Ekonomie na Managementu firem

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 03.08.2015 12:51:41, Adriana, zhlédnuto: 8228x, reakcí celkem: 28Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím,
na VŠEM mě velmi láká magisterský obor Management firem. I když je na Bc. nestudovala personalistiku ani andragogiku, tyto obory mě velmi baví a intenzivně se jimi zabývám a nabídka VŠEM mi mezi VŠ přijde nejzajímavější a nejpraktičtější. Jedinou překážkou pro mne jsou ekonomické předměty, které v magisterském studiu na VŠEM jsou. Chci se zeptat, zdali jsou ekonomické předměty hodně náročné, když jsem ekonomii a matiku viděla už hodně dávno a jsem spíš humanitně zaměřený typ? Ale jsem dříč a dokážu se naučit ledasco (Karlovka mě vycvičila). Moc bych si přála studovat na VŠEM, ale nevím, zdali by mě při první zkoušce z makra či mikra i po důkladné přípravě a doučování nevyhodili... Otázka tedy směřuje na obtížnost ekonomických a matematických předmětů. Předem moc děkuju.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.08.2015 13:12:02, Pipi) Tak ono na Karlovce je taky velká spousta podřadných, nenáročných, zejména humanitních oborů - FSV, FHS, FF, teologie..., jako známej dělá jeden obor na teologický a říká, že se ještě pořádně neučil, že nebylo potřeba...
    VŠEM je prej taky pěknej odpad, asi jako ty mnohý nesmyslný (tzv. studium pro studium) humanitní obory na UK. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.08.2015 10:51:08, Celer) Pokud neplánuješ nastoupit tento rok, ale třeba až za rok, tak bych ti doporučil podívat se také na VŠE. Fakulta podnikohospodářská nabízí program podniková ekonomika a management ke kterému máš možnost zvolit si vedlejší specializaci personální management. Musela by sis sice trochu doplnit znalosti z marketingu, managementu, personálního řízení, mikra/makra a možná logistiky. Všechno jsou to ale vcelku jednoduché předměty téměř se 100% průchodností. Jen mikro/makro je vcelku síto. (Vycházím jen z čísel, osobní zkušenost nemám.) Zároveň bys však nemusela platit školné a ve výsledku měla diplom s mnohem lepším jménem, než-li v případě VŠEM. Obor patří mezi ty jednodušší, proto pokud jsi nestudovala na Karlovce nějaký bullshit obor, tak neni opravdu čeho se bát. Přikládám odkazy na studijní program a vedlejší specializaci.

    http://fph.vse.cz/studenti/navazujici-magisterske-studium/obor-podnikova-ekonomika-a-management/studijni-plan-pro-akademicky-rok-20152016/

    http://fph.vse.cz/stu denti/vedlejsi-specializace/ reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.08.2015 11:07:33, adriana) Díky moc za rady.
      Jinak na Karlovce jsem opravdu bullshit obor nestudovala, ale na Karlovce prostě zůstat nechci. Nelíbí se mi jejich přístup, zastaralý metody, studijní systém a naprostá neinformovanost směrem ke studentům. Jsem ráda, že mám tuto zkušenost, ale myslím, že je ta škola už překonaná jinými školami. Bohužel to zaměstnavatelé ještě moc nevidí. Ale nebavme se tu o Karlovce, ale o VŠEM :) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.08.2015 11:39:40, Luděk) Tak nám pověz, co jsi tam studovala. Karlovka ztratila svou prestiž již dávno, alespoň co se týče humanitních oborů, jen farmacie, lékařský fakulty a matfyz ji vytahujou z bahna průměrnosti. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.08.2015 13:33:28, adriana) Studovala sem tam Pedagogiku, což rozhodně nepatří k těm jednoduchým oborům. (Je to na fildě a nejedná se o běžný učitelství). reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.08.2015 17:10:26, Luděk) Tak k těžkým oborům pedagogika opravdu nepatří. Na druhou stranu, komunikace a lidské zdroje na VŠEM (to studovala anonymka X) je taky solidní dávačka.
            Myslím, že se nemáš čeho bát. VŠEM si na ekonomickou školu prý jen hraje, i když ono srovnávat náročnost takovýho managementu a opravdové ekonomie, to je taky zcela mimo. Ted myslím jako oboru. Jeden základní kurz ekonomie na oboru management je spíš jen tak abys vůbec věděla, co to ta ekonomie asi je/čím se zabývá. :D Víc složitostí bych od toho nečekal.
            Takže jestli jsi líná naučit se na přijímačky na FPH a spokojíš se s něčím takovým, tak ok, tvoje věc.
            reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2015 00:11:14, Petra) ...ještě bych doplnila : Přírodovědecká fakulta a sem tam i obory na FF UK (lingvistiku, tu mají na UK taky světovou)..., jinak je pravda, že dost velké procento hum. oborů na UK nemá až takovou úroveň, jakou by člověk asi čekal, mám dost známých na FSV UK, kde je to vcelku bída (ale co by člověk od oborů jako mediální studia, žurnalistika etc. čekal, no) reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2015 14:34:27, Celer) Zrovna FSV tvoří vědu na špičkové úrovni a jejich absolventi si na špatné uplatnění rozhodně stěžovat nemohou… tedy alespoň ISS a IES, na ostatních institutech je ta situace poněkud horší. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.08.2015 11:13:11, Petra) IES je výjimka. Většina ostatních institutů vysokou úrovní zrovna neoplývá. Uplatnění seženou, jelikož na oborech jako mediální studia mohou díky velmi nenáročnému a benevolentnímu studiu shánět zaměstnání de facto po celé své studium, otázkou pak je, kde vlastně skončí (jestli v oboru/za kolik/jestli je ta práce bude vůbec uspokojovat...). reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.08.2015 19:09:31, Celer) Překonaná zcela jistě není v mnoha oblastech. Záleží, co chceš studovat. Bohužel se zájmem o personalistiku být na Karlovce neni ta nejšťastnější věc. Co se týká oné zastaralost a neinformovanosti… Záleží na fakultě, snad bych si troufl tvrdit, že i na katedře a konkrétních lidech. S FF zkušenost nemám a se známými, co tam studují, udržuji jen velmi neurčitě mlhavý kontakt, netroufnu si proto hodnotit temnější situaci. Chápu však zklamání. Chtěl jsem jen nabídnout alternativu k VŠEM, která má lepší jméno a je zdarma v řádném studiu. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.08.2015 23:51:35, Petra) Kdyby slečna měla IQ, a ne tykve, tak by se podívala na FF, odkud údajně pochází a viděla by, že tam je jako obor andragogika a personální řízení. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2015 14:26:34, Celer) Ona ale nikde netvrdí, že na UK tento obor není. Pouze tvrdí, že na FF UK zůstat nechce… To je velký rozdíl a nelze z toho usuzovat, že obory nezná. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.08.2015 11:09:48, Petra) Jinými slovy, když nemá její obor úroveň, myslí si, že to tak bude na celé FF UK... Hmm, zajímavé...
              Přitom andragogika je na UK prý 1) velmi lehký obor 2) lidi jsou tam s ním dost spokojeni..., nejsem z FF UK a tohle vím taky, hmm... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.08.2015 11:42:01, Luděk) FPH a FMV jsou nejlehčí fakulty. Ty jejich vedlejšky jsou taky výsměch, když to teda člověk srovná s vedlejškama z FFU, které jsou náročností úplně někde jinde, což dokazuje i neúspěšnost předmětů v Isisu. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.08.2015 17:46:17, KvetakzVSE) Odteď pohrdám bullshit namyšlenými studenty z bullshit VSE, jejich agrese a šovinistické jednání vůči jiným fakultám a univerzitam je smutné, přitom sama VSE jako celek by si měla sáhnout do svého svědomí, zda taky něco nedělají špatně, už jenom to, že vychovává namyšlené spratky co pak mavaji diplomem z VSE a cejti se jako hustokruto přísní manažeři z kterých se má svět ***. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.08.2015 18:51:42, Celer) Děkuji za přesný popis mé osobnosti a krásný kompliment. Já nepohrdám univerzitami, či fakultami, pokud mají adekvátní úroveň a obtížnost. To že na všech veřejných vysokých školách v Praze existují obory, kde se průchodnost na bakalářském stupni šplhá k 80% je holý fakt. A osobně takový výsledek nepovažuji za adekvátní úrovni VŠ studia. (Snad jen pokud je velké síto již u přijímaček, což je třeba případ 3.LF.) A dotyčnou jsem chtěl pouze varovat, že kdyby přestupovala z nějakého takového oboru na „mírně jednodušší“ obor, tak by mohla být zaskočena obtížností, zvlášť když bude muset doplnit nějaké znalosti. A vůbec? Proč reaguješ na mě? Uvádím snad, že studuji na VŠE? To že reaguji, když mám přehled a známé na VŠE (i FPH) tě snad opravňuje mě tady nazývat nějakým frackem z VŠE? Luděk působí arogantně a poněkud přitrouble, to uznávám… ale máš pocit, že jsi nějak lepší než on, když přijdeš, nepřispěješ ničím konstruktivním do diskuse a jen začneš nadávat jazykem, za který by se i dlaždič styděl? To je tvůj hluboký projev intelektu? reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2015 00:05:55, Petra) Já mám třeba VŠE a chápu, proč to v diskuzi dopadlo tak, jak to dopadlo. Bohužel, slečna není první ani poslední, kdo si stěžuje na špatnou výuku na FF UK (i když teda nepíše gramaticky správně a ani neví, co je na FF UK za obory, což je trochu podivný, pokud má pedagogiku z FF a není fake). ***ý je to, že tu školu pak takhle shazuje oproti soukromým učnákům. I když i UK má již dnes sem tam obory, kde není příliš vysoká úroveň, což souvisí asi nejvíce s vysokým počtem akr. oborů - akredituje/akreditovalo se v minulosti snad skoro cokoli. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.08.2015 15:29:31, Luna) Ahojky Adriano, Celer má pravdu, oproti Fakultě financí a účetnictní nebo Národohospodářské fakultě, je Podnikohospodářská fakulta s náročností opravdu zcela někde jinde, tak se toho neboj. Já sama jsem nedodělala magistra na financích, a pak šla na podnikovou ekonomiku a management, náročnost je ani ne poloviční. Největší neúspěšnost předmětů na dnes NF, tam má snad 8 kurzů na bakaláři neúspěšnost mezi 25-60 %. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.08.2015 00:39:50, Midas) Zdravím, několik věcí k tomu. Měl jsem "kolegu" co v 25 letech začal Bc. a Ing. Marketing na VŠFS...jasně, práce apod., chtěl mít vzdělní. Poté nastoupil na PhD. na Národohospodářskou fakultu na VŠE. Otázka zní: jak náročné studium na NH fakultě to tedy je, když se tenhle flákač (což bez pochyby on byl...ne, vážně byl), se tam dokázal nasoukat? Tj. jak asi víme obor marketing, kde je 80% sociologie, měkká data apod. relevantní k makroekonomice? Takže asi takhle.

        Nechápu taky to, že se studenti hodnotí podle školy. VŠE dlouhodobě patřila k nejsnadnější škole. Lidi, co neuměli matiku tam šli. Ostatní volili VUT nebo ČVUT. Tak tu přestaňte mluvit o VŠE jako by to byl Harvard, Wharton nebo Columbia nebo snad nějaký Ivey League School. Je to ***á VŠE, do prde..., která ročně vyplyvne 500 lidí, co vědí prd. Při dnešních možnostech studia online přímo z MIT přednášek od renomovaných kapacit (George Soros vám udělá přednášku o finančních trzích z London SoE např.) nebo jinde, mi příjde totální ***ost říkat, že je tu nějaká úroveň českých veřejných škol, když všichni vědí, že se učebnice do češtiny z Eng. překládají o 5 let pozdějí než jsou publikovány a na VŠ jsou dostupné až za další 2 roky. A o skriptech se ani nebavím. Ty tenké 100 stránkové skořápky? Náročné studium..uhum..to určitě.

        Všechno záleží jak talentovaný je ten konkrétní jedinec a jak odhodlaný je se něčemu naučit. Ekonomie není medicína a jestli někdo jí chce studovat, tak je celkem jedno kde, hlavně, když to pochopí a najde si dobré podklady. Tak se tu už přestaňte vzájemně ***, pač mě to už taky sere ten český maloměšťácký, krátkozraký pohled. Amen.
        reagovat zde
        Email: macseznamcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.08.2015 06:50:20, Patrick) Moc tomu nerozumíš. Některé fakulty na VŠE vždy patřily a stále patří mezi obtížné s velmi dobrým uplatněním. Zejména některé obory na FFÚ a FIS navíc vyžadují pokročilou znalost matematiky, kterou bych osobně nezvládl.

          Rozhodně tak neplatí, že nezáleží na tom, kdo jakou školu vystuduje. To je dost mylná informace, naštěstí dnes už není tak rozšířená. Hlavně mezi ekonomickými školami jsou velké rozdíly v obtížnosti a stačí se podívat na průzkumy a žebříčky s uplatněním absolventů, tam je vidět ten dramatický rozdíl.

          Ale chápu, že pro někoho kvalita školy není primárním kritériem při výběru VŠ a raději preferuje snazší studium a více volného času. To je naprosto legitimní. Ale poté nemůže čekat stejné uplatnění jako jeho konkurenti z prestižnějších univerzit. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.08.2015 23:22:56, Luna) Nastoupit na PhD. a dodělat ho, to jsou dvě odlišné věci (eventuálně mi napiš jméno, jako studentka si to můžu velmi lehce ověřit a vyhledat si ho, mnohdy tam vidímei životopisy těch lidí).
          Jinak si pleteš makroekonomiku s makroekonomií, zní to sice podobně, ale podobné to opravdu není.
          A nechápu, proč tu zmiňuješ PhD., když já mluvím o bakaláři.
          VUT nebo ČVUT opravdu nevolili z většiny ti, kteří uměli matiku, dost často to bylo naopak - lumeni z průmyslovek, co by neudělali přijímačky z matiky, tak šli bez přijímaček na ČVUT/VUT. Tam je pak po roce vyklepli ( a pro tvou info, tak i na ČVUT a VUT jsou ekonomické fakulty a obory).
          Jeden můj kamarád byl velmi chytrý, premiant na gymnáziu, šel též na finance, můj bratranec, opět velmi chytrý, vystudoval VŠE, a pak i práva..., podle mě to není škola pro ***ce.
          VŠE vnímám jako školu pro lepší studenty, obzvlášť ve srovnání s takovou PEF ČZU či soukromými ekonomkami, to je pak opravdu ten Harvard, srovnání s medicínou mi přijde zcestné, školy by se měly srovnávat ve stejném oboru.

          Tenké skořápky? Měl jsi v ruce Holmanovy učebnice? Má 4 - ekonomii (800 stran), mikro (asi 700) a makro (450) ekonomii a dějiny ekon. myšlení (cca 500 stran). To vše si užiješ na NF VŠE. Je ale pravda, že FMV a FPH používají na bakaláři jiné učebnice.

          Ekonomie není tak banální, aby ji pochopil každý de*il, obzvláště ekonomické teorie jsou velmi těžké, ale to bys věděl, kdybys nestudoval na nějakém podřadném soukromém učnáku, ale na pořádné škole. Chápu, že z toho ted máš komplexy, ale vymýšlením si pitomo*stí ti lépe nebude. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2015 05:11:59, yyy) Velmi dobře shrnuto, musím jen souhlasit. ;) reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2015 09:52:49, Celer) Tahle diskuse se zvrhla v pěkně irelevantní (je mi líto, ale jemnějšího slova nelze použít) sračku, která nemá vůbec nic společného s původním dotazem. Alespoň že jsou tu zastoupeny obě strany. Jak lidi, co si potřebují nahonit ego a povykládat o tom, že vystudovali/studují FFU nebo NF, tak lidi, co potřebují zase všem povykládat jak je celá ta VŠE vlastně hrozná ***. Potrénujte své logické myšlení a kognitivní schopnosti a zkuste si odpovědět na otázku, proč jsem Adrianě psal o obtížnosti daného studia? (Spoiler: Protože přestupuje a je logické, že může mít obavy z obtížnosti, zvlášť když to jde mimo její obor. Chtěl jsem ji jen ujistit o zvládnutelnosti přestupu, ne otevřít diskusi o tom, kdo má co delšího..)
          Midas: Ta ***á VŠE nevyplivne 500 absolventů, ale něco málo přes 4 500. Je zřejmé, že se vyjadřuje k něčemu, o čem nemáš sebemenší ponětí. Přijímací řízení na doktorská studia jsou velice odlišná od přijímaček na bakaláře/magistra. Obvykle vezmou každého, jehož záměr vypadá alespoň trochu rozumně.
          „Lidi, co neuměli matiku tam šli. Ostatní volili VUT nebo ČVUT.“ To je takový neskutečný bullshit, že tomu snad sám nemůžeš věřit. Lidé se prioritně rozhodují podle toho co chtějí studovat, tedy podle oboru. A zrovna ČVUT obory se překrývají s VŠE jen ve velmi omezené míře. Napadá mě snad jen informatika, ale i tam to není tak přímočaré. Informatika na FIS se orientuje na podnikové systémy + znalostní inženýrství, zatímco třeba FIT se orientuje obecně na computer science jako celek (i když mají trochu podobné obory), nepovažoval bych je proto za přímé substituty. Jedna z velkých iluzí, kterou ve svém příspěvku dáváš na obdiv, je představa VŠE jako jednolité zcela homogenní školy, kde se snad studuje jen 1 obor. Škola má 6 fakult s odlišnými obory, proto pokud máš nějaké pocity o slabém zastoupení matematiky, doporučuji navštívit obory: Finanční inženýrství, Ekonometrie a operační výzkum, Statistika nebo třeba Znalostní inženýrství… a pak mi můžeš povědět o tom, jak málo matematiky tam mají. Obtížnost je také velice různorodá, proto je zcela pitomé tvrdit, že VŠE je těžká/lehká. V nabídce jsou obory, co se obtížností mohou rovnat s nejtěžšími obory na UK/ČVUT, tak i zcela bez stresové obory. Průchodnost můžeš bez větších obtíží dohledat ve výročních zprávách. Stačí srovnat počty přijatých a počty absolventů po 3 nebo 2 letech dle studia.
          Co se materiálů týče. Ve většině oborů i přes rychlý rozvoj zůstává obsah bakalářského a magisterského studia prakticky konstantní, je proto ***ost oddávat se nějaké iluzi o tom, že jsme tady všichni 5 let opoždění, nebo tak něco. A na doktorském studiu? Tam žádné učebnice nemáš a čteš originální práce. Ke 100strankovým skriptům bych ti řekl jediné. Zapiš si na MFF UK v mimořádném studiu náhodné procesy 1, jsou k tomu tenoučké skripta Základy náhodných procesů 1, která mají sotva přes 100 stran a není to ani formát A4…. a po úspěšném složení zkoušky mi můžeš poreferovat, jak moc je obtížnost studia determinována tloušťkou skript.
          I v ekonomii je spousta zaměření, kde konkrétní vzdělání je opravdu důležité… Asi by to bylo zajímavé, kdyby se třeba na pozici manažera rizik nebo pojistného matematika přihlásil absolvent veřejné správy a zkoušel tvrdit, že je hrozně moc talentovaný.
          reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2015 11:13:09, Pepíkodvedle) Vložím se do diskuze též (i když jako student VŠEM, ne VŠE). Mám na VŠE bráchu, studuje tam právě to finanční inženýrství jako hlavní a jako vedlejší má pojistné inženýrství. Co tam berou? Takový šílený matematický příklady, tuším diferenciální rovnice nebo co přes celou A4, co musejí umět spočítat v monetární makroanalýze, z toho jsem byl fakt úplně mimo a jen nevěřícně koukal. Naopak jedna kámoška nedávno vystudovala na VŠE na magistrovi diplomacii a to prostě bylo, jako kdyby byla někde na fildě, aspoň to sama říkala, prostě jen kecací věci, nic nijak složitého. Takže si myslím, že máš naprostou pravdu v tom, že je chybou VŠE považovat za celek, stejně jako ČVUT nebo VUT. Můj strejda má podnikatelskou fakultu na VUT a studium na ní se mu nezdálo vůbec obtížné, stejně jako ted mojí kámošce, co na střední skoro propadala a je na ČVUT na oboru ekonomika a energetika a říká, že zatím celkem ok nebo její kámoška na personálním managementu, opět na ČVUT. I VŠCHT má těžší a lehčí fakulty, což vím od dalšího kámoše, že se tam dost přechází na ty lehčí obory spojení s potravinama či co.
            Ale jednoduše, všichni tihle lidé, at studovali na ČVUT, UK, VUT, VŠCHT, VŠE, MU cokoli, tak budou mít díky ***cům jako jsi ty výhodu, protože školy pokládají za celek.
            Kdyby UK neměla 5 lékařských fakult, tak by ji jistě ty humanitní fakulty v žebříčku škol moc nepomohly!
            Abych taky odpověděl respondentce, tak studium na VŠEM je lehké, pokud nechceš druhou střední školu, kde ti stačí prolízt se čtyřkama, které ještě zařídí lítostivý učitel, který se tě chce zbavit.
            Takže trocha učení je, ale mně to přijde jako nic, vždy s epodívám co bere brácha a řeknu si, že ta moje škola je diplom zadarmo, ale zase za něj musím platit. Brácha nepracuje, já ano, takže já když sečtu pracovní námahu a čas strávený s učením, tak se bráchovi v tom čase, co on objetuje na učení už celkem přibližuju. Nic není zadarmo, tak to je. Tady zaplatíč zase časem z brigád, abys měla na školný. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.08.2015 21:33:52, Nicola) Zdravím všechny bývalé, současné ale hlavně budoucí studenty této školy. Jsem bývalou studentkou navazujícího magisterského studia. Ráda bych se podělila o své zkušenosti s touto "prestižní" školou. Co se týče kvality výuky, vyučujících lektorů a profesoru byla jsem naprosto spokojená.

    Školu jsem nedokončila, protože jsem byla VYLOUČENA ze studia z důvodu vykonání zkoušky (ve stejné budově školy) během NEPOVINNÉ PŘEDNÁŠKY. Po vykonané zkoušce jsem se opět vrátila do výuky. Důvodem mého vyloučení bylo: hrubé nedodržování vnitřních předpisů VŠEM. Vyloučených studentů bylo přes dvacet. Bylo s námi všemi zahájeno disciplinární řízení, následně jsme sepisovali odvolání proti výsledku disciplinárka, a opět dlouhé čekání na vyjádření rektora. Chci jen ZDŮRAZNIT, že výsledkem disciplinárního řízení NEBYLO napomenutí nebo třeba podmínečné vyloučení, ale natvrdo VYHAZOV. Celé se to táhlo asi 3 měsíce. Ovšem už předem měla škola jasno a rozhodnuto, že nás zpátky nevezme. Nikdo z nás nebyl na školu znovu přijat. Podotýkám, že většina z nás byla vynikajícími studenty s velmi dobrými studijními výsledky.
    Mě osobně chyběly vykonat poslední tři zkoušky, v závěrečném trimestru. Do školy jsem chodila poctivě a ráda. Bohužel tohle se asi na VSEM necení.

    ZÁVĚREM: Škola vybrala školné (50.000,-), nechala mě tam půl roku chodit, úspěšně složit všechny zkoušky (za dva trimestry) a následně mě vyhodit !!!! Je zjevné, že neviděla z mých a výsledků mých spolužáků možnost prodloužení studia (vidinu dalších peněz za školné) tak nás prostě vyhodili !!!

    SMUTNÉ, ALE PRAVDIVÉ. TAKŽE VŠEM URČITĚ NEDOPORUČUJI.

    Pokud budete mít zájem na cokoliv se zeptat neváhejte mě kontaktovat: NicoleMcshadowseznamcz

    A STUDIJNÍM ODDĚLENÍ SE NEBUDU ANI VYJADŘOVAT VŮBEC. Nikdo nic neví, každý říká něco jiného a když se chcete na něco zeptat odkáží Vás na kontaktní formulář! reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.08.2015 22:50:33, a proč) A proč to musí být všude strčené, nestačilo by to jednou? reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.08.2015 18:01:53, x) Nestačilo, takhle je naděje, že si někdo přečte názor jen jedné strany a ne diskusi, kde píše svůj pohled i strana druhá:
        http://www.vejska.cz/diskuze/59943

        Nemyslím si o VŠEM nic dobrého, ale tímto tapetováním moje sympatie k ex-studentce Nikole klesly ještě níže. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.08.2015 13:59:12, pruda vse/m) Milá Nikolo, zaujal mne Váš příspěvek, který "rozséváte" všude tam, kam jen klikne Vaše myš a dohlédne Vaše frustrace, takže jsem si jako absolvent VŠEM nechal zjistit podrobnosti o Vašem utrpení (jako člen Akademická obce na ně mám právo bez uvedení osobních údajů) a i o dalších 20 Vašich "statečných" studentech soukmenovcích. Dále bylo nutné, pro pochopení Vašeho opravdu srdcervoucího příběhu, nastudovat část vnitřních předpisů školy (disciplinární řád) a vysokoškolský zákon, kdy výsledek je asi tento: 1. Se studentem bylo zahájeno disciplinární řízení pro hrubé porušení vnitřních předpisů školy, jiným slovy podvádění v rámci kontroly studia. 2. Disciplinární komise školy (složená ze zástupců vedení, akademického sboru a studentů VŠEM) navrhla na základě předložených důkazů vyloučit dotyčnou studentku ze studia. 2. Všichni předvolaní studenti svou vinu uznali a své pochybení zdůvodnili s tím, že o žádných dalších podvádějících studentech není v zápise zmínka a na můj dotaz na zástupce studentů v Disciplinární komisi, zda v rámci disciplinárního řízení někdo uvedl další studenty, kteří prý také podváděli, tak nebyl nikdo další jmenován a ani taková téma nezaznělo. 3. De jure a i de facto Vás tedy vyloučila disciplinární komise VŠEM, tzn. že Vaše vyloučení schválila i část složená ze zástupců samotných studentů a akademických pracovníků VŠEM, kteří jsou jejími členy. 4. Pokud s rozhodnutím disciplinární komise nesouhlasíte a jste přesvědčena o své pravdě nepodvádějícího studenta, můžete se přece obrátit na civilní soud (pro Vaši informaci UK vede cca 400 soudních sporů se studenty, kvůli "neoprávněnému" vyloučení, či ukončení jejich studia).
      Osobně mám zkušenosti z veřejných vysokých škol našich (FSE, VŠE), zahraničních soukromých (Anglie, Oxford) a jedné soukromé, tj. VŠEM (ostatní nebudu a nechci hodnotit, ale stačí si najít opravdu objektivní informace a historii dané školy, aby si každý soudný člověk udělal objektivní názor), kdy naše vlast jak tak malým rybníkem, že se zde žádných názorových rozdílů a proudů v rámci odborné části studia nedočkáte, jinými slovy se všude přednáší de facto stále to samé jak v Praze, Brně, Ostravě, Plzni nebo Liberci. Nehledě na skutečnost, že v exaktních vědách platí, že 1 + 1 = 2, nejen v ČR a mimoto nad vším bdí naše slavná akreditační komise složená z představitelů veřejných vysokých škol, která v názorech a postojích ke vzdělání zamrzla z části před rokem 89 a současností poníženou o nějakých 10 let. Pak vlastně jediným opravdu hmatatelným rozdílem na daných vysokých školách, je spíše samotná administrace studia, studijní servis a přístup ke studentům na jednotlivých úrovních v rámci akademické obce. VŠEM má samozřejmě svoje chyby (snaha o neustálé zavádění inovační prvků do procesu studia a výuky, někdy až pedantské dodržování předpisů, nařízení a postupů, bohužel mentální, či spíše odborná úroveň některý studijních kolegů, který plyne z jejich nezájmu o samotné studium a v neposlední řadě dosti krátká historie činnosti a tudíž akademické renomé není takové jako u veřejných škol), tak jako asi každá vysoká škola z pohledu samotných studentů, ale co bylo pro mne zásadní, je individualizace studia a možnost organizace času dle mých osobních potřeb, ne potřeb samotné školy a hlavně snaha o kvalitní pedagogické sbor v rámci možností našeho malého akademického rybníčku. Po odborné stránce, tedy výuka samotných odborných předmětů, tak všude je to de facto velmi podobné, kdy se slabší lektor, střídal s lepším a tak pořád dokola, výhodou VŠEM byl určitý mix akademiků a praktiků, což mělo samozřejmě někdy i své nevýhody (např. neznalost interních pravidel, kdy někteří kolegové to mermomocí chtěli řešit vždy na výuce, i když to řešilo studijní). Na FSE v UL z našeho studijního kruhu musela "dobrovolně" většina kolegů přestoupit, protože došlo k odebrání, respektive pozastavení akreditace u magisterského stupně a nemožnosti realizovat státní závěrečné zkoušky. Co se týká administrace studia, tak např. studijní bylo vedeno paní, která měla před tím na starosti úklid budovy FSE (šlo o druhou polovinu devadesátých let, takže pionýrské doby a FSE byla naprosto novou fakultou. takže se bralo kdekoli a kdokoli).
      Tolik zde zmiňovaná VŠE je největší a nejstarší ekonomickou vysokou školou v ČR, která si díky své velikosti a historii, drží stále určitou úroveň a reputaci, a to v té bídě, která u nás je, ale administrativní a studijní servis, tam prakticky nikdy neexistoval, kdy na studijní oddělení nikdo ze studentů raději nikdy nechodil, telefonický kontakt byl rovnou čistá utopie (otevřeno bylo tuším vždy ve středu od 13 - 14 hod.), protože každý věděl, že se tam stejně nic nedozvěděl, respektive dotyčné osazenstvo nemělo ani v popisu práce něco se studenty řešit, protože k tomu byla ideální vždy "aktuální a věcná" nástěnka. Čekání na zkouškový termín v rámci zkouškového období, se změnilo na několika hodinovou hádanku s prvky loterie (bohužel se uvedené občas týkalo i výuky, kdy nějaká náhrada nebo informace, že něco odpadne nebo odpadlo, nikdo ze studijního nebo katedry ani neřešil, zda je daný akademik dobře naladěn, či zda náhodou nebude muset odejít dříve kvůli návštěvě lékaře nebo své rodinné akci. Pokud tedy chcete prestižní vzdělání, po kterém zde někteří přispěvatelé tolik volají, jedinou možností je bohužel zahraničí, kdy je nutné si připravit jednak v přepočtu cca 1 mil. Kč na akademický rok (samozřejmě je možné získat jako nadaný student stipendium, ale to bohužel asi nebude případ zde diskutujících studentů). Jen bych ze zkušenosti doplnil, že tam se nad dodržováním pravidel, předpisů, nařízení nebo studijních povinností se studenty vůbec nikdo nebaví, respektive všichni uvedené berou jako neprostou samozřejmost a povinnost, tak jako např. každodenní studentskou přípravu na přednášky, konzultace a cvičení, a to v podobě nastudování několika stovek stran odborného textu a hlavně vždy bude platit, že samotné studium hlavně záleží na samotném studentovi a jeho aktivitě k získávání nových znalostí, poznatků a zkušeností, kdy prostým procházením po chodbě vysoké školy Vám diplom a titul na hlavu nespadne, i když na některých VŠ u nás možná snad i ano.
      Na závěr příspěvek ohledně studia společenských věd v ČR, respektive ekonomie. Významným milníkem pro studium oné „čisté ekonomie“, byl nástup finanční krize v letech 2007 a 2008, respektive její následky, kdy se najednou "překvapivě" zjistilo, že veškeré teoretické modely naprosto selhávají, jsou nepoužitelné pro praktickou část ekonomického vývoje a není možné při sebevětší snaze a znalostech tyto modely použít, natož nějak predikovat. Proto i v akademické části a v řadách studentů v zahraničí, dochází k odklonu studia čistě makroekonomických a matematicko ekonomických modelů a je znatelný pozvolný příklon a zaměření spíše k mikroekonomické části, s aplikací praktických znalostí v rámci daného (uzavřeného) prostředí. Ovšem vždy bude platit, že bez znalosti teoretických základů, Vám je sebevětší praxe v zásadě na nic, protože tyto (ne)znalosti nebudete schopni správně aplikovat. Doba se mění, ale bohužel některé veřejné vysoké školy, kvůli své akademické obsazenosti letitými a mnohdy samozřejmě i renomovanými akademiky, ustrnuly opravdu v 90 letech minulého století a nemají ani snahu se někam posouvat, kdy např. matematické modely a derivace jsou dobrá věc, ale kolik absolventů bakalářského studia, je své praxi na pozici řadového manažera použije.
      reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Ekonomie příklad - Ostatní
  2. Vysoká škola ekonomie a managementu - ZKUŠENOST - Ostatní
  3. IT + ekonomie - ČVUT FIT/FEL nebo VŠE FIS - Výběr vysoké školy
  4. VŠE (a jiná ekonomie) - jaký obor? - Výběr vysoké školy
  5. kombinovane studium ekonomie v Praze na verejny VS - Výběr vysoké školy
  6. VŠE- fakulta managementu vs. národohospodářská fakulta - Vysoká škola ekonomická v Praze
  7. Management firem - Ostatní
  8. Vysoká škola ekonomie a managementu - Ostatní
  9. VŠE - Fakulta Managementu - studium BC, dálkově - přijímací řízení - Vysoká škola ekonomická v Praze
  10. Studium managementu v angličině - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.