Matematika na MVŠO


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 06.05.2015 13:01:25, Patrik, zhlédnuto: 1818x, reakcí celkem: 24Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím,

Chtěl jsem se zeptat, jestli tu najdu někoho, kdo studuje na MVŠO a odpoví mi na pár otázek. Rozhoduji se, zda se "pokusit" ji vystudovat. Jde o náročnost matematiky. Kolik semestrů se zde učí ? A jak velký tlak je celkově vyvíjen na studenty kombinované formy studia ? Snad se tu někdo najde, kdo mi odpoví :):) díky

Email: patrikftwcentrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2015 14:28:21, Ibron) Ahoj. Tak doby, kdy MVŠO patřila ke školám, které ti dají titul zadarmo, jsou ty tam. Na matematice shořelo hodně studentů. Tuším, že matematiku a její odboby (statistika) jsme měli v 5 semestrech. Čili matematiku jsme neměli pouze v posledním semestru. Mnoho z nás si myslelo, že se k titulu dostaneme hladce už jen proto, že se jedná o soukromou školu. Věř mi, není to tak. Náročnost je shodná a někdy i vyšší než na některých státních školách. Je tam hodně práva (asi 7 právních předmětů během 3 let) a hodně angličtiny. Jestli od této školy někdo čeká studijní pohodu, bude hodně zklamán. reagovat zde
    Email: norbert.mseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2015 19:36:28, hispter) Těžší než Veřejná škola? Tak to asi určitě ne hele. :D reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.12.2015 11:00:56, proč ne) To, že některé veřejné školy ( resp. zejména ekonomické fakulty) jsou horší než některé soukromé školy, je známo. To jen studenti případně pedagogové z těch mizerných veřejných neradi slyší. Ale je to tak. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.12.2015 12:03:52, Tomassino) Na regionálních ekonomkách ta kvalita asi bude podobná jako na soukromkách, ale na druhou stranu to máš zadarmo. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.12.2015 13:53:21, proč ne) Nevím, co počítat mezi regionální, ale třeba ekonomické fakulty (dnes už 3) na obou zemědělkách ( Brno, Praha) nic moc.
            A akreditační komise má obecně na soukromé mnohem tvrdší požadavky, protože je nemá ráda. To, co veřejné projde, to neprojde soukromé. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.12.2015 14:09:36, Servilní bulhar) Proč se hádat, zda je lepší nějaká trapná soukromka, nebo nějaká trapná veřejná eko-zemědělka, když můžete jít studovat kvalitu na kvalitní veřejnou vysokou školu? reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.12.2015 14:15:23, proč ne) A někdo se tu hádá? reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.12.2015 14:44:12, dr.Sternau) AK má naprosto stejné minimální požadavky. Rozdíl je ten, že regionální školy se obvykle snaží žít na poněkud vyšší úrovni než na naprostém dně, i když k tomu moc možností nemají, zatímco pro soukromé instituce je dno hladinou s nejnižšími náklady, tedy hladinou optimální. Při akreditaci a reakreditaci má regionální škola obvykle alespoň nějakou rezervu, zatímco soukromá instituce nikoliv. Takže pak musí nastoupit PR oddělení, které dostane za úkol nějak vylepšit mediální obraz a třeba vyvolat dojem, že jde o zaujatost ze strany AK. Je smutným dokladem nevyzrálosti české demokracie, že někteří populističtí politici napříč politickým spektrem na takový nátlak slyší. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.12.2015 16:51:50, a proč ne) Teoreticky!!!! požadavky jsou stejné, prakticky tomu podle mne tak není. PR nejsem. Nejsem ani absolvent soukromé VŠ. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.12.2015 14:54:22, ****) A podle čeho soudíš, že PEF na Mendelce je špatná, mohu-li se ptát? Nemám sice osobní zkušenost, ale mám vcelku obstojný přehled v publikacích v oblasti matematiky a ekonomie… a čas od času narazím na něco z PEFky, článků není sice tolik (a tak kvalitních) jako z MFF, IESu nebo VŠE, ale nějaké jsou, takže se o nějakém výzkumu mluvit dá (který prakticky na všech soukromých a regionálních pseudoškolách neexistuje). Studijní plány také působí vcelku slušně, nejde tam vidět tendence za každou cenu vyhnout se kvantitativně orientovaným předmětům, průchodnost studia nevypovídá o dávačce. Možná mi něco uniká, neznám místní poměry, ale působí na to na mě vcelku normální průměrným dojmem. Naopak zvláštní dojem na mě dělá tvůj příspěvek, který působí jako „Zkusím plácnout, že jsou tu i jiné špatné školy a některou nějak od oka vyberu…“. Možná se jen pletu a budu rád, za zpětnou argumentaci. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.12.2015 17:07:56, a proč ne) PEF MENDEL. U. dříve byla považována ( před vznikem ekonomických fakult MU a VUT) za nejlepší ekonomii na Moravě. Pak vznikly výše zmíněné, PEF se rozdělila na 2 fakulty. Domnívám se, že obě ( a dále i PEF ČZU) trpí tím, že nevědí, kam se umístit. Je to zemědělská škola nebo ne? Pokud ano, co mají společného se zemědělstvím? Pokud ne, proč jsou na zemědělských školách? Možná, až toto všechny 3 fakulty vyřeší, budou lepší.
                Dosud je to tak, že obecně vyžadují nějaký jiný zvláštní přístup ( přece to není běžná ekonomie, běžná informatika, je to zemědělství!!!!), ale když se to hodí, najednou nemaji se zemědělstvím nic společného.
                reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.12.2015 21:47:24, Kominík) Absolventi pak můžou třeba dělat ekonoma v kravíně za 14 čistýho, to je odpovídající jejich kvalitám. reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.12.2015 13:47:36, ****) Musím říct, že jsem přinejmenším překvapen takovou reakcí a zároveň musím konstatovat, že mé dojmy z tvé předchozí reakce to nevylepšilo, právě naopak. Teď na mě působíte jako student nějaké soukromé pseudoškoly, který se potřebuje léčit své raněné city, tím, že zesměšňuje a kritizuje jiné instituce bez nějakých reálných základů….
                  Mám jisté problémy s vaší logikou. Podle vás rozdělení příbuzných oboru na 2 různé fakulty vede nutně k poklesu úroveň (ač existuje přímá spolupráce a vzájemné propojení výuky i nadále)? Tak proto měla taková MFF UK vždy špatnou úroveň, vznikla dělením PřF!
                  Zároveň nerozumím tomu, co přesně je špatného na umístění ekonomické fakulty na zemědělskou univerzitu? To by pak byla oprávněná kritika i technických univerzit s ekonomickými fakultami. I zemědělské závody vyžadují administrativní a manažerskou činnost, tedy vzdělané ekonomy a není rozhodně na škodu, aby takový ekonom měl povrchní znalosti třeba z práva nebo financování v oblasti zemědělství. Nutno podotknout, že na zemědělství se u nich zaměřuje jeden obor. Ostatní jsou obecně ekonomické a na první pohled jsou to obstojně postavené plány srovnatelné s ESF MUNI, nebo VUT FP. A obsahově mizerné samotné předměty nemohou být, vzhledem k již mnou zmíněným důvodům… Proto se ptám, uniká mi snad něco, nebo je tvé plácání o zemědělství jen projevem chabých kognitivních schopností a jisté míry ublíženosti?
                  reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.12.2015 14:51:00, a proč ne) Navrhuji vykání, směsku tykání a vykání opravdu nemusím.
                    Nejsem student žádné soukromé školy ani absolvent této, pouze mně vadí všebecné soudy (veřejná dobrá x soukromá špatná) a má reakce 21.12. byla reakcí na tvrzení o regionálních ekonomkách. Případ zemědělek uvádím jako neregionální ekonomky v Brně a Praze. Samozřejmě mohu přidat i další regionální (nevalné úrovně). Také nikde nevyvozuji, že by rozdělením PEF Mend. na dvě došlo ke snížení ( zvýšení úrovně), pouze to je historický fakt. Co se týče výzkumu, doporučuji např. výsledky posledního kola GAČR, kde mezi obdrženými figurují i soukromé školy, v oblasti ekonomie vidím např. VŠFS (Frait) i další, PEF MEndelu 2, FRRMS Mendelu 1, PEF ČZU 0, jestli dobře hledám. Čili tvrdím, že to tak jednoduché vše není, některé soukromé jdou nahoru, některé veřejné padají dolu. např. u Mendelu se uvidí, co vývoj a rozdělení (a současný děkan PEF) přinese, PEF ČZU se jeví dosti v krizi. Další zajímavý fakt je složení vědeckých rad (externích členů), doporučuji ke čtení, leccos to totiž o každé škole vypovídá.
                    Zda patří ekonomické fakulty (tvářící se jako ekonomie bez vazby na zaměření školy) na technické školy či zemědělky, nevím. Pak si musejí rozhodnout, čím vlastně budou. reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.12.2015 15:30:51, ****) Za směsku tykání a vykání se omlouvám, v diskusi na internetu je běžné tykání nezávisle na vztahu diskutujících. Snažíl jsem se této konvence držet, ale vykání mám tak silně zažité, že mi to tak nějak přeskočilo (v však zůstalo malé :-D ). Dobrá tedy, vykejme.
                      Pokud tedy rozdělení PEF neuvádíte jako argument pro pokles úrovně, pak bylo zcela irelevantní tento fakt uvádět v předchozím příspěvku, jelikož je zřejmé, že každý to bude v daném kontextu interpretovat právě tímto způsobem. Nejsem si vědom, že bych v jakékoliv větě obhajoval PEF ČZU, já se Vás jen a pouze ptal, proč je špatná PEF Mendelu, neodbíhejte proto prosím od tématu k úrovni ČZU.
                      Nerozumím, proč by nutně měla být každá fakulta specificky orientovaná přesně dle primárního (nejsilněji zastoupeného) zaměření školy? Nebo mi snad chcete tvrdit, že například FSV IES UK má mít ekonomii orientovanou na zdravotnictví a farmacii? Je též špatně, že student znalostního inženýrství na VŠE FIS má jen velice povrchní znalosti ekonomie?
                      Mimochodem, složení vědecké rady v případě PEF Mendelu se Vám zdá špatné? Málo pestré, či máte snad pochybnosti o odbornosti konkrétních členů? Podobný argument jsem už slyšel, ale v souvislosti s ČZU, kde to vypadá, jako kdyby udělali zájezd do Nitry. Což mě bohužel jen utvrzuje v tom, že jste prostě a jednoduše chtěl říct, že stav soukromých škol je v pořádku, protože některé veřejné jsou taky pěkně ve sračkách… a od oka střelil nějaké instituce.
                      Myslím, že naše diskuse je poněkud off-topic vzhledem k názvu vlákna, proto bych zde diskusi raději ukončil. reagovat zde
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.12.2015 15:47:24, Servilní srnec) Všichni jste nuly bez elementární ekonomické gramotnosti. Měli byste jít studovat na kominickou fakultu do Karlových Varů. reagovat zde
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.12.2015 16:45:43, Kominík) Pracovat jako ekonom v kravíně (ekonomické fakulty na zemědělských univerzitách), nebo pokladní v Burger Kingu (soukromé ekonomické vysoké školy), to vyjde na stejno.
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.12.2015 17:14:56, a proč ne) Ještě jednou, mým cílem bylo poukázat na to, že není vše tak černobílé, jak se traduje. Stav některých soukromých škol stejně jako některých veřejných je tristní. A naopak. Jak to ale znegovat, že? :-)))
                        Instituce nestřílím od boku. I něco vím o tom rozdělení. FSV je orientované na zdravotnictví a farmacii, to snad ne? Pokud vím, občas se na FSV vedou diskuse o přejmenování na nějaký název, který by obsahoval ekonomii, protože, ač je IES špička, poněkud se v tom názvu ztrácí.

                        Určitě je lépe skončit. Hezké Vánoce. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.05.2016 18:48:44, xy) Děláš si srandu? Je to soukromá škola, kde je všechno zaplacené. I další opravný termín zkoušky se dá koupit, když zaplatíš. To na běžných vysokých školách opravdu nejde... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.07.2015 17:01:36, Lisa) Ahoj, matika se dá na škole zvládnout celkem v pohodě. Máš ji 5 semestrů. V prváku je to největší záhul, ale učitelé jsou příjemní a co vím, tak studentům na kombinované formě leccos odpustili než nám prezenčákům. Pokud tedy projdeš matikou v prváku tak už dál nemusíš mít žádné obavy. ;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.12.2015 10:38:00, Mickey Mouse) Ahoj, měl jsem matematiku na ekonomicko-správní fakultě na Masarykově v Brně a teď ji mám na MVŠO kombinovaně. Můžu ti říct, že je Matematika na MVŠO jednodušší. Je to hlavně díky tomu, že je učivo více rozloženo do jednotlivých semestrů. Ale také se mi zdá, že se nejde tak úplně do hloubky. Respektive musíš umět stejné matematické postupy ale příklady v testech jsou o něco jednodušší na výpočet. To co může být obtížnější je, že MVŠO má písemnou i ústní zkoušku z matematiky, takže budeš muset i ústně vysvětlit určité pojmy, ale zase, není to tak náročné a stačí znát základy. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.07.2016 13:21:15, David) Prvně bych chtěl uvést, že se nejedná o žádnou vysokou školu nebo obecně prospěšnou společnost, ale o marketingový projekt největšího korupčníka, trestně stíhaného a obviněného z několika vážných trestných činů, který si zde čistí peníze ze svých zkorumpovaných firem. Do čela této školy pasoval dalšího arogantního podvodníka, který má velmi pofidérní minulost a inkasuje peníze od studentů do vlastní kapsy za absolvované zkoušky. Dokonce jsem slyšel, že požadoval po nějakých studentkách i sex. Nečekejte tady, že s vámi tady budou jednat jako s klientem, který si školu platí ze svého. Nenechte se ani zmást relativně nízkém školném, protože další peníze budete platit za zkoušky, což je unikum !!! Nic vás zde nenaučí, jen vás budou ponižovat u zkoušek, ale primárně jim jde jen o to z vás vytáhnout co nejvíce peněz. Ze začátku se k vám budou chovat jako andílci, ale jak budou mít vaše peníze na účtu, tak se začnou chovat hůře jako dobytek. Jejich praktiky si nezazdají nic s tzv. šmejdy. V průběhu studia si dělají co chtějí i v rozporu s předpisy, které si sami schválili, ale hlavně vám budou bezdůvodně zvyšovat poplatky za studium. Když jim odmítnete zaplatit, nepřipustí vás ke zkoušce. Neuděláte vůbec nic, nemáte si ani kam stěžovat, protože by vás ihned vyhodili. O zkoušejících na této škole se raději ani nezmiňuji, protože až na výjimky je to úplná katastrofa. S buzerací se zde budete setkávat na každém kroku. O podnikání nikdo z nich neví vůbec nic, protože celý život jen studují. Arogance, zesměšňování a ponižování, to jsou hlavní rysy většiny zdejších vyučujících. V reálném životě jsou absolutně neschopní a nepoužitelní, proto mají plno osobních malérů. Tato škola nabízí pouze jeden obor, protože další obory pro nezájem studentů musela úplně zrušit. Kdyby tuto firmu nedotoval krajský úřad z peněz nás všech, tak by tato škola už dávno zkrachovala. Tato škola, která ani není univerzitou a nemá ani jednu fakultu, nemá nic společného s žádnou vysokou školou a doporučuji se této škole vyhnout obloukem, pokud tam nemáte hodně dobré známé. Akreditaci museli dosáhnout jedině korupcí, protože existuje spoustu dalších škol s mnohem lepšími podmínkami pro vysokoškolské studium, ale ty akreditaci nezískali. Na magisterské studium škola opakovaně akreditaci nedostala a je jen otázka času, kdy jim ministerstvo školství vezme akreditaci i za bakalářské studium. Žádný normální zaměstnavatel takovou školu nebere vážně a titul z takové školy má nižší hodnotu, než maturitní vysvědčení kde z jaké průměrné státní střední školy. Naprostá většina vyučovaných předmětů vám bude do života naprosto k ničemu a pro podnikání nepotřebujete z této školy vůbec nic, bohatě postačí absolvovat jakýkoliv kurz se zaměřením na vaše konkrétní potřeby. Důrazně varuji všechny lidi, kteří jen zvažují sebe, příp. své děti na tuto otřesnou školu přihlásit. Na den otevřených dveří vám budou slibovat vše možné, abyste u nich začali studovat a zaplatili školné. Jakmile dostanou první peníze, potom vás budou mít v hrsti a vy jen budete dál platit a platit a platit. Cesta zpátky není, protože peníze vám už nikdy nevrátí. Budou se snažit z vás vytahat co nejvíce peněz a nakonec vás vyhodí u státních zkoušek. Tato škola má velmi špatnou pověst a čím dál méně studentů a jenom naprostý blázen zde bude studovat a ještě jim za to dávat peníze. Nenechte se oklamat a podvést, tato škola je jen jedna velká zlodějna !!! reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.07.2016 09:21:29, Svářeč) To se máš čím chlubit, že nezvládáš ani takto lehkou školu... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.05.2018 23:42:31, Anna) Tato škola od počátku hodně zavaluje studenty totálním balastem, také látka je v ročnících nesmyslně rozložená, děcka se za 1. ročník málem přerazí, krom učení mají asi 40 samostatných prací a esejů. Ve druháku je to o něco lepší. Učitelé jsou většinou úplně na prd - protože zhola nic neučí. Něco odkvákají na přednáškách, např. co oni a dovolená - no a pak něco zadají studentům. Práce i testy se odvíjejí tak, že učitel po hrozně dlouhé době zapíše na postál známku, ale naprosto žádná zpětná vazba. Studenti vlastně ani nezjistí, co bylo špatně. Učitelé neukáží žádný vzor eseje, neporadí, ale jen vyžvejknou známku. Mám 2 klasické university ještě za staré doby - ale takový bordel jsem nikdy nezažila. Já ta děcka lituji reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. UPOL - Matematika - Výběr vysoké školy
  2. Matematika na VŠ - zkušenosti - Výběr vysoké školy
  3. Ekonomické školy, matematika. - Výběr vysoké školy
  4. Obecna matematika na Masarykově univerzitě - Informace o studiu
  5. ekonomická fakulta - matematika - Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
  6. Masarykova universita a matematika pro ss - Masarykova univerzita
  7. VŠEM - Matematika?! - Ostatní
  8. Český jazyk - matematika - Ostravská univerzita
  9. Matematika na PEF - Ostatní
  10. MATEMATIKA-EKONOMIE na masarne v brne - Masarykova univerzita

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.