Biologie na JU nebo UK?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 23.01.2019 21:20:47, Terka, zhlédnuto: 239x, reakcí celkem: 9Reagovat na příspěvek
Ahoj,
po dlouhém hledání mě zaujal obor biologie. Pořád ale řeším na jaké škole. Jaká universita je to podle vás lepší? Profilovat bych se chtěla spíše na zvířata (pokračovat na magistra na zoologii) nebo na jejich ochranu. Četla jsem, že na UK si můžu studijní program sestavit prakticky sama - jak si proti tomu stojí JU? A naopak u JU jsem slyšela chválu na časté výjezdy, exkurse a praxe... je toho opravdu víc než na UK?
Díky moc.

Email: te.peckovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.01.2019 19:40:24, x) Obě školy jsou v biologii dobré a po bakaláři můžeš přejít na magistra. Takže klidně můžeš rozhodovat podle toho, které město se ti víc líbí ;-) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.01.2019 09:47:29, Eva Landová) UK má zvuk, tradici, kvalitu, úroveň. Pofidérní "university" typu JU, existující pár let, nároky na studium minimální, ve vedení obskurní figury....za mne určitě UK reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2019 22:26:00, Terka) Já právě slyšela, že víc JU dbá víc na praxi, než UK, což mi přijde hodně důležité reagovat zde
        Email: te.peckovaseznamcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2019 23:21:42, x) Zejména u bakalářských oborů je to celkem jedno. Tam máš především získat náhled na obor. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2019 23:20:55, x) U malých univerzit je třeba zvažovat obor. Biologie, zejména zelená biologie, a biofyzika jsou na JU srovnatelné s UK. U ostatního bych JU rozhodně nedoporučoval preferovat před UK nebo MU. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.03.2019 20:27:55, Franta) Nevím proč se vyjadřujete k něčemu, o čem nic nevíte, nebo proč si aspoň neprověříte informace.
        Přírodovědecká (dříve biologická) fakulta JČU není žádná pofidérní fakulta. V oboru biologie je považována za nejlepší v ČR. Existuje od roku 1991 a je úzce provázána s Biologickým centrem AV ČR se sídlem v Českých Budějovicích a Mikrobiologickým ústavem AV ČR se sídlem v Třeboni. reagovat zde
        Email: frantalojzacz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2019 22:28:11, Terka) Právě i to město je mi celkem fuk a mám to i přibližně stejně daleko :D Spíš by mě právě zajímalo v čem je jaká škola lepší :) reagovat zde
      Email: te.peckovaseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2019 23:25:20, x) Jednoznačnou výhodou UK je rozsah. Pokud už nemáš jasno, co bys chtěla dělat, jednoznačnou výhodou pro tebe bude dost velká fakulta ev. univerzita (na UK už konečně tak trochu funguje mezifakultní zápis předmětů) s možností volby zaměření. Variabilita už v bakaláři se odvíjí od toho, jakého magistra plánuješ. Takže pokud nevíš, jaké oblasti biologie se chceš věnovat, preferuj UK. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.03.2019 11:29:01, primitív) Je to pravda, cotu píšou. NEUZNÁVÁM vysoké školy mimo státních pražských universit. Prestiž, historie, tradice, úroveň, kvalita...tak to je úplně někde jinde. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Biologie nebo Molekulární biologie a biochemie organismů na UK? - Výběr vysoké školy
  2. Zdravotní laborant nebo obor Klinická biologie a chemie?! - Univerzita Pardubice
  3. Farmacie nebo klinická biologie a chemie v Pardubicích? Poraďte :) - Výběr vysoké školy
  4. MUNI nebo UPOL? - Přf, Molekulární biologie - Výběr vysoké školy
  5. Biologie a ekologie vs. molekulární biologie a genetika - Výběr vysoké školy
  6. Chemie vs Biologie - uplatnění - Výběr vysoké školy
  7. NSZ z biologie a chemie - farmacie ?? - Přijímačky, přípravné kurzy
  8. Studium genetiky/molekulární biologie - Výběr vysoké školy
  9. Klinická biologie a chemie - Výběr vysoké školy
  10. Medicína, FVL nebo biologie? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.