Nové propagační video VFU - studium v zahraničí


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 04.01.2016 17:04:51, léňa, zhlédnuto: 290x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj. O víkendu jsem narazila na nové propagační video VFU. Skoro na konci je část, která je věnovaná studium v zahraničí. Protože bych do budoucna na VFU studovat, tak bych nějaké zahraniční programy v rámci studia ocenila.
Jinak těm, terří již zde studují, přeji hodně úspěchů!
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.01.2016 18:12:12, x) Bohužel VFU je velmi špatná škola ve většině relevantních ohledů (kvalita lidí, kvalita výuky, kvalita studijních plánů, dostupnost literatury,...). Pokud pro tebe není problémem německý jazyk a pokud pro tvé rodiče nejsou problém poněkud vyšší životní náklady v Německu nebo v Rakousku, rozhodně bys měla uvažovat o studiu tam. Německé i rakouské studium veterinárního lékařství je do značné míry podobné tomu našemu, jen se nesnaží vychovávat současně veterinární lékaře pro kliniku i pro hygienickou službu (děje se to i na FVL, tragikomických rozměrů to nabývá na FVHE). reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.01.2016 18:51:33, léňa) To je situace na VFU vážně tak špatná? reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.01.2016 19:23:48, x) Snadno si můžeš ověřit výuku: Studijní plány jsou silně naddimenzované řadou předmětů, které jsou pro většinu studentů k ničemu, cílem je pouze zajistit peníze za výuku klice vybraných hlavounů. Proto byla třeba taková zoologie redukována - Klimeš je sice schopný vědec i pedagog, ale není v partě hlavounů. Proto jsou povinné předměty, které jsou např. v Rakousku volitelné. Ještě horší je situace na FVHE, kde jsou studijní plány nacpány hygienickými předměty, ve stejně podobném duchu v jednom balíku. Ve výsledku i jinak chytří studenti zvládají spíše jen učení na zkoušky, na pochopení a promyšlení moc času nezbývá. Kvalita typického produktu tomu odpovídá a mám pocit, že se na nás humánící dívají skrz prsty docela oprávněně...

        Co se týče lidí, tak to je např. ututlaná aféra Pavlaty. Illek ho obvinil z plagiátu, na základě tohoto obvinění, které se samozřejmě neprokázalo, byl Pavlata de facto odstraněn, a jeho post dostal právě Illek. Takovou nechutnou tečkou je to, že nedávno vyšel ve Veterinární lékařství přehledový článek podepsaný Illkem, který je ve skutečnosti jen chabým výtahem příslušné kapitoly - tedy plagiátem - skript, která napsal Pavlata. Řada dalších podobných nechutností se nedostane mimo univerzitu.

        Co se týče dostupnosti literatury, tak je hlavní problém v nesoudnosti a nenažranosti jednotlivých hlavounů. Neuvědomují si, jak malá je čtenářská obec v ČR a potažmo SR, takže mají nereálné představy o tom, kolik musí na knize trhnout. Takže jim vydavatelé ukazují prostředníky. No vystavit texty zadarmo? To napadá obyvkle jen takové exoty jako Klimeše nebo Dvořáka.

        Ještě jedna taková drobnost, která dokonale ilustruje prostředí na VFU. Někteří naivní doktorandi a mladí asistenti se obrátili na prof. Knotka, zda by nebylo vhodné učit jeho předmět (choroby exotů) alespoň trochu prakticky. Knotek naprosto vážně prohlásil, že se zbláznili. Ne snad že by měl problém se studenty, ale prostě si nechce vychovávat konkurenci.

        A to ani nezmiňuji to, že je v ČR vzhledem ke kupní síle značný nadbytek veterinářů. Ti, kteří si v 90. letech výhodně privatizovali komunistické rajóny, případně toto zdědili po rodičích, se mají díky obsazení segmentu trhu vesměs poměrně dobře. Ostatní se mají bledě, takže, pokud už jednou na sebe, ekonomicky přežívají na tom, že se spíše než skutečnou medicínu dělají dealery krmných směsí a granulí s iluzorní přidanou hodnotou (pravda, vesměs tomu skutečně věří), vnucují majitelům zbytečně dražší zákroky i když je zřejmé, že na to ta babka nemá a pejskovi to nepřinese nic ve srovnání s "ošklivým" zákrokem a řada se věnuje homeopatii a podobným mašíblovinám.

        Ale třeba je VFU růžová škola a já jsem zahořklý z toho, že jsem se na veterinu velmi rychle vybodl, doktorát jsem si udělal na přírodovědě a vlastně jsem ekolog. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.01.2016 19:29:53, léňa) O situaci na VFU jsem již pár článků četla, takže jsem spíš byla zvědavá na další názor.
          Taky přemýšlím o přírodovědné fakultě v Praze. Baví mě zoologie, takže jsem přemýšlela na navazující magisterské studium, kde bych studovala zoologii. Klidně bych pracovala i v nějaké zoologické zahradě jako zooložka. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Studium psychologie v zahraničí - Studium v zahraničí
  2. Přeprava kufru do zahraničí - Ostatní
  3. Dotaz - převod studentů do nové studijního programu - Zkoušky, zápočty, státnice
  4. Studium v zahraničí po dokončení Mgr. v ČR - Studium v zahraničí
  5. STUDIUM V ZAHRANIČÍ (MALTA) - Studium v zahraničí
  6. MUP - dalkove studium ze zahranici - Informace o studiu
  7. Au pair - zahraničí - Studium v zahraničí
  8. erasmus...studium v zahraničí, jak to chodí - Studium v zahraničí
  9. Uznání kvalifikace v zahraničí... - Ostatní
  10. Práce v zahraničí - anglicky mluvící země - Studium v zahraničí

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.