Nestíháte při práci seminární, bakalářskou, nebo jinou práci? Nechte to na nás - SeminarkyZa1.cz
Navigace.
Kategorie.
Vysoké školy.
Reklama.
Doporučujeme: Vysoká škola managementu a psychologie NEWTON College – 3 roky po sobě nejlépe hodnocená soukromá VŠ v ČR.
Přidej se k nám.
Anketa.
Pracuješ při studiu?

Částečně (33%)
 
Na plný úvazek (36%)
 
Nepracuji (30%)
 

Celkový počet odpovědí: 2627.
Napiš nám.
Upozorni nás na chybu,
navrhni doplnění.
5 + 4 = 
Zpětné odkazy.
Reklama.

Osobní recenze na BIVŠ z VOŠky


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 22.09.2014 20:10:46, loukonicek, zhlédnuto: 4666x, reakcí celkem: 19Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdárně jsem ukončila BIVŠ a tak jsem se rozhodla, že se podělím se zkušenostmi s touto školou.
V roce 2013 jsem ukončila VOŠku v Podskalské (titulem DiS.) obor "Účetnictví a finance podniku" a chtěla jsem si dodělat Bc. Státní školy neumožňují nástup do 3. ročníku, tedy v úvahu přicházely pouze soukromé. Vybírala jsem z UJAK, VŠO a BIVŠ. UJAK měl sice supr čupr den otevřených dveří, ale jeho pověst je tak strašlivá, že byl okamžitě zamítnut. VŠO nabízel pouze obory zaměřené na cestovní ruch a letectví. Jelikož jsem studovala 3 roky účetnictví a daně, tak VŠO byla taky zamítnuta. Zbýval tedy BIVŠ.
Z VOŠ jsme na BIVŠ šly 5 holek. Na začátku vše krásné, slíbeno to a to. Realita, ale pak byla trochu jiná. Ohodnotím vše zvlášť.
Náročnost výuky
Jelikož jsme nastoupily rovnou do 3. ročníku, bylo nám nasoleno v každém semestru 7-9 předmětů + psaní bakalářky. Některé předměty nám uznány nebyly, některé ano. Předměty jako "Investiční bankovnictví" a "Finanční trhy" byly opravdu sada. Přednáší je docentky z VŠE a jsou to kapacity ve svém oboru. Náročnost těchto dvou předmětů byla opravdu vysoká. Mezinárodní bankovnictví, devizové obchody, bankovnictví, úvěrové obchody, specializované bankovnictví a další byly tak relativně normálně náročné.
Na druhou stranu předměty jako "Platební styk", "Finanční řízení bank" a "Právo kapitálových trhů" bylo fakt easy.
Byly jsme zvyklé šprtat se z VOŠky a pořádně se učit. Dost jsme narazily na laxnost a naprosto otřesný přístup k učení ostatních studentů. Všichni tam na to tak s... kašlali. Zkoušky dělali na třetí pokus a většinou na trojku s odřenýma ušima. Všechny zkoušky se v pohodě daly zvládnout na první pokus a na jedničku (krom matiky - viz níže).
Matematika
UPOZORNĚNÍ!!! Pokud nemáte rádi matematiku, nechoďte na tuto školu. Od školního roku 13/14 převzal celou matematiku pod svá křídla pan doc. Benda a tímto skončila veškerá sranda. Jeho přednášky extrémní nuda. Připomínalo mi to přednášky z MatFyzu (které jsem měla možnost jednou s kamarádem navštívit). Zkouška byla katastrofa. Na každém termínu vyhodil 2/3 lidí (zkoušku dělalo 15-20 lidí). Celkově neprošlo matematikou 51% lidí. Pan doc. Benda je poměrně arogantní a myslí si, že když zvedne úroveň matematiky, zvedne celkově úroveň školy. No, výsledek byl, že z nás pěti děvčat jedna neprošla, vyhodil jí těsně před státnicemi.
Zkouška z matematiky je v letním semestru za zimní i letní dohromady. V zimním semestru je pouze zápočet.
Na druhou stranu chování doc. Bendy chápu. Někteří lidé jsou tam naprosto tupí a jelikož je to předmět v 1. ročníku, chce to proředit již na počátku.
Jednání a "sliby chyb"
Při nástupu na školu nám bylo slíbeno, že můžeme pokračovat ve svých pracích z VOŠky (rozšířením na bakalářskou práci). Ovšem když se nás nikdo nechtěl ujmout s vedením bakalářky (ač nám bylo řečeno, že s tím nebude problém), tak se většiny děvčat ujal jeden vyučující (doc. který řešil nějaké studentské záležitosti). Já osobně jsem nechtěla pokračovat ve své bývalé práci a šla jsem do něčeho nového a těžkého.
Co nás, ale nejvíce rozhodilo, bylo vyjádření k termínu, kdy budeme připuštěni ke státním závěrečným zkouškám. Vedení nám řeklo, že kvůli akreditační komisi, která by jim udělila záporné body, nemáme právo jít ke státnicím v červnovém termínu. Vysvětlení? Nastoupily jsme na školu v říjnu a kdybychom ukončily školu v červnu, byly bychom na škole moc krátce. Opravdu zajímavé. Na VŠO a UJAK to bez problému jde.
Celkové hodnocení
Co se týče výuky a odborného zaměření, tomu rozhodně dávám velké plus. Spoustu předmětů bylo zaměřeno na bankovnictví a finanční trhy. Velmi mne to bavilo a spoustu vyučujících mělo zájem. Nejlepší vyučující: "doc. Jarmila Radová, doc. Jitka Veselá, doc. Jana Marková a Ing. Olga Šeflová" - tyto vyučující hodně zvedají úroveň BIVŠ. Všechny jsem měla ráda.
Sečteno podtrženo - nemáte-li rádi matiku - nechoďte sem.
Baví-li vás banky, finanční trhy, evropský trh a vše kolem - běžte sem.

Pokud chcete vědět více, piště na mail loukonicekseznamcz, ráda vám poreferuji více :)

Email: loukonicekseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.09.2014 12:56:09, meda) Baví-li vás banky, finanční trhy, evropský trh a vše kolem - běžte na VŠE či IES UK, ne na tuto pseudo vysokou školu. S06
  Náročnost kurzů ( které sem tam i učí někdo z VŠE ) je dost odlišná od náročnosti kurzů na samotné VŠE, což je již dosti dlouho a dobře známo - potvrdí ti to i můj kámoš, který má i srovnání z obou těchto škol, BIVŠ je opravdu škola pro ***ce, kteří mají problém i s naprosto triviálními věcmi. Na druhou stranu chápu, že VOŠ nemají obecně takovou úroveň jako VŠ, a proto veřejné školy v zásadě žádné takovéto "šmeliny" typu 1 rok = Bc. neumožnují.
  Tvoje chyba, že jsi šla (nesmyslně) na VOŠ. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.09.2014 14:59:50, Radek) Plácáš trochu nesmysly, nemyslíš? :)
   Ano, VŠE pravděpodobně bude mít vyšší úroveň, ale už trochu lezou na nervy ti, co si myslí, že spapali všechnu moudrost světa. "Jsem na VŠE, a všichni ostatní, co jsou na soukromé škole, nebo mají nedejbože jenom maturitu mi nesahají ani po kotníky" – a přesto se tací často nedovedou ani podepsat, aniž by spáchali hrubku jak Brno (což neříkám, že je tvůj případ, ale je tu takových lidí dost).
   Na BIVŠ to fakt člověk zaplacené nemá a dřít musí stejně jako jinde. A když nevěříš, tak si to zkus, žejo :)
   I když na druhou stranu nemůžu soudit všechny obory, třeba měl kámoš smůlu (nebo štěstí, jak se to vezme:) reagovat zde
   Web: www.bivs.cz
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.09.2014 15:05:23, x) Nevím, jestli jde o obecný jev, ale četl jsem několik bakalářek a diplomek z BIVŠ, které se týkaly mého oboru, a úroveň byla bídná. Jako semestrální práci bych to asi uznal, i když bych se pak autora na některé věci u zkoušky zeptal, ale jako závěrečnou práci? Na to ty chyby byly moc těžké. A to myslím věcné chyby, ne formální chyby, jako že více než polovina citací je z Wikipedie. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.09.2014 17:32:52, marek) Tak všade sú kvalitné práce, ale aj horšie. Škoda, že na BIVŠ nejdú tiež po vzore niektorých univerzít, kde študenti pracujú na záverečnej práci 3-4 semestre. Napísať kvalitnú prácu chce čas a začínať písať niekedy v októbri a končiť koncom apríla (niektorí už v marci museli mať) ešte popri civilnej práci a skoro nepretržitom 5 mesačnom skúškovom období (3 týždne boli voľnejšie), tak aj taká kvalita. Osobne, čo mi hovorili pri obhajobe tak som mal veľmi zaujímavú prácu na dobrú tému, ale ja osobne veľmi spokojný som nebol, lebo sa mi nepodarilo z časových dôvodov, aby mala aj vyššiu hodnotu z pohľadu praxe. Síce tvrdili mi, že bol to veľmi zaujímavý prístup k problému a požiadavky na záverečnú prácu boli možno aj prekročené trochu... reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.09.2014 18:20:01, x) Tak to jistě. Ale do jisté míry je možné usuzovat na úroveň školy z úrovně prací, které projdou, a tyhle, které jsem četl, fakt nebyly dobré. Možná to byly výjimky, protože zase tolik zkušeností s BIVŠ pracemi nemám a vím, že třeba na ČVUT FEL prošla před pár lety fakt příšerná bakalářka asi na 10 stránek, takže možnost obhájené mizerné práce na dobré škole evidentně existuje. Ale z toho, co o BIVŠ slyším, se spíš bojím, že to výjimky nejsou. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.09.2014 16:44:14, Sindibád) Ono je velice těžké posuzovat úroveň pokud nemáš nějaké srovnání... Ale existují desítky lidí o kterých vím, že nezvládli VŠE a pak šli na BIVŠ a všichni říkají, že tam je to oproti VŠE trapně jednoduchý... Proto vím a věřím tomu, že i pro někoho může být BIVŠ obtížná, pro méně nadané studenty (na tom není nic špatného). Ale pokud ti přijde BIVŠ obtížná, tak nechoď na VŠE... reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.10.2014 17:38:56, Inkvizitor) Nesmysly plácáš především ty.

    Tak především, "jen maturitu" jsi si sem v jasně demagogickém úmyslu (pokus o klam typu caput canis) zatáhl ty. Většina zda píšícich myslících lidí nemá žádné problémy s výší vzdělání jako takovou. Když je někdo šikovný a vyučí se řemeslu, "víc" než výuční list k životu a štěstí nepotřebuje. Podobně je to s maturitou. Problémem jsou jen lidé, kteří nemají na příslušný stupeň vzdělání předpoklady - a tak využívají služeb "pomocných vysokých škol".

    Dále, lumozita studentů zejm. prezenčního studia na "pomocných vysokých školách" je zcela evidentní již z pouhého náhledu. Inteligentní student si - konkrétně u ekonomických oborů - již předem zjistí, že zdaleka nejlepší v ČR je VŠE a IES FSV UK, s odstupem snad některé další školy (snad ESF MU, snad MÚVS ČVUT, snad...) a vyloženě slabé jsou regionální vysoké školy. A to vše je studium bez školného. Takže rozdělení studentů podle kvality je jasné - na soukromé vysoké školy v prezenčním studiu půjdou především ti, kteří se nedokázali dostat na libovolnou veřejnou. Prostá ekonomická úvaha: Proč platit za šunt, když lze mít mnohem kvalitnější vzdělání (kvalitnější věcně i formálně z hlediska personalistů) za mnohem nižší náklady?

    Co se týče kvality soukromých vysokých škol, tak by stačily veřejné projevy některých (j)elitních absolventů nebo kvality závěrečných veleděl. K tomu druhému podotýkám, že jde i o frekvenci - zatímco na zavedených vysokých školách projde odpadní práce těžce podkračující standardy kladené i na středoškolské ročníkové práce jen výjimečně, na pomocných vysokých školách jsou výjimečné práce, které jsou lepší.

    A bude hůř, protože přijdou slabší ročníky a většina "úředníků", kteří na své místo potřebovali nějaký titul, již tento bezcenný cár papíru vlastní. reagovat zde
    Web: http://www.youtube.com/watch?v=WH7vDxz_GPw
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.09.2014 22:43:01, Petrs) Pěkné počteníčko na dobrou noc, pobavilo:D reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.09.2014 15:11:03, marek) Bohužiaľ súkromné vysoké školy sú ostro sledované aj vzhľadom k tomu, že v minulosti sa dopustili niekoľkých chýb. Hoci chýb sa dopúšťajú aj univerzity, chyby na súkromných školách sú tolerované menej, lebo akreditačné komisie tvoria ľudia z univerzít. Osobne som študoval tiež na BIVŠ a z hľadiska odbornosti a neskôr i uplatnenia nemôžem povedať žiadne krivé slovo. Bolo všetko tam, čo sa týka tej oblasti. Niekto môže argumentovať nárokami, ale je tomu prispôsobená stupnica, kde vzhľadom na absenciu zápočtu treba urobiť skúšku na 65%, pričom na štátnych je to len 51%. Tiež je aj k zamysleniu, či menej nie je niekedy viac.

  Logicky síce menej informácii, ale základných patriacich k všeobecnému prehľadu z danej oblasti sa dá zapamätať dlhší čas, ako kvantum informácii dávkované štýlom naučiť a hneď zabudnúť. To, že niekto sa učil kedysi pred 5 rokmi možno podrobnejšie tak neznamená, že je veľkým odborníkom, lebo nemusí vedieť tento vklad správne využiť vo svoj prospech a aplikuje ho s problémami, čo mám poznatky aj od manažérov, tak zohnať obstojnú a kvalifikovanú pracovnú silu je veľmi zložité. V živote je proste najdôležitejšie sa vedieť predať a zobrať si dobré vecí zo života napr. vďaka BIVŠ som sa naučil vytvárať kontakty správnym spôsobom, čo mi moc nešlo nikdy, ale viem to použiť v praxi.

  S touto matematikou súhlas, ale ono nesúvisí to ani so snahou o zvýšenie úrovne, ale ekonóm by mal logicky vedieť podľa možností počítať a mal by rozumieť i ekonómii. Na toto je presne dôraz na ekonomických VŠ a ani BIVŠ nie je výnimkou a je to správne, lebo ekonómia a matematické predmety (matematika, štatistika, finančná matematika, finančná analýza, účtovníctvo) sú proste základ. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.10.2014 21:33:37, Katka) BIVŠ jako škola nestojí a nikdy nestála za nic a bude to s ní čím dál horší. Znám spoustu absolventů této školy a vím, že nároky na ně byly opravdu trapné, na druhou stranu ted všichni do jednoho dělají práce, ke kterým VŠ diplom opravdu nepotřebují, ale aspon že udělali radost babičkám, který nemaj páru, co tu je za bordel. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.06.2016 13:37:44, Veronika) Já jsem tedy součastný student a co píšeš bylo možná dřív. Za prvé na škole je nové vedení, které dělá vše proto, aby škola získala zpátky ztracenou prestiž a za druhé škola je jako jedna z mála zaměřena na praxi, takže studenti umějí použít poznatky nabyté ve vyučování, narozdál od jiných škol kde se to jen učí jako básničku.
   reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.12.2015 18:03:14, Pavla) Ahoj, taky studuji voš v podskalské a taky přemýšlím o BIVŠ. Takže nakonec jsi strávila na BIVŠ tři semestry? A jak těžké byly státnice? A jak jsi po škole našla práci? Nebo ještě studuješ? Moc děkuji za odpovědi reagovat zde
  Email: pavla.stranska1gmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.06.2016 13:42:59, Veronika) Ahoj jestli bys chtěla odpověď i ode mě, tak já stále BIVŠ studuji. Na škole jsem moc spokojená, je tu přátelský přístup, skvělé studijní oddělení, učitelé poskytují konzultace a pomohli mi nasměrovat na obor na kterým jsem dodnes a moc mě baví. Státnice zatím nevím, keště studuju, ale vím že rodiče si ověřovali ze zdrojů dosputných na ministerstvu, že abspoventi mohou najít bezporblémově uplatnění. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.06.2016 13:43:11, Veronika) Ahoj jestli bys chtěla odpověď i ode mě, tak já stále studuji. Na škole jsem moc spokojená, je tu přátelský přístup, skvělé studijní oddělení, učitelé poskytují konzultace a pomohli mi nasměrovat na obor na kterým jsem dodnes a moc mě baví. Státnice zatím nevím, keště studuju, ale vím že rodiče si ověřovali ze zdrojů dosputných na ministerstvu, že abspoventi mohou najít bezporblémově uplatnění. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.06.2016 16:28:59, x) Jo tak maminka přijde na ministerstvo (asi kouzel, že?), přinese pytel brambor a za to ji úředník ujistí o tom, že tvoje odpadní škola produkuje uplatnitelné produkty. A teď bych prosil tu o pejskovi a kočičce... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2016 22:52:12, Veronika) No seš docela vtipněj. Ja tady stduju už 3tí semestr a jsem moc spokojená. Nejse šprt, ale na cvika se připravuju, tak nemám problém. reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.06.2016 14:52:56, Pavla) Tak nakonec na bivš nastupuju na podzim. Tak se teším. Vošku už mám hotovou, ale nestačí mi to. Chci víc. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.06.2016 07:41:15, Veronika) A na který obor, třeba se potkáme =) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2016 23:26:09, Radka) Lidi nevíte do kdy je uzávěrka přihlášek na bivš? myslíte že když to pošlu teď v týdnu že to ještě stihnu? reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. Přestup na BIVŠ - Ostatní
 2. BIVŠ-skúsenosti - Bankovní institut vysoká škola, a.s. - už ne
 3. recenze ujak - Univerzita Jana Amose Komenského, s.r.o.
 4. Máte zkušenosti s VŠEM či BIVŠ?Prosím písněte sem. - Ostatní
 5. Vošky - Ostatní
 6. Recenze - Soukromá vysoká škola ekonomická Znojmo, s. r. o.
 7. BIVŠ - Ostatní
 8. BIVŠ - obor Právo - Bankovní institut vysoká škola, a.s. - už ne
 9. Info o magisterském studiu na BIVŠ - Bankovní institut vysoká škola, a.s. - už ne
 10. BIBS - recenze - Brno International Business School

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 21.05.2019 02:00:06.