Zaměstnání It v Praze

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 12.01.2020 18:31:06, Alfred, zhlédnuto: 100x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím, letos budu končit ve škole, kdy jsem si dělal praxi už při škole, budu si hledat práci, specializuji se na perl a c++, poradil by někdo, jak si najít dobré místo?
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2020 03:38:28, x) Zkusím ti poradit v obecnějším slova smyslu. Na to, abys dosáhl na dobré místo, je třeba, abys byl schopen několika věcí:
    1. Měl bys být schopen uvést informace o svém formálním vzdělání. "Budu končit ve škole" může znamenat cokoliv od základní školy až po doktorské studium. Jistě, podle toho, že umíš toliko Perl a C++, ale už to neumíš správně napsat, lze soudit na průměrnou střední průmyslovou školu nebo slabší gymnázium, ale jisté to není. Lze předpokládat například matfyzáka s dysortografií, ale ten by měl mnohem bohatší portfolio - a navíc by byl sám obětí headhunterů.
    2. Měl bys být schopen upřesnit své dovednosti. Perl a C++ jsou jazyky, které se při troše cviku za rok naučí prakticky každý jen trochu orientovaný člověk. Na jaké úrovni je umíš? Tedy jak velké projekty jsi dělal? Nebo zvládáš jazyk, ale tvé počiny končí u standardního GUI, které zprostředkovává kontakt se základními učebnicovými úlohami typu kvadratické rovnice, piškvorek a informačního systému soukromé knihovny?
    3. Měl bys být schopen popsat, co navíc k prostému kódování umíš. Mám na mysli například databázové systémy, aplikace pro web, statistiku, numerickou matematiku atp. Kodér bez dalších znalostí žádnou díru do světa neudělá, protože doba geniálních programátorů bez vysoké školy dávno minula.
    4. Měl bys explicitně uvést jazykové znalosti. Zejména pokud se ti blíží maturita na průmyslové škole, je reálné riziko, že neumíš anglicky, protože z dávného nerozumného rozhodnutí tvých rodičů jsi se učil například němčinu nebo francouzštinu. Bez dobré znalosti angličtiny (tedy schopnosti domluvit se a číst odborný text, správné užití předpřítomného času je něco, bez čeho se obejdeš) se v IT neobejdeš.
    5. Měl bys být schopen pořádně popsat své pracovní zkušenosti. Dělat si praxi při škole může znamenat cokoliv. Pokud tím myslíš, že jsi byl někde na dva týdny v nějaké podivné firmě, není nic moc, o čem bys mohl mluvit. Pokud jsi ale systematicky pracoval pro nějakou firmu, měl bys napsat, co jsi dělal.
    6. Měl bys hledat tam, kde máš šanci na něco narazit. Například Computerworld, Chip. Root,... a samozřejmě servery s nabídkou práce. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.01.2020 16:27:02, David) Tak to já jsem ve 3 ročníku, a už také přemýšlím, že je na čase hledat si místo, abych měl nějakou praxi než vyjdu ze školy. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.01.2020 13:49:51, Martin) Kluci když jsem se díval v Praze po práci po škole, tak jsem využil agenturu coolpeople .cz, kde se můžete registrovat, a uvést své dosavadní zkušenosti, podle kterých Vám pak budou chodit nabídky přímo na místa dle vašich specifikací. Nic za to nezaplatíte, a já si tam našel opravdu dobrou práci. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Bc. na VŠTE a Mgr. na JČU/jiné VŠ třeba v Praze? - Výběr vysoké školy
  2. Co dělat v Praze? - Volný čas
  3. Jdete někdo na Biochemii na UK v Praze? - Univerzita Karlova
  4. Privát v Praze WANTED!! - Ostatní
  5. Dostávají organizace příspěvek na zaměstnání praktikanta? - Masarykova univerzita
  6. Snowboardová škola v Praze - Ostatní
  7. Hledám ubytování v Praze - Ubytování a stravování
  8. ubytování v Praze - Univerzita Jana Amose Komenského, s.r.o.
  9. Přijímací řízení Univerzita Karlova v Praze - Přijímačky, přípravné kurzy
  10. Kde v Praze bydlet, když budu chodit na Karlovku? - Ubytování a stravování

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.