Biochemie


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 14.02.2017 00:16:18, Kristián, zhlédnuto: 1073x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj,
studuji druhý ročník chemické SŠ v Ostravě a silně uvažuji nad studiem biochemie na této škole. Doporučili byste mi jej? Případně jinou VŠ? Možná si říkáte, že mám ještě dost času, ale již teď se nám dělí studium dle zaměření a já hledám možnosti kam dál :).

Díky moc za reakce

Email: poslt.kristiseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2018 19:31:34, Anonym) Ahoj. Tvůj dotaz už asi není aktuální, ale i tak se podělím o svůj názor - třeba pomůže jiným. Vychodil jsem 5 let na Přírodovědecké fakultě UK (mám Mgr.) a nyní studuji ještě na VŠCHT FPBT (Ing.). Každá škola je trochu jiná. Na UK se dělají příjímačky z chemie a všeobecných studijních předpokladů a tak se nekvalitní studenti většinově odfiltrují hned na začátku. Na VŠCHT se přijímačky nedělají a tak spoustu studentů vyhodí v prvním roce, kdy je studium opravdu náročné. Na UK je lepší kolektiv a troufám si tvrdit, že i lepší vztah studentů s učiteli. Na PřF UK je sice pevně daný studijní plán s povinnými předměty,ale zároveň je tam i možnost volby spousty volitelných předmětů a to jakýchkoliv a dokonce i z jiných fakult UK, tedy například i jazyky na filozofické fakultě atd, pokud budeš chtít, můžeš za bakaláře místo 180 kreditů udělat třeba 200. Na VŠCHT oproti tomu je ten studijní plán v prvních ročnících bakalářského studia pevně daný a pro všechny obory víceméně stejný, je tam rozhodně těžší matematika, fyzika a samozřejmě jsou tam techničtější obory, chemické inženýrství atd a zároveň chybí větší možnost volby předmětů samotným studentem. Pokud nejsi technický typ a nejde ti matematika a fyzika, tak doporučuji spíš PřF UK, kde je tedy matematika také, ale jednodušší (ale ne lehká!!). VŠCHT mi celkově přijde hůř organizovaná a také přístup učitelů je horší, nicméně je to velmi dobrá škola s kvalitní výukou a perspektivním uplatněním, jen mi přijde trochu zastaralá metodami výuky a podobně. Na PřF UK je o něco větší volnost ve volbě předmětů a charakterizoval bych to následovně: PřF UK ti dá přesně tolik, kolik ty sám budeš chtít a kolik ty sám si od ní vezmeš. Můžeš si udělat studium relativně jednodušší, ale pokud chceš a navolíš si sám ze své vůle i těžké předměty, potom se s přehledem vyrovnáš i VŠCHT a možná je i předčíš. Je to super, že si takhle můžeš ještě více vyprofilovat svojí budoucí odbornost a specializaci. Co se uplatnění týká, tak lze najít uplatnění ve farmacii, medicíně, potravinářství, životním prostředí a podobně. Pokud tě láká spíše méně technická chemie, tedy chceš-li najít uplatnění ve farmacii, medicíně, potravinářství, analýza životního prostředí atd, tak doporučuji udělat Bc. na PřF UK a pak přestoupit na navazující Ing. studium na VŠCHT.
    Musím říct, že po 5 letech na PřF UK je už pro mě Ing. studium na VŠCHT FPBT jednoduché. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2018 21:18:28, Říša) Jestli se nezvladas neustale učit nebo nejsi genius, doporučuju na VŠCHT nelézt. Je to hrozná dřina a i po potravinarich na ktery kazdej plive se chce spostu náročných předmětů který v praxi v životě nevyuzijou. Je to kvalitní škola - o to si nic, ale mám pocit že často po tobe šlapou a neni to nic pro labilní lidi :) Ale kdyz to člověk zvladne (jakoze se to s nejakym usilim da), tak je velmi dobře uplatnitelny v praxi. Koukni na sylaby předmětů a koukni co všechno musíš absolvovat a rozhodni se. Jinak teda z tech chemickejch oborů muzes jit na prirodovedu UK (ale co jsem slysel tak nic moc kvalita) nebo do Pardubic (lehčí než VŠCHT). reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. MolBio a biochemie / Biochemie UK - Výběr vysoké školy
  2. Medicína, biochemie? - Výběr vysoké školy
  3. Biochemie před medicínou - Výběr vysoké školy
  4. Co je lepší: Biochemie vs. Zdravotní laborant - Informace o studiu
  5. UK Biochemie a co dál? - Výběr vysoké školy
  6. Jaké mám uplatnění po studiu biochemie? - Informace o studiu
  7. Aplikovaná Biochemie MUNI - Informace o studiu
  8. ZDRAVOTNÍ LABORANT nebo BIOCHEMIE?? poraďte... - Výběr vysoké školy
  9. Klinická biochemie - Informace o studiu
  10. Pomoc se zkouškou z Fyziologie a biochemie!!!!!! - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.