VOŠ CR


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 17.02.2015 21:12:56, Kumí, zhlédnuto: 188x, reakcí celkem: 1Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím všechny,
našla jsem si na internetu Vyšší odbornou školu cestovního ruchu a mezinárodního obchodního styku, našla jsem na těchto stránkách nějaké recenze, které rozhodně nejsou pozitivní. Je to opravdu tak hrozné?
Skusila jsem studium na VŠPJ (v Jihlavě) oboru cestovní ruch a byla jsem silně zklamaná. Mám vystudovanou hotelovou školu a chtěla jsem se v dalším studiu zaměřit na CR a především na jazyky. Jenže jsem v patové situaci, už loni jsem zkoušela přijímačky na VŠE na tentýž obor a byl to jeden velký neúspěch.
Přála bych si VŠ nebo VOŠ v Praze s oborem cestovní ruch nebo management cestovního ruchu popř. něco podobného, ale nemám zas takové finanční prostředky, abych platila např. na VŠO 50 000,- za rok. S04

Prosím, pokud Vás napadne něco "pozitivního" ohledně této školy, napadá Vás nějaká jiná varianta? nechci studovat letectví nebo něco podobné... Už jsem z toho krapet zoufalá. :D

Email: T13Sseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.02.2015 21:12:44, Inkvizitor) Zdravím.
    Především si musíš uvědomit jednu věc: Nekvalitní a v zásadě jen formální vzdělání ti bude celkem na pytel. Pokud jsi neuspěla na VŠE a pokud nepracuješ na tom, abys uspěla letos, tak studium na pochybné škole bude představovat jen plýtvání časem a penězi. Po lidech "jen s titulem" dávno není poptávka....

    Takže se zamysli nad tím, proč vlastně chceš studovat. A to myslím konkrétně, ne jen na základě "sofistikovaných" rad pachatelek smyšlenek v tzv. ženských časopisech a tzv. ženských přílohách. Bez nároku na úplnost se nabízejí následující možnosti "náhradního" studia, které by mohlo mít smysl:
    1. Vystuduj jazyky. Tím nemyslím klasickou kombinaci angličtina-němčina, ale zaměř se na jazykové kombinace méně obvyklé. Někdy jsou dokonce přijímáni uchazeči i když prozatím nemají základní znalosti. Taková znalost arabštiny, perštiny, čínštiny, japonštiny, rušitny, němčiny... se asi může hodit, nemyslíš? A nemusí se jednat o studium klasické filologie, pro tvé potřeby by byla postačující i pedagogická fakulta, i když tam pochopitelně nejdeš tak do hloubky s kulturou a reáliemi a naopak dostaneš dávku pedagogiky. Podívej se na webové stránky Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a prostuduj si, co je možné studovat a jaké jsou požadavky pro uchazeče.
    2. Vystuduj obor, který se váže k volnočasovým aktivitám, v Praze jsou to zejména některé obory na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů (dřívější Agronomická fakulta), Fakultě životního prostředí a Fakultě lesnické a dřevařské na České zemědělské univerzitě. Rozhodně nad zemědělkou neohrnuj nos, rozhodně má lepší pověst než drtivá většina "for-profit" VŠ a VOŠ u nás. "Drobnou" nevýhodou pro tebe jsou přijímací zkoušky z matematiky a biologie.
    3. Vystuduj obor zaměřený na historii a k cestovnímu ruchu se dostaneš přes průvodcovské služby. Většina studentů historie je spíše vědecky orientovaných, takže navzdory velkému počtu studetů historie bys tady nemusela narazit na velkou konkurenci. "Drobným" problémem je ale nával u přijímaček, pro tebe i jejich obsah.
    4. Na volnočasové aktivity je zaměřen i obor praktická geobiologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, podobně jako obory na ČZU, i tento je zaměřen na přírodu, živou i neživou. Problémem pro tebe by opět byly přijímací zkoušky.

    Obecně ale platí, že na sobě budeš muset makat. Cestovní ruch a s tím související taškařice jsou zrovna záležitosti, kde "jen" studovat nestačí, kde je co nejvíc praxe během studia (prázdninové brigády,...) reagovat zde
    Web: https://www.youtube.com/watch?v=5ZegQYgygdw

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.