VŠE nebo VŠB???


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 23.02.2016 00:40:23, Ostravák, zhlédnuto: 232x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Absolutně se nemůžu rozhodnout mezi - VŠE-Národohospodářská fakulta-Národní hospodářství XXX nebo VŠB-Ekonomická fakulta-Veřejná politika a správa a pak podobor-Národní hospodářství... Co myslíte? Je VŠE lepší nebo ne? Jestli mezi tím není nějaký velký rozdíl, tak by se mi nevyplatilo bydlet na intru a dojíždět pořád o víkendech domů do Ostravy. Jsem už úplně v rozpacích, scia mi dopadly dobře a teď se nemůžu vůbec rozhodnout :(
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.02.2016 15:21:05, x (ten původní)) Tvrzení o nesrovnatelnosti podle platů a zaměstnanost je ***ost. Tvoje výmluva (ano, výmluva) by platila pouze v případě, že by byla problémem mobilita absolventů. Jestliže mají absolventi EF VŠB malé platy a téměř desetina je bez práce, tak je to solidní tlak na to, aby balili kufry a jeli za praci. Kdyby je ovšem někdo chtěl...

    Ptal jsi se, zda je tak velký rozdíl, aby se ti vyplatila Praha. Odpověď jsi dostal. Že se ti nelíbí a že proto vymýšlíš hovadiny a vztekáš se, to je jen a pouze tvůj problém - i když už jsi ve věku, kdy bys měl z takového dětinského chování vyrůst.

    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.02.2016 14:49:51, x) Vždyť ti odpověděl: Ano, VŠE je lepší, a to tak, že o hodně. Je mezi těmi školami rozdíl, a to velký. Navíc to doložil objektivními metrikami a uvedl okolnosti, za kterých VŠB je lepší volbou. Že se ti ta odpověď nelíbí, to je hezké, ale pak nechápu, proč ses ptal. Proč ses našel v těch okolnostech, které hovoří pro VŠB, a začal se vůči tomu bránit, také nechápu. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.02.2016 13:49:09, Ostravak) Podprůměrný opravdu nejsem, jen při studiu v Praze bych musel být aspoň 130 hodin za měsíc na brigádě. Takže se mi spíš jedná o to jestli VŠE stojí za to abych tři roky makal v Praze. Navíc VŠB není žádná lehká škola a když porovnáváš tu zaměstnanost a platy, tak to je asi tím že VŠE je v Praze ne ? Moravskoslezský kraj má celkově vyšší nezaměstnanost a nižší platy než v Praze, ale taky nižší náklady na bydlení apod. Takže to nemůžeš absolutně srovnávat :) Asi to tobě spíš moc nemyslí ;) Ptal jsem se na úplně něco jiného než jsi mi odpověděl. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.02.2016 07:50:11, x) Ano, VŠE je podstatně lepší. A to jak v prostém "dělání kontaktů", tak i v kvalitě výuky, možnostech výuky, možnostech stáží a reputace u zaměstnavatelů. A přiznejme si, že ekonomické obory jsou spíše soft obory, takže reputace školy hraje mnohem větší roli než dejme tomu u matematiky. To se promítá i do uplatnění a příjmů absolventů. Nezaměstnanost absolventů NF VŠE je 0.5 %, nezaměstnanost absolventů EF VŠB je 9.2 %, podobně průměrný (hrubý) plat absolventů NF VŠE je téměř 37 tisíc, zatímco u absolventů EF VŠB je o něco málo víc než 10 tisíc nižší.

    Tedy EF VŠB je racionální volba pouze v případě, že jsi telátko toužící po nenáročném inženýrském diplomu, že jsi řadou nepříznivých okolností vázán na Ostravu, nebo že jsi skutečně podprůměrný a na náročnější školu nemáš kapacitu myslivny. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. VSFS nebo MUP nebo CZU - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
  2. FIS VŠE - Matematické metody nebo Statistické metody nebo Statistika a ekonometrie? - Vysoká škola ekonomická v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.