Dvě vejšky najednou


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 01.03.2015 14:12:25, neumy, zhlédnuto: 895x, reakcí celkem: 6Reagovat na příspěvek
Dobrý den, mám v úmyslu studovat dva obory na VŠ naráz, fyziku a biologii (MFF UK + PřF UK). Myslíte, že je reálné to zvládnout? Nikdy jsem s učením neměl problém a přírodovědné předměty mi jdou sami bez učení nebo téměř bez učení.
Dále bych se chtěl optat, jak je to s poplatky, kdybych studoval dvě vejšky najednou (obě bych začal naráz). Neměl bych nic platit, ne? Všude nacházím informace, které si dosti odporují, tak bych byl moc vděčný za radu.

Moc děkuji za pomoc
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.03.2015 08:02:19, Inkvizitor) Za mých studenských let to byl skutečně problém, např. na MFF vyžadovali potvrzení od vedoucího diplomové práce, že je absolvování předmětu účelné. V posledních letech se to ale prý dosti výrazným způsobem změnilo, protože vedení UK došlo, že takovou možnost využívají vesměs talentovaní studenti, kterým se zlepší portfolio a tím se zlepšuje u "značka" univerzity.
    Každopádně by to chtělo, aby se kolega ještě před zápisem obrátil na studijní oddělení přírodovědecké fakulty s dotazem, zda něco takového je možné. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.03.2015 00:21:02, neumy) Toto zní jako dosti zajímavá možnost, ale co jsem slyšel, na UK jsou problémy se zápisem předmětů z jiných fakult, nechtějí to moc povolovat. :( Ale nevím, co je na tom pravdy... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.03.2015 22:57:41, Inkvizitor) Na rozdíl od kolegy výše pokládám studium silně se překrývajících oborů za zhůvěřilost a smysluplné je spíše studium oborů doplňujících se, ale jen s malým překryvem.
    Zkus pouvažovat ještě o jedné možnosti: totiž s jistými omezeními si můžeš zapisovat i předměty z jiných fakult - jen nevím, jak moc to má propracované právě UK. Takže třeba by pro tebe mohlo být zajímavé absolvovat bakalářské studium fyziky, kterého si vylepšíš o výběr zajímavých předmětů z nabídky přírodovědecké fakulty. No a stran toho, že budeš bakalář fyziky a že budeš mít dostatečné znalosti biologie, se můžeš hlásit na navazující magisterské studium na obou fakultách. Budeš to mít s menším stresem, větší volností ve výběru základních biologických předmětů a nakonec budeš mít i doklad o tom, že jsi fyzik i biolog. reagovat zde
    Web: https://www.youtube.com/watch?v=Wn_f0odpg30
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.03.2015 22:34:45, neumy) Děkuji moc za odpověď :) No, peďák u mě rozhodně nehrozí, to by nebyla práce pro mě :D A jo, máš pravdu, bude lepší začít s jedním oborem :) Teď nastává otázka jakým, ale to už si asi musím vyřešit jen sám... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.03.2015 21:03:54, BOUNTY) Asi takhle, pokud budeš začínat se studiem na vysoké škole, je lepší abys první rok studoval pouze jeden obor, jednu věc. Člověk neví, do čeho jde, jak bude vycházet s časem, jak ho škola bude bavit, jak ho to bude bavit. Podle mne je lepší jeden rok s tím druhým počkat a podle toho se uvidí. Za další je třeba zmínit jednu věc. Lidé, co studují např. 2 vysoké školy, tak většinou ty obory mají k sobě blízko např. strojírenství a mechatronika a z toho mohou plynout výhody v podobě uznání některých předmětů, které se v sylabu prolínají. V tvém případě to nehrozí, na druhou stranu tě studium dvou relativně vzdálených oborů více obohatí, záleží na tobě. Napadá mne, jestli bys nechtěl studovat rovnou matiku a biologii na peďáku, ale to asi ne. :) reagovat zde
    Email: warec3seznamcz


Podobné příspěvky:
  1. 2 a více škol najednou - Informace o studiu
  2. Dvě vysoké školy najednou - Informace o studiu
  3. Studium více vysokých škol najednou - Informace o studiu
  4. Dají se studovat 3 obory najednou? Kdo má zkušenosti... - Ostatní
  5. Budu muset zaplatit za studium pokud budu studovat 2 VŠ najednou? - Ostatní
  6. Dva obory najednou - Informace o studiu
  7. Lze studovat 2 obory na stejné fakultě najednou? - Informace o studiu
  8. 2 Vš Najednou - Ostatní
  9. Placení 2 VŠ škol najednou - Ostatní
  10. Co obsahuje design a IT najednou? :) - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.