VŠ, kde je možnost naučit se více jazyků?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 01.08.2016 22:42:49, Veronika, zhlédnuto: 1391x, reakcí celkem: 7Reagovat na příspěvek
Dobrý večer,

již delší dobu mám dilema, (asi jako každý druhý student), kam na VŠ.
Baví mě učit se cizí jazyky. Chodím na francouzské gymnázium, tak by asi byla škoda těch 6 let dřiny zahodit. O nějakých možnostech vím. Ale existuje nějaká škola, kde bych mohla pokračovat ve francouzštině a zároveň se mohla začít učit jiný cizí jazyk (úplně od začátku) a aby to nebylo \'\'učení\'\' jen během jednoho semestru? Tím myslím, abych se naučila alespoň trochu v tom dalším cizím jazyce hovořit a rozumět. Chtěla bych totiž se začít učit rusky. A to je jazyk, kde ho moc nenabízejí na vysokých školách od počátků. A už vůbec jsem na něj nenarazila v kombinaci s fráninou. Nemáte nějakou radu nebo nevíte o něčem? Bohužel, na naši střední škole nám nevyšli vstříc s dalším cizím jazykem.. A opravdu mě to baví. Samozřejmě nším druhým jazykem je angličtina. A taky by byla škoda ji zahodit. :D
Taky jsem koukala na obor - Japonská studia (či Japanistika)- také mě to láká, ale to bych už s fráninou asi moc zase nepokračovala..

Děkuji za vaše rady :)

Email: veronikasemradovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.08.2016 00:02:36, x) Ahoj,
    úplně od začátku se vysoké škole zaměřené na filologii/translatologii obvykle začínají jen víceméně exotické jazyky (arabština, turečtina, perština, japonština,...), u standardních evropských jazyků jsou již požadovány vstupní znalosti na dobré úrovni. Podstatou totiž není studium "slovíček a gramatiky", podstatou je studium širšího kulturního kontextu. Takže pokud chceš studovat na filozofické fakultě filologickou kombinaci FJ-RJ, případně pokud chceš studovat učitelství této jazykové kombinace, nejspíš budeš muset na té ruštině zapracovat např. tím, že rok po maturitě strávíš na jazykové škole.

    Na druhou stranu je fakt, že třeba ten ruský jazyk je málo atraktivní. Tak např. na FF MU v Brně se na obor Ruský jazyk a literatura přijímá jen na základě pořadí v testu studijních předpokladů, ale předpokládá se, že přijatí studenti zvládli ještě před zahájením studia alespoň prvních 12 lekcí z Ruštiny pro samouky. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.08.2016 14:49:14, Veronika) Děkuji za rekaci. Myslela jsem si to. Mrzí mě, že nám na škole tu možnost nedali, abycom se naučili aspo%n základy jiného jazyka. A o těch exotičtějších vím, to jsem koukala na tu japonštinu. Tak ještě o tom popřemýšlím, co s tím, protože rusky bych umět chtěla no.. ale děkuji :) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.08.2016 15:14:47, x) Neházej flintu do žita, na Brno máš šanci. Dvanáct lekcí ruštiny pro samouky není tak moc. Dokonce ani maturitní ročník není nic drsného. Takže pokud jsi z jen drochu většího města a máš alespoň pár korun v záloze, stále se můžeš přihlásit na odpolední kurzy ruštiny, intenzivně si opakuj francouzštinu (protože na tu v Brně vyžadují TSP + test jazyka) a případně se koukni i na přípravu na TSP (z velké části totožná s přípravou na státní maturitu z matematiky). Pokud jsi z maloměsta, kde nemáš možnost jazykových kurzů ruštiny, nebo na jazykové kurzy nemáš peníze, kup si Ruštinu pro samouky a studuj sama. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.08.2016 19:10:48, Veronika) Děkuji moc za radu a zároveň i podporu. :) Určitě to nějak vymyslím. Jsem z Tábora, takže nějaké ty možnosti doučování se určitě najdou. A knížka se může koupit kdykoli. Tak uvidím, jak to půjde, či nepůjde. Ale v každém případě moc děkuji. :) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.02.2019 17:23:55, evergreen) A co třeba stáže na zahraniční škole? mě to napadlo, když jsi psala o té ruštině, tak mě napadla stáž někde v Moskvě na MGU nebo v Petrohradě... studentské vízum není problém, dá se vyřídít spíše přes externí firmu než stuďák (http://rusko-viza.cz/jake-typy-viz-ruska-existuji/) reagovat zde
        Email: batmanbinsuparmanseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.05.2019 09:49:15, Marek) Fakulta mezinárodních vztahů na VŠE reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Funguje možnost přestupování na VŠ tak jako na SŠ? - Ostatní
  2. Výuka jazyků na VŠE - Vysoká škola ekonomická v Praze
  3. Zapsání ke studiu na více VŠ - Přijímačky, přípravné kurzy
  4. VŠE nebo soukromá VŠ, která škola má hlubší zaměření v oboru, možnost studia v zahraničí? - Výběr vysoké školy
  5. PA ČR - Jak se naučit JAZYKY na přijímačky? - Policejní akademie České republiky
  6. Zápis na více VŠ - problém? - Ostatní
  7. Studium více vysokých škol najednou - Informace o studiu
  8. Výuka jazyků na vysoké škole ekonomie a managemenru - Ostatní
  9. Obtížnost jazyků na VŠE - Vysoká škola ekonomická v Praze
  10. Pomaturitní studium jazyků - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.