Vybral jsem špatnou VŠ


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 05.11.2017 21:22:31, Mirek, zhlédnuto: 1869x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekahoj
Jsem od přírody nerozhodný člověk (poslední dobou se spíše kloním k tomu, že jsem pěknej vůl). Nebyl jsem si jistej výběrem střední a s vš jsem si nebyl taky jistej. Udělal jsem tu chybu, že jsem šel na FS ČVUT. Studium mě nebaví, moc ho nezvládám. Rozhodl jsem se skončit s za rok zkusit jinou vš.
Mám pár otázek:
1.) Co je výhodnější? Nechat se vyloučit po žkouškovém nebo sám požádat o ukončení studia?
2.) Když teď na začátku měsíce zruším koleje. Zaplatím celý měsíc nebo jenom těch pár dní v listopadu?

Čas do následujícího roku chci vyplnit nalezením vš, přípravou na přijímačky, brigádou a zlepšením angličtiny.

Mohli byste mi prosím poradit s těmito otázkami.

  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.11.2017 17:48:53, x) Ahoj,
    otázka č. 2 by měla směřovat někam na SÚZ ČVUT, nejspíš do ubytovací kalendáře. Nebo si prostě přečti smlouvu.

    Co se týče otázky č. 1, tak pro tebe nejvýhodnější bude zanechat studia na začátku zkouškového období, protože pro výpočet doby studia se stejně zaokrouhluje celková odstudovaná doba na započaté semestry, takže pokud neplánuješ zkusit dalších pět škol, bude pro tebe lepší co nejdelší erární úhrada zdravotního pojištění. Pokud bys čekal na vyloučení, mohl bys čekat až do jara, podle toho, jak rychle proběhne kontrola studentů po začátku semestru. Univerzita by z toho neměla nic, ale ty byl měl nakročeno k tomu, že se ti budou od doby studia odečítat dva semestry a tak, pokud bys v dalším studiu protahoval, mohl bys mít poslední semestr spojený s nepříjemným překvapením v podobě poplatku za delší studium. (Předpokládám, že toto není v novém zákoně jinak než v tom starém)

    Jedna drobnost by tě mohla zajímat. Totiž pokud už máš představu o tom, co bys chtěl studovat, můžeš se pokusit probojovat se do dalšího semestu a v tom se naprosto vybodnout na studijní plány a zapsat si volitelné předměty, které by ti mohly usnadnit start ve tvém novém oboru. Případně, protože jsi nespecifikoval, o jakém oboru uvažuješ, bys mohl mít i něco k uznání.

    Co se týče vyděšení po několika prvních týdnech studia - tedy pokud jsi skutečně v prvním roce - tak zvaž, jestli nejde jen o drhnutí při počátečním rozjezdu. To potká většinu studentů, někdo se s tím vyrovná lépe, někdo hůře, ale jde to. Jen to chce máknout na sobě. Hodně pomůže, když si zkusíš pořádně rozmyslet, proč jsi vlastně na strojní fakultě, co bys chtěl dělat a jaké máš možnosti s tím, jaké konkrétní představy máš. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.11.2017 21:23:09, Mirek) Dík za reakci
      Ano, je to moje první VS. Nyní bych chtěl zkusit využít sluzeb pedagogicko psychologicke poradny. Nemám s tímto ústavem žádnou zkušenost, ale měli by v této oblasti poskytovat poradenství. Jsem na to zvědavý, jak to vůbec probíhá a snad se mi otevřou nové obzory reagovat zde
      Email: 13s.novotnymispszrcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.11.2017 22:49:29, x) Tak hlavu ti určitě neutrhnout a konečné rozhodnutí budeš muset udělat stejně ty ;-)

        Výhoda internetu je v tom, že se můžeš relativně anonymně zeptat, lehce specifikovat a můžeš dostat i několik dobrých i špatných rad směřujících ke konkrétnímu řešení. Nevýhoda je samozřejmě jednak v tom, že nepoznáš, kdo ti radí, a hlavně můžeš narušit své soukromí, když toho prozradíš moc.

        Například já byl kdysi v podobné situaci, dokonce to bylo také na ČVUT. Jednalo se o hraniční obor, bavily by mě oba, ale realizace byla taková nedomyšlená. Takže jsem nakonec také odešel na jinou vysokou školu, abych vystudovat obor, který byl právě na té druhé straně hranice. No a nakonec jsem na vysoké škole zůstal věnuji se výzkumu prakticky v oblasti hraničního oboru, ze kterého jsem odešel. (Ale nelituji toho, jednak mám mnohem širší rozhled a jednak jsem se díky změně oboru seznámil s manželkou....).

        U studia strojírenství - ale i dalších technických oborů - je problém v tom, že na začátku studia vidíš vlastně jen hodně teoretické předměty. Bohužel význam asi úplně neoceníš, u matematik a fyzik to často neví ani sami vyučující, u dalších není moc zvykem to zdůrazňovat, protože se mlčky předpokládá, že to student buď ví, nebo bude poslušně studovat. Možná by tě mohlo motivovat, kdybys našel repozitář bakalářských prací a podíval se do něj. Nevím, jestli je něco takového na ČVUT, ale na VUT máme závěrečné práce volně přístupné: https://www.vutbr.cz/studium/zaverecne-prace Tam třeba i zjistíš, k čemu může být dobrá ta teorie, která tě teď nebaví (a proto ti nejde - možná se mýlím, ale dle mého je tohle obvyklý primární problém studentů v prvním roce technického oboru). reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. ODVOLÁNÍ - neudělal jsem 2 Zk - Ostatní
  2. Nesplneni letniho semestru, kdyz jsem prijaty na jinou vs - Informace o studiu
  3. Kdy mi přijde dopis z všcht po zim.semestru když jsem nesplnila kredity?a co se soc+zdrav? - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  4. Musím platit poplatky za studium, když jsem již neúspěšně studoval? - Informace o studiu
  5. Můžu jít na pom.studium Aj,přesto že jsem se zapsala na VŠ? - Ostatní
  6. Zkušenosti na VŠEM- ANEB PROČ JSEM SI VYBRALA TUHLE ŠKOLU - Ostatní
  7. Jak poznám kolikátá jsem v pořadí pod čarou na čzu ? - Ostatní
  8. Když jsem se nedostal na VŠ... - Informace o studiu
  9. Jsem VŠE prvák:-) - Vysoká škola ekonomická v Praze
  10. Studoval jsem, ale přestoupil jsem jinam - Bankovní institut vysoká škola, a.s. - už ne

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.