Obecna matematika na Masarykově univerzitě


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 30.10.2017 14:30:14, 123jan456, zhlédnuto: 439x, reakcí celkem: 5Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj. Mám dotaz ohledně obtížnosti oboru obecná matematika na Masarykově univerzitě. Studuji totiž obecnou matematiku na Matfyzu, ale nevim zda dám zkoušky. Tak se chci zeptat zda někdo ví jaký velký je rozdíl mezi matfyzem a Masarykovou univerzitou ohledně obtížnosti matematiky. Nebo jestli by bylo pro mě lepší jít rovnou na jiný obor např ekonomika nebo učitel matematiky.

Email: haltmarekemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2017 23:23:48, x) Ahoj,
    kdyby byl tvůj dotaz směřován na fyziku, tak to by bylo jiné kafe, fyzika je v Brně skutečně mizerná. Matematika má ale v Brně dobrou úroveň. Na rozdíl od MFF je víc orientována na bezprostřední aplikace (netriková statistika, ekonometrie, modelování,...), ale úroveň si drží. Některé věci bych Brnu vytkl (např. menší rozsah teorie míry a integrálu) a některé slabiny jsou prostě dané menší velikostí (např. není možné zajistit tak detailní pokročilé kurzy), ale pokud nedáváš matfyz, nejspíš bys nedával ani Brno. Pokud hledáš snazší studium matematiky, které bude alespoň trochu důstojné a alespoň trochu použitelné, doporučuji matematiku na FAV ZČU v Plzni. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.10.2017 19:58:58, x) Ahoj,
    ještě mě napadla jedna drobnost: Proč chceš vlastně studovat matematiku? To nemyslím nijak zle, to je otázka, kterou si musíš položit. Je to nějaká rodinná tradice, představa tvých spolužáků, nebo tě prostě baví hrát si s čísly? Nebo jsi na matematice asi omylem a láká tě něco jiného? Tak například pokud tě baví "hra s čísly", možná by tě bavilo spíš učitelství matematiky pro třetí stupeň, pokud jde o představu spolužáků a kamarádů, kterou nechceš zklamat, můžeš se podívat třeba na některé obory na technických vysokých školách (zejm. elektrotechnické a strojní fakulty, případně něco z okruhu computer science). Možností je samozřejmě mnohem víc, je to všechno na tobě. Nebyl bys první ani poslední, kdo po roce nebo dvou na vysoké škole zjistil, že obor, který studuje, není to pravé, a tedy že by bylo vhodné změnit školu a jít na něco třeba i srovnatelně obtížného, ale hodně odlišného. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.11.2017 10:01:59, 123jan456) Máš pravdu s tím že si rád hraji s cisly :D. Věděl jsem že na Matfyzu se taky hodně dokazuje. Ale i tak mě ty důkazy dost vzali. Navíc mi nějak nejdou. Takže teď se dívám zda by pro mě byla lepší ekonomka nebo učitelství. Jo díky za radu. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.11.2017 17:42:04, x) Po prvním měsíci ti musí jít hlava kolem, je zbytečné házet předem flintu do žita ;)

      Důkazy v matematické analýze (předpokládám, že to je tvůj problém) se musí jevit jako něco hodně divokého, protože epislon-delta kouzla jsou do jisté míry protiintuitivní a musíš se s nimi sžít. Jestli tě můžu lehce nasměrovat, neopovrhuj starým Jarníkem, studuj ho pečlivě a všechny důkazy si procházej ne tak, že je budeš číst, ale tak, že si je budeš na papír reprodukovat. Reprodukovat, tedy zachycovat podstatné myšlenky, nikoliv prostě opisovat. Bohužel na kanálu VŠPřednášky.cz jsou nahrané až druhácké analýzy (pro jaderku), ale opakované shlédnutí přednášky je také něco, co je docela užitečné. Kupodivu i to studium matematiky je, alespoň na začátku studia, docela náročné nejen na čas ve škole, ale i na čas, který nad tím strávíš doma.

      Jo a možná tě zastrašují spolužáci, kteří jsou naprosto v pohodě a vidí některé triky dřív než ty. Prostě měli výhodu v tom, že měli lepšího učitele na střední škole, ale to jim pomůže teď a pak ještě trochu až se dostanete k algebře. Jinak zase až takový náskok nemají. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.11.2017 10:25:42, 123jan456) Jo a když jsem psal o učitelství tak jsem spíš myslel učitel na SŠ. Nejsem totiž člověk který umí vysvětlovat látku menším dětem. Mám totiž už nějaké zkušenosti se svojí mladší sestrou. Mám pocit že když je teď už starší tak to moje vysvětlování lépe chápe. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. UPOL - Matematika - Výběr vysoké školy
  2. Opravdu tak těžké studium- matematika-ekonomika MU - Informace o studiu
  3. Matfyz: Finanční matematika vs Obecná matematika - Univerzita Karlova
  4. Matematika na VŠE - Vysoká škola ekonomická v Praze
  5. MATEMATIKA-EKONOMIE na masarne v brne - Masarykova univerzita
  6. ESF na Masarykově Univerzitě - Informace o studiu
  7. Podniková informatika, finanční a pojistná matematika - Masarykova univerzita
  8. Podniková informatika, finanční a pojistná matematika - Výběr vysoké školy
  9. VŠEM - Matematika?! - Ostatní
  10. Matematika - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.