Biochemie před medicínou


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 27.01.2017 00:24:03, Irča, zhlédnuto: 544x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Ahoj, už nějakou dobu mám jasno, že chci skončit na medicíně, rozmýšlela jsem si i zaměření, konkrétně by mě nejvíce lákala endokrinologie, ale mou největší ambicí je atestace z gynekologie a endokrinologie. K tomu všemu mě ale velmi zajímá molekulární biologie a biochemie, lidský metabolismus. Myslíte, že by se to dalo propojit a jít na bakalářský obor Molekulární biologie a biochemie organismů na PřF (případně vás napadne lepší alternativa?) a využít nabytých znalostí a laboratorních zkušeností na pozdějším studiu medicíny? Nebo už je to moc zdlouhavé? Jak jsem už zde četla, údajně na medicíně trpí nedostatkem praktických zkušeností z laboratoře, tak se mi to zdá docela zamysluhodné.
Díky za odpovědi

Email: irenakacinska98gmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2017 20:53:03, x) Pokud chceš pracovat v laboratoři nebo dělat laboratorní vědu, tak bude lepší jít jen na biologii (molekulární) nebo na biochemii a na medicíně se ukázat až na doktorském studiu (PhD).
    Pokud ti jde o znalosti, možná by byl užitečnější obecně chemický bakalář, případně fyzikální chemie (nabízí VŠCHT), případně matematika nebo informatika (je to na delší dobu, na požádání vysvětlím).
    Tato cesta by byla mimořádně zdlouhavá. 3 roky na PřF, 6 let na medicíně, 5-6 let atestace endokrinologie, 5-6 let atestace gynekologie (jde o natolik vzdálené obory, že je vzájemná uznatelnost praxe malá).

    Mimochodem, klinická medicína ti tuhle "teorii" v hloubi dost často zastře, nakonec stejně budeš vidět "dekompenzované diabetiky", "další Addisonovu chorobu" a "zase udělali jen kyselinu vanilmandlovou v moči a jsou za mistry světa". Pokud ti jde o poznání, tak je studium medicíny jednou z dobrých cest, ale následně byl měla směřovat spíše na vědeckou dráhu na ústavech normální nebo patologické fyziologie. Cesta jen přes přírodovědeckou fakultu (biochemie, molekulární biologie, fyziologie /na PřF UK je takový magisterský obor/,..), případně i přes matematiku, matematickou biologii (PřF MU v Brně) nebo další a další obory, případně spojené s antropologií (spíše pro dobrý pocit), představují snazší cestu k vědě. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2017 22:18:26, x) Ještě soukromá poznámka: Ale cesta přes studium medicíny je mnohem zábavnější. Jen vyžaduje mnohem větší motivaci, protože objem učiva je velký... reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. MolBio a biochemie / Biochemie UK - Výběr vysoké školy
  2. Biologie nebo Molekulární biologie a biochemie organismů na UK? - Výběr vysoké školy
  3. UK Biochemie a co dál? - Výběr vysoké školy
  4. Molekulární biologie a biochemie organismů - Informace o studiu
  5. Co je lepší: Biochemie vs. Zdravotní laborant - Informace o studiu
  6. Biochemie - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  7. Jaké mám uplatnění po studiu biochemie? - Informace o studiu
  8. Medicína, biochemie? - Výběr vysoké školy
  9. VŠCHT - obor Biochemie a biotechnologie a Syntéza a výroba léčiv- jaký si vybrat ? - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  10. Aplikovaná Biochemie MUNI - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.