Prostředí FIT VUT


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 17.01.2017 15:14:51, IT, zhlédnuto: 3112x, reakcí celkem: 23Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím,
bohužel jsem (kvůli nemoci) nemohl 13. 1. navštívit Fakultu informačních technologií VUT v Brně, a přitom je to jedna ze tří škol, mezi kterými se rozhoduji.
Nemohl by mi někdo poskytnout nějaké informace a nejlépe i fotky učeben a budovy? Slyšel jsem, že to je v nějakém historickém klášteře a je tam celý rok strašná zima, tak mám docela strach.
Zatím jsem si podal přihlášku pouzen na ČVUT a mezi dalšími se rozhoduji buď Masarykova univerzita nebo VUT v Brně a na 90% si vezmu to Brno, pokud se tam dostanu.
Při té příležitosti mohl by mi někdo říct, jak tam probíhá výuka (je možnost přímo na škole zdarma chodit na němčinu, ve které chci pokračovat, jako to má MU, že si zapíšu předmět z jiné fakulty, nebo si musím zaplatit jazykovku)? A co tam jsou asi nejtěžší předměty? Je nutné mít nějaké velké znalosti IT? K programování jsem se dostal oklikou (ale dost mě baví), když jsem hledal školu pro ty, kterým jde a baví je matematika, ale nechtěl jsem studovat přímo matematiku (kvůli uplatnění), takže mám jen nějaké základní znalosti (cykly, podmínky, funkce atd.) v C#, JavaScript, PHP a HTML a CSS a o HW prakticky nic nevím.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2017 10:05:23, FIT absolvent) Zdá se, že nějakou představu o budoucnosti máš, to je chvályhodné. S tím magisterským oborem Managment a informační technologie na FITu Tě asi budu muset zklamat. O managmentu se tam toho moc nedozvíš. Podstata studia na FITu spočívá v tom, že drtivou většinu času děláš to co tě vůbec nebaví a nezajímá. Tedˇ v červnu jsem na FITu udělal bakalářské státnice a na podzim nastoupil na magisterský obor Vestavěné systémy a i když je to úplně něco jiného než managment tak mám většinu povinných předmětů shodnýh se spolužáky, keří na ten managment šli. Ať už si na FITu vybereš cokoliv, tak se stejně budeš celou dobu *** s předmětem Teoretická informatika, který je v praxi úplně k ničemu.

    Takže bych to viděl tak, že existují důvody proč studovat bakalářský program, ale ten magisterský bych určitě doporučit nemohl.

    Každopádně pokud Tě oslovil obor na ČVUT, tak tam prostě jdi. Praha sice není tak skvělá jak Brno, ale skutečnost, že tam nebudeš mít kamarády není argument. Můžeš to brát jako příležitost poznat lidi nové.

    A abych se vrátil ještě k tomu managmentu, nemyslím si, že je to něco co by Tě mohla nějaká škola naučit. Budťo prostě máš vlohy pro řízení lidí, nebo nemáš. A i kdyby jsi nějaký ten managerský obor vystudoval, tak zapoměň na to, že po škole Ti hned na prvním pracovním pohovoru nabídnou vedoucí pozici. Pokud opravdu chceš někoho řídit, tak si budťo musíš založit vlastní firmu, nebo se už v nějaké zavedené firmě musíš vypracovat od píky. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2017 19:38:52, IT) Tak mě láká magisterský navazující obor - Informatika a management (nevím jestli to jméno je přesně správně), abych neměl pocit, že 4 roky na OA jsou jak ty říkáš "spláchnuté", a taky si po těch letech uvědomuji (nebo alespoň mám ten pocit), že alespoň částečná znalost ekonomiky je v dnešní době nutností. Masárna nic takového nenabízí (akorát navazující obor v angličtině, ale já v angličtině nechci studovat). Jistě, mají Podnikovou informatiku na ekonomické fakultě, potom je i aplikovaná informatika na VŠE, ale tam je až moc ekonomiky. Nejvíc se mi líbí FIT ČVUT obor Informatika a management, ale Praha je daleko a nikoho tam neznám, do Brna jdou kamarádi a spolužáci.
    Taky mě láká ta prestiž a to, že s VUT se dostanu i do těch nejlepších firem. Mým snem je navrhovat SW, vymýšlet nové algoritmy a časem třeba řídit nějaký menší tým programátorů. Věřím, že se tomu říká softwarový architekt. Případně by mě bavilo dělat analytika. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2017 17:14:36, FIT absolvent) Samozřejmě, že jsem musel dělat, školu déle. Tímto svým hloupým rozhodnutím, jsem v podstatě spláchnul 2 roky života. Jaké jsou možnosti přestupu v průběhu bakalářského studia z FIT na FI, tak to bohužel nevím. Každopádně vím, že spousta studentů, kteří udělali bakaláře na FITu, si magisterský stupěň udělali na FI. Zajímavé je, že všichni (nezávisle na sobě) svůj přechod zdůvodnili tím, že na FIT už prostě nemají nervy a chtějí se od něj držet co nejdále (ne, proto že by měli pocit, že na FIT intelektuálně nestačí). Přeber si tuto informaci jak chceš...

    Jen tak pro zajímavost, co Tě vlastně vede k tomu, že uvažuješ o studiu informatiky právě na FITu? Možná, kdybys mi prozradil, co Tě tam táhne, tak bych Ti mohl rovnou odpovědět, jestli to tam najdeš či nikoliv. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2017 16:28:03, IT) Jen ještě jeden dotaz. Říkal jsi, že jsi přestoupil na FIT z FI. Musel jsi dělat školu déle nebo ti to vše vyšlo do těch 3 let? A jde to i opačně - že bych šel na FIT, a kdybych to nezvládal, tak přešel na FI? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.01.2017 16:59:54, IT) pardon :D chtěl jsem říct, že to bude těžké rozhodování, potom jsem to chtěl formulovat jako, že to nebude lehké rozhodování :D no a dal jsem to půl napůl a výsledek je přesně opačný :D reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. Zkušenosti se studiem ekologie a ochrany životního prostředí na FŽP či PřF? - Výběr vysoké školy
  2. Ochrana životního prostředí - Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem
  3. UJEP FZP OBOR Ochrana životního prostředí v průmyslu - Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem
  4. Daruj dvě hodiny týdně! aneb Doučování dětí ze sociálně vyloučeného prostředí - Volný čas
  5. Výběr vysoké školy - obor životní prostředí - Výběr vysoké školy
  6. materiály k přijímacímu testu - Člověk a biosféra,Ekonomika životního prostředí - Česká zemědělská univerzita v Praze
  7. Přf UK - ochrana životního prostředí - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 18.05.2024 16:30:38.