VŠP nebo HVŠO?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 02.02.2015 20:31:17, Janko H., zhlédnuto: 755x, reakcí celkem: 18Reagovat na příspěvek
Dobrý den,
můj zaměstanvatel po mě požaduje zvýšení vzdělání a tak uvažuji o studiu dálkovou formou na některé soukromé VŠ v Ostravě. A teď nevím, kterou si vybrat. Zaujal mě obor Podnikání a management v obchodu na Vysoké škole podnikání nebo Mezinárodní vztahy na Hornoslezské vysoké škole obchodní. Jelikož bych už ale chtěl vystudovat nejen bakalaře, ale v budoucnu i magistra, tak bych se chtěl zeptat na možnost navazujícího studia na těchto školách. Zaslechl jsem totiž, že byly v minulosti nějaké problémy s magisterským programem na VŠP. A HVŠO je zase v Ostravě úplně nová, tak jsem nesehnal žádné ohlasy na tuto školu. Máte někdo nějaké zkušenosti?
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.02.2015 02:03:22, Lulu) A to se ti fakt vyplatí investovat peníze do rádoby vš? Nestačil by tvému zaměstnavateli třeba jen nějaký kurz na Coursoře? :D S06 reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.02.2015 08:50:28, Janko H.) Ono nejde jen o ten titul, ale o to, naučit se něco navíc, co bych mohl ve své práci uplatnit. Takže si nemyslím, že se vzdělávat i ve vyšším věku by nemělo cenu. A výběr soukromé školy je bohužel nutnost. Veřejná mi nezajistí takové podmínky, abych ji mohl studovat při zaměstnání. Myslel jsem si, že mi někdo podá konkrétnější informace o studiu na těchto školách (třeba nějaký současný student) a ne trapné výkřiky shazující soukromé vysoké školství. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.02.2015 15:17:26, Lulu) Sorry, ale VŠP má velmi špatné jméno. Pokud chceš mazat med kolem ústního orgánu, tak od toho tu nejsem. Chápu tvoji situaci, je nepříjemné, že tvůj zaměstnavatel chce VŠ, ale neorientuje se v systému VŠ ČR, že by ti třeba dal volno, nebo se na ten "požadavek" vybodl, když česká soukromá je na úrovni (mnohdy ještě nižší) než střední školy. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.02.2015 13:45:30, Inkvizitor) HVŠO má akreditaci pouze v Polsku, její česká pobočka je zcela zjevným obcházením již tak mírných podmínek akreditace u MŠMT. Takže jestli máš pocit, že VŠP je potenciální malér, tak věz, že HVŠO je na tom ještě o ždibíček hůř.

    Proč vůbec vymýšlíš takové hlouposti? VŠB-TUO je poměrně dobrá škola, OSU sice není žádný zázrak, ale pořád to není úplně odsezené. Přitom obě tyto školy disponují řadou kombinovaně studovatelných oborů, VŠB-TUO i řadou ekonomických oborů. reagovat zde
    Web: https://www.youtube.com/watch?v=5vUSZASQ1Nc
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.02.2015 14:16:14, Janko H.) To, že je HVŠO polskou školou, by mi vůbec nevadilo. Firma, ve které pracuji, hodně obchoduje právě s Polskem a u nás na Ostravsku se to zas až tak nehrotí. Takže když by výuka některých odborných předmětů byla zaměřena tímto směrem a dozvěděl bych se např. o specificích polského práva, tak pro mě jen plus. V této souvislosti jsem se díval i na doporučovanou OSU (obor polština ve svéře podnikání), ale tam výuka probíhá každý čtvrtek už od rána. Bohužel mě v tuto dobu v práci nikdo nezastoupí.:( reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.02.2015 14:20:33, Inkvizitor) Problémem není to, že je to poslká škola. Problémem je to, že je to česká pobočka polské školy, která příliš natahuje pravidla akreditace v Polsku a očůrává pravidla akreditace v ČR. Na takové školy se dívá jako na prodejny diplomů pro retardy - a to by pro tebe mohl být výhledově problém, protože pokud se na to budou stejně dívat i v Polsku, tak moc reklamy firmě neuděláš... reagovat zde
        Web: https://www.youtube.com/watch?v=5vUSZASQ1Nc
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.02.2015 14:26:07, Janko H.) Vás se obchodní partneři běžně ptají, na které VŠ jste studoval? Myslím, že to je až to poslední, co by je mohlo zajímat... reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.02.2015 14:34:25, Inkvizitor) Vzhledem k mé profesi, přesněji jedné její dílčí části, je CV dosti významnou vizitkou a na jména škol se hraje;-)
            Každopádně pokud už na to dojde, je zjištění, že obchodní partner má potřebu používat pochybný akademický titul, dosti nepříjemné. Může totiž signalizovat mnohé, obvykle to znamená pokles důvěry. Pokud je takto "vzdělaný" pracovník vydáván za odborníka, je to někdy i na červenou kartu. reagovat zde
            Web: https://www.youtube.com/watch?v=5vUSZASQ1Nc
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2015 01:56:36, Tomáš) Obchodní partneři se neptají na nic. Když si dáte Ing. před jméno, nechtějí vidět ani lejstro.

            Ještě jste někde zmiňoval očekávání, že se dozvíte něco o polském právu atd.
            Pokud je to obor zaměřený na českpolské obchodní vztahy, tak možná. Jinak by to znamenalo, že ta škola je ještě šílenější, než jsme čekali...

            Proč ne třeba Slezská univerzita? Pověst bych neprobíral, ale pořád je veřejná, nároky nízké a kombinované je časově velmi přívětivé pro pracující, v porovnání s většinou ostatních VŠ.

            Řešíte, že jste se doslechl o problémech problémy s magisterským studiem na VŠP, a pak klidně zvažujete HVŠO, to je dost schizofrenní. Ti nemají problémy jen proto že jsou mimo jurisdikci Akreditační komise. To už si ten papír radši kupte, bude to téměř stejné (z pohledu ČR, třeba v Polsku to je solidní nevím). Ušetříte si spoustu rizik a nervů, pokud se HVŠO vyhnete, vývoj v této oblasti je nevyzpytatelný, ale třeba vám nevadí možnost dodělávat si magistra v Polsku apod..... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.02.2015 14:22:01, Janko H.) ve sféře podnikání...S08 reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.02.2015 09:21:15, koz) Na této škole studuji a nemůžu si stěžovat. Ať na přístup, který je opravdu individuální, tak na úroveň výuky. Vyučují u nás lidé z veřejných škol a opravdu nedávají nic zadarmo, jak se tady někdo snažil předestřít. Zkoušky jsou většinou písemné a vůbec ne lehké. Jestliže firma, ve které jsi zaměstnaný, ochoduje s Polskem, tak bych ti HVŠO doporučil, protože některé předměty vyučují i polští profesoři (v češtině). reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.02.2015 20:54:58, Petr Vondra) "Vyučují u nás lidé z veřejných škol a opravdu nedávají nic zadarmo"

          Jen mají zakázáno vyhazovat, jinak budou vyhození... Na soukromé školy jsem učil a takhle to přesně funguje, je to zkušenost i řady jiných lidí co někde na soukromé škole učili. Pokud máte pocit že je to náročné, je problém spíš v tom že prostě byste na veřejné škole si ani neškrtnul a nemáte srovnání, jinak byste nepindal takové nesmysly. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2015 14:58:28, Lucka) Diskusí o úrovni soukromých VŠ jsem už četla poměrně dost. A většinou se v nich vyjadřují lidé, kteří na soukromé škole nikdy nestudovali. Takže mě vždy pobaví argumenty typu „byste na veřejné škole si ani neškrtnul a nemáte srovnání“. A oni ho mají? Vystudovala jsem Bc. na veřejné škole, a díky tomu, že musím vydělávat na živobytí a veřejná škola mi neumožnila studovat při zaměstnání v přijatelných termínech, pokračuji v magisterském na soukromé. Takže srovnávat opravdu můžu. Je to vše jen o přístupu. Na soukromé škole se mi nemůže stát, že je přednáška pro 200 lidí ve velké posluchárně a přednášející jen rychle proletí prezentací probíraného učiva a nemá pak čas se výkladu věnovat individuálně. Na soukromé je nás ve skupině málo a tak vyučující může i v průběhu přednášky odpovídat na dotazy studentů, vysvětlit jim to, čemu nerozumí. Hned na to jsou cvičení, na kterých se probíraná látka vysvětluje z té praktické stránky. Často probíhá diskuse a studenti jsou nuceni myslet a své názory prezentovat a obhájit a ne jen se našprtat na vámi vychvalované „těžké“ zkoušky. Soukromá VŠ mi tak dává daleko větší možnost se něco naučit a opravdu to není, alespoň pro mě, o těžkosti zkoušek a vyhazování od nich. Sama se snažím být vždy nejlépe připravena. Najdou se sice i tací, kteří by chtěli mít vše co nejjednodušší. Ale takoví jsou i na školách veřejných. Takže podle mě není soukromá škola o kupování titulu, ale o kupování přístupu. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.03.2015 14:32:34, Petr Vondra) No je pravda že jsem na soukromé nestudoval u mého oboru ani taková žádní neni, protože to je moc náročná na to aby to mohla soukromá škola učit... Ale co je podstatné, je to že jsem na soukromé několik let učil, takže do toho vidím podstatně víc než studentka čekoholi... Copak studuješ a kde a kde jsi studovala a co? Předpokládám že to bude tajmeství...

              ". Často probíhá diskuse a studenti jsou nuceni myslet a své názory prezentovat a obhájit a ne jen se našprtat na vámi vychvalované „těžké“ zkoušky"

              Je to často prezetovaná věta retardy jak hlavně sebe přesvědčit že retardi nejsou, ale "***ové" se to přece "jen" našprtaj. Naprosto chápu, že absolutně netušíš o čem mluvíš. Protože jsi dost pravděpodobně studovala tragický obor i na veřejné škole. Mimochodem když učim studenty, tak krom přenášek je poměrně dost hodin na praktik... Včera jsem měl studnetů třeba zrovna 5. někdy je jich 8... Takže wočemse bavíme...Jo to když dámo studuješ tragickou školu, potažmo obor na veřejné škole a "vylepšíš" to soukromou, to je pak těžké. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.03.2015 18:20:04, JV) Proč používat tak silná slova, jako retardi, pindal atd.? Nevím, co jste vystudoval, že se tu chlubíte s obtížností svého studia, ač tu o tom vůbec není řeč. Jsou obory těžké, jsou i lehčí.
                Soukromé školy obvykle vedle čistě humanitních oborů působí v oblasti ekonomie, občas i zabrousí do informatiky, pokud mi je známo, nejsou žádné čistě technické. Některé jsou lepší, jiné horší, ty nejlepší již dohánějí ( a občas i předhánějí) veřejné školy. Protože opravdu jsou studenti, kteří po veřejné jdou na soukromou či po soukromé na veřejnou ( zejména pokud soukromá nemá magistra), tak už nějaké srovnání je. A ne vždy vyznívá kladně pro veřejné. Soukromé vycházejí více studentům časově vstříc ( výuka, zkoušky, konzultace) a také si tam často nemůže pedagog dovolit chování, které na veřejné projde a nemusí se jednat zrovna o náročnost. Ale proč z toho dělat drama? reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.03.2015 02:33:51, Petr Vondra) " Soukromé vycházejí více studentům časově vstříc ( výuka, zkoušky, konzultace) a také si tam často nemůže pedagog dovolit chování, které na veřejné projde a nemusí se jednat zrovna o náročnost. Ale proč z toho dělat drama? "

                  Především vyhází více vstříc: Nesrovnatelně nižší obtížností, leckdy neomezeným počtem termínů zkoušek, přehlížení nekvalitních bakalářských a magisterských prací, jo přesně toto. A pokud jde o chování, hmm myslíe že pokud někomu řeknu že na studium nemá, že to je zlo? nemyslím si, někdo to lidem občas říct musí. A proč drama, osobně si myslím že vysoká škola má být garantem toho, že dosažený titiul je známka dosažených znalostí, což je věc kterou zejména soukromých, ale bohužel i řada veřejných lidí degraduje víte kam...O to je to smutnější, když se důsledně dožaduje oslovování titulem pseudoing nebo pseudomgr :)). reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.03.2015 01:55:13, surma) Jak může na vysoké škole (ať už veřejné nebo soukromé) vyučovat někdo jako Vy? Setkání s Vámi bych nepřál opravdu nikomu. Chudáci studenti. reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.03.2015 02:24:30, Petr Vondra) :))), já jsem ještě hodně slabý odvar :). Moji studenti semnou problém nemají, nejspíš to bude tím že je to trochu jiná sorta lidí, než ti co sem chodí fňukat a hledat spůsob jak se snadno dostat k titulu, ale bez práce a hlavně dosažení skutečného vzdělání. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. HVŠO - kombinované - Informace o studiu
  2. VSFS nebo MUP nebo CZU - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
  3. FIS VŠE - Matematické metody nebo Statistické metody nebo Statistika a ekonometrie? - Vysoká škola ekonomická v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.