Praha nebo pardubice?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 17.06.2016 18:50:49, DenisaW, zhlédnuto: 494x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Zdravim,
jsem prijata na VŠCHT, fakulta potravinarske a biochemicke technologie - obor Forenzní analýza a potom na UPCE, fakulta chemicko-technologicka - obor Klinicka biologie a chemie. Jaky obor se vam zda lepsi a zejména uplatnitelnejsi? Take by me zajimalo jak je to na techto fakultach s narocnosti. A jeste se chci zeptat..nevzali me na farmacii v HK ani do Brna a chtěla bych se tam hlasit pristi rok, myslite ze to je ***ost?

Děkuju za odpovědi ;)

Email: wittekovadenisaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.06.2016 14:59:29, x) Pokud bereš vysokou školu chemického zaměření především jako roční "motivátor" k přijímacím zkouškám na farmacii, je to celkem jedno. Zejména pokud jsi se nedostala spíše těsně a jsi si prakticky jistá, že se dostaneš. V opačném případě bych preferoval VŠCHT. Chemie v Pardubicích není špatná, ale trend je klesající, protože je malý zájem o obor a studium se musí přizpůsobovat slabším studentům. Navíc chemie v Pardubicích je jednoznačně zaměřená na průmysl, biomedicínsky orientované obory jsou dosti popelkou. To se projevuje zejména ne zcela jasnou představou o tom, co potřebuje absolvent takového oboru v praxi, a pak také ne úplně nejlepší výukou biologicky a medicínsky orientovaných předmětů. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.06.2016 02:37:43, DenisaW) Díky za odpověď :). No, teď plánuju, že se příští rok zkusím přihlásit na farmacii zase, ale možná se mi na škole zalíbí a nikam se hlásit nebudu. To se uvidí. Jinak co si myslíš konkrétně o forenzní analýze? reagovat zde
      Email: wittekovadenisaseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.06.2016 08:56:44, x) No.. Obávám se, že pro absolventy forenzní analýzy nebude moc uplatnění, protože jim budou podle užšího zaměření konkurovat čistokrevní analytičtí chemici, toxikologové, ekotoxikologové,.. Na druhou stranu je takových chemiků poměrně málo, takže třeba státní správa (zejm. hygiena) nejspíše bude mít víc míst, než kolik se bude hlásit absolventů; navíc nejde o zcela ztracené chemické vzdělání, takže bych se nezaměstnanosti nebál.

        Varování: Nejsem příznivcem úzce specializovaných bakalářských oborů, pokud nejde o jednoznačně uzavřené studium, které reaguje na existující poptávku na trhu práce. Naopak jsem zastáncem konceptu "obecný bakalář-specializovaný magistr" ve všech oborech, kde má smysl studium až do magisterské úrovně. Proto jsem možná k tomuto oboru trochu nespravedlivý. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.06.2016 09:05:49, x) Ještě jedna myšlenka, která mě napadla až po odeslání. USA zažívají boom obvykle bakalářských programů typu forensic science. Obory táhnou a tak je otevírají i na dobrých univerzitách; přitom vlastní náplň obsahuje tolik atraktivních forenzních předmětů a základy práva, v zásadě samoúčelné pro přípravu techniků. Tím zbývá pro vlastní vědecký základ, zejména když i ten je tříštěn mezi biologii, chemii a fyziku, jen poměrně málo času. Výsledkem je to, že se forensic science stává pomalu ale jistě pseudovědou. Náhodou jsem se dostal k bloodstain pattern analysis (viz Dexter) - a celkem jsem se vyděsil. Typicky očekávaná přesnost a spolehlivost výsledků, tedy zejména určení místa, odkud krev stříkala, dalece přesahuje nejen fyzikální limity (rozstřik krve je z hlediska mechaniky mimořádně komplikovaný děj, zejm. když jde o rozstřik ze vstřelu nebo výstřelu), ale i technické limity používaných metod aproximujících dráhu letu. O takových "drobnostech", jako že se při vyšetřovacích experimentech používá zvířecí krev, někdy dokonce chlazená, (značně odlišná viskozita i povrchové napětí) ani nemluvě. Možná i z toho důvodu jsem skeptický, když se i u nás objevují "forenzní vědy" jako bakalářský obor. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. FCHT Univerzita Pardubice - Univerzita Pardubice
  2. FCHT Pardubice nebo VŠCHT Praha ? - Výběr vysoké školy
  3. Kterou ekonomku si vybrat? VŠE Praha, VUT Brno, UTB Zlín, VŠB-TUO, UPCE? - Výběr vysoké školy
  4. VŠCHT Praha x VFU Brno - Výběr vysoké školy
  5. Metropolitní univerzita Praha - Ostatní
  6. UK Praha - Informace o studiu
  7. Optometrie: MU Brno vs ČVUT Praha - Výběr vysoké školy
  8. PARDUBICE Ústav organické chemie a technologie - Výběr vysoké školy
  9. 3.LF UK Praha - Ostatní
  10. Učitelství anglického jazyka - Pardubice (UPCE) - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.