FIS vs FFÚ vs FPH a jiné


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 06.01.2015 23:12:35, Filip, zhlédnuto: 1733x, reakcí celkem: 11Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázek Zdravíčko, :)

je to už nějaký pátek co si libuju v pročítání si podobných diskuzí a velmi jsem se z toho dozvěděl.
Mezi mými favority jsou VŠE FIS Aplikovaná informatika (matika mě fascinuje, programování jsem dělal jen na základce - směšné, ale něco jsem se naučil sám a vím, že by mě to bavilo), UK MFF (ať už matiku či informatiku) zkoušet nechci, asi by mě po semestru vyhodili (nejsem zvyklý se učit, ale zatím jsem na gymplu měl pořád nadprůměrné výsledky - nepočítám šprtání 2 minuty před testem...) a ČVUT FIT, i přes (pro mě) lákající náročnost, nechci kvůli nedostatku ekonomických předmětů (ano vím o oboru Inf. syst. a management - ale když už tohle tak radši pořádně na VŠE).

Také jsem zaslechl chválu na VŠE FFÚ (společně s FIS vedou žebříček nejspokojenějších absolventů), ale pochybuji o budoucím uplatnění - sice mám dobré analytické myšlení ale nesnesl bych příliš rutinní práci a zrovna slovo účetní mi připomíná chodící kalkulačku (sedící, to je ještě horší). Máte někdo zkušenosti s oborama na FFÚ? Jaká je pak efektivní náplň práce? Při pročítání studijních programů mi názvy předmětů jen mírně nastínily o co go, ale jinak vůbec nevím a ani jsem moc nepochopil odlišnosti jednotlivých oborů, například Finance VS Účetnictví a řízení podniku... no tam se mění asi 3 předměty ne? Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých oborů? Dá se snadno sehnat praxe? (díky tomu mě láká FIS) a ještě lépe: Po jaké době (semestrů) má student bakaláře možnost najít si v oboru brigádu?

Moje požadavky pro budoucí univerzitu
- oborová odbornost (třeba VŠE NF obor Ekonomie mi přijde o ničem - je to jen dojem, vím kulový, žejo)
- zapojení AJ (to mě vyloženě baví, chci se zlepšovat, umět odborně komunikovat a prezentovat)
- aby to nebyla dávačka (toužím po vědomostech, chci aby 5 let na univerzitě bylo 5 produktivních let)
- možnost snadného získání praxe během studia

Stávající žebříček oblíbenosti
VŠE FIS Aplikovaná Informatika >
VŠE FFÚ Finance >
VŠE FPH Podnik. ek. a management >
UK FSV IES Ekonomie >
UK MFF Informatika >
ČVUT FIT Softwarové inženýrství >
VŠE FMV Mezinárodní obchod>
ČZU PEF Systémové inženýrství

VŠE FMV Mezinárodní obchod, což býval kdysi můj N°1, klesla hodně nízko. I přes své jazykové výhody (otec Ital, mluvím plynule) se mi do toho nechce. Myslel jsem si, že taková škola je vytvořena pro mě a budu mít jazykově ostatním navrh. Prý je ale nejsnažší z fakult VŠE (méně matematicky náročná) a připadal bych si nevyužitej a pocit, že se neučím nic nového nemám rád (+vidím jaké gumy se tam hlásí, Alláh nás ochraňuj pokud se tam dostanou!)

UK FSV IES pro mě není zcela ideální.. Věřím, že studium je více teoretické a matematicky náročné, ale moc nevěřím v použití nabytých vědomostí v praxi. Nemohl jsem ani najít statistiky absolventů abych si to sám, nezkresleně, porovnal s VŠE! (ne, jako tady na fórech, kde ego nutí všechny bezhlavě neoběktivně propagovat svojí univerzitu)

Piště cokoli vás napadne, klidně i o oborech které jsem neuváděl (veřejné vysoké školy, Praha), ale myslíte, že nejsou k zahození, budu vděčný za každý názor. Omlouvám se za příliš dlouhý text.
Uvítal bych všechny rady, doporučení a výtky které vás napadnou. Hltám informace. Děkuji za váš čas strávený čtením tohoto příspěvku a jeho reakcí pokud možno.

Filip

(jsem INTJ pokud se zajímáte o osobnostní psychologii)

Email: lavaccafgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.02.2015 13:03:21, Filip) Žádné body za známky na vysvědčení se nedostávají. Jen některé fakulty jako VŠE FIS a UK MFF informatika ti dovolí zažádat o prominutí příjímacích zkoušek. Na FIS je to průměr do 2,0 včetně z AJ a matiky a na MFF průměr z matiky do 1,5 včetně, tuším.. přesné info jaké známky z jakých ročníků se počítají můžeš najít na stránkách těch fakult.
    Já mám průměr 1,5 na tu informatiku na matfyzu, takže mě asi vezmou.
    Co se týče FIS, tak jsem bohužel předloni sral na AJ takže mám něco nad 2,0. reagovat zde
    Email: lavaccafgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.02.2015 18:11:56, Monika) Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli se dostávají body u příjmaček za vysvědčení z některého ročníku střední školy. Popřípadě z kterého?:D reagovat zde
    Email: rysava.monikaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.01.2015 20:51:20, jakub) Jenom bych podotkl, že na ČZU je zas matika, která je více využitelná v praxi. O tom se málo ví, byl jsem na doučování matiky z ČZU u matfyzáka a vůbec netušil co to bereme...nebo jako věděl ale neuměl počítat, že se to prý na škole neřeší. Takže jednoznačně ČZU=matika do praxe(např. dopravní úlohy) a pokud tě baví odbornost matiky tak pak UK. :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.01.2015 12:05:14, A) Ahoj, taky mě baví matematika, ale ne na úrovni matfyzu, takže ideální pro mě byl jeden z oborů statistické části FIS a jsem tu opravdu spokojená. Zkus se na ně podívat :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2015 23:41:35, Filip) Děkuju za příspěvek,
    mě matika taky jde a baví, opravdu si ale netroufám odhadnout jakým směrem to půjde na vysoký..
    navíc bojím se toho, že jak jsem zvyklý bez sebemenší námahy mít průměrné až lepší známky a že mě ta VŠ dorazí tím, že se budu muset často učit (jinak prostě neprolezu, žejo..). Vybrat si těžší bakalář na IES abych pak udělal magistra (dle mého názoru) stejně těžskýho jako na VŠE.. To si radši zkrátím práci a půjdu rovnou na VŠE, kde mám mnohem lepší životní podmínky, vlastní nastavitelný rozvrh, flexibilta všude, kde nějaká být může, atd.
    Část mě, chce ale pořád studovat matiku.. ne jen matiku, nejlépe matiku aplikovanou na nečem (matika je nástroj, ne objekt), tzn. ekonomie, informatika a podle toho jsem si vybral fakulty..

    Mohla by si prosím vysvětlit v čem se liší možnosti uplatnění absolventů IES a VŠE (FFÚ)? Lidé často říkají, že VŠE je na Business Administration a IES je Ekonomie v tom pravém teoretickém slova smyslu. Jestli Business Administration znamená projíždět výplatní pásky zaměstnanců, ně děkuji. Jestli teoretická Ekonomie znamená učit se ekonomy, citáty a hospodářské dějiny, ne děkuji.

    Skromnost stranou, myslím, že mám potenciál na nějakou řídící funkci. Jakým směrem se vydat abych své dovednosti nejlépe zdokonaloval? (a která škola mi je dovolí nejlépe zapojit v praxi?)
    Děkuji :D

    reagovat zde
    Email: lavaccafgmailcom


Podobné příspěvky:
  1. Bc. na VŠTE a Mgr. na JČU/jiné VŠ třeba v Praze? - Výběr vysoké školy
  2. Předčasné ukončení studia a rozvaha o dalším studiu na jiné VŠ. - Ostatní
  3. UJAK nebo jiné soukromé školy? - Ostatní
  4. Neúspěšné zkoušky na VŠ, uvažuji o jiné škole. Vaše názory? - Ostatní
  5. Navazující magistr z jiné vysoké školy - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  6. Ukončení studia a následné studium na jiné škole - Informace o studiu
  7. Státnice na jiné VŠ? - Zkoušky, zápočty, státnice
  8. Dokončení bc studia na jiné škole? - Informace o studiu
  9. Přestup z jiné školy - Ostatní
  10. uznávání volitelných předmětu z jiné VŠ - Univerzita Karlova

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 22.04.2024 09:07:32.