Prostředí FIT VUT


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 17.01.2017 15:14:51, IT, zhlédnuto: 3112x, reakcí celkem: 23Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím,
bohužel jsem (kvůli nemoci) nemohl 13. 1. navštívit Fakultu informačních technologií VUT v Brně, a přitom je to jedna ze tří škol, mezi kterými se rozhoduji.
Nemohl by mi někdo poskytnout nějaké informace a nejlépe i fotky učeben a budovy? Slyšel jsem, že to je v nějakém historickém klášteře a je tam celý rok strašná zima, tak mám docela strach.
Zatím jsem si podal přihlášku pouzen na ČVUT a mezi dalšími se rozhoduji buď Masarykova univerzita nebo VUT v Brně a na 90% si vezmu to Brno, pokud se tam dostanu.
Při té příležitosti mohl by mi někdo říct, jak tam probíhá výuka (je možnost přímo na škole zdarma chodit na němčinu, ve které chci pokračovat, jako to má MU, že si zapíšu předmět z jiné fakulty, nebo si musím zaplatit jazykovku)? A co tam jsou asi nejtěžší předměty? Je nutné mít nějaké velké znalosti IT? K programování jsem se dostal oklikou (ale dost mě baví), když jsem hledal školu pro ty, kterým jde a baví je matematika, ale nechtěl jsem studovat přímo matematiku (kvůli uplatnění), takže mám jen nějaké základní znalosti (cykly, podmínky, funkce atd.) v C#, JavaScript, PHP a HTML a CSS a o HW prakticky nic nevím.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.02.2017 00:19:15, x) FI MU vznikla historicky jako součást matematické sekce PřF MU, proto ve svém zaměření nadále pokračuje. Bez hlubší znalosti HW se v některých partiích computer science obejdeš, protože jde vlastně o aplikovanou matematiku (zejm. diskrétní). Pokud bys chtěl jako student FI MU získat přehled o elektrotechnice/elektronice, můžeš si jako student zapsat základní kurzy s fyziky nebo na pedagogické fakultě. Ale nebude to ono, pokud chceš mít přehled i o HW, FI MU tě moc neuspokojí. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.02.2017 23:38:27, IT) Ještě jeden dotaz (snad to tady ještě sleduješ). Včera jsem se byl podívat na DOD Fakulty informatiky MUNI. Moc se mi tam líbilo (víc než v Praze) a hodně mě ta škola zaujala. Ale trošku mě zarazilo, když nám tam na přednášce říkali, že vůbec nekladou důraz na fyziku ani HW, že hlavní co se tam studuje je informatika a to "na co si nemůžeme sáhnout" (doslova to tak řekl).
    Na jednu stranu je to pro mě docela vysvobození (HW není má silná stránka a fyziku jsem měl naposled v prváku), ale může se bez toho dobrý informatik obejít? Vím, že ta škola má super uplatnění, ale trošku se o to bojím, aby pak zaměstnavatelé nedávali přednost absolventům VUT a ČVUT, protože oni tam ten HW mají. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2017 17:16:17, IT) Ok, díky moc :) ještě uvidím jak se rozhodnu :) spousta lidí mi říká, že mám sebrat odvahu a jít do té Prahy, když se mi líbí, ale v Brně mám strašně moc kamarádů a hlavně se mi to město moc líbí :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2017 12:04:04, FIT absolvent) Jsem rád, pokud jsem Ti alespoň trochu pomohl.

    Když už jsme u těch rozdílů, tak bych měl připomínku k té Tvé touze vyvíjet software a navrhovat algoritmy. Obvykle se totiž jedná o dvě odlišné věci. Vyvíjet software je práce pro firmy, kde programátoři vyvíjí nějakou komerční aplikaci tak, aby to fungovalo (to znamená řádně otestovat), aby byli schopni to v rozumném čase dokončit a prodat a následně udržovat. Čistě inženýrský přístup k práci.

    Kdežto navrhování algoritmů je práce spíše pro akademického pracovníka, který poté co nějaký nový algoritmus vymyslí, tak musí formálně dokázat jeho správnost, formálně ukázat jeho časovou a prostorovou složitost a hlavně předvést v čem je jeho algoritmus lepší, než jiné, již existující, algoritmy řešící stejný problém. Takový akademik si klidně může dát na čas a obvykle se pak už moc nestará co se s jeho algoritmem dál děje.

    Oba dva přístupy mají něco do sebe, ale jedná se o dva naprosto odlišné světy. Který je pro Tebe ten pravý, to už si musíš zvážit sám. A rozhodně neplatí, že je informatika jako informatika. Naopak, jedná se o dost široký pojem, který se navíc stále dynamicky vyvíjí.

    Přeji Ti šťastnou volbu, při výběru dalšího směřování Tvého profesního života. Tak ať se daří. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2017 14:26:48, IT) Pracovní místo na vedoucí pozici bych nechtěl a ani bych se neodvážil to očekávat. Vím, že je rozdíl vést týmový projekt na střední/vysoké škole a rozdíl řídit pracovníky ve firmě :) chtěl bych opravdu spíše nasbírat ty zkušenosti a časem třeba řídit malý IT tým nebo projekt, určitě nemám ambice top manažera.
    Každopádně moc děkuji za vyjádření. Hodně mi to pomohlo v poznání rozdílů - ono je to těžké, protože podle spolužáků i učitelů na OA je informatika jako informatika :)
    reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. Zkušenosti se studiem ekologie a ochrany životního prostředí na FŽP či PřF? - Výběr vysoké školy
  2. Ochrana životního prostředí - Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem
  3. UJEP FZP OBOR Ochrana životního prostředí v průmyslu - Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem
  4. Daruj dvě hodiny týdně! aneb Doučování dětí ze sociálně vyloučeného prostředí - Volný čas
  5. Výběr vysoké školy - obor životní prostředí - Výběr vysoké školy
  6. materiály k přijímacímu testu - Člověk a biosféra,Ekonomika životního prostředí - Česká zemědělská univerzita v Praze
  7. Přf UK - ochrana životního prostředí - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 18.05.2024 16:30:38.