Doplňující fakta o VŠEM


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 29.07.2019 16:57:06, AbsolventkaVSEM, zhlédnuto: 354x, reakcí celkem: 5Reagovat na příspěvek
Právě jsem ukončila ing. na VŠEM. Promoce byla pěkná (až na ten nejlevnější plyš na talárech) a rodiče dojatí, ale pro ty z vás, kteří se právě rozhodujete o soukromých vysokých školách - VŠEM opravdu nebrat.

Důležitá info předem: Může se vám stát, že většinu níže napsaného zjistíte během prvního měsíce studia. ALE - tou dobou už budete mít se školou podepsanou smlouvu, že i pokud byste studium ukončili předčasně, ZAPLATÍTE ZA CELÉ STUDIUM.

A nyní k VŠEM samotné:

a) úroveň a obtížnost výuky: bakaláře jsem dělala na PEF ČZU, takže mohu srovnat. Přednáška je nezáživná, suchá (to se děje i jinde, ehm-PEF-ehm...), na druhou stranu jednoduchá a přehledná jako na střední škole. Většinou vám přednášející prostě přečte hezkou prezentaci. Dozvíte se tak těch nejjednodušších prvních 20 stran ze skript nějaké normálně těžké vejšky.

Zkoušky tomu odpovídají. Probíhají na počítači - kromě písemných státnic je to vždy 20 otázek ABCD. Na zkoušku máte hodinu. Po 10-15ti minutách bývá zkoušející místnost prázdná, studenti mají "zkoušku" napsanou.

Jen droboučký příklad "náročnosti": v rámci například jednoho z 8mi státnicových předmětů Projektové řízení stačí NA STÁTNICE vědět, že projekt musíte zahájit, připravit, realizovat, určit kompetence, budget, na závěr ukončit, zaarchivovat... neboli toto vše, co dojde samo od sebe každému, kdo někdy alespoň stavěl bábovičku. ALE například už nemusíte nic vědět o základních technikách vedení projektu, žádné uzlové body, žádné výpočty (byť třeba jen posčítání dní...). Ještěže to umím z bakaláře.

b) písemné práce - seminární, BP, DP: tím nejnesmyslnějším způsobem se bazíruje na grafické úpravě a formálních náležitostech (např. vyloučeno, abyste měli literární zdroj starší 10ti let), uváděli citaci na konci odstavce a ne na počátku, je třeba striktně dodržet "nástřel" kapitol z dokumentu Zadání práce apod. Práce jsou specificky formátovány tak, aby byly neúměrně dlouhé. Takže seminární práce má být 20 stran dle školního formátování, což vychází cca na 35 stran (tedy bez mála rozsah bakalářky na jiné škole), diplomka má být na "pouhých" 50 stran, ale opět dle školního formátování, což vám vyjde na cca 85 normostran. Regulérně jsme teď při ukončování studia vedli diskuze ve skupině na FB, jestli to "bude stačit, když mi to vychází na 86,3 normostrany?".

Pro školu je rutinou seminární práce 30 dní opravovat, vracet k přepracování, opět 30 dní opravovat, vyhodit vás od obhajoby seminární práce (pozn: obhajoby se asi v roce 2018 přestaly dělat) - a můžete si to celé dát znovu. Ani se nenadějete a prodlužujete o další rok, protože toto se stihnout nedá, systém je nastaven, jsem hluboce přesvědčena, že záměrně (chodí snad na VŠEM především zájemci o akademickou dráhu v ekonomii? Nechodí, že...).

Škola však žáky absolutně nepřipraví na kvalitní vědeckou práci, což je v příkrém rozporu s přístupem popsaným výše. Práce, které studenti obhájí, jsou po obsahové stránce úděsné (nemohu srovnat s ostatními ekonomickými VŠ), metodologicky nezakotvené, neprofesionální dotazníky vycucané z prstu jsou něco neuvěřitelného, banální témata o stravenkách ve firmě XY na denním pořádku, ale toto kupodivu nikomu nevadí. Omlouvám se všem spolužákům, že to tak píšu, ale je to tak.

c) podnikatelský záměr samotné VŠEM: Z výše uvedeného vyplývá, že škole jde skutečně pouze a jedině o vlastní zisk, o nic jiného, proto se rozhoduje patrně tímto způsobem:
* investovat do vlastního marketingu, plakátků v metru apod. - ANO (generuje to zisk)
* investovat do náročných přednášek a zkoušek - NE (generuje pouze náklady, kdy platíte člověka za to, aby někoho zkoušel. Vyzkoušet může počítač, kdy jeden referent pohlídá 50 studentů najednou.)
* investovat do kvalitních pracovníků - NE (zbytečné náklady - stačí několik lidí kolem 30ti let, kteří pak jsou v jedné osobě prorektor, vedoucí studijního, přednášející a svačinářka, ostatní mohou být externisté (odhaduji DPP), kde zaměstnavatel neplatí nemocenskou, dovolenou celé léto, odstupné atd.)
* investovat do vysokoškolské knihovny - NE (zbytečné náklady. Dost lidí bude mít větší knihovnu v obýváku, než má VŠEM).
* zadávat nesmyslně dlouhé práce - ANO (generuje to zisk z prodlužování studia, není nic, co by bylo pro jakoukoliv školu ziskovější, než student, co sedí doma a bez podpory konzultanta smolí nějakou práci)
* bazírovat na obrovském množství formálních pravidel prací - ANO (protože práci pak může studentovi vrátit k přepracování již méně placený referent a nikoliv více placený vyučující externista)
* lákat na nižší školné než má konkurence - ANO (generuje zisk v podobě přílivu studentů a možnost zpoplatnit spoustu běžných úkonů s argumentací, že jste si tedy měli koupit předražené školné "Prémium".)

Email: youwishseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2019 09:39:30, x) Dovolím si doplnit pohled zvenčí: Zkoušku postavenou výhradně na testu psaném na počítači jde realizovat kvalitním způsobem. Ale je to také docela drahá záležitost, která vyžaduje odborníky na obor i na tuto část didaktiky a také stálou údržbu báze otázek. Tebou popisované zkoušky jsou šlendrián. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2019 16:22:05, Ondřej) Absolvovali jsme stejně a já jsem se školou v pohodě. Jako ano, často se něco mění, ale to se dá přežít a pokračuju na Ing. Záživnost přednášek, nebo náročnost zkoušek je hrozně individuální a to, co přijde tobě mimo, je třeba pro tisíc dalších ok... reagovat zde
      Email: ondrej.kemailcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2019 17:23:54, AbsolventkaVSEM) No... náročnost školy je individuální jen do té míry, jestli máš subjektivní pocit, že je to těžké nebo ne. Ale z hlediska toho, co umíš nebo můžeš nabídnout zaměstnavateli, je to těžce objektivní. reagovat zde
        Email: youwishseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2019 17:23:05, AbsolventkaVSEM) No... náročnost školy je individuální jen do té míry, jestli máš subjektivní pocit, že je to těžké nebo ne. Ale z hlediska toho, co umíš nebo můžeš nabídnout zaměstnavateli, je to těžce objektivní. reagovat zde
    Email: youwishseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.08.2019 17:23:10, Honza) Jsem též absolventem VŠEM, jasný, že nemůžou bejt nikdy spokojení všichni, ale moje zkušenost je jiná, a to vím, že tu není populární cokoliv chválit. Taky jsem nadával na nějaký změny nebo na seminární práce. Až ve své současné práci jsem ale pochopil, k čemu jsou dobré. Zkoušky jsou opravdu pro někoho snadnější, a proto kladou větší důraz na seminární práce, já měl jenom dvě za studium, což není tak hrozný. reagovat zde
    Email: honza.mgmailcom

Podobné příspěvky:
  1. komentář o VŠEM - Ostatní
  2. Studium VŠEM - hořká zkušenost - Ostatní
  3. Hodnocení VŠEM - Výběr vysoké školy
  4. První rok studia na VŠEM - Ostatní
  5. Hodnocení Ing. studia na VŠEM - Výběr vysoké školy
  6. Recenze na VŠEM po 3 letech studia - Výběr vysoké školy
  7. Zkušenosti na VŠEM- ANEB PROČ JSEM SI VYBRALA TUHLE ŠKOLU - Ostatní
  8. Studium VŠEM - Vysoká škola ekonomie a managementu, a.s.
  9. VŠEM recenze - Informace o studiu
  10. Studium na VŠEM - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.