Druhá vysoká škola - soukromá/veřejná, názory+zkušenosti


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 21.03.2017 03:21:14, Filip, zhlédnuto: 492x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Dobrý den,

dovolte mi Vás krátce seznámit s mou situací. V současné době končím inženýra na FSv ČVUT. Již třetím rokem uvažuji o dálkovém studiu na fakultě managementu VŠE, bohužel jsem musel 2 přihlášky hodit do koše, protože jsem byl rok ve Finsku a nyní dva roky v Koreji. Kontrakt mi končí, respektive domů se vracím 22.6 a přijímačky na FM se konají nejpozději 15.6. Proděkan pro studijní činnost mi napsal, že má o lidi z praxe obrovský zájem, ale tím to tak hasne, rozumějte žádná výjimka pro pozdější přijímací řízení není možná. Druhéh kolo je v současné době velká neznámá.

Zároveň nechci čekat další rok, protože pokud se nedokopu teď po škole, všichni víme jak to dopadne. Ač s velkým vnitřím rozporem, otevřel jsem možnost jít studovat na soukromou vysokou školu s podobným zaměřením a typem studia (distančně). Rád se na Vás tímto obrátil s dotazem, jaká škola by podle Vás byla nejvhodnější i vzhledem k pozdějšímu termínu přijímacího řízení. Nevím, kolik takových lidí bude, ale úplně ideální by pro mne byly odpovědi od (ex)studentů v podobné situaci, nebo lidí, kteří vystudovali například v režimu veřejná Bc. + soukromá navazující, abych měl srovnání. Rád bych se tím vyhl jednostranné kritice nebo adoraci soukromého vysokého školství, kteréžto chování obou stran sporu je zde na fóru bohužel poměrně časté.

Ideální zaměření je ekonomika provozu a management, tedy věci, kterým se věnuju pracovně (avšak ve firmě specializované v mém primárním oboru, tedy stavebnictví). Sám však cítím, že vzdělání v obou oborech by bylo přínosné jak pro mne, tak pro firmu, nehledě na zjednodušení kariérního postupu do vyšších pozic.

Děkuji všem za odpovědi. Filip.



Telefon: 420777451554, Email: cernyfilipgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.03.2017 11:08:19, x) Tak to si vůbec nerozumíme. Studium bakaláře na české soukromé vysoké škole by ti nedalo víc než intenzivní příprava na přijímací zkoušky, zejména pokud máš nějaké základy z ČVUT a z praxe. Navazujícího magistra bysis ani v nejmenším neodseděl, bylo by to pro tebe poměrně intenzivní studium, protože bys ad hoc nacházel další mezery ve znalostech, které je třeba zacelit, pokud chceš víc než jen uspět u zkoušky. Pokud chceš začít od bakaláře, je čekání na případné druhé kolo lepší variantou než se zapsat na školu, která ti v konečném důsledku dá jen bakalářský diplom - ten už totiž vzhledem ke svému CV nepotřebuješ.

    Případně je zde ještě jedna možnost. Projdi si studijní plány bakaláře a vytipuj si z něj klíčové předměty, které můžeš zkusit studovat v režimu mimořádného studia (VŠE nabízí většinu předmětů "k prodeji"). Během dvou až čtyř semestrů bys mohl mít projité vše klíčové a ušetřil bys nejméně rok času.

    Pokud ale máš pocit, že nejlepší pro tebe bude projít pochybnou vysokou školou, protože si myslíš, že absolvování jen magisterského studia je neúplné absolvování oboru, směle do toho. Je to tvůj boj, tvé vyhozené peníze a tvůj vyplýtvaný čas ;-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.03.2017 08:06:02, Filip Černý) Ty mi nerozumíš, já budu mít full inženýra z techniky (normálně Bc+Ing studia). Jde mi o to začít další studium od bakaláře, ale distančně, kvůli práci. Čili mi nejde o to, jen někde prosedět rok a půl a mít magisterský titul z nepříbuzného oboru, ale mít normální vysokoškolské vzdělání v dalším oboru. Proto do toho jdu trochu hlouběji, rád bych se taky něco dozvěděl :) reagovat zde
    Email: cernyfilipgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.03.2017 20:21:36, x) Velmi obecně, dostudováním navazujícího magisterského stupně na české soukromé vysoké škole si doplníš vzdělání toliko formálně. Pokud máš pocit, že něco takového formálního skutečně dostačuje, je celkem jedno, na jaké škole si zakoupíš diplom. Záměrně píšu zakoupíš, protože jsem měl tu pochybnou čest mít za kolegy několik lidí studujících dálkově (kombinovaně) na několika takových institucích, takže mám rámcovou představu, jaký výkon stačí k dostudování. V zásadě bys mohl zvážit MBA, ale české MBA resp. v Česku zpostředkované MBA je vesměs pochybné, kvalitní MBA je drahé. Také můžeš zvážit studium příbuzného oboru (např. Matematika a managemet na FAV ZČU, v zásadě přijetí na známky).

    poznámka: Pokud jsou české soukromé vysoké školy v zásadě prodejny bezcenných diplomů, těžko o tom hovořit tak, aby to nevypadalo jako hovoření o odpadních školách.

    Mimochodem, tvá situace má ještě jedno řešení, řešení poměrně elegantní, téměř bych řekl machrovinku, ale vyžadovala by ze tvé strany enormní nasazení. Zkus se přihlásit rovnou na navazující magisterské studium, to má termín 26.6., náhradní 4.7. Na stránkách mají okruhy k přijímacím zkouškám, seznam vhodné literatury i vzorové testy. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. VŠE nebo ČVUT, názory a zkušenosti? - Vysoká škola ekonomická v Praze
  2. Zdanění - VŠE versus MU-ESF-Veřejná ekonomika versus PeF Mendelu-ekonomicko.manažer. - Výběr vysoké školy
  3. Vysoká škola ekonomie a managementu - ZKUŠENOST - Ostatní
  4. VŠP diskuze - rozšířené názory - noví podnikatelé - hodnocení - nej - soukromá VŠ - Vysoká škola podnikání a práva, a.s.
  5. VŠFS - Vysoká škola finanční a správní - Právo v podnikání - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
  6. FIM nebo VŠPJ vaše názory - Univerzita Hradec Králové
  7. VŠE nebo soukromá VŠ, která škola má hlubší zaměření v oboru, možnost studia v zahraničí? - Výběr vysoké školy
  8. Vysoká škola ekonomie a managementu: Skvělá volba pro úspěšnou budoucnost - Výběr vysoké školy
  9. Nazory a zkusenosti s touto vyskou? - Vysoká škola sociálně správní, institut cžv Havířov, o.p.s.
  10. Kdy se vypisují druhá kola? - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.