Prostředí FIT VUT


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 17.01.2017 15:14:51, IT, zhlédnuto: 3112x, reakcí celkem: 23Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím,
bohužel jsem (kvůli nemoci) nemohl 13. 1. navštívit Fakultu informačních technologií VUT v Brně, a přitom je to jedna ze tří škol, mezi kterými se rozhoduji.
Nemohl by mi někdo poskytnout nějaké informace a nejlépe i fotky učeben a budovy? Slyšel jsem, že to je v nějakém historickém klášteře a je tam celý rok strašná zima, tak mám docela strach.
Zatím jsem si podal přihlášku pouzen na ČVUT a mezi dalšími se rozhoduji buď Masarykova univerzita nebo VUT v Brně a na 90% si vezmu to Brno, pokud se tam dostanu.
Při té příležitosti mohl by mi někdo říct, jak tam probíhá výuka (je možnost přímo na škole zdarma chodit na němčinu, ve které chci pokračovat, jako to má MU, že si zapíšu předmět z jiné fakulty, nebo si musím zaplatit jazykovku)? A co tam jsou asi nejtěžší předměty? Je nutné mít nějaké velké znalosti IT? K programování jsem se dostal oklikou (ale dost mě baví), když jsem hledal školu pro ty, kterým jde a baví je matematika, ale nechtěl jsem studovat přímo matematiku (kvůli uplatnění), takže mám jen nějaké základní znalosti (cykly, podmínky, funkce atd.) v C#, JavaScript, PHP a HTML a CSS a o HW prakticky nic nevím.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.01.2017 16:59:02, IT) Ok, tak moc Ti děkuji za rady i informace :) no, nebude to těžké rozhodování. Já se tedy přiznám, že z těch tří škol se mi líbí nejvíc ČVUT, připadá mi to takový jako něco mezi MU a VUT, a mají tam pěkný obor Informatika a management, ale jako Moravák v Praze nikoho neznám a všichni kamarádi a spolužáci jdou do Brna, někteří do Ostravy nebo do Zlína, takže bych tam byl sám :/ reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.01.2017 16:04:35, FIT absolvent) Přesně tak. Materiály k předmětu jsou studentům k dispozici a v drtivé většině případů hned od začátku semestru. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.01.2017 14:25:51, IT) Takže jestli to chápu správně, tak prezentace, které vyučující používají, jsou k dispozici všem studentům? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.01.2017 11:19:47, FIT absolvent) FIT má techniku na nahrávání přednášek, ale u většiny předmětů jsou ty záznamy zakázané. Je to součástí politiky takzvaného "zvyšování prestiže", kterou zavedlo vedení fakulty před pár lety ( mezi studenty známá spíše jako politika házení klacků pod nohy). Byla to jejich reakce na to, že většina studentů na přednášky nechodí, přičemž toto bylo pro ně nejjednodušší řešení. Ovšem skutečné důvody proč je účast na přednáškách nízká a v průběhu semestru se ještě dálě drasticky snižuje, je potřeba hledat jinde:

    1) Spousta přednášejících neumí přednášet a studentům se prostě nechce ztrácet čas na tříhodinové přednášce, která jim skoro nic nedá. Mimochodem další rozdíl oproti MU FI, kde je většina přednášek dvouhodinových, tak na FITu je většina tříhodinových.

    2) Kvůli velkému množství náročných projektů, studenti na ty přednášky prostě nemají čas.

    Obecně doporučený přístup k navštěvování přednášek je následující:
    - Pokud Tě předmět upřímně zajímá, tak hoď na přednášky (velice vzácný případ).
    - Jinak pokud Tě osoba přednášejícího vyloženě neodpuzuje choď na přednášky (a zkus dávat pozor) dokud nenapíšeš půlsemestrálku, pak se na to vybodni a jsi řešit projekty.
    - Pokud Ti přednášející přijde absolutně nesnesitelný (je tu pár takových), nechoď na přednášky vůbec. A nebo tam choď, ale sedni si někam dozadu, dej si špunty do uší a na notebooku řeš projekty.

    Na přednáškách si skoro nikdo nic nezapisuje, většinou není potřeba.
    Na závěrečnou zkoušku se obvykle učíš ze studijní opory, která je k dispozici k většině předmětů a kterou si student může stáhnout z netu. Pokud studijní opora není k dispozici, nebo je mizerná, učíš se ze slajdů k přednáškám. Pokud i slajdy jsou nepoužitelné, tak se učíš ze studijních materiálů. které si vytvořili sami studenti v minulých letech. Když něco nechápeš, zeptáš se spolužáků, nebo si můžeš domluvit konzultaci s vyučujícím. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2017 23:18:38, IT) Aha, takže FIT VUT nenahrává přednášky? Tzn. že musím dávat pozor, snažit se pochopit učivo a ještě k tomu si ho zapisovat? reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. Zkušenosti se studiem ekologie a ochrany životního prostředí na FŽP či PřF? - Výběr vysoké školy
  2. Ochrana životního prostředí - Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem
  3. UJEP FZP OBOR Ochrana životního prostředí v průmyslu - Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem
  4. Daruj dvě hodiny týdně! aneb Doučování dětí ze sociálně vyloučeného prostředí - Volný čas
  5. Výběr vysoké školy - obor životní prostředí - Výběr vysoké školy
  6. materiály k přijímacímu testu - Člověk a biosféra,Ekonomika životního prostředí - Česká zemědělská univerzita v Praze
  7. Přf UK - ochrana životního prostředí - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 18.05.2024 16:30:38.