Zde je prostor pro Vaši reklamu.
Kontaktujte nás.
Vložit nový.
Kategorie.
Vysoké školy.
Reklama.
Doporučujeme: Vysoká škola managementu a psychologie NEWTON College – 3 roky po sobě nejlépe hodnocená soukromá VŠ v ČR.
Přidej se k nám.
Anketa.
Dle čeho volíš mezi veřejnou nebo soukromou?

Veř. je kvalitnější (25%)
 
Souk. je lehčí (10%)
 
Souk. je kvalitnější (15%)
 
Veř. je zdarma (37%)
 
Na souk. mě vezmou (12%)
 

Celkový počet odpovědí: 2826.
Napiš nám.
Upozorni nás na chybu,
navrhni doplnění.
7 + 2 = 
Zpětné odkazy.
Reklama.

ČVUT - gymnázium versus průmyslovka


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 13.11.2018 20:12:28, walluska, zhlédnuto: 499x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekProsím o Vaše názory a zkušenosti. Jak jsou připraveni na přijímací zkoušky a pak vlastní studium na ČVUT absolventi gymnázia a absolventi SOŠ technického směru? Nějaké rozdíly, výhody, nevýhody? Jaká je např.uroven matiky? Řešíme u syna (14 let) střední školu. Už teď má jasno, že se chce profilovat technickým směrem, elektrotechnika nebo IT, chce studovat VŠ. Momentálně je v kvartě 8-leteho gymnázia. Učí se dobře, ale nebaví humanitní predmety. Má dilema, zda pokračovat ve všeobecném studiu na GMN, nebo přestoupit na technické lyceum. Znáte někdo úroveň prumyslovky v Táboře?

Email: wallovahseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.11.2018 18:32:03, x) U průmyslovek je kvalita dosti rozkolísaná, ještě víc než u gymnázií. Existují kvalitní průmyslovky, které skutečně fungují jako technická lycea, ale existují "průmyslovky", které jsou tak špatné, že studenti mají velký problém vůbec projít státní maturitou. U strojních průmyslovek je navíc problém poměrně malá atraktivita oboru, takže i na dobré škole nejde ze slabých žáků dostat to nejlepší. Obecně je špatným znamením to, že je průmyslovka spojená s učebním oborem - a to je případ Tábora. Dále je tu problém s tím, že průmyslovka v Táboře je podle zaměření stavební a strojní, takže i když má technické lyceum zaměření "elektrotechnika", je to přece jen vedlejší obor. Tedy jako rodič bych se a priori obával nízké kvality.

  Pokud bych vám mohl radit, zkuste si se synem popovídat o tom, že i jako budoucímu technikovi se mu bude hodit i nějaký ten humanitní základ. Třeba jen z toho důvodu, že v humanitních oborech jsou některé zajímavé aplikace IT (analýza jazyka, simulace bitev, dešifrování mrtvých jazyků,...), jen skutečně dobré průmyslovky mají výuku matematiky na úrovni srovnatelné s gymnázii (sám jsem na jednu skutečně dobrou průmyslovku chodil) - a pokud ho budou zajímat víc "informatická střeva" než "železo", mohl by ho lákat spíš Matfyz než ČVUT. Na gymnáziu by také mohl přijít na chuť moderní kombinaci molekulární genetiky a informatiky, bioinformatice, na kterou se snáze dostane s všeobecným přehledem, hodit se mu budou i dva cizí jazyky.

  Pokud má pocit, že by mu uteklo elektro, může si koupit pár čísel ARadia a třeba začít bastlit. Pokud má pocit, že by mu uteklo programování, není tak těžké začít sám. Java JDK (pokud by začal Javou) nebo Python si nainstaluje celkem snadno, stačí běžný kancelářský počítač za pár korun, i pro win existují volně dostupné kompilátory pro C/C++ a vesměs to také jde. Tutoriálů je plný internet, není problém sehnat si učebnici pro začátečníky, nebo třeba i skripta pro VŠ, ono se tím dá nakonec celkem snadno prokousat - pokud má chuť. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.11.2018 16:48:37, walluska) Moc děkuji za Vaši reakci. Sice druhá polovina příspěvku mi preletela mozkem bez validní stopy porozumění textu (jsem mimo IT obor :D cha-cha), ale dám to přečíst synovi. Snad nám / mu to ulehčí rozhodování. Díky. reagovat zde
   Telefon: 603947848, Email: wallovahseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.01.2019 14:35:10, Petr) Požadavky například na technických oborech kvalitních škol, jako je ČVUT (tedy nikoli na oborech např. "Ekonomika ve stavebnictví..." a pod.) se za posledních nekolik desetiletí nesnížily. Zato se podstatně snížily požadavky středního vzdělávání. Například u matematiky mnoho elektrotechnických průmyslovek vůbec neučí diferenciální počet, který je základem pro jakékoli vážnější studium elektrotechnických předmětů. Kde to SŠ berou vážně a nemají nedostatek zájemců, tam diferenciální počet zařazují z vlastní vůle, a i to může být měřítkem při úvahách o vhodné škole. Dělítko gymnázium X průmyslovka z hlediska obsahu učiva v podstatě neplatí, některá gymnázia mají skvělé technické předměty i matiku, jiná se "vyžívají" třeba spíš v chemii, která je u velké části elektro oborů skoro k ničemu. Zásadnější rozdíl je, že vetšinou hutnější osnovy gymnázia nutí studenty k serióznějšímu přístupu ke studiu, lidově "musí víc makat". Množství látky v prvním ročníku mi sice občas přijde až přehnané, ale je to dobrá průprava. Bytostnému technikovi, který chce s velkou pravděpodobností dále studovat na VŠ, bych doporučil průmyslovku v případě, že si o ní seženete dobré reference. Pokud taková není, volil bych gymnázium zejména kvůli tomu, že tam je opravdu šance získat dobré studijní schopnosti a návyky, i když se dítě o předměty zrovna nezajímá - pro mnohé děti je to mnohem důležitější, než zda na VŠ využijí získané odborné znalosti. Na SŠ, zejména těch spojených s učilišti, totiž mnoho (často většina) studentů spíš nějak prolézá - a to je větší překážka pro VŠ studium, než to, že třeba na střední nebrali nic z toho, co se na VŠ budou učit. Jako učitel na průmyslovce mohu zodpovědně prohlásit, že na průměrné průmyslovce je tak 50 procent žáků, kteří by se před 30 lety nedostali ani do druhého ročníku. A průšvih ani tak není, že absolventi toho moc neumí, ale spíš že se nenaučili studovat. Tak trošku se umí učit, což je ovšem pojem patřící spíš na ZŠ. reagovat zde
  Email: tadeasnevrlyseznamcz

Podobné příspěvky:
 1. Na Zubní lékařství po gymnázium, zdravotnickém lyceu či zubnímu technikovy? - Přijímačky, přípravné kurzy
 2. Programování na FEL ČVUT -EEM - České vysoké učení technické v Praze
 3. ČVUT FEL nebo FS? - Výběr vysoké školy
 4. ČVUT fakulta dopravní - České vysoké učení technické v Praze
 5. přestup z vše na čvut muvs, ČVUT MUVS - České vysoké učení technické v Praze
 6. Uplatnění absolventů TF ČZU x FS ČVUT - Výběr vysoké školy
 7. VUT FSI vs ČVUT FD-LED - Výběr vysoké školy
 8. ČVUT - FD (programování?) - Výběr vysoké školy
 9. Kam? ČVUT(FEL/FIT) X VŠE(FIS) X ??? - Výběr vysoké školy
 10. zdr. lyceum/ gymnázium - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 21.10.2020 21:55:16.