UI na FI MU


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 26.10.2017 12:27:25, Lenka, zhlédnuto: 233x, reakcí celkem: 6Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj,
zajímaly by mně informace o oboru Umělá inteligence a zpracování přirozeného jazyka na muni. Někdo kdo studuje? Jaká je náročnost studia, na co je dobré se připravit, tipy, rady, názory... Díky všem za odpověď.
:)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.10.2017 22:05:05, P) Ahoj, studuji na aplikované informatice. UI je převážně teoretický obor, takže mají doporučenou (i když myslím ne přímo povinnou) těžší verzi všech matematik. A to těžší neznamená, že je to o trošku těžší, aby měli papíry jakože jsou něco víc, lehčí verze matematik je tady dost brutálně těžká a při bodování nemilosrdná, těžší verze je navíc ještě na konci ověřena kromě počítání (které se do jisté míry dá naučit, i když to nechápeš zcela úplně na 100%, ale rozumět tomu musíš i tak dost) mají ještě ústní zkoušku, na které se ověří, že to opravdu pochopili perfektně.
    Taky jsou tu matematické základy informatiky, ale ty už nejsou tak hrozné jako klasická matematika, nicméně i tak to není předmět, kde bys kredity získala zadarmo.
    Samozřejmě počítej s povinnou angličtinou, ale to snad nebude problém (zvlášť jestli jsi z gymplu).
    Jinak jestli nejsi z gymplu, tak UI rozhodně nedoporučuji, spíše aplikovanou informatiku.

    A poslední věcí je samozřejmě programování. Chtělo by to nějaké zkušenosti, možná zkus KSI, nemusíš to zvládnout celé, ale aspoň pár příkladů, ať víš, o čem to je. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.10.2017 12:27:31, x) Kolega P to zbytečně dramatizuje. FI MU určitě není škola zdarma, ale rozhodně co do náročnosti studia zaostává za FIT VUT, MFF UK a FIT ČVUT. Pokud není člověk skutečně ***ý a nefláká to, tak bez problémů dostuduje. Bez ohledu na to, zda chodil na gymnázium nebo na průmyslovku. Co se týče angličtiny, tak tady my mohl být u studenta, který neměl angličtinu na střední, trochu problém, ale nic, co by nedohnal. Začátek je dost teoretický, protože computer science je z velké části aplikovaná matematika (zejm. struktury).

    Co se týče vlastního oboru, tak pokud máš skutečně zájem o oblast umělé inteligence, doporučuji ti zvážit, zda nechceš jít spíš do Prahy na MFF UK (informatika), nebo na FEL ČVUT (Kybernetika a robotika). Dle mého soudu (ale já jsem matematik!) mají Katedra teoretické informatiky a matematické logiky MFF UK resp. Katedra kybernetiky FEL ČVUT (zde mimo jiné vznikla šestidílná monografie Umělá inteligence, kterou vřele doporučuji jako startovní balíček) mnohem delší tradici a širší zázemí (vč. vazeb na pracoviště Akademie věd zabývající se umělou inteligencí). reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.10.2017 16:22:19, P) Kolega P nestuduje na FIT VUT, MFF UK ani FIT ČVUT, ale pouze na FI MUNI, takže se moudře vyhnul srovnání těchto škol ;) předpokládám, že kolega x také nestudoval bakaláře na více než jedné z těchto škol.
      Nicméně já nemluvil o celkové náročnosti, ale o náročnosti matematiky na této škole. Mám přátele na FIT VUT i na FP VUT (obor Manažerská informatika, takže mnoho předmětů z FITu) a podle informací od nich tam matematiku mají o lehčí než na FI (jak moc lehčí nebudu spekulovat, nevím a nedokážu posoudit). Ale mají tam zase jiné předměty, zajímavé i méně zajímavé...
      O pražských školách nevím víc, než to, že ČVUT začíná programovat rovnou v Cčku, což je o dost těžší než Python na FI. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.10.2017 17:16:37, x) Kolega x má kontakty a občas péruje absolventy na postgraduálních kurzech ;-) reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.10.2017 19:07:29, P) Každopádně jsi měl doplnil... nikde jsem netvrdil, že je to nezvladatelné nebo něco. Trošku mě dopálilo, že jsi řekl, že co se náročnosti studia týče, tak FI zaostává za FIT VUT (a dalšími). Což bylo zcela mimo téma mého komentáře, jelikož já se bavil o náročnosti matematiky, nikoliv náročnosti celkového studia. Ano, v ostatních oblastech (zejména HW a programování) je FIT určitě těžší, ale srovnávat potom náročnost těchto škol je zbytečné. Ten komu nejde a nebaví ho matematika snáze udělá FIT. Ten komu nejde programování by teoreticky snáze udělal FI, ale nedokážu si představit, že by na celém světě byl jediný člověk, který nemá rád programování a šel na informatiku :)

          Srovnání těchto škol je ale poněkud ohrané a hlavně zbytečné. FI, FIT (VUT i ČVUT), MFF, FEL a možná i FJFI (co jsem slyšel) je prostě špička v tomto oboru v ČR. Minimálně první čtyři jmenované fakulty nabízejí každá něco trošku jiného a v tom se od sebe odlišují. Na každé z nich lze získat něco, co na jiné ne. A málokdo z těch, co na těchto fakultách studují, by řekl, že zrovna ta jeho fakulta není ta nejlepší. To se ostatně každý může přesvědčit sám nejen zde v diskuzích, ale i například na forum.root.cz nebo si vyhledat blogy různých studentů (studenti FI i obou FITů mají zálibu psát blogy o svém studiu, na každou z těchto škol jich lze najít několik). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.02.2018 18:43:43, JimCarry) Zdravím,
    vzhľadom k tomu, že mám tiež záujem o štúdium UI na FI MU, chcel by som sa opýtať, či je tu niekto, kto tam študuje/študoval a aké sú jeho dojmy, pocity. (Zaujíma ma už spomínaná náročnosť štúdia, predpoklady...)
    Ďakujem, reagovat zde
    Email: jimcarry381gmailcom

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.