Přestup na jinou VŠ


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 04.10.2017 18:56:31, Zuzka, zhlédnuto: 2781x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekDobrý den, ahoj,

chtěla bych prosím poradit, jaké možnosti mám v následující situaci.

Jsem na VŠ, zjistila jsem, že můj obor není to, co jsem očekávala a chtěla bych zkusit jinou VŠ s úplně jiným zaměřením.

Nepřijdu o jeden rok studia hrazený státem, když na té původní "přečkám" do přijímaček a případné přijetí na druhou VŠ? Nebo jak nejlépe tuto situaci řešit? Ukončit studium teď, jít pracovat a potom zkusit přijímačky?

Věřím, že v této situaci nejsem první ani poslední a že jste pochopili můj dotaz. :D

Děkuji za odpověď.

Zuzka
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.10.2017 22:56:33, Honza2) Ahoj, já jsem byl v podobné situaci. Já jsem studium tehdy neukončil, nechal si statut studenta a pak nastoupil na jiný obor. Ale tímhle stylem jak říkáš přijdeš o rok studia hrazený státem. Takže když bych chtěl teď prodlužovat tak si to budu muset zaplatit. Pokud tedy to přežiješ bez statutu studenta tak bych doporučil ukončit studium co nejdřív, přihlásit se na pracák a příští rok nastoupit znovu do prváku na jiný obor. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.10.2017 11:21:48, x) Ahoj, pokud jsi v prváku, už teď se ti do tvé "knihy hříchů" zaznamenal jeden semestr. Vždy z pohledu aktuálního studia máš nárok na to, aby ti stát hradil studium po dobu standardní počet semestrů plus dva semestry mínus záznamy v knize hříchů. Takže pokud bys to teď a nebo dokonce i až po celém prváku zabalila, neměla bys mít problém, pokud si své další studium neprodloužíš.

    Co se týče řešení tvé situace, tak to je trochu problém, protože jsi málo konkrétní. Pokud to tvoje škola umožňuje, můžeš se vykašlat na doporučený studijní plán a snažit se získat co nejvíce předmětů užitečných pro obor, na který chceš přejít, nejlépe takových, aby ti je mohli uznat. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.10.2017 00:48:17, Zuzka) Děkuju za odpovědi. :)

    Napadlo mě nechat si statut studenta a nechodit, ale každej druhej vyučující má povoleny jen dvě absence a bylo by mi takový ***ý tam nejít třeba 3 měsíce. :D

    Nevíte ještě prosím jak zformulovat žádost (nebo oznámení?) o ukončení studia? Jestli je na to nějaký mustr nebo stačí jen napsat toho a toho dne končím na této fakultě, v tomto oboru? reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.10.2017 22:40:00, Honza2) ***ý ti to být nemusí. Jak se stavíš ke studiu je čistě tvoje věc, vyučujícím to bude jedno. Jsou i lidi co se zapíšou na VŠ jen kvůli statutu studenta a ani první den se tam neukážou. Je to samozřejmě špatně, ale je to prostě tak (takové případy by na jednu stranu skutečně to zvažované školné eliminovalo).

      Pokud chceš ukončit studium, zastav se na vašem studijním a tam vyplníš prohlášení o ukončení studia. Pokud ukončovat nechceš a budeš rok jakoby studovat tak toho zkus nějak využít. Třeba si na letní semestr zapiš nějaké předměty na škole které by ti pak na novém oboru mohli uznat (mimo tvůj studijní plán) nebo něco co by tě bavilo. Dnes studijní systém nabízí hodně možností :) Já to tak udělal a bylo fajn mít nějaké předměty uznané a trochu si ulehčit následující studium :) reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Ukončení stávající VŠ a přestup na jinou - Informace o studiu
  2. Přestup na jinou fakultu - Česká zemědělská univerzita v Praze
  3. Přestup z UK FTVS na ZČU - Univerzita Karlova
  4. Přestup na jinou Vš - Výběr vysoké školy
  5. Ukončení studia a přechod na jinou VŠ - případné budoucí poplatky - Informace o studiu
  6. Přestup na jinou VŠ - Informace o studiu
  7. Přestup z VŠE na jinou VŠ - Vysoká škola ekonomická v Praze
  8. Přestup na jinou VŠ - Informace o studiu
  9. Přestup na jinou fakultu před zápisem - Informace o studiu
  10. Přestup na jinou fakultu - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.