Počítačová grafika na jednotlivých fakultách


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 09.10.2014 19:15:05, Pavel Švagr, zhlédnuto: 891x, reakcí celkem: 1Reagovat na příspěvek
Dobrý den,
rád bych se zeptal na studium Počítačové grafiky a jejího uplatnění celkově. Do nedávna jsem uvažoval o studiu na ČVUT FIT, konkrétně obor Web a Multimedia, ale údajně to s grafickou prací nemá tolik společného a jde převážně jen o programování.
Dále jsem slyšel o možné fakultě FEL a následném magisterském studiu na oboru Počítačové grafiky, což mi zní rozumně, ale přesto bych musel nejspíše beztak prodělat oné bakalářské studium. V tomto případě bych se rád zeptal, které bakalářské studium je pro možnost nástupu na obor Počítačové grafiky nejlepší?
Jsem přece jen poblíž Prahy a studium na MUNI v Brně je dosti z ruky a tak hlavně uvažuji pouze o těchto dvou variantách a tak by mě zajímalo, jestli nevíte o nějaké jiné alternativně? Popřípadě jestli má MUNI v Brně nějaké větší výhody oproti ČVUT v Praze.
O grafiku se zajímám dlouhodobě, zvažoval jsem studium na FAMU a jiných uměleckých školách ale neměl jsme nakonec odvahu na talentové zkoušky. No a tak snad už poslední dotaz – Jestli má vůbec cenu Počítačovou grafiku studovat a nesoustředit se raději na nějaký jiný informační obor.
Díky předem. :)

Email: s.pavel66gmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.10.2014 21:05:21, Inkvizitor) Zdravím,
    studium počítačové grafiky je primárně záležitostí informatiky a matematiky. Ani jeden z oborů počítačově grafických na FEL ČVUT, FIT ČVUT, FI MU, FIT VUT (a i jinde na technických a přírodovědných fakultách) nevychovává grafiky ve smyslu výtvarníků, vychovává informatiky, kteří mají (měli by mít) rozsáhlé znalosti především o matematických střevech systémů počítačové grafiky a o principech SW střev grafických systémů. Podle konkrétní školy je více akcentovaná matematická, SW nebo HW složka. Co se týče výtvarnické a estetické průpravy, tak ta je notně limitovaná...

    Před pár lety jsem narazil na nešťastníka, který se vrhl na počítačovou grafiku na FI MU a byl velmi překvapen, že ho neučí malovat v Corelu, ale že ho učí "volaké lineárné gebuziny" - to jen abys neočekával přípravu výtvarníka. Takové obory hledej na uměleckých vysokých školách, případně na pedagogických fakultách.

    Co se týče uplatnění, tak to mají IT dobré, i když konkrétně počítačová grafika je obor spíše pro vědu než pro přímé uplatnění v praxi (na českém trhu práce), i když např. firem zabývajích se i vývojem modulů do již existujících CAD systémů a v nich se může odborník na počítačovou grafiku také uplatnit...

    Co se týče bakaláře, tak je to jasné z toho, co jsem napsal: Kvalitní informatický bakalář. Na většině škol najdeš doporučené prostupy studiem, ale pokud chceš zažít více a navazujícího magistra mít po skutečně širokém a dobrém bakaláři, tak obor obecná informatika na MFF UK nebo obor matematická informatika na FJFI ČVUT představují asi to nejlepší (a také nejnáročnější), co můžes v Praze najít. reagovat zde
    Web: http://www.youtube.com/watch?v=1t3h9osiFuE

Podobné příspěvky:
  1. Počítačová grafika - Výběr vysoké školy
  2. na které VŠ se dá studovat počítačová grafika - Výběr vysoké školy
  3. Výběr VŠ Grafika - Výběr vysoké školy
  4. Dva cizí jazyky na ekonomických fakultách? - Výběr vysoké školy
  5. informatika-grafika? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 16.04.2024 23:05:58.