mi to hovoria neustále, že personál je dosť slabý v tejto oblasti a privítali by pre nich zaujímavejších ľudí, čo by aj niečo vedeli. sú vraj aj také pohovory, kde proste berú nejakú najkrajšiu slečnu na pohovore,nech je aspoň pekná, keď niet z čoho vyberať a ptrebujú narýchlo pracovnú silu. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. 2 školy naráz - Ostatní
  2. Student soukrome skoly se projevil - to je UCHO! - Informace o studiu
  3. Soukrome skoly propadly - Informace o studiu
  4. Výběr vysoké školy - Výběr vysoké školy
  5. Výběr vysoké soukromé školy bez matematiky - Výběr vysoké školy
  6. právnické vysoké školy - Informace o studiu
  7. Výběr Soukromé Školy!!!!!!!!!! - Výběr vysoké školy
  8. anglické soukromé vysoké školy - Ostatní
  9. Přechod ze soukromé školy na státní - Informace o studiu
  10. Vysoká úmrtnost této školy - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.