VŠE - fakulta mezinárodních vztahů


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 02.03.2015 16:20:17, Pepa, zhlédnuto: 3209x, reakcí celkem: 24Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím, chtěl bych se zeptat na VŠE, konkrétně na fakultu mezinárodních vztahů. Jak je to s přijímačkami? Jak jsou obsáhlé testy z jednotlivých předmětů (z kolika otázek jsou sestaveny testy z jazyků a z kolika příkladů test z matematiky)? Kolik uchazečů má o dané konkrétní obory největší zájem (na jaké obory je největší nával lidí a na které naopak nejmenší)? A jak je to se samotným studiem této fakulty, a také kolik matematiky mě při studiu této fakulty na kterémkoliv oboru může potkat.

Email: sykypbgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2015 10:01:27, Ekonom) Jen k tomu ještě dodám, že ačkoli 90 % soukromek u nás je zcela odpadních, tak VŠMIEP vypadala (nebo alespoň se tak do 2013 tvářila) o něco kvalitněji. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2015 09:56:53, Ekonom) "Proč tam uvádíš 1. LF UK? Myslíš že jiné LF jsou lehčí?"

    Ano, spousta mediků (napříč republikou) mi řekla, že třeba na 2. a 3. LF UK, LF MU je velmi obtížné se dostat, ale zase je studium o něco zvladatelnější, že prostě vystudovat 1. LF je těžší i díky tomu, že berou více lidí, tak pak jsou na ně údajně i o něco přísnější. Ale nevím, v tomto jsem dal spíše jen na jejich časté názory - když mi medici napříč LF řeknou, že nejtěžší je 1. LF UK, tak to pak beru trochu jako fakt. Samozřejmě - u většiny škol tohle asi neplatí, že když vezmou více, tak jsou pak i přísnější, ale tady údajně ano.

    "jestli někdo studuje jakoukoli z 5 LF UK, MU nebo UP, tak bys rozdíl mezi absolventy nepoznal."

    Ono na MU je též velmi kvalitní lékařská fakulta, stejně tak na UPOL. LF OU už je údajně trochu "mimo" ten TOP, no.

    "Poptávky by byla, nadruhou stranu LF je v ČR dost."

    A ekonomek ještě víc. :D Náročnější to asi je, ale třeba - proč se tu neakreditovala soukromá pětiletá práva? Poptávka by byla, ale AK byla proti, právo mělo být na VŠMIEP:
    http://www.vsmiep.cz/archiv-novinek/vsmie-pozadala-o-akreditaci-pro-magistersky-studijni-program-pravo-a-pravni-veda-obor-pravo.html


    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2015 01:08:28, Petr Vondra) :)

    Proč tam uvádíš 1. LF UK? Myslíš že jiné LF jsou lehčí? Přitom je to škola která nemá ani nejměnší percentil na přijetí a ani největší % vyházených během studia. Doporučuji vřele psát jen "LF", ty nároky na LF jsem padni jak padni téměř všude /nevím jak LF OSU/. Je to dané tím že LF má velmi uzkou vazbu na praxi, učí se ze stejných učebnic a požadavky jsou -+ stejné, krom toho doc. a prof. se mezi sebou znají není jich v rámco oborů mnoho, takže představa že 1.LF je jako TOP LF v obtížnosti je dost mimo. Mám možnost srovnávat absolventy a studenty LF a rozdíly nejsou, určité "basic knowleage" mají všichni. Chápu že to máš převzatý nejspíš od kámošů mediků, ale já do toho vidím poněku lépe než ty, věř mi... Pokud chceš srovnávat VŠE s jinými ekonomkami, tak krom MFF a EIS to asi bude o skok jinde než mimopražské veřejné a soukromé školy obecně, to souhlasím. Dovedu si představit že rozdíl mezi ekonomii na VŠE a nebo někde v Ostravě bude znám, ale třeba jestli někdo studuje jakoukoli z 5 LF UK, MU nebo UP, tak bys rozdíl mezi absolventy nepoznal.

    "3) I třeba určitý odpor AK akreditovat některé (například lékařské) obory na soukromých školách "
    O tom to vůbec neni, zjisti si proč měla obrovský problém získat akreditaci LF OSU a i tak ji získali de-facto podvodem. Neni to neochotě, ale o tomže zřízení takové školy asi tak 100 násobně /not kidding/ náročnější než zřízení ekonomky... Poptávky by byla, nadruhou stranu LF je v ČR dost.

    "ale vadí mi to, že na ně učitelé mají i podstatně menší nároky (znám několik učitelů z VŠE, kteří učí i na soukromých ekonomkách - dost často si stěžují, jak "

    Ekonomii jsem sice neučil, ale co jsem učil před nějakým rokem na soukromé škole, tak byl stejný problém. Velký tlak z vedení i úplně vypatné studnety nevyhazovat a to šlo o jedince u kteých bylo s podivem že mají maturitu.




    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.03.2015 20:22:26, Ekonom) "U jiných oborů je to fakt pro náročnost utopie."

    Utopie to být nemusí, stačí snížit náročnost studia - požadavky na studenty (viz některé regionální školy).

    "Titul není nutně dnes doklad o znalostech- vzdělání, podstatné od kud to je. Ing. z VŠE je něco jiného než VŠCHT nebo FJFI. VŠE prostě obecně je lehčí VŠ, problém je spíš v tom, že dnes jde na VŠ takové % absolventů ze střední, že i lehčí VŠ vnímají jako náročné. Já současná generace nejsem, proto ten rozdíl vidim i tam kde na VŠ učim."

    S tím souhlasím, problém je v tom, že ty skutečně náročné školy studuje vcelku malé procento lidí. A i když je oproti těm "skutečně náročným" VŠE lehčí, tak pak v záplavě desítek soukromých a regionálních ekonomek působí pro mnohé skoro jako Matfyz.
    Samozřejmě se nepřu o to, že VŠCHT, 1. LF UK, FJFI ČVUT a některé další školy jsou náročnější než VŠE, o tom snad ani nemá smysl nějak dlouze hovořit.

    "AK a MŠMT je bezzubé, protože kontroluje jen formality a ne výslednou kvalitu. Kdyby třeby bydli absolventi medicíny tak "bezva" jako je u ekonomky, tak máme hodně mrtvol... Je to jinde. Ostaně proč většina soukromých škol jsou eko-humáčo směru je ten. že je to velmi lehké na zřízení, protože obory jsou lehké, materiální zabezpečení je minimální, personální taky není problém, tak jako u hard oborů. "

    Důvody jsou asi tyto:
    1) větší poptávka ze strany studentů (= převis na ekonomických a humanitních veřejných školách)
    2) nízké náklady na provoz (oproti technickým a zejména lékařským oborům toho není k výuce zrovna příliš mnoho zapotřebí)
    3) I třeba určitý odpor AK akreditovat některé (například lékařské) obory na soukromých školách

    Jako mně by třeba ani nevadilo, že jsou studenti na soukromé školy v ČR přijati bez přijímaček, ale vadí mi to, že na ně učitelé mají i podstatně menší nároky (znám několik učitelů z VŠE, kteří učí i na soukromých ekonomkách - dost často si stěžují, jak až moc primitivní testy musí vytvářet, aby to určité procento lidí zvládlo, když se to nepovede, musí to hodnotit benevolentněji než obvykle).

    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.03.2015 12:52:50, Petr Vondra) "K tomuhle ještě jen doplním, ať napíšeš na MŠMT či AK, jak mohou být 3/4 oborů na soukromých a některých regionálních školách v dálkové formě, kde studenti většinou pracují na HLAVNÍ pracovní poměr a studium zvládají."

    Taky to kombinované studium trvá dále na veřejné škole, a u většiny oborů to ani nejde, ve většina případů to jde jen u soft oborů jako je ekonomie a humanitní bláboly. U jiných oborů je to fakt pro náročnost utopie. Ad soukromé školy, jejich absolventy za vysokoškoláky nepovažuji...Titul není nutně dnes doklad o znalostech- vzdělání, podstatné od kud to je. Ing. z VŠE je něco jiného než VŠCHT nebo FJFI. VŠE prostě obecně je lehčí VŠ, problém je spíš v tom, že dnes jde na VŠ takové % absolventů ze střední, že i lehčí VŠ vnímají jako náročné. Já současná generace nejsem, proto ten rozdíl vidim i tam kde na VŠ učim. AK a MŠMT je bezzubé, protože kontroluje jen formality a ne výslednou kvalitu. Kdyby třeby bydli absolventi medicíny tak "bezva" jako je u ekonomky, tak máme hodně mrtvol... Je to jinde. Ostaně proč většina soukromých škol jsou eko-humáčo směru je ten. že je to velmi lehké na zřízení, protože obory jsou lehké, materiální zabezpečení je minimální, personální taky není problém, tak jako u hard oborů. Je mi jasný, že většina lidí co je na ekomonce si toto prostě nechce přiznat, že studují lehkou VŠ a že opravdu nejsou někde na vrcholu studjní inteligence. reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. VŠE fakulta mezinárodních vztahů - přijímačky - Informace o studiu
  2. Fakulta mezinárodních vztahů - přijímačky - Vysoká škola ekonomická v Praze
  3. VŠE-Fakulta mezinárodních vztahů - Výběr vysoké školy
  4. Fakulta mezinárodních vztahů - VŠE = Dobrá volba? - Vysoká škola ekonomická v Praze
  5. Fakulta mezinárodních vztahů - VŠE = Dobrá volba?, FMV×FPH - Výběr vysoké školy
  6. Fakulta mezinárodních vztahů - Vysoká škola ekonomická v Praze
  7. VSE-fakulta mezinárodních vztahů - Ostatní
  8. VŠE-Fakulta mezinár.vztahů - Informace o studiu
  9. VŠE-Fak. mezin. vztahu: Diplomacie - Informace o studiu
  10. Fakulta mezinárodních vztahů - obor diplomacie - Vysoká škola ekonomická v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.