Všeobecné lékařství na LF OSU


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 20.10.2014 11:45:58, sue, zhlédnuto: 1170x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj,
chtěla bych se zeptat na studium všeobecného lékařství na ostravské univerzitě. Je studium této LF opravdu tak nekvalitní, jak se říká? A jestli ano, v čem vlastně? Jak studium probírá (rozvrh, ...) a jak vypadají přijímačky? Případně jaká je úspěšnost u přijímací zkoušky? Předem děkuji za reakce :)

Email: zuzanamatejkovapostcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.10.2014 14:54:40, Inkvizitor) S tím studiem je to takové trochu problematické. LF OSU neměla získat akreditaci, protože neměla (a nemá - není kde brát) zázemí. Tím zázemím nejsou budovy, jak se trapně pokoušeli předstírat zastupitelé OSU a (méně lucidní a více lokálpatriotisticčtí) zastupitelé Ostravy. Zázemím lékařské fakulty jsou kvalitní akademičtí pracovníci pokrývající většinu toho, co se musí medici učit. Kvalitní akademický pracovník jako takový je jen nedostižným ideálem, protože je špičkový vědec i pedagog, má přehled dalece přesahující jeho obor a má náhled na uplatnění absolventů tak, aby věděl, co je podstatné a co nikoliv. Na zavedených fakultách to tu lépe tu hůře zvládají realizovat týmy jednotlivých ústavů. Někdo je dobrý pedagog, věnuje se spíše výuce; jiný je vědec, výuce se věnuje méně, ale přináší nejnovější poznatky; no a nakonec někdo je z praxe a tak přináší i podněty týkající se praktických požadavků.

    LF OSU nemá ani potenciál sestavit takové kvalitní týmy zajišťující teoretickou a preklinickou fázi výuky. Takových lidí je poměrně málo, ještě tak někoho přetáhli z Olomouce (spíše však jen jako podvod s formálním garantem). Zaměření přírodovědecké fakulty se těžce míjí s tím, co by mohlo být základem pro vybudování schopných týmů věnujících se výuce teoretických a preklinických oborů. Záměrně nezmiňuji klinické obory, protože FN Ostrava je špičkové pracoviště; kdyby např. vzdělávání fungovalo tak, že by první tři roky studia zajistila jiná fakulta, bylo by vzdělání z Ostravy dozajista kvalitní.

    LF OSU se vydala cestou tzv. prakticky orientovaného studia. To znamená, že teoretická fáze studia je upozaděna ve prospěch klinické praxe. Zdánlivě dobrý nápad, ale v praxi je to špatný nápad. Dobrého lékaře, zejm. dobrého internistu nebo diagnostika, dělají dobrým mimo jiné (conditio sine qua non) kvalitní teoretické základy, na kterých jsou jeho medicínské znalosti vybudovány. Možná jsi někdy slyšela o německé patofyziologické škole medicíny - podle té by měl být lékař pokud možno sám z vyšetření dojít k diagnóze tím, že si bude v hlavě manipulovat s patofyziologickými modely (poněkud novější formulace). Tento přístup proslavil seriál House - do jisté míry paradoxně, protože americká medicína je praktická v tom smyslu, že základem klinického uvažování jsou guidelines a "hotová řešení". Jistě, jde o extrémy a užitečný přístup je v tomto případě někde mezi (u obvyklých stavů rutinní postupy, hlubší rozbor u komplikací/kombinací chorob/neznámých stavů) - snadno ale naznáš, že patofyziologické medicíně se za provozu nenaučíš.

    Nakonec je tu i pachuť toho, jak LF OSU získala akreditaci. Tak například když vznikala Fakulta biomedicínského inženýrství, prvním krokem bylo proškolení alespoň odborných asistentů na ostatních vysokých školách a teprve když byl k dispozici dostatečně kvalitní kádr vlastních zaměstnanců, otevřela se fakulta. Naproti tomu na LF OSU to vypadalo ze začátku tak, že odborným garantem většiny předmětů byl buď pracující důchodce již několik let zcela mimo odbornou komunitu nebo létající docent/profesor, který na skutečný chod výuky neměl reálný vliv. Takové podmínky dosti silně odradí schopné teoretiky od práce v Ostravě.

    Takže pokud chceš být rutinér a jde ti především o to, abyses ukazovala v bílém plášti, chceš mít "MUDr." a jít do politiky, nebo chceš mít "MUDr." a otevřít si podfuk podnik např. s homeopatií, reiki, tzv. tradiční čínskou medicínou nebo se spoustou dalších taškařic, a případně si ani neuvědomovat, že z morálního hlediska je to prostý podvod, jdi si do Ostravy. Pokud to ale s medicínou myslíš vážně a chceš být nejen "MUDr." ale skutečný doktor medicíny a lékař, jdi na jinou fakultu. reagovat zde
    Web: http://www.youtube.com/watch?v=WH7vDxz_GPw
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.10.2014 15:17:29, sue) Díky moc za příspěvek :) je škoda, jestli to s OSU vypadá opravdu takto... Ostrava je od nás nejblíž a vzhledem k velkým závazkům, které tady mám, by to z praktického hlediska pro mě bylo skvělé, ale podobné názory, jako je ten Tvůj, jsem slyšela z více stran... Do medicíny jsem ale hodně nadšená, o to víc mě takové okolnosti mrzí... Každopádně ještě jednou děkuju za vyjádření :) reagovat zde
      Email: zuzanamatejkovapostcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.10.2023 15:29:15, Lena) LF OSU (ostrava) v žádném případě nemá kvalitní fakultu, naopak je na posledních příčkách v ČR. Má hroznou pověst, v roce 2020 ztratila akreditaci kvůli podvodům při přijimacích zkouskach (přijali lidi co neudělali přijimačky, nebo se na ně ani nedostavili.) Studovala jsem tam minulej rok první ročník, nikdy jsem takový arogantní přístup neviděla, vyhazují tam lidi s potencialem , učitelé jsou nepříjemní (dokonce dojíždějí z jiných míst, protože tam pořádně nemá ani kdo učit :D. Někteří nemají ani pedagogické vzdělání, chodí tam a zpet z nemocnice do školy a zpatky někdy ani nepřišli na hodinu/seminar, nebyli schopni to ani oznamit a ani se omluvit. Máš 2 pokusy na zkoušku, pokud je neudelas jdeš na děkanský termín (ty můžeš vyuzit pouze 6krát) :D nonsens.Vedení školy je zkorumpované, někteří spolužáci měli záhadně prodloužené zkouškové nebo přerusené studium a přesto se nadale objevovali ve škole.A tak dále, a tak dále, mohla bych pokracovat do nekonecna.Lituji že jsem na tuto školu vůbec šla, ale nebyla jiná možnost protože na jinou medicinu mě nevzali.Ty se radši nauč na prijimacky a bez jinde, Ostrava nemá takové těžké přijimačky oproti jiným fakultám ale za to nekvalitni studium ti to fakt nestojí. Recenze z let 2013/2014 na jiných fórech, jsou pravdivé,myslela jsem že už to tak nebude kdyz jsem tam sla, ale opravdu se tam nic nezměnilo :) dikybohu jsem odešla. reagovat zde
    Email: leasadibolovagmailcom

Podobné příspěvky:
  1. všeobecné lékařství - Ostatní
  2. všeobecné lékařství na LF HK nebo UPOL - Výběr vysoké školy
  3. Celožiotní vzdělávání Olomouc LF - všeobecné lékařství - Univerzita Palackého v Olomouci
  4. Všeobecné lékařství - Přijímačky, přípravné kurzy
  5. Biologie (UPOL), lesnictví (mendelu), všeobecné lékařství - Výběr vysoké školy
  6. Všeobecná sestra vs. všeobecné lékařství - Masarykova univerzita
  7. Rostliné lékařství - Informace o studiu
  8. Studium Zubního lékařství - Informace o studiu
  9. zubní lékařství - výuka angličtiny - Masarykova univerzita
  10. Na Zubní lékařství po gymnázium, zdravotnickém lyceu či zubnímu technikovy? - Přijímačky, přípravné kurzy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.