PEF MENDELU vs VUT FP (finance)


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 26.11.2014 18:29:28, Lukáš Frýbort, zhlédnuto: 3562x, reakcí celkem: 7Reagovat na příspěvek
Dobrý den,
jsem v maturitním ročníku na Gymnáziu Řečkovice a zajímá mě, jak je to v porovnání mezi těmito školami v oboru finance. Co jsem se tak dozvěděl je, že PEF je více prestižnější a i více naučí, nevím však jak v tomto oboru. Zase se říká, že přístup na PEF je mnohem horší a učí se tam spousta až nadbytečné teorie. A to já zase nejsem biflovací stroj, kterému nedělá problém se naučit xy stránek. Prosím poraďte, ideálně, kdo má nějaké zkušenosti, jde mi o budoucí uplatnění, ale i o obtížnost.
Díky moc!

Telefon: 774404303, Email: xfrybo3gmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.11.2014 20:16:51, Porek) finance: 1. místo VŠE a UK IES 2. místo MU ESF..., těžko říct, jestli VUT, nebo PEF MENDELU..., VUT má celkově ve světě lepší jméno než MENDELU (což je stále zemědělská vysoká škola, i když se přejmenovala), na druhou stranu, ekonomické obory na VUT patří k těm slabším a VUT celkově určitě nevytahují nijak nahoru, VUT je technická škola, kde je kvalitní především strojírenství, chemie a elektro...
    Takže, suma sumárum, nejlépe do Prahy, pokud do Prahy nemůžeš, tak je to asi jedno - s VUT propluješ, s PEF budeš mít víc dřiny, ale třeba je v tom tvém kraji zase více uznávaná... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.11.2014 17:54:04, Lukáš Frýbort) díky moc za reakci - jsem docela překvapenej, že někde má VUT i lepší světlo jak PEFka.. i když to bylo myšleno asi celkově jako škola a ne obor ekonomie, u toho je teď už PEF asi lépe vyprofilovaná.. nicméně jsem taky četl, že kvalita VUT FP se zlepšuje , vyučují tam profesoři z PEFky a že je VUT povl je už možná zaryté tvrzení, které časem pomine.. ale to já sám nemůžu posoudit.. Praha je Praha, ale to beru asi za zbytečný, když mám k dispozici myslím si kvalitní školy ve městě.. zajímalo by mě, jestli ty finance naučí na každé škole pořádně (nemyslím soukromé), anebo je opravdu potřeba se ty stovky stránek biflovat, aby to člověk ovládal.. reagovat zde
      Telefon: 774404303, Email: xfrybo3gmailcom
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.11.2014 23:48:01, Porek) VUT je v mezinárodním hodnocení výše, nutno však podotknout, že jen díky velmi dobrým fakultám technického zaměření a Chemické fakultě, která může směle konkurovat i VŠCHT v Praze.
        FP VUT je jako ekonomická fakulta spíše slabší a těží spíše z dobrého jména VUT.
        VUT povl jistě není, to nevím, kde jsi slyšel, to by tu pak 90 % škol muselo být nevím co.
        Mendelu se dřív jmenovala Vysoká škola zemědělská, ale to je prostě marketing, jak přilákat studenty, ptž nikdo si nechce psát do CV, že chodil na hnojárnu, že.
        Nicméně faktem je, že PEF MENDELU na rozdíl od ostatních fakult MENDELU vyniká trochu větší obtížností, naproti tomu většina ostatních fakult MENDELU připomíná spíše druhou střední školu (obzvláště nová Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií). Údajně má též na Moravě PEF M. celkem dobrou pověst (to ovšem nevím, co je na tom pravdy) + je to nejstarší ekonomická fakulta na Moravě (nejstarší v Čechách je VŠE)
        Samostudium je třeba, člověk se vzdělává zejména procesem samovzdělávání - za pár hodin přednášek ti tam nikdo všechny ty potřebné informace nenarve, ale můžeš se (na přednáškách/cvičeních) dozvědět spoustu zajímavého, potažmo danou problematiku procvičit, lépe si pospojovat.
        Aneb už nejsi na střední škole, na každé seriózní vysoké škole strávíš spoustu času samostudiem doma. :) reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.11.2014 21:35:08, Lukáš Frýbort) díky moc za další názory, z tvých reakcí teda chápu, že PEFka je teda lepší jak VUT FP a to znatelně, takže to bude hrát roli při dalším uplatnění, je to tak? Také by mě zajímalo, jak si teda ta slabší FP vede s ostatními ekonomickými školami v republice - u VŠE v Praze chápu, že bude asi nejlepší. Jinak právě co jsem se díval na obory s financemi (Hospodářská politika a správa), tak na PEFce je to takto: účetnictví a daně - pouze magisterský, pak finance - pouze bakalářský (a doktorský), veřejná správa - bc.+ing. a finance a investiční management - pouze magisterský - nevím, jak to je na VŠE, jestli je to vše spojené do jednoho, jak jsi říkal. Taky jsi naznačil, že finance jsou náročný obor - je tedy náročnější, jak klasická Ekonomika a management? To je také důležité vědět. Díky moc za názory! :) reagovat zde
          Telefon: 774404303, Email: xfrybo3gmailcom
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.11.2014 00:14:31, Porek) Jméno školy má na uplatnění samozřejmě velký vliv, já tedy nejsem z Brna, ale údajně je tam u vás FP VUT považována se značnými výhradami za těžce průměrnou fakultu (tedy vybočuje z nadprůměrnosti ostatních fakult VUT v tom horším slova smyslu) , naopak PEF MENDELU má údajně vizitku jako celkem náročná ekonomka s tradicí, která se vcelku dobře umisťuje v poslední době například i v žebříčcích HN.
            Ale jak říkám, je to Brno, tady v Praze o MENDELU třeba nikdo až zas tak velkou páru nemá (i když lepší personalisti mají páru vždy - to už jsem si otestoval mnohokrát na vlastní kůži), tady v Praze je VŠE a PEF ČZU (hnojárna), která je úrovní VŠE na míle vzdálená, a proto když někdo třeba slyší, že daný jedinec vystudoval ekonom. fak. pod hnojárnou, představí si většinou nevalnou úroveň studia, ale tady byl asi fakt celkem dobrej tah to přejmenování na MENDELU (podobnou věc však udělala i hnojárna v Praze - přejmenováním se na univerzitu + dala si vábivější anglický název, který je však trochu zcestný), ačkoli když se člověk podívá na fakulty MENDELU, tak je mu jasný, o co šlo původně, i když se to MENDELU snaží zamaskovat třeba i vznikem nové fakulty (FRRMS), která však stále nemá patřičnou úroveň.

            Suma sumárum, kdybys vyjel do světa, VUT bude vypadat v CV asi lépe (lepší celkové hodnocení), pokud však plánuješ nastartovat kariéru v ČR (což chce asi většina), PEF by mohla být vhodnější.

            Upřímně, kdybych byl v Brně a nechtěl jinam, asi bych šel na "Masárnu", sice to má do Prahy (VŠE, IES UK) dost daleko, ale ta škola má obecně ve světě lepší hodnocení...
            Ale zase - chápu, že pokud si budeš hledat práci v Brně a MENDELU tam je dobře zapsaná, měla by to být dobrá investice...

            Jak si FP VUT vede v republice? Je to takový průměr, možná lehce slabší podprůměr v rámci veřejných ekonomických škol, ve srovnání se soukromými ekonomkami je to pak něco jako Harvard.

            Finance jsou znatelně těžší obor než podniková ekonomika a management, ať už na VŠE či na MU ESF, na MENDELU by to mělo být však dosti podobné. Ovšem studovat finance na soukromé škole, tak náplní i náročností budeš někde úplně jinde, proto podřadnější školy nedokážu ohodnotit, o ty se však ty nezajímáš.

            Na VŠE je to tak, že na bakaláři, kdybys tedy byl na financích, tak studuješ jak předměty společné pro celou školu (statistika, matematika, fin. účetnictví, ekonomie), tak předměty společné pro konkrétní studijní program (program oboru finance je finance a účetnictví, tedy účetnictví 2, finanční matematika a další), tak předměty patřící výlučně tvému oboru (těch je na bakaláři nejméně), a pak ještě volitelné předměty dle vlastního výběru.
            Na magistru se pak obory již více specializují, zde je již jediným povinným kurzem pro všechny obory na VŠE kurz ekonomie 2, v rámci oboru finance na VŠE tedy na magistru studuješ 4 hlavní oblasti, je to finanční řízení podniku, bankovnictví a kapitálové trhy, fiskální a monetární ekonomie, státnice máš pak zaměřeny na všechny tyto části, tedy si taháš otázky z bankovnictví, fin. řízení podniku, ale i fiskální a posléze i monetární ekonomie.
            Největším strašákem je asi monetární ekonomie, což je i velmi náročný předmět, který vede prof. Mandel.
            Na VŠE si na magistru však volíš ke svému oboru i tzv. vedlejší specializaci, ta má dále zvýšit tvoje šance na uplatnění, tuto specializaci si můžeš zvolit z kterékoli fakulty, můžeš si vzít tedy například manažerskou informatiku, kvantitativní metody z FISU... nebo třeba ekonomickou diplomacii z FMV, makroekonomickou analýzu z NF, finanční inženýrství z FFU...
            Je toho hodně, každá fakulta nabízí cca okolo 10 vedlejších specializací..., dost lidí si k financím bere například makroekonomickou analýzu (chtějí být makroekonomy v bankách), nebo třeba kvantitativní metody (opět banky, včetně ČNB), finanční inženýrství (risk management v poradenských společnostech velké čtyřky, oddělení risku bank), no, mohl bych tu pokračovat do aleluja...
            Lidi, co mají jako obor na magistru Zdanění a daňovou politiku si zase často jako druhou specializaci berou auditing či oceňování podniků..., tím chci jen říct, že většina lidí se snaží spíše o to, aby si jejich specializace byly povahově blízké.

            Není za co, snad jsem pomohl a ať se daří.;) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.11.2014 06:40:39, x) "Naučení se pořádně" je na studentovi, ne na škole. Na každé škole se dá naučit pořádně, liší se jen to, jaké donucovací prostředky škola nabídne. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.11.2014 23:55:49, Porek) Jinak ještě - těžko říct, jak jsou třeba finance na MENDELU zaměřený, já to totiž nevím. Třeba na Masárně se v rámci financí člověk zaměřuje na jeden ze tří bloků, kde asi většina zvolí blok zaměřený na účetnictví a daně. Naproti tomu na VŠE jsou finance pojímány opravdu jako finance v celé své šíři a cílí zejména na problematiku fiskální a monetární ekonomie, bankovnictví a podnikových financí (daně či účetnictví si lze k financím však klidně zvolit v rámci vedlejší specializace, které má za cíl ještě více zvýšit uplatnění absolventů)...finance na VŠE jsou na magistru dost náročné - většina lidí je studuje 3 roky místo dvou.
    No, ať se rozhodneš pro MENDELU či VUT, přeju hodně štěstí. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Finance VŠE a Finanční podnikání ESF-MU - Výběr vysoké školy
  2. ESF MUNI vs. PEF MENDELU (Finance) - Výběr vysoké školy
  3. Finance vs Podniková ekonomika a management - Vysoká škola ekonomická v Praze
  4. VŠE vs. PEF Mendelu - Výběr vysoké školy
  5. Finance na VŠE - Vysoká škola ekonomická v Praze
  6. VŠE FFÚ Finance nebo VŠE FIS Aplikovaná informatika - Výběr vysoké školy
  7. MENDELU x VUT x ČZU ekonomické obory - Výběr vysoké školy
  8. Podniko.-Finance-Mezinárodní obchod-ZČU,výhody a nevýhody? zkušenosti ?? - Výběr vysoké školy
  9. Finance x podniko - Vysoká škola ekonomická v Praze
  10. předměty na Mendelu - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.