Chemie - Přírodovědecká fakulta x VŠCHT


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 12.02.2017 17:12:18, Astor, zhlédnuto: 1118x, reakcí celkem: 1Reagovat na příspěvek
Ahoj, není tu někdo, kdo studuje či má vystudovanou chemii na Přírodovědecké fakultě UK nebo na VŠCHT (mám zájem zejména o obor Syntéza a výroba léčiv, ale uvítám názory i od studentů jakýchkoli jiných oborů)? Zajímá mě především kvalita výuky, uplatnění absolventů a možnost praxe mimo výuku už během studia, možnost zahraničních studijních pobytů, organizace studia, přístup vyučujících atp., náročnost učiva pro mě při výběru školy nehraje roli. V budoucnu bych chtěla jít spíše do výzkumu a zaměřit se na výzkum a vývoj léčiv. Často slyším, že chemie na PřF UK není moc dobrá, zajímalo by mě, proč se to říká. Prosím o jakékoli rady ohledně výběru školy či cesty, jakou jít k tomu, co bych chtěla v budoucnu dělat (mám se snažit o co nejobecnějšího bakaláře či už od začátku si vzít obor s užším zaměřením?).
Děkuji
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.02.2017 18:11:56, x) Chemik nejsem, takže si dovolím jen dva obecné postřehy, protože se pohybuji v akademickém prostředí chemikům blízkém.

    1. Spory mezi studenty chemie na PřF UK a VŠCHT (a prodobně třeba chemie na PřF MU a FCH VUT v Brně) jsou taková vleklá až zákopová válka o to, kdo dočůrá dále. Školy jsou srovnatelné, VŠCHT má více zaměření na průmysl (např. procesní inženýrství musí projít téměř všichni, teoreticky více matematiky a základy obecně technických znalostí; z toho teoreticky méně chemie). Prakticky je to spíše o osobních preferencích - kdybych já uvažoval jako maturant o studiu chemie, volil bych VŠCHT (ale to je možná tím, že jsem vzděláním matematik). Takže si spíše projdi studijní plány a vol podle osobních preferencí. Navíc můžeš měnit. Ono totiž není neobvyklé, že student absolvuje bakalářské studium na jedné vysoké škole, magisterské na druhé a doktorské (PhD, "vědecký řidičák") na třetí.

    2. Co se týče oboru, tak já nejsem zastánce příliš časné specializace studentů. To by mělo být až náplní magisterského studia, které by mělo budovat na širokém a kvalitním základu z bakalářského studia. Fach*** totiž obvykle nakonec není ani dobrý ve svém oboru, protože stačí málo a je na poli, které nezná. Vlastně téměř všichni velcí vědci se vyznačují tím, že mají poměrně velký rozhled. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Univezita Karlova nebo VŠCHT - Výběr vysoké školy
  2. obor Chemie na VŠCHT - Výběr vysoké školy
  3. PřF UK nebo VŠCHT? - Výběr vysoké školy
  4. VŠCHT Praha x VFU Brno - Výběr vysoké školy
  5. VSCHT biotechnologie léčiv - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  6. Materiály nebo léky? VŠCHT - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  7. Chemie VUTxUPOL? - Výběr vysoké školy
  8. VŠCHT - obor Biochemie a biotechnologie a Syntéza a výroba léčiv- jaký si vybrat ? - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  9. Šance na přijetí na obor Chemie na VŠCHT - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  10. NSZ z biologie a chemie - farmacie ?? - Přijímačky, přípravné kurzy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.