VŠ - chemie a biologie


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 30.01.2017 20:51:13, Linda, zhlédnuto: 729x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Dobrý den, mohl by mi někdo poradit? Vždy jsem chtěla jít na veterinu, ale ještě se rozmýšlím i nad jinými školami. Příhlášku si budu teda dávat na VFU (FVL i FVHE) a ještě se rozmýšlím nad VŠCHT (konkrétně obory Forenzní analýza, Biochemie a biotechnologie, Chemie a analýza potravin, Technologie potravin), VUT (Potravinářská chemie, Biotechnologie), PřF Olomouc (Biochemie, Bioorganická chemie a chemická biologie), Karlova univerzita (Medicinální chemie, Biochemie, Klinická a toxikologická analýza). Mají tyto obory uplatnění? Jaký byste mi nejvíce doporučili? Biologie a chemie mě hodně baví, ale v matice jsem trošku slabší. Nejvíce se mi ale zamlouvá ta veterina, Forenzní analýza, nebo Biochemie...

Email: Lilly105seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2017 20:54:57, x) Forenzní analýza je málo perspektivní obor. Bez přiměřené matematiky nejde už dnes dobře studovat chemii. Takže tak ;-) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2017 21:10:36, Linda) A ty další obory, co jsem vypsala, mají dobré uplatnění? :) reagovat zde
      Email: Lilly105seznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2017 22:05:42, x) Veterinářů je v ČR vzhledem ke kupní síle obyvatel nadbytek, takže většina absolventů končí špatně (mizerná praxe na vlastní odpovědnost ve švarcsystému), mimo obor (dealeři krmiv, dealeři léků, šmejdi v tzv. alternativní medicíně, biologové ve zdravotnictví,..), nebo ve vědě (spíše na zemědělkách a na lékařských fakultách).

        Takže pokud chceš dělat vědu, tak jako nejlepší cesta vypadá biochemicky orientované obory vč. bioorganické chemie. Pokud chceš po VŠ jít do rutinní praxe, tak biochemické obory, obory potravinářské chemie (spíše VŠCHT) nebo toxikologie. Biotechnologie by nejspíš nebyla šlápnutím vedle. Každopádně obvykle není podmínka mít absolvovaný konkrétní obor, abys mohla vykonávat konkrétní profesi, takže např. na chemických oborech těžko šlápneš vedle výběrem obecného chemického bakaláře.

        No a nakonec je to především o tom, co skutečně chceš dělat. Takže si projdi studijní plány a zamysli se nad tím, jestli je to skutečně to pravé, rozhodně nemá smysl volit jen podle názvu oboru. Jen jedna poznámka, je obecně rozšířenou chybou, že si maturanti volí některé obory jako "snazší cestu", která ve skutečnosti vede do pekel. Taková poptávka, jaká je např. po informaticích, díky které se nakonec uchytí skoro každý na poměrně dobré místo, po absolventech většiny oborů není. Takže na škole a na oboru záleží v tom smyslu, že jméno školy a náročnost oboru mohou hrát důležitou roli jako konkurenční výhoda. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Chemie a Analýza potravin - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  2. Chemie v testových otázkách a odpovědích - Univerzita Palackého v Olomouci
  3. Zdravotní laborant nebo obor Klinická biologie a chemie?! - Univerzita Pardubice
  4. NSZ z biologie a chemie - farmacie ?? - Přijímačky, přípravné kurzy
  5. Klinická biologie a chemie - Výběr vysoké školy
  6. Farmacie nebo klinická biologie a chemie v Pardubicích? Poraďte :) - Výběr vysoké školy
  7. Chemie vs Biologie - uplatnění - Výběr vysoké školy
  8. Modelové otázky pro přijímací zkoušky z fyziky, chemie a biologie - Univerzita Palackého v Olomouci
  9. klinicka biologie a chemie - Univerzita Pardubice
  10. Šance na přijetí na obor Chemie na VŠCHT - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.