Přestup a uznaní zkoušek na jinou VŠ


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 06.06.2016 15:52:17, Jakub, zhlédnuto: 562x, reakcí celkem: 1Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím. Již poměrně dlouho dálkově studuji VŠEM a momentálně jsem ve fázi, kdy mi chybí "pouze" přepracovat a obhájit bakalářskou práci. Tu mi zamítla posoupit k obhajobě jakási administrativní komise. Obecně mi vadí přístup této školy ke studentům dálkařům jako ke svým platícím zákazníkům. Někdy dokonce nabývám pocitu, že lidem schválně administrativně komplikují studium, aby z nich vyždímali více peněz. Proto mi došla trpělivost a i když jsem v podstatě u konce studia, nehce se mi platit VŠEMu jakékoli další peníze a studium na tomto ústavu dále prodlužovat.
Teď k dotazům:
Neznáte někdo ekonomicky zaměřenou VŠ, která by mi uznala ideálně všechny, nebo alespoň podstatnou část zkoušek včetně státnic a mohl bych ji v poklidu dostudovat?
Co si musím ze stávající školy vyžádat, abych měl podklady pro uznání zkoušek?

Za každou radu předem velice děkuji.

Jakub

Email: kubanec83seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2016 17:26:12, x) K tomu, aby ti nějaká vysoká škola uznala předměty, musíš mít z předešlé vysoké školy doklad o absolvování předmětů vč. hodnocení a dále osnovu těchto předmětů. To druhé školy, které nemají potřebu tajit vlastní bídnou úroveň, sdílí buď přímo elektronicky, nebo alespoň ve snadno dostupné brožurce za pár korun. To první si musíš vyžádat na studijním oddělení školy, na které jsi byl. A protože jde o zpoplatněný úkon i na kvalitních veřejných vysokých školách, počítej s tím, že by tě i v tomto případě pěkně zkasírovali. Navíc poměrně často se uznávají jen zkoušky recentní (obvykle po 5, prakticky vždy po 10 letech nenávratně propadají), často jen s lepším hodnocením. Navíc, jak už jsem naznačil výše, vysoká škola nemá povinnost zkoušku uznat. Často uznávání narazí i na to, že jde uznat bez pochybností jen "předmět za předmět", ne lovením v osnovách, že jste chybějící kapitoly brali jinde. Takže i na škole pochybné kvality se může hromádka uznatelných předmětů citelně zmenšit, průměrné a zejména lepší školy uznávají známky z pochybných institucí jen výjimečně a spíše jen z okrajových předmětů.

    Takže stručně, protože je VŠEM obecně špatná škola, přechodem na jinou špatnou školu si moc nepomůžeš a při přechodu na lepší cestou přijímacího řízení a následného pokusu o uznání předmětů ti prakticky nic neuznají. Nejlepší řešení je to překousnout, zatnout zuby a dotáhnout to ke státnicím. Pokud ti jde o znalosti a ne jen o fakticky bezcenný titul, stejně bys na sobě měl hodně zapracovat, abys mohl na navazujícího magistra na alespoň trochu lepší, i když zdaleka ne špičkovou, vysokou školu (např. ESF MU v Brně nebo PEF ČZU v Praze). reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Ukončení stávající VŠ a přestup na jinou - Informace o studiu
  2. přestup na jinou VŠ - Ostatní
  3. Ukončení studia na VŠ z důvodu nástupu na jinou VŠ - Ostatní
  4. 2. kola přijímacích zkoušek - Přijímačky, přípravné kurzy
  5. Uznání již obhájené bakalářky - Zkoušky, zápočty, státnice
  6. Přestup mezi obory OSU - Ostatní
  7. Přestup na jinou VŠ, protože nezvládnu zimní semestr, status studenta - Informace o studiu
  8. CZU PEF Přestup z anglického oboru na PaE - Česká zemědělská univerzita v Praze
  9. Přestup na jinou VŠ - Informace o studiu
  10. Ukončení studia a přechod na jinou VŠ - případné budoucí poplatky - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.