Jakou VŠ s oborem informatika si vybrat?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 29.12.2014 17:22:52, SonyFalko, zhlédnuto: 1792x, reakcí celkem: 13Reagovat na příspěvek
Ahoj.

Chtěl by jsem se zeptat, jestli náhodou někdo neznáte nějakou dobrou VŠ s oborem informatika, kde mě toho jako lajka naučí hodně (žádné samostudium) a kde to není moc těžké (minimum matematických a fyzikálních oborů). Budu rád za jakoukoliv radu.

Váš SonyFalko.

Email: martin.kirschner87gmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.12.2014 02:58:46, Julka) Informatika na matice docela stojí, to budeš mít asi hodně úzký výběr, pakliže tedy vůbec nějaký. Samostudium je na VŠ normální a určitě se toho budeš muset více naučit skrze něj - už to není jako na SŠ.
    Zkusila bych FIT/FEL ČVUT - nebude to tam tak brutální jako na Matfyzu..., nebo pak už zbývá asi jen "zemědělská" informatika na ČZU coby údajně nejlehčí "it směr" na veřejných vš v Praze. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.12.2014 07:33:34, x) Srovnávat FIT/FEL/MFF podle "brutality" je zavádějící: všechny jsou brutální, každá v něčem jiném. Nejjednodušší z nich je obor STM na FEL, ale poptávku ("žádné samostudium", "minimum matematiky a fyziky") rozhodně nenaplňuje.

      Dobrou volbou je VŠE FIS. Naučí toho hodně, ale spíš z té uživatelsko-manažerské stránky - to považuji za výhodu, pokud člověk nechce dělat programátora nebo admina (což u člověka, který je laik, nechce se sám učit a neumí matematiku, předpokládám). Je relativně dost lehká, prosívání studentů řeší jiným způsobem ("dejme jim dostatek provazu, pověsí se na něm sami"). Fyzika tam není vůbec, matematika dva semestry nepříliš obtížné analýzy (nebo už jen jeden semestr?). reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.12.2014 16:09:01, Trdlo) Tak proč se říká, že odpadlíci z Matfyzu končí mnohdy na Felu/Fitu ČVUT, kde to zvládají o něco lépe? Proč si na FITu dělají srandu z toho, že vedle Matfyzu sídlí blázinec a podobně? Podle mě je Matfyz nejtěžší. A srovnávat ho se "soft" (= ne studium na programátory) informatikou na VŠE je asi trochu vedle. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.12.2014 16:34:14, Julka) Já teda od mnohých současných studentů FELu slyšela, že "hel on fel" už zdaleka neplatí, alespoň ne v obtížnosti, že třeba oproti Matfyzu je to už docela pohoda, ale asi fakt záleží na oboru, třeba ty ekonomické (ekonomika a energetika) jsou údajně ještě lehčí než třeba na VŠE, ale ty technické mohou být místy dost obtížné, to je mi jasné.
        FIS se podle mě zaměřuje spíše na matematicko-ekonomické modelování..., ta informatika tam, to bude spíš taková ta "manažerská it". reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.12.2014 12:12:52, SonyFalko) Ahoj.

    Tak jsem se dival na to čvut/fit a četl jsem tam názory studentů na fakultu. Jedna studentka tam píše, že uměla sotva zapnout počítač a dostat se na email a že v průběhu studia ji všechona naučily. Píše to Barbora Červenková:
    Odkaz: http://www.fit.cvut.cz/zajemce/proc-studovat-na-fit/duvody_studentu
    To já toho zvládnu více, protože už jsem absolvoval kurz Tvorba WWW Stránek a Grafika a digitalní fotografie. Teď jsem se ještě hlásil na rekval. kurz Správa poč. sítí u VSB a tam se v podstatě učíš všechno sám. Pošlou ti na email videa a dokumenty a tím výuka v podstatě končí. Takový přístup nechci.

    U ČZU to bude asi jednoduchý, ale otázkou je jestli pak s takovou školu seženu kvalitní práci a né jako nějaký poskok v IT firmě.

    O VŠE jsem slyšel hodně, že je prý jednoduchá z hlediska informatiky. Jiní říkali, že to není úplně pravda.
    Co to prosímtě znamená "dejme jim dostatek provazu, pověsí se na něm sami"? reagovat zde
    Email: martin.kirschner87gmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.12.2014 13:38:50, x) Žádné požadavky, žádné akutní termíny, na všechno je času dost... A potom po roce a čtvrt zjistíš, že ty termíny, které byly tak vzdálené, už nedokážeš splnit, protože například není dost míst na zkouškách.

      FIT je dobrý, to ano, ale tvým požadavkům vůbec nevyhoduje - matematiky tam je nejméně šest povinných předmětů, na některých oborech víc, fyzika žádná, vlastního studia budeš mít hodně (ne ve smyslu "tady je video, zbytek už se naučte sami", ale ve smyslu "tady je úloha k vyřešení, máte na to dva týdny, všechny potřebné znalosti už byly odpřednášeny"). reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.12.2014 16:01:03, Trdlo) Na VŠE jsem informatiku nestudovala, údajně nepatří mezi ty nejtěžší obory, ale podle mě to popisuješ dost vzdáleně realitě. Tedy pokud se FIS od ostatních fakult VŠE nějak zásadně neliší. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.01.2015 06:44:42, ABC) VŠ informatické obory bez matematiky a samostudia jsou science fiction. Matematika a samostudium je naopak základem každé pořádné VŠ, nejen informatické. Ideální bude, když v únoru navštívíš jednotlivé VŠ a některé jejich přednášky (ideálně ty opravdu matematické a informatické).

      Co se týče FITu, tak Barbora Č. tam nepíše, že ji vše na FITu naučili, ale že se dokázala vše s pomocí školy naučit. FIT je makačka, sice ho zvládne víc lidí, než by dalo Matfyz, ale člověk který čeká, že to do něj budou lít jak vodu do džbánu, bude mít spoustu volného času a zkoušky z nosných předmětů oborů budou v "poho", je hluboce na omylu.

      Je hezké, že máš za sebou kurz Tvorby webových stránek. Já si také myslel, že když zvládnu HTML, CCS, základy JavaScriptu, PHP a MySQL, aplikace jsou funkční a dobře vypadají, jak umím dělat webové stránky. Pak přijde člověk se jménem Bařinka a sdělí ti, že to děláš úplně ***ě a neumíš nic. A má pravdu. Není totiž umění udělat program či web, aby fungoval a dobře vypadal. Když přijde jiný člověk, dokáže se v tvém kódu rychle vyznat a pochopit ho? Je snadné aplikaci rozšířit o nové funkce? Používáš standardizované způsoby, je web validní a nejsou v něm zbytečné či sémanticky nesprávné části? Je web bezpečný? Co se stane když uživatel udělá něco nečekaného? Tohle se řeší. FIT ti rychle sdělí základy, které musíš sám dostudovat a rychle si vštípit a pak už tě učí jen správnému užívání nabytých skutečností. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.01.2015 11:45:26, SonyFalko) Tak to vidím spíše na tu VŠE, nebo ČZU z hlediska jednoduchosti. Na ČVUT mě všechno naučí, ale tolik matematiky by na mě bylo moc.

    Ok. Díky všem za rady.
    reagovat zde
    Email: martin.kirschner87gmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.01.2015 14:47:06, Rudý dráp) Tak jednoduchost..., to fakt záleží, kam směřuješ, je jasný, že studium nějakého programátorského oboru na FJFI, Matfyzu a podobně bude mnohonásobně náročnější než studium na FISu, kterej ještě ani není nejtěžší fakultou a kde se informatika zas tak moc nehrotí - ale zase z tebe nebude žádnej světovej programátor, ale spíš takovej lepší manažer přes IT (po kterých je taky poptávka), jak se tu psalo. Třeba když si na navazujícím k IT vezmeš ještě jako vedlejšku projektovej management, tak fakt budeš směřovat k managementu IT. Ale záleží na tom, co ti vyhovuje. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.01.2015 09:05:19, Inkvizitor) Množiny "dobrá VŠ s informatikou" a "minimum matematiky" mají prázdný průnik. Dokonce i s fyzikou by byl problém, pokud se chceš směřovat spíše k hardware - elektrikařina není totiž nic jiného než převlečená fyzika. Takže si rozmysli, co a proč vlastně chceš studovat - pokud ti jde jen o "nějaké IT", tak se můžeš podívat na studijní plány "informatických" oborů např. na FIS VŠE, VŠCHT, FD a FSi ČVUT, PEF ČZU /Praha/, případně FEKT a FSI VUT /Brno/ - poměrně málo informatiky a velká nálož dalšího oboru může být někdy výhodou. Relativně snadná a ještě ne tragická je (bývala?) i informatika na FAV ZČU /Plzeň/. Pak je zde řada škol, na kterých lze snadno studovat taky-informatiku (např. PřF OSU, VŠPJ, FAI UTB, FEI UPCE,...), na kterých výsledek stojí za to jen při extenzivním samostudiu, typický výsledek je spíše žalostný.

    Každopádně pokud chceš skutečně dobrou školu a skutečně ti jde o informatiku, tak se nesmíš bát a měl bys jít do toho nejlepšího, co je v ČR k dispozici: Tedy jednoznačně MFF UK /Praha/ nebo FIT VUT /Brno/, případně informatické obory na FJFI ČVUT /Praha/. Dobré jméno mají i informatické obory na FEL a FIT ČVUT /Praha/ a FI MU /Brno/, i když jsou skutečně poněkud snazší. reagovat zde
    Web: https://www.youtube.com/watch?v=5vUSZASQ1Nc
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.01.2015 19:57:30, torpedo) Já myslím, že každá VŠ je zejména o samostudiu. Jinak ke konkrétním školám se můžu vyjádřit k ČZU a ČVUT. Informatika na ČZU má podle mě takovou úroveň, že informatické předměty jsou celkem v pohodě atmosféře. Kdo se chce naučit, tak se to doma naučí a ve škole mu s tím pomůžou, poradí. Hlavní problém vidím v tom, že i když se to někdo nenaučí a seminárku někde koupí, tak teorie není moc a zkouškou projde. Potom se dostáváme do situace, že něteří absoloventi tohoto INFORMATICKÉHO oboru neumí programovat a tím myslím ani jednoduchý pseudoprogram. Ti co školu nedokončí vypadnou zpravidla na předmětech typu matematika, ekonomie, druhý cizí jazyk... Zřídka kdy na těch informatických.
    Na ČVUT nikdo "jenom tak náhodně" neprojde a znalost je nezbytná, ovšem za cenu toho, že někdy to tam hraničí s buzerací. Jako příklad uvedu, že programovací seminárky se nechávají projet kontrolním programem a kod nesmí být výrazně podobný žádnému, který byl již odevzdán (i v minulých letech). No ale vzhledem k tomu že těch vzorků už mají nasbíráno tolik, tak často je vyhodnocena jako duplikát i poctivá práce... Potom to musí člověk dělat znovu a jinak... Navíc konkrétně FIT je poměrně mladá, takže tam často dochází k všemožným organizačním problémům (alespoň ještě 2 roky zpátky to tak bylo). reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Co studovat, jakou vybrat VŠ? + Jazyky - Výběr vysoké školy
  2. Jakou ekonomku si vybrat? - Výběr vysoké školy
  3. Co si vybrat? - Výběr vysoké školy
  4. Nevím jakou vysokou školu studovat - Výběr vysoké školy
  5. Zkušenosti s oborem B60 - Bezpečnostně právní studia - Policejní akademie České republiky
  6. Jakou školu vybrat - Výběr vysoké školy
  7. VŠE FFÚ Finance nebo VŠE FIS Aplikovaná informatika - Výběr vysoké školy
  8. Inzenyrska informatika,potrebuji poradit - Ostatní
  9. Podniková informatika, finanční a pojistná matematika - Masarykova univerzita
  10. Kombinovaná informatika (Ing.) na PEF ČZU - Česká zemědělská univerzita v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.