FIS - Aplikovaná informatika - Questions


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.01.2016 21:54:08, Marek, zhlédnuto: 964x, reakcí celkem: 5Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhojte,

ohľadom tohto odboru mám zopár otázok. Bol som aj na DOD, ale na danej časti som už bohužiaľ chýbal. Takže v obore Aplikovaná infomatika by som sa chcel "špecializovať" na IT managment a nie na vývoj aplikácii a čisto programátorsku cestu. Kamoška, ktorá na DOD ešte bola mi hovorila, že v prípade štúdia IT managmentu je štúdium hlavne o ekonomických predmetoch a matematika je tam len 1.semester a to tá povinne voliteľná. Chcem sa teda spýtať /najlepšie niekoho, kto tam aj reálne študuje/ či je to pravda a či je tam potom aj nejaká iná matematika, ktorú je povinné si zvoliť alebo je už len dobrovoľná? Taktiež mám rovnaké otázky aj na to, ak by som sa chcel "špecializovať" na IT analýzu, čo však pri pozeraní do magisterského programu IT managment je v jednom, takže to sú otázky asi rovnaké.

Taktiež by ma zaujímal názor na nový odbor Informační média a služby, nakoľko ešte nemá žiadnych absolventom a ani študíjne plány. Myslíte si, že sa s tým dá dostatočne dobre uplatniť, nakoľko nemá naväžujúci magisterský odbor? A taktiež aká približne môže byť náročnosť tohto odboru?

Za všetky odpovede vopred ďakujem :)

Email: pira.markogmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2016 10:22:45, ****) Ahoj,
    Doporučil bych ti projít si studijní plán. Je sice pro nastupující v roce 2015/2016, ale žádné velké změny v tom určitě nebudou. (odkaz na plán na konci příspěvku u webu ;-) )
    Ano, studium Informačního managementu je hlavně o ekonomických předmětech, ale je to magisterské studium a na bakaláři pořád musíš projít nějaký povinný základ.
    Matematika není povinně volitelná, ale povinná. Mezi povinně volitelnými předměty je možnost vybrat si další doplňující matematiku, primárně nejspíše určenou pro lidi, co chtějí navázat na znalostní inženýrství.
    V plánu máš v povinném základu celkem několik matematických předmětů. Konkrétně Matematika pro ekonomy, Statistika, Matematické základy informatiky a Kvantitativní management.
    Co máš na mysli pod pojmem IT analýza? IT analytiky (krom jiných, záleží na volbě předmětů) vychovává obor Informační systémy a technologie. V případě informačního managementu je to „business analytik“, což je vyloženě ekonomické zaměření.
    Informační média a služby neznám, nevím, jestli je to ono, ale asi před 2 lety jsem omylem zahlédl záznam z jednání studijní rady na FISu, kdy se projednával nějaký nový obor, který měl být snad realizován ve spolupráci s FF UK. Můj názor ber spíše jako subjektivní a s rezervou, čím více je nějaký obor vzdálený od matematiky, tím méně se v něm orientuji… Složení předmětů na mě působilo, že se jedná o obor jen s malými vazbami na IT a bylo to spíše o nějakém PR, prezentování informací nějakou mediální formou, správa digitálních archívů a podobně. Navíc je to profesně-bakalářký obor, nemá tedy navazující obor na FISu.
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2016 10:28:04, ****) No vidíte, zapomněl jsem přidat odkaz. :D reagovat zde
      Web: http://fis.vse.cz/wp-content/uploads/2014/10/aplikovana_informatika_bc_2015.pdf
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2016 16:04:32, Marek) Z uvedeného som pochopil, že na danej fakulte asi studuješ... Áno myslel som ten business analtik, takže už v tom mám jasno .. Ak tam študuješ, chcem sa ťa spýtať na niečo ohľadom štúdijného plánu. V danom na rok 2015/2016 je u Ekonómie a u Programovania v Java alebo Visual Basic hviezdička a dole je pripomienka, že sa dá zvoliť iba jeden z týchto predmetov. To znamená, že ak si zvolim ekonómiu, programovanie mi teda odpadne? Pretože keď som písal s jednou babou, ktorá bola na DOD tento rok, hovorila mi, že vraj sa už aj budúci IT manageri podrobiť aspoň základom porgramovania ...
      Ten odbor ohľadom informačných médií je celkom zaujímavý, nakoľko mi vyhovuje, že by tam bolo pravdepodobne menej matiky a na druhej strane rád komunikujem. Avšak tá dištancia magisterského štúdia ma nejak odrádza a taktiež si neviem predstaviť, či je ľahké si nájsť prácu v danom obore/rýchlo sa uplatniť ... reagovat zde
      Email: pira.markogmailcom
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2016 00:00:27, ****) Studentem nejsem, ale pár mně blízkých lidí přímo informatiku studuje a zároveň mám (nebo alespoň věřím, že mám) jistý přehled v některých oborech, které lze na VŠE, či jiných pražských školách studovat…
        Ta legenda je poněkud nešťastná. Nejsi ani první ani poslední člověk, co to špatně pochopil. Týká se to vždy 2 předmětů uvedených v daném řádku. Programování má 2 možnosti, buď volíš Javu (základ pro vývoj většiny podnikových systémů), nebo Visual Basic, který je určený pro „ekonomickou“ orientaci. Ten popisek jen říká, že si máš vybrat Javu/VB. U ekonomie je z toho důvodu, že výuku ekonomie nabízí jak FPH, tak i NF. Ty si můžeš vybrat, z jaké fakulty ji budeš mít. Tím, že ty řádky nejsou moc čitelné, tak člověk získá dojem, že se ekonomie a úvod do programování dá nahrazovat, což naštěstí pravda není.
        Mám z tvého příspěvku trochu rozporuplný pocit, jako kdybys neměl úplnou představu o obsahu oboru. I když se budeš zaměřovat na ekonomii a management, tak stále musíš projít nějakým nezbytným minimem z IT. Ten úvod do programování není jediný povinný předmět, kde se bude programovat, nebo dělat něco techničtějšího rázu. Neznám zpracování daných témat v podání VŠE, ale u následujících předmětů podle sylabů bych rozhodně očekával nějaké technické znalosti/programování: Informační a komunikační technologie, Softwarové inženýrství, Zpracování informací a znalostí, Databáze, Bezpečnost informačních systémů + ten úvodní kurz programování VB/Java… Je tam také Excel, kde je VBA, což sice je také programování, ale je to znalost spíše pro manažery a administrativní činnost, než že by s tím šlo opravdu něco kloudného tvořit.
        reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.02.2016 17:14:37, Marek) Ďakujem za objasnenie toho problému s ekonómiou a programovaním. No ja som z toho nejaký neistý, nakoľko na fórach dosť často čítam, že aj napriek tomu, že FIS je ekonomicko-technicka fakulta, veľa veci ohľadom informatiky a programovania sa stačí naučiť nie prakticky, ale fyzicky teda memorovať. Nevieš ako to je s tým? Lebo niekde píšu tak a niekde inak reagovat zde
          Email: pira.markogmailcom

Podobné příspěvky:
  1. Co vsetko zahrna informatika na VSE-FIS - Vysoká škola ekonomická v Praze
  2. Informatika v Ekonomike vs Informatika a Výpočetní technika - Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
  3. Aplikovaná Informatika - Univerzita Palackého v Olomouci
  4. Informatika VŠ Bánska ostrava - Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
  5. Ekonomická informatika na PEF MENDELU - Výběr vysoké školy
  6. VŠE FFÚ Finance nebo VŠE FIS Aplikovaná informatika - Výběr vysoké školy
  7. Elektrotechnika nebo aplikovaná informatika/automatizace - Výběr vysoké školy
  8. VŠE FIS - Aplikovaná informatika - Vysoká škola ekonomická v Praze
  9. Aplikovaná Biochemie MUNI - Informace o studiu
  10. FIS - aplikovaná informatika - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.