MVŠPP

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 26.01.2007 14:54:17, Bára, zhlédnuto: 2075x, reakcí celkem: 192Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekDnes jsem dostala dopis ze školy, napsaný 24.1. že je vše v pořádku!!! Ale 25.1. jsem otevřela stránky ČAK a tam je sdělení ministersta,že nic na té škole neplatí, volala jsem tam a pán mi řekl,že nostrfikace nebudou, proto končím!!!BáraS05
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2007 20:01:09, david) Já už mám toho taky dost, nedám jim už ani korunu! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2007 20:29:21, Honza) Já mám dělat státnice, snad začátkem března.Vůbec nevím co dál, mgr. budu dělat na státní škole. Doufám,že škola neskončí.:( reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2007 21:56:36, aby-měli-všichni-jasno) Sdělení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ve věci Mezinárodní vysoké školy podnikatelství a práva, s.r.o.

    Na dotaz tajemníka České advokátní komory JUDr. Ladislava Kryma: ... „zda Mezinárodní vysoká škola podnikatelství a práva s.r.o. se sídlem v Jesenici, Zdiměřice čp. 76 je oprávněna poskytovat vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu „Právo a právní věda“ podle zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách), ve znění pozdějších předpisů na základě státního souhlasu“



    Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy s d ě l u j e :



    Mezinárodní vysoká škola podnikatelství a práva s.r.o. není vysokou školou podle zákona o vysokých školách, neboť jí nebyl udělen státní souhlas Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy působit jako soukromá vysoká škola a nebyla jí udělen reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2007 09:24:36, Renata) To tedy znamená,že nesmí používat název vysoká škola, tak i index je s tímto názvem neplatný???Může někdo poradit co dá??????S04 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2007 11:41:47, skuruthai) celé to je takto: "Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy s d ě l u j e :

    Mezinárodní vysoká škola podnikatelství a práva s.r.o. není vysokou školou podle zákona o vysokých školách, neboť jí nebyl udělen státní souhlas Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy působit jako soukromá vysoká škola a nebyla jí udělena akreditace studijnímu programu (ani společná s některou z vysokých škol v České republice)." reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2007 12:26:48, lenny) odejít, nebo dodělat a doufat, že někdy v budoucnu v rámci nějaké smlouvy mezi EU a Ukrajinou/Ruskem se vzdělání uzná (a zatím právničit v Rusku) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2007 14:11:40, Zdeněk) Na to já čekat nebudu, už není na co! Škola má samé tajnosti a každému doporučuji, raději na státní.A budu chtít vidět vyjádření z Plzně a to aktuální!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2007 17:01:25, Erik) Chtěl jsem si dát přihlášku na Mezinárodní vysokou školu pod. a práva, ale po tom co mi řekli na ČAK, už NE. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.01.2007 13:15:31, Pro Janu) no jestli Ti ještě nedošlo, že titul na této škole nezískáš, ani nejsi oficiálně studentem, ale zato zaplatíš min.50 tisíc ročně, tak opravdu nevímS10 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.01.2007 16:40:05, Jarda) Tak to já jsem školu dostudoval, ale vyškrtli mě z advok. koncipientů a to možná jak to vypadá zpětně zruší nostrifikace!! Tak jdu mgr. dodělat do Brna reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2007 08:36:09, josef) nevim co si o tom vsem ma m myslet ale pokud poskytuje zahranicni program ktery je stejny s domacim a pak je to preuznano protoze je to ve sve podstate stejne tak by v tom byl cert aby to nepaltilo myslim ze je za tim vetsi lobby nez se nam muze zdat.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2007 15:57:42, to josef:) problém je v tom, že si EU a Ukrajina/Rusko neuznává vzájemně své vzdělání...a čeští advokáti (nejen oni) se bojí přílivu ruských advokátů reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2007 18:15:55, Jitka) Tak dnes jsem byla v Plzni, aby mi konečně někdo řekl jak to bude s nostrifikací, jeden pan doc. mi řekl: zatím vše pozastaveno!!Vyčkejte, ale já mám zaplatit školné, má někdo stejný problém??? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2007 18:58:11, J.) MVŠPP neni českou VŠ, ale zprostředkovává zahraniční studijní program,tudíž ani nemůže být na seznamu VŠ vedený Min. školství! Mj.

    Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v dohodě s Ministerstvem práce a sociálních věcí stanoví podle § 15 zákona č. 117/1995 Sb. , o státní sociální podpoře, a § 108 odst. 2 zákona č. 155/1995 Sb. , o důchodovém pojištění:

    § 2 Studium na vysokých školách
    Za studium na vysokých školách se pro účely státní sociální podpory a důchodového pojištění považuje též studium uskutečňované v České republice ve vysokoškolských studijních programech, popřípadě oborech, zahraničních vysokých škol vzdělávacími institucemi působícími v České republice, které jsou uvedeny spolu s těmito studijními programy, popřípadě obory, v příloze č. 3 k této vyhlášce.

    Příloha 3, bod: 4.
    Mezinárodní vysoká škola podnikatelství a práva v Praze, spol. s r. o., 149 00 Praha 4, reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2007 19:17:11, Milan) Ale bez nostrifikace, můzu právničit na Ukrajině! A ta je zatím pozastavena!!Nebo co máme dělat jako studenti, platit a nic za to. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2007 15:35:00, Lada) Pokračování ke studiu a kolik studium zatím stojí máte o pár centumetrů dál pod další MVŠPP. Pokud chcete na této škole stavět svoji budoucnost, děte raději jinam. reagovat zde
    Email: la.didaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2007 16:38:02, Nika) Vzhledem k tomu, ze ve smlouve slibuji to co nemohou dodrzet, tak potom muzeme jiste narokovat skolne zpet!S08 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2007 17:10:33, Hanka) Na vrácení peněz zapomeň!! A škola už má v OR jinou adresu, někde za Prahou, zajímavéS12 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2007 17:55:26, Ralf) Asi by bylo lepší kdyby škola vrátila školné, ale je to jen s.r.o. tak
    utřem!! Hlavně, že chtějí platit za každou zk a zápočet. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2007 19:27:02, Katka) Já také uvažuji o vrácení školného, ve smlouvě jsou mylné informace, tak mám na to právo, anebo bude lepší dát tr. oznámení?? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2007 20:40:51, pietro) podám tr.oznámení-byl to podvod od začátku (když to není vysoká škola, jak se tak mohla nazývat? a uvádět lidi v omyl??)Ale vina je na straně MŠ a dalších-jak můžou tolik let nechat takové lidi provozovat "vejšku načerno"?!? jen se obávám, že v případném vyrovnání budou už prachy většinou v čudu, a proto se asi dostane jen na pár lidí...takže nabíhám hned ZÍTRA!!!!!dokud to všechno neutratí... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2007 22:58:17, Marsilius) Doporučuji se uklidnit a přečíst si vyhlášku MŠMT č. 423/2006 Sb. viz http://www.msmt.cz/Files/PDF/MK322doLRV.pdf ta dává zcela jasnou odpověď na otázku na jakém pravním základě zde MVŠPP působí a jaké vzdělaní poskytuje. Takže nikdo nebyl podveden! (kdo se domníval, že studuje českou VŠ může se zlobit leda na svou neschopnost práce s informacemi) Stanovisko zveřejněné za stránkách AK je polemika s tvrzením, které nikdo netvrdí :-) a stran nostrifikačního řízení je AK způsobilá se vyjadřovat asi jako náš Ústavní soud k poskytování licencí na prodej Mercedesů v Turkmenistánu :-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2007 00:35:42, frodo) je-li řečeno:
    "Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy s d ě l u j e :
    Mezinárodní vysoká škola podnikatelství a práva s.r.o. není vysokou školou podle zákona o vysokých školách, neboť jí nebyl udělen státní souhlas Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy působit jako soukromá vysoká škola a nebyla jí udělena akreditace studijnímu programu (ani společná s některou z vysokých škol v České republice)."
    -pak užívá označení VYSOKÁ ŠKOLA neoprávněně!=to je, jako kdybych vodu z Gangy označil v ČR jako pitnou vodu proto, že Indové ji opravdu pijí...a tedy záměrné uvedení v omyl za účelem získání nenárokovatelných hmotných výhod, obohacení!=trestní oznámení je na místě reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2007 09:01:14, Ludmila) Já jsem dlouho vyčkávala,ale ověřilka jsem si informace s ČAK a z PLzně z univerzity a podám také trestní oznámení, at mi vrátí peníze, lepší dříve než později kdy mít nebudou!!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2007 09:20:30, Květa) Rodiče za mě platí školu, ale teď dají také trestní oznámení, informace z ČAK a z Plzně je jasná!!! Snad když budou jednat rychle něco se jim vrátí. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2007 13:41:19, Sára) Když dáte tr. oznámení tak to školu položí,ale chápu jakou máte nejistotu a hlavně jde o peníze. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2007 17:50:42, marta) souhlasím s Marsiliusem, že škola od samého počátku nebyla vysokou školou v pravém slova smyslu,ale je fakt, že svými vyjádřeními uváděla lidi v omyl! Sama jsem kdysi na školu měla nastoupit, ale na MŠMTV mi rovnou řekli, že diplom z této školy v ČR nebude uznán! Snažte se rychle školu opustit, ale obávám se, že peníze asi opravdu už budou na Ukrajině.... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2007 18:17:35, Bára) S05Škola se dnes vyjádřila na svých stránkách, ale je to nic neříkající.Jen plácá a to nic neřeší. Důležité je současné rozhodnutí ČAK a ZPU A TA JSOU PROTI TÉTO ŠKOLE, bez zápisu do adv.koncipientů a se zastavenou nostrifikací je to na vrácení peněz!!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2007 18:30:38, J.) Vážení tady ani zdaleka nejde o to, zda MVŠPP je a nebo není českou vysokou školou... Jde o zahraniční vysokou školu (MVŠPP pouze studium zprostředkovává) a takových v ČR působí - oprávněně - celá řada (př. BIBS v Brně). Důležité pro studenty je, že je studium na této ZAHRANIČNÍ VŠ Západočeskou univerzitou nostrifikováno. Sám mám takto uznaný diplom, lukrativní zaměstnání a nemám s tímto diplomem v praxi jediný problém! Studentům, absolventům a škole škodí akorát ten, kdo toto studium znevažuje, pochybuje o něm a VŠESTRANĚ HO NAPADÁ! Zkrátka nemá dostatek adekvátních informací... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2007 18:31:40, miky) Jsem studentem této školy.... myslim, že zhruba 1/2 této diskuze je ale o ničem. MVŠPP není vysokou školou... to je jasné... nikdy nebylo nikomu ani řečeno nic jiného. Proto ani informace na stránkách ČAK není nic nového.

    Problém nastal s tím, že jsou odmítány nostrifikace z Plzně. Začátkem roku nám bylo hromadně sděleno ve škole, že celý tento problém je ovšem pouze formalita - v nostrifikaci je napsáno, že je ve spolupráci se MVŠPP a tím je neplatná (právě proto, že MVŠPP není VŠ). Tato nostrifikace má být ale předělána a pak bude vše oki. Staré nostrifikace se stáhnou a nahradí předělanejma....
    ... to je ale stanovisko školy. Otázka je, jestli je to pravda. Tohle by nám měla říct ale Plzeň. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2007 19:03:46, Klára) Proto taky Plzeň nostrifikace pozastavila,to je pro nás zásadní informace a potvrdila to ČAK i oslovený pan docent z Plzně!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2007 19:17:58, J.) Máš pravdu, že tato diskuze je naprosto o ničem, neboť se zapojují i lidé s minimem dostačujících informací, založených na zdrojích jako "jedna paní povídala", ale v jednom s Tebou nesouhlasím --> tohle nebude Plzeň vysvětlovat nám, tohle je v kompetenci pouze MVŠPP... Pokud bude každý volat do Plzně a ČAK tak nastane (jak je vidět již viz. výše) totální chaos a desinformce... Zbývá jedině vyčkat, až tento problém který nastal jedině díky pomluvám, MVŠPP definitivně sama vyřeší... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2007 19:18:25, miky) Jj... jde o to, jestli to je pravda. "Nějaký docent" tam nemusí mít zcela přesné informace. Navíc ke krátkodobému pozastavení opravdu došlo v souvislosti právě s předěláváním nostrifikací.

    Takže co s tím? Nepropadat panice... pokud bude Plzeň nostrifikovat, nic se neděje a je všechno OK a podle smlouvy.

    Napsal jsem k rukám děkana PRF ZUP dopis s uctivou žádostí, aby mi bylo sděleno o plánované budoucnosti udílení nostrifikací k MVŠPP. Pokud mi potvrdí stanovisko naší školy, je všechno v pořádku a není žádný důvod nestudovat dál. Pokud ne... víme na čem jsme.

    Rozhodně si však myslím, že takováto diskuze celou záležitost pouze zhoršuje. Není správné podrejvat důvěru k této instituci... třeba to opravdu není tak horké. 90% k tomuto tématu a všechny výhružky jsou jen nesmysly. Všichni jsme jasně věděli, že MVŠPP není VŠ ale jen zprostředkovatel vzdělání. Otázka je jen té nostrifikace. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2007 19:19:58, miky) hned až dostanu stanovisku z děkanátu ZUP .... hned ho sem dám.

    A pak budeme vědět co dál... doufám, že je to celé fakt jen nedorozumění, které tohle vyjádření jednou pro vždy vyřeší. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2007 19:29:45, Vendy) To je sice hezké,ale ja nemám vůbec chuť se učit na státnice, když nevím co bude!!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2007 19:32:51, miky) to J: ... jj. To s Tebou souhlasím.... tohle si musí vyřídit navzájem a nemá smysl, aby každej do toho rejpal a volal tam. Máme ale právo to vědět... proto jsem napsal velice uctivou žádost na děkanát. Pokud nám bude toto info potvrzeno. Není už vůbec co řešit...

    Rád bych ovšem opravdu poukázal na to, že jediné co by nás z celé této diskuze mělo znepokojovat je to, že nějaké Jitce "nějaký docent" řekl, že nostrifikace jsou pozastaveny. Zbytek je dílo lidí, kteří nesprávně pochopili statut této instituce (pravděpodobně si ani nepřečetli smlouvu, kterou podepisovali). Jak říkám.... jediná otevřená otázka jsou ty nostrifikace. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2007 19:40:15, J.) Souhlasím, že diskuze celou záležitost zhoršuje a podrejvá důvěru k této instituci, ale velmi silně pochybuji že ten dopis děkanovi to vše zachrání a situaci nezhorší méně než tato diskuze... Tohle by si měla vyřídit MVSPP a nikoli jednotlivci...

    Co se týče Vendy a učení na státnice --> neučit se a hodit školu za hlavu je určitě snadné... Doporučuji se na "chutě" a diskuze vykašlat a učit se... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2007 19:45:44, J.) Správně jde jedině o ty nostrifikace... To že je něco s nimi v nepořádku (natož že již nebudou vystavovány) o tom nemám jedinou podloženou informaci... Navíc mám poměrně čerstvou nostrifikaci uloženou u sebe doma, tak nevidím důvod proč by ji někdo další neměl mít bezpečně v rukou též... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2007 19:50:50, miky) to j: mno... myslim, že to asi nic nezhorší... pokud mi odpoví, že je vše Oki... rozešlu to na společný mail našich tříd a uklidní to minimálně nějakejch 100 lidí :o).

    Máš na nostrifikaci napsané, že je ve spolupráci s MVŠPP, nebo jen že je od ZUP? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2007 19:54:38, Karel) Ta nostrifikace je ve spolupráci s MVŠPP a ty nostrfikace jsou opravdu zastaveny, dnes jsem byl v Plzni na služebce tak jsem se byl zeptat!!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.02.2007 09:42:10, miky) Po přečtení této diskuze jsem se rozhodl včera napsat na děkanát ZUP... tohle je odpověď od sekretářky Děkana PRF na ZUP. Z dneška...



    Vážený pane inženýre,
    potvrzuji, že Západočeská univerzita v Plzni vydává absolventům studia
    bakalářského a magisterského studijního programu, které garantuje
    Zakarpatská univerzita a je uskutečňované pod MVŠPP v Praze, osvědčení o
    rovnocennosti studiam které získávají absolventi českých vysokých škol.
    Podrobněji bude na www. stánkách MVŠPP.
    Přeji hodně úspěchů ve studiu J.Študlarová, ZČU


    Takže neni co řešit.... pokud Plzeň nostrifiku, není důvod nestudovat a nebýt jednou i plnohodnotným právníkem reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.02.2007 12:33:46, marta) Plnohodnotným právníkem z této školy člověk rozhodně nebude!!!! Myslíte, že zaměstnavatel dá přednost "právníkovi" z MVŠPP či z práv z Prahy, Plzně, Brna či Olomouce? Zvlášť poté, když se škola přejmenuje na INSTITUT!!!, což uvádí i na svých stránkách! Takže se o žádnou vysokou školu vlastně vůbec nejedná!!! Nemohu si pomoct!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.02.2007 14:08:21, miky) to Marta: zaměstnavatel dá vždycky přednost tomu schopnějšímu... většinou to budou lidi ze státních škol (kritéria pro příjem jsou zde vyšší, než zde), ale v žádném případě tomu nebude tak nutně. Záleží na samotném člověku...

    Jasně... ale to je jasné, že se nejedná o VŠ. Je to instituce, která zprostředkovává v českém jazyce akreditovaný studijní program zahraniční VŠ. Nestuduješ na institutu, ale na VŠ prostřednictvím institutu.

    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.02.2007 10:09:21, Petra) Diskuze mi připomíná staré známé úsloví, že na jedné straně vesnice si někdo uprdnul a než došel na druhý konec, už všichni věděli, že se posr.... Pokud si někdo myslí, že ho zaměstnají jen podle toho, kde studoval, ať jde na Karlovku. Ale studovat MVŠPP a stěžovat si na ni je přinejmenším smutné. Za sebe uvedu k tématu jen tolik, že MIKY má pravdu a navíc jeden člen představenstva AK je náš soused, který mi potvrdil, že proti škole opravdu působí silná nenávistná kampaň a lobby, od které se romzumní lidé distancují. Bohužel kampani hodně napomáhají nesrovnalosti ve statutu školy, že by se neměla jmenovat "vysoká" ale "institut". Závěrem pro srovnání bych uvedla jen případ New York University in Prague. Má stejný statut jako MVŠPP a studenti na ni rozhodně nepodávají trestní oznámení. Nebo si snad někdo myslí, že její absolventi jsou "méněcenní"?S15 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.02.2007 14:51:03, Karel) Nevím kdo napsal, že nostrifikace budou!! Já jsem volal do Plzně a tam někdo nic neví, ani ta paní sekretářka. Prosím pište jen pravdu!!! A to jsem volal dnes!!! A institut není vysokoškolské vzdělání!!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.02.2007 14:55:38, Andrejka) S tím plně souhlasím, Plzěň dá na své stránky nové rozhodnutí děkana JUDr. Zachariáše, tak kdo tvrdí,že nostrifikace budou nemá pravdu.To mi dnes řekla paní na rektorátu. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.02.2007 18:19:30, Karel) Souhlasím s příspěvkem Petry, že jde o lobby jak hrom!

    Co se týče této diskuze, můj názor je, že jde pouze o dohady, různé názory různých lidí, mnohdy zavádějící, nepřesné, i nepravdivé a hlavně často zaujaté... Každopádně institutu věřím, že to ustojí, neboť nevidím jediný pádný důvod, proč by tomu tak nemělo být... Veškeré drobné nedostatky, které byly institutu v této kampani vyčteny, prokazatelně odstraňuje... Nostrifikace byly a budou! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.02.2007 19:55:58, Marsilius) To Marta: Bankovní institut vysoká škola, Evropský polytechnický institut (jsem jeho absolventem), Pražský technologický institut a další jsou všechno organizace, které poskytují vysokoškolské vzdělání :) To ostatní: důležité je, aby váš vzdělávací proces na MVŠPP skončil získáním osvědčení vydaným českou veřejnou vysokou školou o tom, že je vaše vzdělání rovnocenné s jejich studijním programem. Pokud to MVŠPP zajistí pak splní to co slibuje. Opakuji, že AK není způsobilá jakkoliv se vyjadřovat k nostrifikačnímu procesu a nejmenovaný doc. z Plzně (t.č. v pracovněprávním vztahu s MVŠPP), už vůbec ne. :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.02.2007 20:25:54, Klara) Ale ten docent tam má na ZPU velmi silnou pozici,tak nevím. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.02.2007 00:53:29, skonto) NY university of Prague je jediná (snad) škola, kde se stanete bakalářem i po jediném roce (=vlastní zkušenost), ale třeba v ČSOB na mne jen útrpně pohlédli po předložení diplomu a byl jsem nepřijat:-/ reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.02.2007 14:29:17, vacek) Mluvil jsem na ZUP s proděkanem a ten také říkal, že nostrifikace přeskoumávají, tak prosím pište pravdu. ing. Vacek reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.02.2007 02:50:53, Marsilius) Jestli on ten nejmenovaná doc. a proděkan nejsou jedna a ta samá osoba? :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.02.2007 09:15:06, Michal) Ale proč tedy škola zaměstnává doc. který je proti škole. Jsem student této školy a vím, že se o ní při přednáškách vyjadřoval nelichotivě. A to má také rozhodovat o nostrifikacích, tak je to jasné!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.02.2007 15:45:22, Martin) Jano, doporučuji Ti přečíst si dopis z MŠMT, který je dokonce zveřejněn na stránkách MVŠPP. Tam je myslím dost jasně napsáno, že tato škola není vysokou školou dle zákona o českých vysokých školách, takže studiem na této škole bys jen vyhodila peníze. Diplom z této školy Ti v ČR nebude uznán, na MŠMT mi to jasně sdělili a dopuručili mi jinou soukromou školu, která je MŠMT akreditována. Je fakt, že jinde, než na státní škole práva studovat nemůžeš, ale lepší trochu jiný obor, než pak mít problémy. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.02.2007 19:10:36, miky) Já zase doporučuju si přečíst tuhle diskuzi celou... líbí se mi jak tady stále někdo chytračí a přitom o celé záležitosti neví ani prd.

    MVŠPP je institut, který zprostředkovává zahraniční vysokoškolské vzdělání. Nikdo nestuduje na MVŠPP, ale jen prostřednictvím MVŠPP. Protože ČR nemá uzavřenou smlouvu se zemí, kde dotyčná VŠ sídlí... musí toto vzdělání nostrifikovat nějaká česká škola. V tomto případě to dělá Západočeská fakulta. Pokud by nostrifikace neproběhla, studium je zde opravdu k ničemu. Osobně jsem ale před 2 dny psal na děkanát právnické fakulty Zau a jasně mi bylo odpověděno, že nostrifikace udíleny i nadále budou.

    Jinak si myslim, že proti téhle škole jen jede velká kampaň. Znám osobně člověka, který má na státní prf horší známky, než zde. Rozhodně se tu nedává nic zadarmo. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.02.2007 20:37:18, Saša) Jano jen neudělej hloupost, přijdeš o peníze a čas!!! S takovou vysokou školou tě nikde nezaměstnají, na diplomu Zakarpatská škola!
    A ty nostrifikace se přeskoumávají,ano zatím platí, ale jen do dalšího
    rozhodnutí ZPU a to jak vím bude negativní!!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.02.2007 21:28:24, Lenka) Lidičky mám vás ráda, ale nechtěli by jste si vytvořit svoji vlastní stránku? Vím že si sdělujete určitě důležité informace, ale ostatní jsou nějak za vámi schovaní:-) papa reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.02.2007 11:05:11, miky) Doufám.... že tohle už snad všechen ten šum ukončí

    http://www.mvspp.cz/data/prohlaseni.pdf ... btw. Je to rozhodně pravé... odpovídá to i tomu, co mu bylo z rektorátu ZUP odpovězeno mailem. Nejsem žádnej zaměstnanec školy, nebo tak něco... taky mam zájem znát pravdu. Ještě zde nemam ani zaplacenej letní semestr, tak jsem hledal maximum infa co jsem mohl. Od MŠTM, ZAU a všeho... a podle mého názoru je všechno v pořádku. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.02.2007 13:50:29, Martin) to Miky: A ty si opravdu myslíš, že budeš moci dělat právníka??? Já myslím, že ne. Diplom bude tak akorát dobrý na právničení na Ukrajině, jak už tu někdo poznamenal výše.... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.02.2007 14:43:38, miky) to Martin: Já osobně dělat právníka nechci.... je to jen doplněk mého dalšího vzdělání.

    Osobně si ale myslím, že kdyby jsem chtěl.... určitě tu možnost dostanu.

    Hlavně by mě zajímalo jaké Ty máš ale už dosažené vzdělání, zkušenosti z právního sektoru a s touto školou kromě názoru pár lidí, které o tom všem vědí pravděpodobně ještě méně, než Ty. Pokud by jsi se prošel po naší třídě, zjistil by jsi, že 50% lidí jsou již vysokoškolsky vzdělaní, nebo dokonce Phd. a v právním sektoru působí v různých oblastech už desítky let. A upřímně.... myslíš, že bychom zde byli kdyby jsme chtěli právničit na Ukrajině? Docela by mě zajímalo kolik let zkušeností s VŠ školstvím, osobních rozhovoru s ČAK, MŠTM a dalšími institucemi jste TY a Tobě podobní již absolvovali, že každému v téhle diskuzi je naprosto jasné, jak je to tam na*** :o)))
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.02.2007 14:53:05, miky) Rád bych všechny co v této diskuzi jsou upozornil, že osobně pokládám celou "krizi" za vyřešenou (do další případné změny situace) a proto již nevidím důvod zde zůstávat.

    Vzhledem k prohlášení ZUP ohledně nostrifikací ze dne 31.1.07 se zde již není prakticky o čem bavit. Dáli bůh... dosáhneme i shody s ČAK a všechno bude oki.

    Všech těch rejpalů bych si tu asi ani nevšímal.... je to obecná lidská vlastnost, které se říká soutěživost. Vím o tom prd, ale budu do toho rejt a rejt - hlavně abych všechny přesvědčil, že já jsem to udělal lépe (například si vybral jinou VŠ).

    Myslím, že každému je asi jasné, že studium na MVŠPP je horší než na státní VŠ. MVŠPP je ale v současné době jediná instituce, která Vám umožní získat právní vzdělání neprezenční formou v ČR.

    Zbytek už jsou jen takové ty kecičky okolo....


    ... přeji hodně štěstí v další diskuzi a hrabání další špíny. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.02.2007 19:02:54, Anna) Pánbůh nás chraň před budoucími takyprávníky, kteří se předvedli v této diskusi - kteří si klidně troufnou bez předchozího poctivého obstarání seriózních informací, jen na základě argumentu, že někde jedna paní povídala, šmahem a veřejně někoho očernit, soudit nebo dokonce vyhrožovat trestním oznámením! Říká vám něco termín poplašná zpráva? Jen dobře, že na MVŠPP (a pevně věřím, že na žádné právnické škole) tito povrchní týpci diplom nezískají :D. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.02.2007 20:29:19, Karel) Ale to jsou informace ČAK, paní Anno!!!Zavolejte tam a pak se vyjadřujte! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.02.2007 22:24:19, Milan) Karel: a Vy si ty informace vůbec přečtete, než něco napíšete... na ČAK Vám neřeknou nic jiného, než pravdu - stejnou jako sama MVŠPP. MVŠPP není VŠ ale instituce, která je prostředník ke vzdělání na zahraniční VŠ.

    To ale nic neznamená - díky nostrifikaci ZUP má každý abslovnet této školy právo užívat titul (dle studia) a jednou i působit v daném sektoru. Jediný problém je zatím s koncipientstvím, ale i to snad bude vyřešeno. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.02.2007 13:16:13, Martin) to Miky: Já už mám naštěstí VŠ také vystudovanou. Do této diskuze jsem přispíval z toho důvodu, že jsem na tuto školu chtěl kdysi nastoupit, ale na MŠMT mě od této školy zrazovali a řekli, že s uplatněním (pouze s touto školou) bych měl problémy. Ale pokud to někdo studuje jen jako doplněk, tak proč ne.... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.02.2007 20:46:10, Katka) Já se začala připravovat na státnice, ale už nemám chuť !! Také jsem se informovala kde se dalo a potom co jsem se dopídila, už ne!S04 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.02.2007 00:14:07, Anna) Pořád nějak nevím - čeho se vlastně MVŠPP měla dopustit? Název Vysoká škola má podle zákona právo používat až do konce roku 2007 (a pak se přesně tak, jak jí ukládá změněný zákon, přejmenuje), nostrifikace má na ZUP (teď už prokazatelně) zajištěné a i když studentům ve smlouvě členství v ČAK nezaručuje, pokouší se ho pro ně nad rámec smlouvy vyjednat. Tak co tu pořád řešíte? :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.02.2007 08:38:48, Martin) Ve škole je sice vyvěšeno potvrzení,ale o prodloužení nostrfikace se bude teprve rozhodovat, ČAK má přesné informace! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.02.2007 20:54:01, kLÁRA) S04S04Chtěla BYCH UPOZORNIT,ŽE JEDNALA 12 A 13.2. ČAK A VYHODNOCENÍ VŠECH DODANÝCH PODKLADŮ TO VYPADÁ SE ZÁPISEM DO KONCIPIENTŮ NULOVĚ!!:( reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.02.2007 18:05:21, Dassy) A je to pravda? Na stranka KV jsem to nenasla.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.02.2007 13:30:43, Soptik) je to pravda akorat uz to meli mit od roku 2006 a vzhledem k tomu co jsem cetl v posledni akreditaci.. co maji vse doplnit a ziskat zamestnance na plny pracovni uvazek tak nevim kdy to bude... "V současné době studuje v obou formách studia ve všech ročnících celkem 915 studentů. Stoupající obecný zájem uchazečů o magisterské studium v oboru právo by byl garancí možnosti reálného přijetí odpovídajícího počtu těchto zájemců v případě akreditace tohoto programu do prvního ročníku. Na straně druhé tato společenská poptávka motivovala VŠKV v tom směru, že již byly vytvořeny materiální, personální a též finanční předpoklady pro to, aby v případě jeho akreditace (v roce 2006) mohlo být magisterské studium plynule zajištěno. "http://www.vskv.cz/studium/adzs06.html reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.02.2007 20:16:11, Hana) Také jsem se rozhodla přejít do K. Varů!! Vřele doporučují! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.02.2007 10:22:30, Dassy) A nevis, jak to je s tim magisterskym studiem? Bc mi nestaci, dekuji za odpoved, kazdy opet rika neco jineho. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2007 10:22:06, Toník) Já to mám přes profesora, který přednáší i na MVŠP. Chtěl jsem mít jistotu, že mi bude mgr. platit. Stačí tam napsat a oni už zašlou potřebné podklady. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.02.2007 17:02:08, Karel B.) V A R O V Á N Í - poslední dobou se roztrh pytel s nabídkama přestupů do KV- je za tim vykutálenej docent K. - co bere z každýho přetaženýho studenta pěknou provizi. Zeptejte se současnejch druháků v navazujícím - většina z nich je z KV - neměli tam šanci dostat magistra, takže rádi přešli na MVŠPP! To dřív AK zapíše vyškrtnutý absolventy než daj Varům akreditaci na magistra! Nenechte se napálit. S04 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.02.2007 11:49:58, Martin) Souhlasím s Karlem B., VS Karlovy Vary magistra zatím nemá, a kdoví kdy ho bude mít, takže přestup do KV je naprosto bezpředmětný!!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.02.2007 20:13:16, Honza) Tak to máte mylné informace, K. Vary budou mít do 3 měsíců magistra!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.03.2007 10:49:42, Martin) To záleží, zda studijní program projde akreditací, což by neměl nikdo vědět dopředu... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.03.2007 17:53:34, Vanda) Nam docent puvodne nabizel, ze zaridi prestup do Plzne, pak z nej vypadlo ze do Karlovych Var. Ted zjistuji, ze nemaji akreditaci :( Budu uvazovat o prestupu pokud ji ziskaji. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.03.2007 19:54:28, M.) Pan docent nabízel i nemožné, jen když dobře zaplatíte. Studenti MVŠPP Vám zaručuje magisterský plnohodnotný diplom, tak nevěřte těmto slibům! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.03.2007 18:20:27, Klára) Lepší je si připlatit a mít jistotu, že dostuduju!!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.03.2007 13:12:26, miky) Hele, tohle jsou fakt nesmysly... na MVŠPP studuje asi 30 studentů z těch KV v navazujícím, tak se jich zeptejte na názor k téhle škole! A hlavně skoro každej učitel, kterej o tom tam mluví tak hrozně nadává na úroveň co se v KV naučili. Jinak btw - můžu se zeptat na jméno toho docenta co to má nabízet? Já jen jestli jsem ve správném obraze. Jsem ve druháku a nám tam nikdo nic takového nenabízí. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.03.2007 20:34:23, Vendy) Byla jsem také oslovena a dala požadovanou částku. Myslím, že to je to nej. řešení. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.03.2007 22:57:38, Michal) Také přestupuji. A to za lepších podmínek!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.03.2007 16:55:37, Libor_1_začátek) Pozorně jsem si přečetl diskusi na téma MVŠPP-nostrifikace magisterského studia oboru Právo-zápis do seznamu koncipientů v ČAK.
    K výše uvedným příspěvkům sdělím svůj osobní názor:

    Jsem studentem MVŠPP ve studijním oboru Právo. Celá kauza kolem nostrifikací diplomů a uznávání těchto diplomů v ČAK má několik úhlů pohledu:
    1. Problematiku navazujícího magisterského studijního programu v oboru Právo a právní věda měla v minulosti zájem jako jedna z prvních právnických fakult v ČR řešit a realizovat MU v Brně. Pokud si pozorně projdede www.ČAK, tak zjistíte, proč MU PrF nedostala akreditaci výše uvedeného programu. Z toho plyne závěr, že tomuto způsobu dosažení příslušného Mgr. vzdělání se do budoucnosti ČAK stejně neubrání a je jen otázkou času, kdy k tomu na veřejných VŠ dojde.
    2. MVŠPP má do konce r. 2007 možnost používat v názvu "vysoká škola", takže posud je vše v pořádku. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.03.2007 17:10:26, Libor_1_pokračování_1) 3. MVŠPP má dle novelizovaného zákona o Vysokých školách za povinnost od r.2008 nepoužívat ve svém názvu "vysoká škola". Tento problém má být vyřešen tím, že MVŠPP ve svém názvu vypustí "Vysoká škola" a nahradí názvem "vdělávácí institut". Potud je opět vše v pořádku.
    4. MVŠPP a ve smlouvě o vdělání jednoznačně deklaruje, že zabezpečuje vdělání magisterského stupně v oboru Právo zahraniční vysoké školy, a toto vzdělání je uplatnitelné na území ČR. Za tímto účelem si MVŠPP zajistila tzv. nostrifikaci výše uvedeného studijního programu, a to ¨právnickou fakulto ZU Plzeň. Pokud si projdete příslušnou právní úpravu, posud je vše v pořádku.
    5. Mám zkušenosti od předchozích studentů, kteří tuto školu absolovovali, že dosažené VŠ vdělání na MVŠPP je prakticky ve všech státních institucích na základě nostrifikace plně uznáváno. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.03.2007 17:23:38, Libor_1_pokračování_2) 6. Problém je v současné době v ČAK. Pokud si pozorně projdete www.ČAK tak zjistíte, cca do konce roku studenty MVŠPP přijímala jako advokátní koncipienty. Otázkou je, jak je tedy možné, že dříve to bylo možné a nyní to možné není-proč tak renomovaná stavovská instituce, jako je ČAK jednou studenty MVŠPP jako adv. koncipienty přijímá a později ne, nebo jim dokonce pozastavuje činnost? Z jakých informací tehdy "tito renomovaní právníci" vycházeli a z jakých informací vycházejí nyní?!? Jestli je to špatnou úrovní obsahu studia, tak jak je možné, že ZU Plzeň udělila nostrifikaci? Nezdá se vám, že ČAK se pouze brání dalšímu přívalu žadatelů o odv. koncipienturu do tak již přesyceného právního /advokátního/ trhu? - na tuto otázku si odpovězme každý sám, ale při tom, my, kteří studujeme právo si nejprve zajistěme veškeré podklady pro své úsudky a potom vynášejme soudy. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.03.2007 17:36:06, Libor_1_pokračování_3) 7. Závěr bych ctěl sděllit svoji zkušenost. V r. 1993 jsem nastoupil na středoškolské studium zakončené maturitní zkouškou na jedné soukromé /jistě pochopíte, proč nejmenuji/ SOŠ, která zajišťovala vzdělání v oblasti bezpečnostní přípravy. Byl jsem tehdy spolu s ostatními studenty jedním z prvních studentů této SOŠ. V průběhu studia jsme se dozvěděli, že byl vyvinutý tlak /pravděpodobně/ naneplatnost či dokonce zrušení tohoto studia, protože si v té době na výše uvedené studium činily státní /především, že policejní/ školy. Během celé této kauzy spousta studentů z této školy odešla-tak, jako nyní, někteří studenti ze analogického nebo subsidiárního problému. Já jsem vydržel, studium dokončil, je platné. A co se stalo s uvedenou SOŠ?..stále působí na našem středoškolském trhu a je jedna z nevyhledávánějších SOŠ, která stále rozšiřuje svoji působnost. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.03.2007 17:50:17, Libor_1_pokračování_4_konec) 8. Zde mám za to, že pokud je studium na MVŠPP platně nostrifikováno, nemáme se čeho obavát. A pokud budeme z této školy na základě unáhlených soudů houfně odcházet, tak ji můžeme také "položit"..Uvědom me si, že je to prozatím jediná vysoká škola, která na území ČR na základě platné nostrifikace zabezpečuje zahraniční "nádstavbový" program v oboru Právo...a važme si toho. MVŠPP čekala v této nepříjemné kauze na naši podporu a místo toho se dočkala uderu do zad...a to právě Ti, kteří chtějí MVŠPP všemožně poškodit, na toto čekají. Nikoho nenutím na této škole setrvávat..každého osobní věc..ale pokud chceme být jednou právníci /a je jedno, zda v ČAK nebo soukromé sféře/..tak se jako právníci chovejme..ale na základě relevantních, doložitelných skutečností..a používejme k tomu rozum a ne vášně a emoce, to do právnické profese nepatří. Já věřím, že vše dobře dopadne a plně dostuduji;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.03.2007 19:43:35, Petra) Po tom co se událo v sobotu ve škole jsem se rozhodla přestoupit na jinou školu a používám k tomu rozum. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2007 07:24:21, Karel) Petro, a co se odehrálo v sobotu ve škole?Nic nevímS08 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2007 08:20:35, Petr) Jestli si všichni myslíte, že na veřejných Pr VŠ je vše v pořádku, tak vás vyvedu z omylu. Byl jsem studentem PrF MU Brno, a tam se mě stalo, že se ztratila moje seminární práce, dokonce odpovědní arch od písemné zkoušky.tak jsem ji musel dělat znovu!! Závěr zní - to se nestává jen na MVŠPP, ale skoro na všech VŠ, kde je velký počet studentů. Jinak - cca před 4 lety byla MŠT pozastavena činnost PrF Univ.Palackého, prý proto, že tam vyučovalo více externistů, než je zdrávo. proto že to je veřejná VŠ, tak se nad tím nikdo nepozastavil. Teď už ale funguje. myslím si, že je proti MVŠPP cíleně hysterická kampaň, kterou, jak jsmem slyšel, MVŠPP ustojí!!!!!!!:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2007 18:35:55, Hana) Bylo řečeno, že pan docent přetahuje studenty na svou pobočku, ale to je přece každého věc kde bude studovat a kolik zaplatí, a určitě je lepší mít diplom z české vysoké školy , ne z institut! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.03.2007 18:05:13, Lída) ;)Podle zaručených informací, když bude dostatek studentů tak mgr bude na pobočce KV v Praze!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.03.2007 18:44:34, Alřa) odkud máte ty zaručené informace, že na vš KV, pobočka Praha má být otevřený mgr. právo?S08Já tam volala několikrát a nikdo z vš kv mě to nepotvrdilS09.Lído, napiš něco podrobnějšího;)díky reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.03.2007 07:17:40, Alešek) DŮLEŽITÁ INFORMACE PRO VŠECHNY - vysoká škola Karlovy Vary v tomto roce nestihne otevřít magisterský studijní program v oboru Právo!!! S nejvyšší pravděpodobností by měl být otevřen příští rok, ale to se rovněž neví. Takže - lidi, neblbnětu tu jiným hlavu!!...Lído a spol...a kdo nevěří, ať si zavolá na studijní oddělení VŠKV, tel. 353301011. Tam se vše dozvíte!:(S04 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.03.2007 12:22:22, mike) Nechci tu nějak prudit,ale o VŠKV jsem se zajímal už před 4 rokama a bylo mi tenkrát taky řečeno, že příští rok se otvírá magistr až bude akreditace.Takže to,že to tvrdí i dneska (že za rok) je dost úsměvné.

    Jestli někdo chce opustit MVŠPP kuli VŠKV tak je naprostej ***.Na MVŠPP studuje asi 50 lidí z VŠKV,kterejm bylo taky kdysi slíbeno,že za rok bude mít škola akreditaci na magistra,ale nakonec si mohli udělat jen Bc, kterej žádná jiná VŠ neuznává a ještě přišli žebrat na MVŠPP, jestli by si mohli udělat Mgr.A teď si zde dodělávaj i Bc, protože specializační Bc se nedá uznat pro pokračování ve studiu na žádné škole. Takže pokud chcete přestoupit, je to jen Vaše věc. Ale prosím! Neblbněte tady hlavu lidem, co nevědí o co jde kecama typu, že jedno je VŠ a jedno institut - to už tady bylo dávno vysvětleno. Každopádně je MVŠPP jedinou současnou možností jak získat MGR na nestátní škole reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.03.2007 14:23:47, Martin) Získat Mgr. je zde skutečně možné, ale platné nám to bude asi jako psovi pastva, právníka stejně z této školy dělat nemůžeš!!!! Zkus se s tímto diplomem někam přihlásit, jsem zvědav, kde Tě jako právníka zaměstnají!!! To bych měl raději bakaláře z KV, než nic tady z toho institutu!!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.03.2007 15:25:00, Tereza_ČT) Dobré odpoledne VŠEM,

    Připravuji reportáž o matoucím užívání názvu "vysoká škola" i tehdy, nemá-li dotyčná instituce akreditaci ministerstva. Pro tuto reportáž sháním ty, kteří se potýkají s problémy způsobenými tím, že název "vysoká škola" mohly používat různé instituce. Ráda bych s Vámi, nebo s kýmkoli, o kom víte, že tento problém řešil, udělala krátký rozhovor na kameru.

    Prosím, ozvěte se co nejdříve.

    Předem děkuji za jakoukoli reakci.

    Tereza Kručinská
    Česká televize
    tereza.krucinskaceskatelevizecz, tereza.krucinskaseznamcz
    reagovat zde
    Email: tereza.krucinskaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.03.2007 22:11:14, mike) to Martin:

    Proč by Ti to mělo bejt jako na k ničemu? Tohle jsou zase plky o ničem. Pokud neco tvrdím, mám pro to argumenty. Ty jen meleš nesmysly. Kromě toho ze zákona ČAK nemá vůbec právo tento titul neuznat. Hned až školu dodělám, budu první kdo se bude soudit (pokud to neudělá už nikdo přede mnou) a nemůžu ten spor prohrát. ČAK tvrdí, že může zapsat pouze studenty s českým magisterským vzděláním, zákon ale hovoří jasně a zcela jasně připouští i uznání vzdělání podle zvláštního zákona (což je zcela nepochybně nostrifikace). Každý koho ČAK nezapíše bude mít potenciálně právo i na náhradu škody.

    Co se týká Tvého srovnání s KV. Je to k smíchu. Pojď se podívat do MVŠPP do tříd navazujícího, kde studuje více než 50 studentů z KV (kterejm bylo v KV slíbeno magisterské vzdělání po Bc) a řekni to co jsi řekl nahlas. Uslyšíš výbuch smíchu.

    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.03.2007 22:13:27, mike) to Martin:

    A už vůbec nechápu proč by jsi jako podle Tvého názoru nemohl dělat právníka? Sám jich z této školy znám hned několik.

    Příště uváděj argumenty, fakta a data. Ne jen plky do větru reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.03.2007 15:21:24, Tomáš) Co jsem zjišťoval, tak MVŠPP má jeden z nejkvalitnějších pedagogických sborů ze všech soukromých jak vysokých škol, tak i institutů, z oboru právo. JAKO CELEK samozřejmě. Uči ná ní hodně lidí z UK, lidi ze ZČU, pedagogové, co často navštěvují mezinárodní konference, ale i lidi, co si vybírají, kde budou učit. Nevymýšlím si, vše si můžete ověřit porovnáním seznamu pedagogů z této školy a veřejných vysokých škol!

    Celý tento humbuk je způsoben snahou zničit konkurenci záměrně nepravdivými informacemi. Svuj podíl na něm mají i lidi, co si neumí či nechtějí ověřit informace u patřičných státních orgánů, trochu pohrabat v právních předpisech nebo dokonce JEN spekulují nad něčim, o čem nemají žádné informace.

    Jen pro upřesnění chci dodat, že práníkem je každý člověk, který ůspěšně vystuduje vysokou čkolu s právním zaměřením. Advokátem až když právník složí advokátní zkoušky. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.03.2007 17:39:12, Tonda) Ano vysokou školu s právním zaměřením, ale s nostrifikací a nad tou se po sobotě stahují mračna a to vím přímo od zdroje!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.03.2007 18:09:49, Klára) Na MVŠPP je jistě kvalitní výuka, ale některé předměty asi od tří pedagogů jsou naprosto nedostačující a patří na základní školu. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.03.2007 23:29:25, mike) to Tonda: a na to jsi přišel jak? Kuli Klímovi? Klíma na škole nekončí a vesele pokračuje.

    Proč tady lidi neuváděj fakta a konkrétní věci a jen strašej kvákáním do větru. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.03.2007 11:45:10, Tonda) Nevím jestli pokračuje p. docent,ale byl zostuzen před studenty!Ttak se měl nějak vyjádřit před studenty atd. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.03.2007 13:54:55, mike) to Jana:

    Taky jsem měl strach, že bude končit... během minulého týdne ale dostali studenti dopis od školy s omluvou a informací, že Doc. Klíma pokračuje. Můžeš si tam i zavolat a zeptat se. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.03.2007 14:39:42, Hana) Já jsem žádný dopis nedostala!Ale stejně bych chtěla přestoupit na jinou školu, mluvila jsem s panem docentem a ten mi budoucnost školy vylíčil dost mlhavě. Ale to mluvím jen za sebe. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.03.2007 15:50:28, Pavel) S05Také nemám žádné vysvětlení, nic mi nepřišlo. Ale ten incident mě jen utvrdil,že mám přestoupit na jinou školu a vadí mi název institut, jak se na to budou dívat budoucí zaměstnavatelé? reagovat zde
    Email: katrseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.03.2007 18:29:38, Gábina) Hlavně,aby nám u státnic někdo z naší školy pomohl, ja mám ve stresu šílené okno. a až potom se rozhodnu jestli zůstanu nebo půjdu jinam. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.03.2007 16:12:30, mike) Taky jsem dopis ze školy nedostal... ale někteří ho dostali. Psal mi to kámoš a četl mi ho, takže dopis 100% existuje. Konec-konců ... proč si do školy nezavoláte a nezeptáte se?

    Nj... s názvem istitut nic neuděláš, ale to je absolutní formalita. Je jasné, že zaměstnavatelé pokud dají pouze na vzdělání vyberou raději někoho, kdo má státní VŠ, protože je tam kritérium přijetí vyšší a dá se tedy očekávat inteligentnější člověk. To je ale individuální a záleží na tom, jak se Ty sám prosadíš. Ujišťuju Tě, že je úplně jedno jestli budeš na nějaké soukromé škole, nebo budeš mít nostrifikované vzdělání zahraniční školy... vyjde to úplně nastejno. Osobně bych dal do své kanceláře možná i přednost někomu spíš s nostrifikovaným vzděláním u státní VŠ, než se soukrokou školou s akreditovaným plánem - ale asi to je skoro to samé.Záleží hlavně na nabídce... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.03.2007 16:18:10, mike) ... a ta momentálně jiná než od MVŠPP není. Žádná soukromá škola nemá plné Bc, nebo Magisterské studium v oboru Právo (a už vůbec ne dálkově).

    Až se tahle situace změní,můžeme se bavit dál na tohle téma...v žádném případě není ale žádná záruka, kdy se to stane a za jakých podmínek. Akreditace pro VOŠ se udílejí celkem bez problémů.Z pohledu akreditátora je to samé i specializační Bc.- je to svým způsobem VOŠ. Plnej Bc (tedy s možností pokračovat dále na jiné škole) a Mgr plán je ale něco úplně jiného. Vůbec si netroufám odhadnout kdy na to zmíněná "konkurence" a jestli vůbec někdy dosáhne. Mluví o tom již 6 let. Zeptejte se bývalých studentů... a stále nic.

    Proto se momentálně ani nedá uvažovat o přestupu na jinou školu (pokud chcete studovat právo).

    Jediná jiná cesta je studium na státní VŠ a nikomu z Vás v tom nic nebrání, takže nevím co tu řešíte. Jestli na to máte,běžte do toho! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.03.2007 16:34:36, Emil) Já jsem také toho názoru,že institut není dobrý název pro vysokou školu. Ještě tento rok bude mít česká vysoká soukromá škola magistra.Akreditační komise už o tom jedná. Tak nebudu hatit čas. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.03.2007 19:52:30, Linda) A kdo to to řekl? Akreditační komise, nebo ta škola? :D
    Mě bylo řečeno, že o tom akreditační komise jedná a je to otázka 6 měsícu před třema rokama, když jsem tam nastupovala. A dneska je rok 2007 a asi se stále jedná :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.03.2007 09:18:33, Emil) Vím to přímo od pána co zasedá v akreditační komisi, tak je to na 100% trvalo to déle, ale ledy se hnuly. ale nechci nikoho nutit, jen aby byla místa až ta naše povedená škola skončí. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.03.2007 14:40:43, ing.Vacek Karel) Studenti,jelikož i já přispívám na školné svému synovci, tak jsem se chtěl dnes ujistit,že slíbená nostrifikace ze ZPU po státnicích proběhne hladce.
    Spojil jsem se dnes ráno s p.docentem Průšou ( REKTOREM ZPU) a ten mi v telefonickém rozhovoru sdělil, že se o nostrifikaci pro MVŠPP rozhoduje, zatím nic nepodepsal!!Nevím kde škola přišla k potvrzení, ale pan Rektor o ničem neví! Ujistil mě,že do 15 dubna vydají veřejné
    prohlašení k MVŠPP, také podle rozhodnutí ČAK a tam bylo dnes také potvrzeno,že nebudou zapisovat studenty MVŠPP do řad koncipientů!! Můžete se také informovat na ZPU, ale je dobré vědět pravdivé informace, stačí se jen informovat na těchto institucích.
    ing. Vacek reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.03.2007 16:54:08, Vendy) Tak to máme jít ke státnicím s tím, že nejsou jisté nostrifikace??? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.03.2007 18:14:30, Tomáš) Naskýtá se však otázka, zda je ZCU navazkach s nostrifikaci Bc. ci Mgr. Rektor ZCU bude asi tezko vedet, jake statnice na jaky titul ted budou probihat. Bc. a Mgr. titul zajistuje pokazde jina statni zahranicni vysoka skola. Horko tezko vsak muzou ostatni soukrome skoly a hlavne CAK zkousnout, ze tu je nejaky soukromy subjekt, ktery ma take Mgr.

    A navic dle pravnich predpisu o nostrifikaci neni opravnena ji udelit pouze ZCU, ale jakakoliv verejna vysoka skola se stejnym nebo obdobnym programem na zadost drzitele zahranicniho diplomu!! A v CR jsou celkem 4 verejne vysoke skoly, u kterych lze nostrifikaci zadat!!
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.03.2007 19:31:40, Veronika) To znamená, že jdem ke státnicím s tím, že dostanem jen ruský diplom a nic víc! Je jasné,že když to neudělá Plzeň, tak máme smůlu.
    Měl by promluvit někdo z plzeňské univerzity, néjlépe děkan a říct co bude.A to nejlépe do státnic! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.03.2007 00:49:36, Marsilius) Lidi neblázněte - děkan těžko mohl letos podepisovat nějaké nostrifikace když se ně nežádalo. Logicky tak komukoliv odpoví, že ještě letos nic nepodepisoval. Podle mých informací nemá ZČU důvod nic měnit. Udělejte státnice a stěžujte si pokud vám nebudou nostrifikovány. Všem kdo nedají na bláboly o zpochybňování školy držím palce u zkoušek ;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.03.2007 06:34:36, Libor) Já do Plzně v pondělí zajedu, dnes se ohlásím u rektora a zeptám se osobně,mám už toho dost!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.03.2007 19:21:13, mike) Já si myslím, že to jsou jen kecy. Už asi před měsícem-dvěma tady milion lidí psalo, že se jeli na ZAU zeptat a že nostrifikace nebudou apod.

    Když jsem tam zajel já (o 2 dny déle) bylo mi jasně řečeno, že nostrifikace probíhají a nic se neděje.

    Znova tam jezdit jen proto, že nějakej anonym něco napíše na fórum (uvědomujete si vůbec že ten kdo to tu píše může být jeden a ten samej člověk s různejma nickama?) mi nepřijde moc rozumné. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.03.2007 19:22:49, mike) Ale pokud tam opravdu chce někdo zajet, někdo reálnej se kterým se pak ve škole dá sejít a promluvit si o tom z očí do očí...

    ... budu jen rád. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.03.2007 12:19:43, Libor) Mluvil jsem s rektorátem a tam mi paní tajemnice řekla, že se vyjádří do půlky dubna! Patí tedy co bylo řečeno p. ing. V. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.03.2007 13:23:48, Dáda) Tohle budu řešit až po státnicích. Jen doufám, že pan dr. K. bude mít dobrou náladu a podrží nás, mám u zk. pěkné okno!!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.03.2007 13:26:07, Věra) Taky mám strach jak se bude komise chovat?? Taky mám trému a pak nic nevím. Snad to pochopí i p.K. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.03.2007 08:28:40, Míla) Myslím, že máte všichni plané obavy,nostifikace jistě budou a státnice
    budou taky v pořádku, nikdo Vás neukousne!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.03.2007 19:03:30, mike) Já bych taky neplašil... tohle jsou jen výkřiky do tmy.
    Když minule půl fóra tvrdila, že byla osobně v Plzni a nostrifikace jsou pozastaveny, já tam dojel a vše je prej OKi.

    Takže pokud ZAU opravdu neudělá nějaké oficiální prohlášení (podotýkám, že to nejaktuálnější je staré méně než 2 měsíce a je 100% kladné) tak bych to být Vámi vůbec neřešil. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.03.2007 09:19:01, Dassy) Ahojky, nevite, zda ta reportaz z CT1 jiz byla odvysilana nebo zda jeste bude, popripade kdy, dekuji.S13 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.03.2007 10:25:46, ing. Vacek Karel) Pro upřesnění, informoval jsem se dnes ještě jednou na právnické fakultě v Plzni a hovořil s p. proděkanem JUDr.Ivanem Tomažičem a ten mi potvrdil, nostrifikace pro žádné soukromé školy nebudou, ani pro MVŠPP.Pro žádné formy studia, uvádím jeho telefon pro ty co mají pochyby 377637001 je to na sekretariát k p. Houdkové, která Vás spojí s p. proděkanem! Dá se vše ověřit, dále do této diskuze již nebudu zasahovat, hodně štěstí, ing. Vacek reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.03.2007 13:53:15, Radek) Vazeny pane inzenyre, MVSPP neni skola, ale ve sve podstate statni univerzita. Pokud toto rikate tak nevite co to je Lisabonska dohoda. A pokud nekdo studuje cizi statni VS tak mu musi byt uznana. Jinak by vyse zmineny dokument neplatil... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.03.2007 14:05:48, mike) Naprosto souhlasím... opravdu by to takto mělo být.
    ZAU nedělá nic jiného, než že posuzuje studijní program. Pokud ZAU nechce nostrifikovat, musí záporně studijní program posoudit - a musí to samozřejmě i vysvětlit. Vzhledem k tomu, že v minulosti (a velmi nedávné) byl studijní program kladně posouzen, musela by i vysvětlit co se změnilo, že dnes již není. Opravdu to není tak jednoduchá operace. Teoreticky by mělo být možné, aby studium na žádost absolventa nostrifikovala i jakákoliv jiná VŠ s PRF. Věřím, že zde by to ale mohl být trochu problém, protože pokud dostanete záporné vyjádření, u případného soudu budete v poměrně špatné pozici, protože zmíněná škola ještě v minulosti tento program kladně neposoudila.

    Vzdělání na soukromých školách ve své podstatě prakticky ani žádnou formou nostrifikováno být nemůže - tz. pokud škola nemá akreditaci, není VŠ. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.03.2007 14:10:56, mike) U MVŠPP je ale zcela jiná situace, protože studenti tohoto institutu nestudují "na tomto institutu", ale prostřednictvím tohoto institutu a mají statut VŠ studenta zahraniční VŠ.

    Takže jak opakuji. ZAU nemůže přímo zastavit nostrifikace, ale může pouze záporně posoudit studijní program, který dříve posoudilo kladně. Pak musí ale i dokázat jaký je důvod změny posouzení (například změna studijního programu apod.). Neříkám, že toto není možné, sám z toho mam strach jako všichni ostatní studenti. Osobně si ale myslím, že je to poměrně nepravděpodobná a rovněž i velmi složitá operace. Opravdu to není jen o tom, že někdo něco nepodepíše. Jsou zde ratifikované mezinárodní smlouvy, kterými se musí řídit každý subjekt. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.03.2007 17:43:04, Zuzana) Já tam volala odpoledne,ale už tam byla jen sekretářka. Chci to taky slyšet, jak je to s nostrifikací. Ani se mi nechce na státnice. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.03.2007 18:09:19, anna) Lidi neblázněte! Když tam budeme takhle jednotlivě pořád všichni volat a otravovat, vůbec mě nepřekvapí, když se v Plzni naštvou a opravdu začnou dělat problémy, jen aby se nás zbavili. Teď je všechno OK, tak ať to vydrží! Na stránkách školy visí k nostrifikacím jasné kladné a navíc úplně čerstvé stanovisko ZAU, absolutně není důvod nic měnit, protože se nezměnilo nic ani v předpisech, ani na MVŠPP. A co je hlavní - případný názor proděkana, který má na jiný názor právo, ještě není názor děkana - ten je jasně pro zachování nostrifikací. Něco bych řešila, až kdyby někdo nostrifikovat odmítl a to se přece neděje. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.03.2007 20:04:45, mike) souhlasim... sice taky hlodá červíček pochybností, ale uvědomme si, že pokud budeme všichni volat a psát na ZAU, časem je fakt přestaneme bavit.

    Zatím pokaždé když jsem si tady přečetl "zaručenou" zprávu, že ZAU dělá problémy s nostrifikacema a požádal jsem o stanovisko ZAU (zatím jsem to udělal celkem 3x, osobně, telefonem i mailem... v různých měsících podle přicházejících informací). jsem dostal jen 100% kladné stanovisko.
    Proto tam nebudu volat znova a ptát se. Uvědommě si, že Ing. Vacek i všechny ostatní hlasy mohou být dílem jednoho jediného člověka, který se snaží všemožně vnést pochybnost a nervozitu mezi studenty. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.03.2007 20:06:25, Tomáš) Já jsem volal děkanovi, ale ten je nemocen a bude tam příští týden. Pan proděkan tam jak psala Zuzka odpoledne nebyl.Jsem úplně špatný! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.03.2007 20:08:01, Míla Ch.) Myslím,že by se měli všichni uklidnit a věřit škole!!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.03.2007 20:57:07, lÍDA) Věřit škole, to si děláš srandu. Taky se spojím s ZAU. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.03.2007 14:38:04, mike) Hmm... to je úžasné.
    Nemyslíte si, že právě o tohle někomu jde? Prostě anonymně napíše na net, mluvil jsem s tímhle a tímhle... a ten řekl, že to nebude. A všichni teda jak paka volaj na ZAU a ptaj se.

    Takhle bude fakt jen otázka času, kdy se na nás vykašlou!

    Nevim proč se namáhat... stejně tam každej druhej od vás zase zavolá a zase mu řeknou, že je vše OKi.... a za 14 dní zase přijde někdo jinej se zaručenou informací a tak dokolečka. Proto asi ZAU vydalo to svoje prohlášení, aby je stále nikdo neotravoval.

    Když už to fakt teda musíte ověřovat, nebylo by rozumnější kdyby tam fakt třeba někdo zajel osobně a pak udělal nějakou schůzku osobně (z očí do očí) někde v Praze??? A všichni by měli klid a neotravovalo by je tam se stejnou věcí každej den milion lidí. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.03.2007 14:44:19, marek)
    Je neuvěřitelné, jaké bláboly mohou napsat budoucí právníci.S08 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.03.2007 17:08:44, ála) co myslíš těmi bláboly? Asi nemáš ani ponětí jaká ta škola je a co je tam za problémy, a tady se píše jen o malé části reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.03.2007 17:41:55, L1) Jste cvoci, po přečtení tehle debaty mi přijde, že přesně nahrává těm, kteří chtějí tuhle školu poškodit. Nikdo tu nemá funfované informace a jen se dohadujete o tom co jedna paní povídala, jak můžete všichni tak svorně veřit, že nekdo někam volal a že se s ním vůbec někdo bavil a měl potřebu mu něco vysvětlovat. kdyby do Plzně volali všichno kdo to tu píší tak pochybuji že by se ještě s někým bavili. To vás nikoho vážně nenapadlo, že se tady někteří lidé baví na úkor naší davové histerie. Jste všichni budoucí právníci tak si pročtěte smlouvu, zákon o Vš a pod. a přestaňte blbnout jak děti na základce ( mám pocit, že polovina z lidí co se ůčastní této diskuse by tam z fleku mohla přejít S13 Jestli li myslíte, že je tahle škola tak špatná tak odejděte a přestaňte špinit její jméno, protože jestli vám to nedochází tak škole ještě víc škodíte. Já věřím že se to nějak vyřeší a vadí mi, že reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.03.2007 17:49:19, L2) vám jde jen o to tady prudit. kdyby jste byli opravdu tak nespokojení tak by jste byli už dávno pryč. A jestli vám přijde normální že někdo přetahuje studenty pod příslibem magisterského studia za úplatu, tak vás ujišťuji, že to normální není a veřit takovým lidem mi pak přijde trochu , jak to říct jemně...hloupé. Uvědomte si jedno jestli budete pořád rozvíjet takové demagogie tak školu akorát potopíte, otázkou je jestli tuhle debatu vůbec vedou studenti školy nebo jen lidi co ji chtějí poškodit... JÁ CHCI TUHLE ŠKOLU DOSTUDOVAT, A VĚŘÍM JIM, ŽE TO NĚJAK VŠE VYŘEŠÍ. JEŠTĚ JEDNOU NA VÁS APELUJI, PŘEMÝŠLEJTE LIDI NAD TÍM CO TU TY VĚČNÍ TELEFONISTÉ PÍŠOU...VŽDYŤ SI NEVIDÍ DO PUSY NATOŽ ABY SI PAMATOVALI CO PSALI. A TĚM CO UVAŽUJÍ O PŘESTUPU DO KV. TAK JDĚTE A SNAD VÁM TO VYJDE, TŘEBA JEDNOU TU KREDITACI DOSTANOU, JESTLI VÁS TO TU ŠTVE TAK VÁM ŘPŘEJU ŽE MÁTE JINÉ MOŽNOSTI, ALE HNÁT ŠTVAVOU reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.03.2007 17:54:54, l3) MI PŘIJDE TROCHU UBOHÉ. VYBRALI JSME SI A MĚLI BY JSME SI ZA SVÝM VÝBĚREM STÁT A ŠKOLU ALESPOŇ TADY PODPOŘIT A NÉ JEŠTĚ KOPAT. MYSLETE, NIKDO VÁS NENUTIL SEM JÍT, BYLA TO VAŠE VOLBA A TÍM CO TADY PÍŠE ZE SEBE DĚLÁTE INDIVIDUA NESCHOPNÁ SE ROZUMNĚ ROZHODNOUT. PŘECI JEN HLUPÁK SE ŠPATNĚ ROZHODUJE A PAK SVÁDÍ VINNU NA OSTATNÍ. POKUD TO ŠKOLA NEUSTOJÍ NEZBYDE NÁM NIC JINÉHO NEŽ UZNAT SVOU CHYBU, ALE JÁ RADŠI POMŮŽU JMÉNU ŠKOLY NEŽ POMÁVAT OSTATNÍM JÍ VYKOPAT HROB. jE PRAVDA, ŽE TU NENI VŠE JAK BYCH SI PŘEDSTAVOVALA,A LE JE VIDĚT ŽE SE SNAŽÍ A NA PLNO DALŠÍCH VĚCÍ BY MĚLI JISTĚ ČAS KDYBY NEMUSELI BOJOVAT PROTI TÉTO KAMPANI. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.03.2007 18:45:55, Míla.Ch.) Taky si myslím,že by tato štvavá kampaň měla přestat, nechte škole prostor ať pracuje. Opravdu nevím co někteří z Vás sledují? Chcete přece dostudovat nebo ne? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.03.2007 21:18:55, ála) pro L -myslím že nevíš co píšeš já na té škole studuji a hodně informací je tady pravdivých a nepatřím mezi studenty který by školu jen tak chtěli poškodit. Proč by tolik lidí poškozovalo školu když už zaplatili takových peněz a potřebují ten titul a školu úspěšně dokončit.A odejít? Nevím kdo má tolik prostředků aby mohl do školy investovat cca150 tisíc a před koncem odejít a nic z toho to je vyhození peněz. A nemyslím že je na místě školu vychvalovat když je tam dost věci v nepořádku a neřešit tyto problémy a věř, že je nás tam dost studentů kteří to řešíme s vedením a studijním oddělením dost často.A nejde jen o dostudování ale aby ti škola k něčemu byla když ti při zápisu a v prvním roce naslibují skoro vše ty nastoupíš a najednou se dozvídáš dost nepříjemné věci, že vše není tak jak ti na začátku bylo řečeno a slíbeno.ale jednou jsi tam tak musíš dělat vše co si vymyslí a to ok NENÍ reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2007 07:33:08, L4) pro ála, nevím co bych neměla vědět, já na té škole taky studuju a již jsem to psala tak nevím o čem mě chceš přesvědčovat, jestli máš pocit že to že tady každý hází jen špínu je ku prospěchu věci tak máš asi skreslené představy o tom jak může uškodit štvavá kampaň, několikrýát jsem s vedením také mluvila a nevychvalovala jsem školu až do nebes, taky vím že tam není vše v pořádku (mimochodem: to jsem již také psala). A k těm prostředků, já si školu platím sama, neví jestli patříš mezi ty co jim to platí rodiče, ale nejspíš jo protože ty nejvíc řvou, tak mám snahu škole i pomoc, protože právě o ty vložené finance nehodlám přijít a tím že školu budu pokozovat je přímá cesta o to peníze vyhodit oknem. Jo a byla jsi někdy na jiné Vš ať státní nebo soukromé? asi ne viď? jinak by jsi věděla že prblémy a reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2007 07:38:13, L5) problémy a zatek co tam v určitých věcech panuje je normální všude. neni to jen naše škola. Některé to maskují líp jiné hůř,a le všude je to stejně. Sakra všichni jsme na stejné lodi tak by jsme neměli kopak kolem sebe ale společně a snažit se něco udělat. Pokusit se zlepšit jméno a třeba předložit vedení nějaké návrhy na zlepšení, ono se to každému rozčiluje že vše není tak jak by chtěl,a le nikoho nenapadne, že by taky mohl pomoc. Jestli škole tak nevěříte tak pořád nechápu proč tu jste, když vznikla tahle aféra,mohli jste si vzít peníze za nezapočatej semestr a zdrhnout na jinou školu. ale všichni tu pořád jste a doufáte, že to dopadne dobře, tak tomu trochu pomozte. Vždyť tohle nemá logiku, napadat něco do čeho investuju.To je jak kdyby ředitel firmy řek, že je na nic, to by vedlo určitě ke kladnému hospodářskému výsledku firmy... Lidi myslete. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2007 07:45:12, L6) Jen ještě pro álu k tvému: ale jednou jsi tam tak musíš dělat vše co si vymyslí a to ok NENÍ
    a ty si jako myslíš že na jiný škole nebudeš muset dělat to co si vymyslí? holka vždyť škola ať základní, střední nebo Vš je tu od toho že nám nařizuje co dělat, vždy a všude budou pravidla kterejma se musíš řídit. jedno je hloupé druhé míň, ale jsou to pravidla hry na které jsi přistoupila na základce a budeš je muset dodržovat jestli chceš studovat a to kdekoliv jinde všude....A v prácvi je to to samé, vedení něco vymyslí a ty to musíš dělat ať chceš nebo nebo ne. Tímhle jsem tě nechtěla urazit nebo se tě dotknout, jen mě překvapilo, že ti přijde jako důvod, který ady musíš uvádět aby jsi dokázala jak je takhle škola podle tebe špatná. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2007 09:35:04, ála) asi jsi to moc nepochopila co jsem psala (spíš jak jsem to myslela), jinak pro tvou informaci už jednu VŠ mam za sebou a s takovými problémy jsem se opravdu nesetkala. A tím co si vymyslí, jsem měla na mysli že neustálé změny v rozvrhu a v přidávání předmětů mi nepřijde v pořádku a fakt nevím o žádné VŠ kde by studenti měli za semestr tolik předmětů. Jinak školu si platím sama,ale začala jsem si platit za něco co navykládali na začátku při zápisu atd. kdy jsme se ptali co a jak tam je. A když po roce zjistíš že si na škole musíš udělat jejich Bc k normálním předmětům máš dalších cca 5 rozdílových (ke kterým nám na začátku bylo sděleno že se dělají první semestr aby jsme si dodělali chybějící předměty) a zbývající dva roky budeme studovat předměty k získání Mgr.Tak škola v tomhle směru fér nebyla a není, a o tom že své studenty informuje až opožděně po tom co se studenti vyptávají tak ... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2007 10:05:16, Saša) Souhlasím s ála,je to jak píše. Příští týden se chystám na univerzitu do Plzně za JUDr. Tomažičem, aby mi řekl jak to je přímo. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2007 10:56:08, ála) pro Saša: to je dobrý nápad, protože čekat na pravdivé a hlavně úplné vyjádření školy je na dlouho, ne že by neinformovali (sice po dost dlouhé době a "nátlaku" od studentů) ale trochu to vždy zaobalí aby studenty uklidnili a to se mi nelíbí a nejsem sama. Škola by byla dobrá (profesoři atd.) jsou ok jen kdyby ta škola budoucímu uchazeči,který tam chce nastoupit řekla vše rovnou na začátku a pravdivě. Když to tak není tak se nedivím že jsou studenti naštvaní a nespokojení. Protože dozvědět se po roce, že jste sice už Bc a chcete si tu udělat Mgr. ale mi vám to neuznáme tak si tady uděláte "státnice" znova a další předměty tak to je dost zásadní informace pro lidi kteří se rozhodují a když to na začátku nevědí a myslí si že tam 2,5 roku budou studovat na Mgr a prohlubovat své znalosti z práva a nakonec je to jinak reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2007 11:52:28, mike) Mě nikdo ve škole nelhal... zatím je všechno tak jak mi bylo slíbeno.

    Jinak... taky mám za sebou státní VŠ a musim říct, že s rozvrhem tam byly ještě větší zmatky než tady. Třeba jsme se ve 4 dozvěděli, že náš obor bude o 1/2 zkrácen. z 5,5 na 5 apod.

    Co se týká cesty do Plzně na ZAU. Jak už jsem to psal, myslím, že to jen umocňuje celou tuhle situaci. Každopádně pokud se tam opravdu chce někdo vypravit... rozhodně by pak měl vystoupit osobně v Pze na nějakém místě z očí do očí. Pokud informace napíše jen tady na fóru, nemají žádnou vypovídací hodnotu (nevíme jestli to není jen další prudič).

    Každopádně by tento člověk měl ale vyhledat co nejzpůsobilejšího člověka k vyjádření k problematice. Já jsem dostal před měsícem mail přímo z rektorátu, že vše s nostrifikacema je OKi a potvrzení na strákách MVŠPP je pravé.... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2007 12:17:17, ála) to mike: tak to jsi na tom dobře že Ti vše bylo řečeno na začátku, pak tedy nechápu jak každému studentovi mohli říct úplně jiné informace, protože nás je tam fakt dost co dostali stejné info jako já tak se není čemu divit že se nám to nelíbí reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2007 12:36:34, Dan) Jsem ve ročníku mgr. a už mě to vážně nebaví, také nevím jak to bude s nostrifikací. Musím se začít ptát! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2007 13:41:37, mike) Nechci se tady stavit do nějaké role 100% obránce školy, ale opravdu nemůžu najít nic, co by mi škola na vstupním pohovoru zatajila....

    ... co se týká ptaní po nostrifikacích, neříkám neptat se. Ale říkám, ptát se chytře. Je jasné, že když bude do Plzně volat každej den 30 lidí jen, že nějakej anonym něco napíše na net, tak se na nás brzo vykašlou a budou přemejšlet jak se nás opravdu zbavit. Takže píšu to samé co dříve. Nechte to na příští soustředění do školy (vždyť se za nějakej týden už nic nestane, stejně jsme zaplatili LS) a tam vyberme někoho, kdo tam fakt třeba zajede (a dáme mu i něco na béňo) a vyptá se. Ideálně vybrat někoho za všechny třídy společného. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2007 14:38:11, L7) souhlasím s mikem, když tam pořád někdo poleze a nebo bude otravovat telefonem ničeho se nedocílí a stejně tomu dotyčnému bodou věřit tak dva lidi a zbytek si to bude chtít ověřit sám. Já jsem na denním a fakt si nemyslím že by na škole co se týče organizace byl větší problém než jinde. jsme na tom líp, že tahle škola je menší a informace tu kolují rychlejš než na větších školách, ale taky tu líp koluje demagogie a panika, protože někdo si něco vymyslí nebo plácne nějaký nesmysl a všichni z pozice že ho znají mu věří. Mě škola nikdy nelhala, a ve škole jsem se byla podívat tak jsem věděla do čeho jdu.Nevím no, jestli si myslíte že je rozumné tady pořád kydat hnůj tak prosím, ale pak se nedivte že už s náma nebude mluvit ani vedení.cokoliv řeknou tak se tu sice objeví,a le dosti v překroucené podobě aĺe tady cokoliv psát je jak mluvit do dubu, bezvýchodné a zbytečné. Podle mě si tu jen reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2007 14:42:27, L8) vylejváte zlost a nechcete nic řešit. prostě se tu jen dohadovat a libovat si v tom jaké jste chudáčci že jste nalítli a teď nevíte co s tím. Je to ubohé. Lici vzpamatujte se, tuhle diskuzi přece nemůžete brát jako zdroj informací natož nějak relevantních. Domluvte se ve škole se všema třídama a ročníkama a pak něco podnikejte, jestli chcete nějaké vyjádření tak společně, jak psal mike a né tím způsobem jakým teď postupujete, jen to nahrává těm co chtějí školu poškodit. o kolika lidech co tu píše ten hnus jste si na 100% jistí, reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2007 14:43:58, L9) že chodí k nám do školy? To je jen námět na přemýšlení....jinak přeji hezký den všem když je venku tak hnusně reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2007 14:52:56, ála) já jsem třeba na dálkovém a opravdu co jsem tady napsala tak si za tím stojím já opravdu nemam potřebu si na škole vylívat zlost nebo nějak tak (jde mi především to tam úspěšně dokončit) ale to co jsem tu napsala ohledně informací co nám byli poskytnuty a další věci jsou pravdivé, věřím že někdo jste měl dobré informace ale u nás to tak opravdu nebylo, a jsme ve třídě dost velká skupinka která to s vedením řeší a ptá se protože chceme mít jasno v tom co nás ještě čeká u věcí a povinností o kterých nevíme nebo se teprve řeší zda ano či ne. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2007 15:40:02, L10) No to jsme se trochu nepochopily, jestli ti jde o studijní povinnosti tak to chápu, že vám vadí ta nejistota a rozčilujete se.že chcete mít všechno vyřešený a dopředu vědět co vás čeká, mě jde o ty informace co se týkají vyloženě problémů školy jako její existence a té snahy ji potopit. a o tom tahle diskuze také je. tak pokud jde o jiné problémy tak by jste je sem asi neměli moc motat protože je to matoucí... jestli chápeš jak to myslím. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2007 15:49:01, ála) jasně že chápu jen jsem chtěla upozornit že není problém jen v tom zda škola má či nemá osvědčení a zda budeme nebo ne zapsáni v ČAK ale i jiné věci k řešení které tam jsou v nepořádku a informace jsou stejně matoucí jako u jiných záležitostí který se týkají této školy. Tak asi tak, jinak já mam ten nejmenší zájem jí potápět přece nevyhazuji peníze abych potopila školu a pak neobdržela titul kvůli kterému nás tam většina je :D to bylo logiku opravdu nemělo reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2007 16:14:16, Čenda) Nechtěl jsem se angažovat, ale /ála/ má úplnou pravdu. Ať škola pozve pana Zachariáše nebo pana Kindla, kteří mají právo se vyjádřit za Plzeň k nostrifikacím!! To je to hlavní!!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2007 19:08:28, mike) to Čenda:
    S tím plně souhlasim. Je jasné, že třeba například Judr. Zachariáš by nepřijel zadarmo, ale pevně věřim, že pokud by mu škola zaplatila za jednorázovou přednášku ... určitě by přijel studentům něco odpřednášet a zároveň by se mohl vyjádřit i k nostrifikacím. Zase tak drahé by to nebylo....

    ... a všem "poškozovačům" by to trvale zavřelo hubu a všichni by měli jasno a klid. Možná by i stálo za to tohle škole přímo nabídnout. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2007 19:15:17, ála) ....."poškozovačům"
    myslíš že napsání pravdy je poškozování školy? Já tedy ne, proč zavírat oči před problémy a nenapsat o nich reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2007 23:24:25, mike) to Ála:
    Já vůbec nemyslím lidi, jako jsi Ty... řešíš problém, který já na škole nemám - i to se stává. Nic není perfektní.

    Myslím spíše lidi, kteří školu vyloženě záměrně poškozují. Podívej se na tohle fórum. Kolik myslíš, že je tady reálně lidí, kteří vždycky přijdou s nějakou "převratnou novinkou", že je někde "nějakej problém". Jeden, dva, tři? Ani bych se nedivil, kdyby to byl jeden jedinej člověk co neustále mění nicky a pokaždé přijde se "zaručenou zprávou" typu... dneska jsem byl v Plzni a nenostrifikujou, nebo dneska jsem tam volal, končim - nebudu studovat na institutu apod. S jediným cílem... rozpoutat v nás nedůvěru, nervovat nás, drtit školu a pravděpodobně sledovat i vlastní zájmy. A vždycky po takové hlášce vypluje jen další vlna hysterie. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.03.2007 08:42:03, L11) Plně s tebou souhlasím s tím co píše mike, ale taky by to byla třeba škole navrhnout, otazka je zda je vůbec napadlo uspořádat nějaké sezení s lidma z Plzně a pod. Bohužel se teď do školy nedostanu, ale myslím si že by takový návrh nebo spíše počin mnohé vysvětlil. Pro 8álu, já chápu že máte asi nějaké problémy co se týče studia, ale to bych v tuto chvíli řešila ve škole se spolužáky a ne tady na fóru, protože i já jsem si poměrně dlouhou dobu myslela že to jediné o čem píšeš jsou nostrifikace pod. Určitě to tady jen mate, protože mi na denním tenhle problém nemáme. Tím nechci říkat že by to nebylo důležité ale...asi víš jak to myslím reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.03.2007 11:39:41, Romana) Nechci dělat zbytečnou paniku, ale mluvila jsem už p. proděkanem a ten mi potvrdil, že nostrifikace nebudou, on je rezolutně proti, nechájí doběhnout smlouvu a konec, tvrdá realita. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.03.2007 12:20:09, mike) A další zaručeně podložená zpráva....

    ... btw. co se týká nostrifikací, nejde doběhnout žádná smlouva. Je jen jasně vidět, že se někdo snaží opravdu dělat blbosti. Jak jsem již psal... Plzeň by musela záporně posoudit studijní program (což samozřejmě může). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.03.2007 12:27:23, mike) Možná by stálo za to požádat administrátora stránek o sdělení IP adres odesílatelů jednotlivých textů... docela by bylo zajímavé zjištění, jestli polovina různých nicků opravdu není připojena z jedné jediné IP adresy.
    Být školou, podal bych pak na majitele této adresy i trestní oznámení za šíření poplašné zprávy... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.03.2007 12:28:27, mike) ale třeba se i pletu... a je to prů**ser.

    Ale to my bychom už stejně každopádně neovlivnili... rozhodně ne teď reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.03.2007 12:44:30, Dáda) Myslím, že by bylo dobré zanechat této nic neříkající diskuze a soustředit se na studium, mike má pravdu posuzuje se stujní program.
    A ten je v pořádku, pište až budete mít podložený důvod! Mějte prosím ohled na ty co právě teď dělají státnice! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.03.2007 14:32:31, Anka) Pro zlepšení nálady jedna dobrá zpráva - absolventka MVŠPP prý právě vyhrála soudní spor s advokátní komorou ohledně koncipientství. :) :) :) Na studijním asi budou vědět víc. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.03.2007 15:54:02, mike) Anka: tak to je super...
    Osobně si myslím, že se ani nedá prohrát, protože zákon hovoří v tomhle ohledu poměrně jasně. Celé jsme to do detailu analyzovali s jedním advokátem a dospěli jsme k názoru, že pokud ČAK nezapisuje... je to u soudu naprosto snadno vyhratelné + odškodnění za nezapsaný čas.
    Jsem rád, že se do toho někdo pustil už takhle před náma :o) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.03.2007 21:27:46, Pavel) Já si myslím, že tato diskuze tu zabírá moc místa. Buď to je tak či onak. jiná možnost není. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.04.2007 09:27:02, jkh) Vážení kolegové, jsem absolventem MSVPP a prohlašuji, že zde získaný a následně nostrifikovaný magisterský diplom je všeobecně uznáván a vůbec nechápu, o čem je tato diskuze a to zejména argumentace diskutujících. To, že představitelé ČAK neznají zákony je asi pouze jejich problém a blbost, způsobená jejich nabubřelostí a obavou o koryta. Přeji všem současným studentům hodně úspěchů při studiu:) a pečlivější úsudek nad výkřiky tendenčních štváčů.S06 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.04.2007 15:32:28, Věrka) Co říkate té reportáži o MVŠPP, jak jí rozumíte??? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.04.2007 16:16:08, L12) No co by jsme na to měli říkat? o naší škole tam neni ani slovo, jen se tam ukázala třída a mluvil jeden prvák, ale že by tam zmínili název nebo něco, to ne. zajímavě to setříhali a vzbudili dojem že vše co neni česká škola bude mít problémy, ale to jak víme je nesmysl. takže pokud se někdo chcete taky pobavit je to na stránkách ČT24 jako události ze včerejška.je to asi v 2/4 videa reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.04.2007 17:26:28, mike) To: Lxx

    Hledám, hledám... ale vůbec to nemůžu najít. Asi nejsem zvyklej něco hledat v archivu ČT :o). Nemůžeš mi na to please hodit přesnej link? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.04.2007 09:58:31, L13) Pro mike a všechny co se chtějí podívat na tu slavnou reportáž :) http://www.ct24.cz/vysilani/?id=150879 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.04.2007 11:26:23, mike) Díky za odkaz...

    nj... nic moc nového se tam nikdo nedozvěděl :o)) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.04.2007 18:46:41, Erik) Tak na státnicích jsem si připadal jak u popravy,žádná pomoc ze strany od K. a S. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.04.2007 07:27:29, L14) Eriku tak to je mi tě líto, ale státnice jsou jak maturit, prostě když ti pomoc chtěj, tak pomůžou a když nechtěj tak ne, s tím nic nenaděláš... nehovoří to ani o úrovni školy ani vyučujících, pokud tě nemaj rádi a chtěj tě potopit tak to udělaj. No a zvládnul jsi to? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.04.2007 20:02:07, Tereza Kručinská) Dobrý den,

    natáčela jsem reportáž o používání názvu "vysoká škola", ve které jsem sice MVŠPP nezmiňovala, ale narazila jsem na její problémy a mám v plánu zpracovat je v dalším příspěvku. Jsem domluvená s Advokátní komorou, že se dozvím výsledek jejího jednání ve věci MVŠPP a předběžně i s rektorem ZČU. Potřebuji ale i výpověď někoho, kdo má se studiem na této škole zkušenosti. Proto Vás tímto prosím o kontakt na vás nebo na kohokoli jiného, kdo by byl ochoten a schopen svou zkušenost popsat. Rozhovor bychom uskutečnili pravděpodobně v pondělí 16.4., proto prosím o co nejrychlejší reakci.

    Pokud Vy sami nemáte zájem, odkažte mě prosím, na někoho, kdo bude ochoten mluvit.

    Předem děkuji

    Tereza Kručinská
    tereza.krucinskaceskatelevizecz
    +420 736 515 319 reagovat zde
    Telefon: 420736515319, Email: tereza.krucinskaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.04.2007 23:28:55, v..) Pí. reportérko Kručinská. Jsem studentem na této škole a mohu Vám se zcela klidným srdem říci, že za naší školou plně stojím a vážím si jí stejně jako celého Profesorského sboru. Situace se vleče již nějakou dobu a to jen napomáhá a utvrzuje v názoru mě i celé skupiny našich kolegů studenů, že celá situace je způsobena silným lobby ze strany českých universit a jiných vysokých škol, které neurvaly prvenství v poskytování Mgr. titulů prostřednictvím dálkového studia. Jedná se o sprostý projev našeho češství a o obraze společnosti, že když né já tak nikdo. Nicméně pevně věřím, že se mi podaří na této škole uspět a časem se plně projevit a uplatnit na českém či jiném pracovním trhu. Zdar a sílu kolegové... S06 reagovat zde
    Email: citizen_xseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.04.2007 12:25:01, Mike) Naprosto souhlasím s předchozím.... stačí se podívat tady na fórum.

    Je velice zajímavé, že zhruba 14 dní se zde už neukázal žádný "výkřik do tmy". Že by náhoda? Nebo že by to byla reakce na to, že jsem zde zhruba před 14 dny napsal?? cituji

    "Možná by stálo za to požádat administrátora stránek o sdělení IP adres odesílatelů jednotlivých textů... docela by bylo zajímavé zjištění, jestli polovina různých nicků opravdu není připojena z jedné jediné IP adresy.
    Být školou, podal bych pak na majitele této adresy i trestní oznámení za šíření poplašné zprávy..."

    Je opravdu zajímavé, že po tomto už se zde žádná taková nepodložená informace neukázala. Jen to člověka utvrzuje v tom, že bychom o log IP opravdu měli požádat a předat je pak škole k dalšímu jednání.

    Co se týká reportáže, myslím, že jakékoliv medializování v této chvíli bude jen celou situaci přiostřovat reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.04.2007 12:31:20, mike) a před jakoukoliv reportáží by škola měla dostat šanci prožít alespoň několik klidných měsíců, kde by si mohla vyřešit zbytek problémů.

    I když bude reportáž postavena správným směrem a ukáže problémy opravdu pluralitně - například ČAK zde zcela jasně porušuje velice arogantně zákon. Přitom je tato organizace v ČR prakticky zbytečná a je známa stejně špatnou pověstí jako například OSA ve svém sektoru. Myslím, že nebude v zájmu školy, aby tato reportáž vznikla ještě v průběhu tohoto školního roku.V oběhu je totiž ještě mnoho mylných informací a sporů, které nejsou rozhodnuty a vyřešeny. Tato reportáž by mohla tento stav i dále umocnit a měla by spíše vzniknout až celá tato sictuace bude vyřešena, aby do ní žádným způsobem nemohla zasáhnout.Znáte to... pošpinit jméno je mnohem snažší, než ho následně vyčistit.Proto všem doporučuji, aby v tomto školním roce v žádné reportáži nevystupovali reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.04.2007 20:15:33, Roman) Pro mike, jestli vystoupím v reportáži je to má věc! Chci také v klidu dostudovat, náš ročník se domluvil,že do diskuze už nebude zasahovat, ať může škola pracovat. Škole věřím a možná jí rozhovor pomůže.Myslím,že to tvé doporučení není šťastné tak jak je napsané!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.04.2007 20:54:47, Mike) Romane... je jasné, že to je Tvoje věc. Jen jsem napsal, že to doporučuji.

    To že budeš někde 3 sec nikoho nevytrhne. I když bude reportáž napsaná pluralitně (čemuž naprosto věřím). Myslím, že v tuhle chvíli by pro školu byl lepší klid.

    To je ale můj soukromý názor. Diskuze je od toho, aby lidé říkali své názoru a tak jsem to udělal i já. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.04.2007 11:18:51, Richard) To Mike:
    jasne, ty jsi napsl, ze by stalo za to zverejnit ip adresy a od te doby se vsichni boji psat........ Prober se, clovece! A trochu soudnosti, tvoje prispevky jsou totalne jednostranne, skole tim spise skodis, jsi jako placeny agent! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.04.2007 14:00:14, mike) To Richard: Co to tady prosimtě meleš? :o)

    Nikdy jsem nenapsal, že se všichni bojí psát. Jen jsem napsal, že už se tu najednou neobjevují takové ty "zaručeně podložené hlášky" typu "dneska jsem volal tam, nebudou nostrifikace apod.". Nebo si myslíš, že je to náhoda? Protože pokud ano, kde je vyjádření Plzně, které mělo přijít 15.4.? Několik lidí tu psalo, že tam volali a shodli se na tom, že bude. A podobných hlášek jsou tu od začátku fóra desítky a stovky. Každej druhej den se tu nějaká objevila. A najednou už měsíc žádná neni? Opravdu je tak nereálné, že to psal jen jeden jediný člověk???

    Čím prosimtě poškozuju školu?? Tím, že jsem zde napsal svůj názor kde nedoporučuju vystupovat v té reportáži? Celá tahle histerie vyznikla jen díky informacím ze zdrojů jako je tohle fórum (které jsou pravděpodobně dílem jednoho jediného člověka) a dle mého názoru není potřeba to rozmazávat dále. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Instituty obecně, MVŠPP konkrétně - Ostatní
  2. MVŠPP - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.