ČVUT - FD (programování?)


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 10.03.2017 18:16:55, T11, zhlédnuto: 553x, reakcí celkem: 1Reagovat na příspěvek
Čau, jsem nerozhodný ohledně výběru vysoké školy. Poslední dobou se mi začaly líbit technické obory, ale na gymplu jsem se soustředil (měl semináře) na chemii a biologii. S matematikou a fyzikou v běžných hodinách jsem nikdy problém neměl - známky 1 - 2, ale neměl jsem vůbec programování a asi mi i můžou chybět semináře z matiky.
Chtěl bych se tedy zeptat, jestli na technických oborech, které nejsou nějak IT zaměřené, ale přesto na nich je předmět (lineární) programování, je nezbytné znát základy programování?
Mám na mysli např. fakultu dopravní ČVUT, konkrétně obor logistika a řízení dopravních procesů.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2017 09:21:27, x) Ahoj, zbytečně se děsíš. Jednak na technické vysoké školy chodí i absolventi špatných průmyslovek, takže se nemusíš bát ani skluzu v matematice a fyzice, a jednak se programování učí od nuly, takže pokud náhodou nejdeš na špičkový IT obor, nebudeš mít problémy.
    Jo a lineární programování tě z pohledu dosud žádné programátorské zkušenosti nemusí vzrušovat už vůbec. Lineární programování, též lineární optimalizace, je odvětví matematiky zaměřené na hledání minim resp. maxim soustavy lineárních rovnic na množině vymezené soustavou lineárních nerovnic. Ono to má poměrně široké využití, protože řadu zajímavých problémů ekonomického charakteru jde popsat soustavou lineárních rovnic a nerovnic. Pravda, může se stát, že součástí výuky bude nadatlení příkladu do nějakého matematického jazyka, ale to je obvykle jen o málo intelektuálně náročnější než "naprogramování" pračky ;-) reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Programování na FD? - České vysoké učení technické v Praze
  2. VUT FIT vs MUNI FI Programování a vývoj aplikací - Výběr vysoké školy
  3. Programování na FEL ČVUT -EEM - České vysoké učení technické v Praze
  4. VŠE nebo ČVUT, názory a zkušenosti? - Vysoká škola ekonomická v Praze
  5. Výběr VŠ - informatika, programování - Výběr vysoké školy
  6. Rozhoduji se mezi ČVUT FIT a UPCE FEI. - Výběr vysoké školy
  7. IT + ekonomie - ČVUT FIT/FEL nebo VŠE FIS - Výběr vysoké školy
  8. ČVUT FEL EEM/EEK/EK vs FS TZSI - IB (Mgr.) - České vysoké učení technické v Praze
  9. FIT ČVUT vs FIS VŠE - náročnost - Výběr vysoké školy
  10. Studium informatiky/programování - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.