Výběr VŠ, humanitní/jazykové zaměření/jazyk od úplného začátku?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 09.11.2019 08:53:35, Zuzka, zhlédnuto: 269x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Dobrý den,

jsem studentka gymnázia, baví mě jazyky (zejména angličtina - C1 a španělština - na konci čtvrtého ročníku bych měla mít A2/lehčí B1 úroveň). Přírodní vědy mě nezajímají. Matematice se ráda vyhnu. Nechci se na VŠ zbytečně trápit.
Chtěla bych najít humanitní obor, který bude uplatnitelný na trhu práce a zároveň v něm využiji znalost jazyků.
S čím by se dala kombinovat např. angličtina? Uvědomuji si, že titul z angličtiny (pokud nechci být překladatel - hezká představa, ale je jich mnoho), mi asi? žádnou výhodu nepřinese, stačí certifikát.

Napadlo mě studovat i samotnou angličtinu, ale nevím, zda-li to není ,,zbytečné\'\' v dnešní době, kdy už kvalitně anglicky umí mnoho lidí, například i proto, že žili v anglicky mluvící zemi.

Uvažuji i o studiu jazyka od úplného začátku, jak to nabízí některé filozofické fakulty. Máte s tím někdo zkušenosti? Dá se to zvládnout v pohodě, nebo jste se hodně zapotili?

Řekla bych o sobě, že to, co mě baví, se dokážu učit a mám dobré výsledky, ale jinak nejsem nijak výjimečně chytrá, spíš průměrná, matematické a logické myšlení nemám.



Děkuji za rady.



  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.11.2019 01:39:18, x) Ve skutečnosti anglicky pořádně moc lidí neumí. A to ani těch, pro které je angličtina mateřským jazykem ;-) K dobré znalosti jazyka patří nejen znalost jazyka, ale i docela dobrá znalost kulturních a historických reálií. Jinak člověk sice zvládne překládat běžnou konverzaci, ale jeho snaha přeložit jakýkoliv text - nebo třeba jen projev někoho, kdo si rád hraje s jazykem - dopadne jako běžný návod na přípravu instantní polévky z večerky. Tedy směšně. Zkus si například představit, jak bys do angličtiny přeložila "dopadli jako sedláci u Chlumce", "to pamatuje ještě Žižku, když měl dvě oči", nebo třeba "pobíhá od Šumavy k Tatrám". Otrocký překlad jsou oslí uši, překlad významu ochuzuje sdělení, takže je třeba najít podobný obrat. A navíc udržet konzistenci, protože splácat do jednoho textu odkaz na Great Emu War, Boston Tea Party a War of the Roses by bylo ve vážném žánru nevkusné. Pokud tě zajímají dějiny a kultura, může být pro tebe zajímavé i studium oboru anglický jazyk a literatura. Např. na FF UK je to se zaměřením na vzdělávání, takže to můžeš brát i tak, že v nejhorším případě budeš mít aprobaci pro učitelské povolání. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.11.2019 20:03:17, Zuzka) Děkuji. Pokud to dobře chápu, tak UK má obor Anglický jazyk a literatura na FF a obor Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání na PdF.....
      Nevím, učitelka nechci být, jsem příliš měkká a nemám kolem sebe autoritativní auru. :D

      reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.11.2019 21:39:54, x) Z PdF je to tradičně pro 2. stupeň ZŠ, z FF je to tradičně pro střední školy. Pedagogické vzdělání není povinnost, je to spíše možnost a základy pedagogiky jsou celkem užitečná dovednost.

        Pro jistotu jsem se ještě podíval na FF UK na nabídku oboru a mají i neučitelský obor Anglistika - amerikanistika, který je ale akreditován ještě podle starého zákona, takže ho čekají změny, a nově akreditovaný program Mezikulturní komunikace: překlad a tlumočení – angličtina, který je možné studovat jen v kombinaci s jiným programem. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Výběr vysoké školy - Výběr vysoké školy
  2. MUNI FF Anglický jazyk a literatura magisterské studium- přijímačky - Přijímačky, přípravné kurzy
  3. Výběr VŠ - co s matematikou a jazyky? - Výběr vysoké školy
  4. Výběr VŠ + oboru - Výběr vysoké školy
  5. Výběr ekonomické školy a oboru - Výběr vysoké školy
  6. Jazyk navíc - Ostatní
  7. VŠ dálkově - humanitní směr, jazyky - poraďte prosím - Výběr vysoké školy
  8. Výběr VŠ kombinované studium - Výběr vysoké školy
  9. Výběr oboru na FI MUNI - Výběr vysoké školy
  10. Výběr Soukromé Školy!!!!!!!!!! - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.