VŠE výber fakulty a oboru - FPHxFFUxFIS


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 16.02.2017 17:37:48, Matej, zhlédnuto: 217x, reakcí celkem: 1Reagovat na příspěvek
Zdravím!
Som rozhodnutý ísť študovať na VŠE ale mám veľký problém s výberom správnej fakulty a odboru, viem, že záleží hlavne na mne čo chcem študovať a čím chcem byť, v tom mám jasno - PhF- Podniková eko a management, avšak postrehol som viacero nie priam pozitívnych ohlasov, tu na webe. A preto som začal uvažovať aj o iných fakultách (FFU a FIS). V prípade FFU odbor Financie a v prípade FIS Matematické metody v ekonomice (už som prijaty na zaklade priemeru). V budúcnosti by som chcel pracovať v podniku, je jedno aká sféra, ale idealne manažérske posty a pod. Mohli by ste mi prosím poradiť s výberom? Sú tu nejakí absolventi spomenutých odborov? Je možné ich nejak zoradiť, čo sa týka náročnosti, uplatnenia, prístupu prof. atď. Vopred dakujem!

Email: matejpelachgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.03.2017 15:24:56, Filip) Ahoj,
    přesně touhle dobou před 2 lety jsem zakládal v zásadě stejnou diskuzi
    http://www.vejska.cz/diskuze/56815

    Teď jsem ve 4. semestru na bakaláři FFÚ Účetnictví a Finanční řízení podniku a mám pocit, že bych ti mohl poradit. Mám kamarády na obou dalších zmíněných oborech/fakultách (FPH - Podniková ekonomie a management, FIS - Matematické metody v ekonomii)
    Na manažerském postu budeš pravděpodobně tak či tak, takže bych nešel cestou -> chci šéfovat -> potřebuju tenhle obor, takhle to není.
    Já byl přijatý na FFÚ Účetnictví (jako náhradní obor po Financích, kde byla vyšší bodová hranice), na FIS Ap. informatiku a FPH Podnik. ekon. a management.


    FFÚ
    Nakonec jsem se rozhodl jít tam, kam bylo těžší se dostat a to byla FFÚ. Předměty, obzvlášť ty co navazují na účetnictví vyžadují dost domácí přípravy, ke které se člověk jako já fakt nedonutí, takže je to ostrý. Nějaké předměty opakuju, nějaké opakovat teprve budu ale snad se mi to podaří dostudovat. Absolvent má ale široké a žádané znalosti a je dobře hodnocen na trhu práce. Nakonec většina vrcholových manažerů (CEO, CFO) pochází právě z oborů jako Účetnictví, takže jestli je tohle tvoje ambice, jdi do toho.

    Jednou větou: Toužíš poznat jak fungují finance ve světě, v bankách a ve firmách, chceš studovat něco respektovaného na mezinárodní úrovni s možností širokého (ale zároveň odborného) uplatnění.



    FIS
    Kamarád je na Matematických metodách a to je takový menší předmět (myslím že má kolem 60 studentů v ročníku (přesné číslo najdeš na stránkách FIS)) ale za to je jasně zaměřený a neměl by pak být problém najít práci. Je to údajně jeden z nejobtížnějších oborů na bakaláři VŠE. Z takového studia vyjdou pravděpodobně Risk manažeři, pojistní matematici, různí experti na modelování, na analýzy a prognózy ekonomického vývoje atd. (na magistru přímo stejný obor není, tipuju ale, že většina lidí jde pak na Ekonometrii)

    Jednou větou: Máš rád matematiku a máš z ní 1, chceš jí umět profesionálně využívat v reálných situacích, chceš studovat náročný obor a máš rád grafy a práci v Excelu.



    FPH
    Co se týče FPH, tak je obecně lehčí než ty 2 již zmíněné fakulty. Každopádně jeden můj známý co jí vystudoval, řekl: "finance jsou náročnejší, nezdá se mi ale, že by bylo lepší uplatnění"... Já si myslím, že i kdyby 75% absolventů FFÚ ve výsledku dělalo stejnou práci jako lidé z FPH, tak měli větší možnost volby, mají také větší uznání v očích zaměstnavatelů a na mezinárodních školách / firmách. (co si budem povídat, titul je na celý život a snaha je aby byl co nejodbornější, aby rychle nezastaral a aby nám otevřel dveře do globálního trhu práce). Mám jednoho kamaráda v 1. ročníku, jednoho ve druhém a oba říkají, že je to dávačka.
    Takže abych shrnul jak na mě FPH působí: práce a plat může být podobná jako pro absolventy FFÚ, cesta k vrcholovým pozicím je ale těžší, budeš spíše takový řadový "pracovník", budeš umět "management", budeš umět správně prezentovat a vyjednávat s lidmi, nebude z tebe ale "profík", možnost věnovat se nějaké výzkumné samostatné činnosti je výrazně omezená. Vidím to tak, že když člověk neví co ho baví a chce prostě najít práci tou nejjednodušší cestou a nechce žádnou velkou výzvu, je to dobrá volba. Nakonec je stejně nejlepší vybírat podle seznamu povinných předmětů, takže si je prostuduj a udělej si vlastní názor.
    Tohle není diss, jen můj názor. FPH například dostala před pár lety ocenění jako nejlepší "business administration" fakulta střední a východní Evropy nebo tak něco. Pořád si myslím, že je vnímána lépe než třeba FMV a NF.

    Jednou větou: Chceš pracovat na manažerské pozici v soukromém podniku, baví tě převážně management, marketing, jsi komunikativní a inovativní, rád zařizuješ věci a pracuješ v týmu.

    Snad jsem ti trochu pomohl.

    S pozdravem,
    Filip

    reagovat zde
    Email: lavaccafgmailcom

Podobné příspěvky:
  1. Zápis skôr, ako pride rozhodnutie o odvolaní z inej fakulty - Přijímačky, přípravné kurzy
  2. Najvhodnejsi vyber? VSEM?MUP?VSO? - Výběr vysoké školy
  3. Výběr ekonomické školy a oboru - Výběr vysoké školy
  4. Souběžné studium v rámci jedné fakulty - Informace o studiu
  5. Výběr VŠ ekonomické - Výběr vysoké školy
  6. Výběr oboru na FI MUNI - Výběr vysoké školy
  7. Výběr VŠ v oboru IT - Výběr vysoké školy
  8. Výběr VŠ + oboru - Výběr vysoké školy
  9. Výběr vysoké školy - Výběr vysoké školy
  10. Štúdium oboru Fyzika - MUNI alebo UK - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.