Přestup z VŠE na jinou VŠ


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 26.10.2015 16:17:34, Keira, zhlédnuto: 2173x, reakcí celkem: 8Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj,
chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti z přestupem z VŠE na jinou VŠ. Lze přestoupit už v druhém semestru (abych poté neztratila rok bakaláře) :) Nebo je lepší ukončit studium a jít zase na do 1.semestru?
Nemáte prosím někdo nějakou zkušenost a popř.kam jste přešli?
Nevyhovuje mi na VŠE systém průběžných testů a kreditový systém se mi také nezamlouvá
Moc děkuji:)

  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.10.2015 18:19:44, kdosi) Řešit už po měsíci přestup jinam se mi nezdá rozumné. VŠE je nejlepší ekonomická škola u nás ( kromě IES FSV UK) a proč to hned vzdávat? Na to je snad času dost. Systém průběžných testů je velmi rozumný způsob, jak přinutit studenty k práci.
    Samozřejmě je řada dalších ekonomek, ale všechny o několik řádů horších a proč se obírat o výhodu kvalitného vzdělání. Ekonomů je jak naseto a zaměstnavatel si dnes vybírá mj. právě podle absolvované školy, a bude ještě hůře.
    Jestli někde povolují přestup po semestru se nejlépe zjistí telefonátem na jejich studijní. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.10.2015 23:44:32, Kvestorník) Prostě na to nemá a v tom případě je lepší, aby šla na nějakou lehčí univerzitu, například kominickou. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.10.2015 07:29:50, kdosi) Je 27.10. Výuka na VŠE začala 21.9. Čili má za sebou cca měsíc. V tom se nic nepozná. Zase se tam dostala, což je na některé fakulty VŠE dost těžké. Podle mne lépe vyčkat, pak se uvidí. Ale utíkat hned, se mi zdá jako ***ost. Cokoliv, na co v oblasti ekonomie v ČR přestoupí ( na IES to určitě nebude), bude přestup z 1. ligy do nějakého okresního přeboru. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.10.2015 17:29:31, Kvestorník) To je pravda, proto považuji za rozumné změnit obor na kominíka. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.10.2015 19:33:38, kdosi) njn., ale jestli na to má kondici reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.12.2016 14:27:17, Martina) Já taky měnila školu v prvním semestru. Nepřijde mi na tom nic zvláštního. Šla jsem na VŠEM a nelituji. Jasně, je to soukromá škola a bla bla bla, ale alespoň mám čas si nahnat praxi, kterou později budu potřebovat, což s veřejnou školou zase až tak dobře nejde. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.12.2016 15:57:01, x) Statistiky uplatnitelnosti absolventů a jejich nástupního platu říkají něco úplně jiného. Tedy pokud není tvojí vysněnou pozicí práce se(x)kretářky, ale pak by bylo lepší přípravou studovat učitelství telocviku a angličtiny :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.01.2018 22:36:24, Andrea) Sice je to už necelé dva roky, ale nechápu, proč si tu ze slečny někdo dělal legraci. VŠE s kreditovým systémem není žádná legrace. Stačí Vám JEDNO zakopnutí v průběhu semestru a úspěšné složení zkoušky se pomalu vzdaluje. Na některých fakultách je takových povinností za semestr tolik, že by se jeden nestačil divit. Nemluvě o tom, že na zkoušku je garantovaný pouze jeden pokus. Ano, student má sice s otazníkem pokus druhý, ale musí se vejít mezi 50-59 %, v opačném případě rovnou letíte . A protože na VŠE je velká část zkoušek písemná, tak to nejde nijak "okecat." Záložních kreditů moc není. Takže často u zkoušek hraje velkou roli tlak, že tam jdu poprvé a musím to dát. Zvlášť u předmětů, kde nemáte žádné bodování přes semestr, to není moc sranda. A aby byla sranda veliká, opravné termíny zkoušek zpravidla vypíší na jeden a ten samý den a často i hodinu. :D

    Podtrženo a sečteno: pokud slečna chtěla kvůli kreditovému systému z VŠE odejít, rozhodně není automaticky hloupá . A co se týče IES: je to jinak zaměřené pracoviště, ale to je tak všechno. Znám studenty IESU, kteří se na VŠE ani nedostali a tam jsou v naprosté pohodě. Znám studenty VŠE, kteří šli na IES studovat magistra a nemají problém. Tak než příště začnu psát o kominících, něco si o tom zjistím. :D
    reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. přetup na jinou VŠ - Ostatní
  2. Ukončení stávající VŠ a přestup na jinou - Informace o studiu
  3. Přestup na jinou fakultu před zápisem - Informace o studiu
  4. Přestup mezi školami - Ostatní
  5. Přestup na jinou školu - Vysoká škola ekonomická v Praze
  6. Přestup na jinou VŠ - Informace o studiu
  7. Přestup na jinou VŠ - Ostatní
  8. přestup na PF UK - Informace o studiu
  9. Přestup na jinou fakultu - Výběr vysoké školy
  10. Přestup na jinou VŠ - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.