Inkvizitor - blázen nebo génius? ANKETA

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.01.2015 09:57:16, kodl, zhlédnuto: 4017x, reakcí celkem: 168Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekInkvizitor. Všichni se zde jistě setkali s jeho příspěvky, které horlivě přidává téměř ke každému tématu v diskusi a jako samotářský vlk neúnavně bojuje proti bezpráví tohoto světa. Někdy mu na pomoc přispěchají i další bojovníci, ale ti jsou pouze zdánliví, neboť Inkvizitor se obratně a lstivě schovává i pod jinými nicky. Vyvstává ovšem otázka, kdo to vůbec je? Nabízím několik možností.

a) chovanec ústavu pro duševně choré
b) zapšklý středoškolák, který VŠ sám nikdy nevystudoval
c) zneuznaný vysokoškolský pedagog, který naplňuje přísloví "Kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí."
d) prof.Václav Klaus
e) jiná možnost...uveďte


Prosím, hlasujte.


Email: kodlemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2015 13:21:58, Newton) Sem budu chodit častěji. S uraženou ješitností těch, kteří vlastně nemají být na co hrdi, je sranda. Sice je trochu zvrácené se smát postiženým, ale kdo je dnes normální, že? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2015 13:11:53, LordHaart) Nevím, proč bych nemohl dělat na technickém vývoji, jak říkám, tvůj svět je nedotčený korporacemi.
    Dělám konkrétně na tomhle: http://www.r744.com/news/view/3965
    Rozpočet projektu cca 2 miliony euro za minulý rok.
    Vedoucí mého projektu má 3 vysoké školy a je mimo jiné autor 34 patentů a guest speaker na Sorbonne.
    Nezajímá ho, jakou školu jsem dělal nebo nedělal, zajímá ho, jakou práci jsem schopný odvést.
    Nepotřebuji si tady honit triko, nepotřebuji tady ani ventilovat svojí identitu. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2015 11:58:03, Petr Vondra) PtR:

    "Jak jsem psal dříve, co dnes vídám u zkoušek potvrzuje, že medicína vyžaduje píli a odhodlání, avšak vyšší než průměrná inteligence - bohužel - potřeba není. "

    Nevím kde jste studoval, ale je to nesmysl, víte jak vypadaj studneti s průměrným IQ, to jako vážně? Kde učíte? Máte zderformovaný pohled. Pochopit detailně patofyziologii a farmakologii zase tak snadné není.

    "Pro mnohé je jednodušší naučit se souvislosti než je odvodit a nevidím rozdíl mezi biflováním inervace svalů jazyka a projevů léze spodního motoneuronu nebo filozofů 19. století."

    Neurologie není zrovna příklad intelektuálně náročného oboru... Ta těžce memorační. Máte vůbec představu co obnáší obecná interna když tam je komplikovaný pacient? Tak se bez patfyzu obejít nedá.

    Já mám zkušenosti jiné, samozřejmě pokud to tak máte u tebe, je to vaše věc. Nicméně doporučuji se podívat jaký matroš na ekonomku leze, LF přestože tam je dost drtičů, tak furt je to hodně výběrová škola kde je hodně lidí s mozkem.

    "Studentka 20 minut povídala o F-vlnách a řekla mi snad vše, včetně používaných referenčních hodnot. A tak jsem se zeptal - kdy a proč může být persistence F-vln nižší? Jeden příklad věděla, ten z knížky, ale nebyla schopna přijít na další ani přes notnou nápovědu."

    Jeden příklad je chudá statitika, taky znám tragické případy, ti se najdou všude. Někdo ani nedokáže pochopit tlakové gradienty při chlopňových vadách. Nechápe EKG na křivku na základně molekulárny co se kde s jakým kanálem a proč děje. Další věc je, že mnohdy to ty lidi prostě nezajímá, to ale dostva znamená že je taková většina.

    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2015 10:37:14, PtR) Že jsou lékaři rozumově jinde - základ pro toto tvrzení by mne (i jako neurologa) opravdu zajímal.

    Jak jsem psal dříve, co dnes vídám u zkoušek potvrzuje, že medicína vyžaduje píli a odhodlání, avšak vyšší než průměrná inteligence - bohužel - potřeba není. Tvrdit, že tomu tak je, není nic než lhaní si do kapsy. Pro mnohé je jednodušší naučit se souvislosti než je odvodit a nevidím rozdíl mezi biflováním inervace svalů jazyka a projevů léze spodního motoneuronu nebo filozofů 19. století.
    Příklad z nedávna, který mi utkvěl v paměti: Studentka 20 minut povídala o F-vlnách a řekla mi snad vše, včetně používaných referenčních hodnot. A tak jsem se zeptal - kdy a proč může být persistence F-vln nižší? Jeden příklad věděla, ten z knížky, ale nebyla schopna přijít na další ani přes notnou nápovědu.



    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.02.2015 20:06:45, Petr Vondra) ". Pokud by si udělali veřejnou VŠ, schopného člověka to z nich neudělá"

    -POKUD

    O to přesně jde, oni by seriozní veřejnou školu nevystudovali... Neznám lékaře, elektrotechniky, IT absolventy, chemiky z VŠCHT nebo třeba křekladatele či psychology bez práce... To neni něco co vyleze každej, protoje tam to "pokud", to je to o čem IK píše.

    -Takhle to možná fungovalo dřív, dneska už je prostě jiná doba a kvalitní absolvent soukromé VŠ si najde uplatnění s dobrým platem.

    To je bullshit, protže seoukromé školy prakciky všechny vzdělávají v softoborech kde je s otazníke jestli je vůbec potřeba VŠ a hodně lidí to má jen jako papír. Že se někdo chytne v marketingu a pak dodělá VŠFS nebo jinou tragikomedii je úplně jinde. Problém je v tom že plat v dnešní době nereluje s "kvalitou" člověka. Většina lékařů nebo vědců jsou rozumově jinde než většina lidí z ekonomky, přesto z ekonomky maj větší plat, to je zase špatný příměr.

    -projektovému managementu, GL, nicméně to je věc hodně o těstí že se zrovna člověk dobře trefí než o vypilovaných schopnostech a nebo nadání. Vzhledem k tomu že VŠ nemá, tak těžko budeš ten kdo dělá techniký vývoj, management je dost široký projem pro cokoli a kdekoli. Nicméně mám pocit že nás tady trochu balamutíš tím ne co děláš, ale co by sis jednom přál dělat. Jinak by nebyla nutná ta anonymita že. Nejsi první ani poslední takový případ. reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. FIS VŠE - Matematické metody nebo Statistické metody nebo Statistika a ekonometrie? - Vysoká škola ekonomická v Praze
  2. Anketa - maturitní práce - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.