Studium lékařské genetiky (MU) - uplatnění? Nebo na informatiku?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 25.11.2017 21:56:04, Tereza, zhlédnuto: 1217x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Ahoj,
Z nadpsiu je asi jasné, že se rozhoduji mezi těmito dvěma obory. Moje důvody jsou:
- genetika jako obor mi přijde velice zajímavá a zatím každý (mezi nimi 2 lékařky), koho jsem se zeptala, mi řekl, že se jedná o velice perspektivní obor. Důvod, proč jsem ale stále na vážkách je, že netuším, jaké je u nás po vystudování tohoto oboru uplatnění (mgr. je pro mě samozřejmostí)
- ale je asi všeobecně známo, že lidé s vystudovanou informatikou problém sehnat práci nemají. (K matematice jsem měla na gymnáziu vždy kladný vztah a momentálně se učím javu, abych viděla do čeho případně vůbec jdu). čeho se zde trochu obávám je ale náročnost studia - matematika na vš je prý celkem zásadně odlišná od té středoškolské a jelikož s programováním začínám až teď, budu nejspíš muset hodně dohánět...
- může se zdát zvláštní že se rozhoduji mezi dost odišnými obory - důvod je ten, že mi ve škole vždycky šlo tak nějak všechno a nikdy jsem neměla vyloženě "vysněné povolání".

Email: pribanovaterkaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.11.2017 22:28:40, x) Ahoj, ten obor na MU má (teoreticky) vychovávat spíše rutinní pracovníky do genetických laboratoří, pokud by tě zajímala spíše věda v oblasti molekulární biologie a genetiky, je lepší volbou studium molekulární biologie nebo biochemie.

    O matematice na vysokoškolské úrovni si můžeš udělat představu, když si na YouTube najdeš kanál VŠPřednášky, přednášky z lineární algebry jsou určeny pro jaderku, tedy nejvyšší úroveň (stejný je už jen matfyz). Programování se tak neboj, ono se počítá s tím, že na spoustě gymnázií se studenti nemají kde učit programovat. A OOP není něco, co by se samospádem učilo tak snadno jako imperativní programování (alespoň tak to vidím já jako stará struktura - programovat jsem se učil sám ve třinácti v BASICu).

    Pokud tě láká kombinace genetiky a informatiky, možná by tě mohla zajímat bioinformatika. Tu nabízí několik vysokých škol, nejlepší je rozhodně UK (MFF+PřF), viz http://bioinformatika.mff.cuni.cz/ , další v pořadí je FI MU a více biologicky a méně informaticky je pojatá bioinformatika na VŠCHT (pro "rutinní" bioinformatiku je to horší než FI, ale pro biologicky orientovanou vědu by to mohlo být zajímavé). Bioinformatiku má v názvu i jeden obor na FEKT VUT, ale ten silně nedoporučuji (jako obor vhodný k přípravě na dráhu v této oblasti).

    Mimochodem, takovým hodně širokým oborem, ze kterého se můžeš dostat skoro ke všemu, je medicína. Ovšem buď se k tomu dostaneš jako uživatel, nebo, když se chceš ve vědě vyrovnat absolventům specializovaných oborů, musíš hodně dohánět.

    A když už jsem u toho širokého plácání, tak věz, že existuje i obor výpočetní biofyzika, který se zabývá konstrukcí těch "sexy" obrázků biomakromolekul a jejich interakcí cestou počítačových simulací. Pokud by tě tohle zajímalo, tak jednoznačně prefereuj matfyz, případně Budějice, ale rozhodně nedoporučuji Brno a Ostravu (o kvalitě Olomouce nevím nic, ale to, že se právě pouštějí do bioelektrodynamiky, není zrovna důvod k optimismu). reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.11.2017 17:24:51, Tereza) Ahoj,
      Děkuji za odpověď!
      Na tu bioinformatiku jsem také koukala, ale z toho co vím, tak na některých školách je to studium mizerně strukturované a jinde zas velmi obtížné (v podstatě člověk studuje dva ne zrovna lehké obory najednou), takže studenti často přecházejí na "obyčejnou" informatiku

      K té medicíně - já ji rok studovala, ale došla jsem k závěru, že pokud člověk nemá správnou vnitřní motivaci (ideálně pomáhat druhým, ale co si budeme namlouvat...), nebo není geniální (nejlépe s fotografickou pamětí), tak se to se zdravým rozumem vystudovat nedá

      (Já tam šla původně s myšlenkou budoucího se zaměření na genetiku, protože jsem z Plzně, kde žiji, nemohla, kvůli sportu...). Zpětně si říkám, že jsem mohla, jako několik mých spolužáků, jít na FAVku, ale "to přece neni pro holky"...

      Když jsem u té FAV - Mohla bych se ještě zeptat na názor na tuto fakultu? Všude se mluví jen o cvut, vut, a mu, takže moc netuším, jak si na tom stojí. A taky si říkám, jestli budoucího zaměstnavatele vůbec zajímá, kterou vš člověk vystudoval... reagovat zde
      Email: pribanovaterkaseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.11.2017 00:04:50, x) Vystudoval jsem medicínu (motivace byla široký zajímavý biologický obor), pak matematiku a teď jsem odborný asistent na jedné z lékařských fakult. Ale jinak jsem normální, takže bych to tak nedramatizoval;-) Jo a dost kolegů jsou prostě společensky přijatelnou formou ventilující se sadisté (a nově i masochisté) :-D

        Co se týče FAV, tak hodně záleží na oboru. Tamní matematické obory pokládám za důstojný způsob, jak zvládnut matematiku na malé fakultě. Matfyz ani jaderka to není, ale stále to má smysl. Něco podobného je asi i technická kybernetika, i když už tady se dostávám na hranice toho, o čem mám alespoň nějaké ponětí. Moc bych nevěřil jejich fyzikálnímu inženýrství. K ostatním oborům se nemůžu vyjádřit.

        K tomu, že nějaké obory nejsou pro holky/kluky, jde napsat jen to, že bys na to měla vykonat akt defekace ;-)

        Co se týče zájmu zaměstnavatele o školu, tak to záleží na oboru, ale v technických oborech docela ano.

        reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Uplatnění v chemicko-biologických oborech - Výběr vysoké školy
  2. Uplatnění absolventů IES vs VŠE - Ostatní
  3. Kde studovat informatiku v Ostravě - Univerzita Karlova
  4. Chemie vs Biologie - uplatnění - Výběr vysoké školy
  5. Studium genetiky/molekulární biologie - Výběr vysoké školy
  6. Vysoké školy a uplatnění - Výběr vysoké školy
  7. FIS VŠE - Matematické metody nebo Statistické metody nebo Statistika a ekonometrie? - Vysoká škola ekonomická v Praze
  8. uplatnění s oborem Sociální patologie a prevence - Informace o studiu
  9. Kam jít studovat informatiku? - Výběr vysoké školy
  10. VSFS nebo MUP nebo CZU - Vysoká škola finanční a správní, a.s.

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.