Lékařská fakulta MU, UP, OU - přijímačky 2014


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 12.06.2014 08:44:41, Verunka, zhlédnuto: 6198x, reakcí celkem: 21Reagovat na příspěvek
Ahoj :) Překvapilo mě, že jsem na internetu nenašla žádnou diskuzi na téma přijímaček na LF, tak jsem se rozhodla jednu založit.
Zajímalo by mě, jaká je na jednotlivých LF potřebná procentuální úspěšnost (počet bodů) u přijímaček, aby byla šance na přijetí na VL. Já jsem včera dělala přijímačky do Ostravy, kde se body zobrazí ihned, a moje úspěšnost byla 70%. Min. počet bodů pro úspěšnost v jednotlivých předmětech jsem podle ofic. webu splnila, ale otázka je, jaká je obvyklá bodová hranice pro přijetí. Nemůžu to na netu nikde najít, neví to někdo, popř. nemá s tím někdo zkušenost?
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2014 12:11:53, Inkvizitor) Hranice pro přijetí se stanovují operativně podle úspěšnosti studentů. Pokud budeš procházet weby fakult (v Brně univerzity), najdeš dokument Zpráva o výsledcích přijímacího řízení, kde můžeš najít loňské výsledky - pro hrubý odhad.

    Mimochodem, LF Ostrava silně nedoporučuji, pokud nechceš po promoci pracovat v Ostravě nebo v nemocni Chrenkova impéria (Agel). LF Ostrava dostala akreditaci za velmi pochybných okolností, podpořenou řadou "létajících docentů" (=přilétnou si jen pro výplatu, na reálnou výuku nemají vliv) a s velmi nedostatečným zázemím teoretické a preklinické fáze výuky (tzv. praktická orientace výuky je sebeklam, vede to k produkci vesměs podřadných lékařů). Ostrava si to podělala sama, kdyby se pět až deset let věnovali tomu, aby bylo patřičné zázemí pro teoretickou a preklinickou fázi (zejm. věda na PřF a ZSF, granty pro výchovu odborných asistentů na ostatních lékařských fakultách,...), tak by o pár let později vznikla fakulta s dobrým základem a dobrou pověstí. Dětinská snaha "teď a hned chceme medicínu!" a hysterické vřískání o útlaku ze strany ostatních lékařských fakult (reakce na to, že když AK navzdory doporučení neudělit OSU akreditaci tuto udělila, poradní sbor pro zdravotnické obory hromadně rezignoval) dokázaly jen jedno - LF OSU má špatnou pověst a ČR má "konečně" lékařskou fakultu, jejíž absolvování bude Kainovým znamení a nezoufalý primář takového uchazeče o zaměstnání spíše odmítne. Kdyby jen pár let počkali a snažili se vybudovat si skutečné zázemí (ne, nejde o budovy, kterými ***i z OSU "argumentovali" proti výtkám s nedostatečným zázemím), nikdo soudný by proti existenci LF v Ostravě neřekl ani popel. reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. VŠE fakulta mezinárodních vztahů - přijímačky - Informace o studiu
  2. Lékařská fyzika nebo biofyzika? - Výběr vysoké školy
  3. lékařská fakulta - Výběr vysoké školy
  4. 1. lékařská fakulta, Praha - Přijímačky, přípravné kurzy
  5. Přijímací řízení na POLAC 2014/2015 - Policejní akademie České republiky
  6. CUNI - Pedagogická fakulta, přijímačky Němčina - Univerzita Karlova
  7. ostré testy scio 2014 - Přijímačky, přípravné kurzy
  8. Odvolání PEF 2014 - Česká zemědělská univerzita v Praze
  9. Prijimacky MUNI Lekarska fakulta (zubne lekarstvo) - Přijímačky, přípravné kurzy
  10. prijimacky na upol pravnicka fakulta - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.