Mám nárok na druhý pokus zápočtu?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 02.02.2020 20:43:34, klárka, zhlédnuto: 355x, reakcí celkem: 1Reagovat na příspěvek
Dobrý den, mám takový problém, vyučjící vypsal 5 termínů na zápočet (v tomto předmětu jsme měli 2 pokusy na zápočet), já jsem šla až na poslední termín, ale zápočet jsem nezvládla. Řekla jsem si, že nevadí a napíšu se na další termín, ale to jsem se hodně spletla. Vyučující už další opravný termín nevypsala. Údajně na přednášce (kde jsem zrovna nebyla) řekla, že ty 2 pokusy máme stihnout během těch pěti termínů. Ke mně se tato informace nedostala. Jsem teď v prváku a ještě v tom neumím pořádně chodit a tak se chci zeptat tady, mám nárok na druhý pokus zápočtu nebo ne? Psalal jsem ji email, jestli ještě vypíše další termín a její odpověď byla, že nic vypisovat nebude. Může to tak vyučující udělat? Děkuji za opovědi. :)

Email: lammaa99seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.02.2020 19:01:45, x) Dobrý den,
    v detailech záleží na tom, jak jsou upravena pravidla té které fakulty nebo univerzity, ale velmi pravděpodobně nárok nemáte. Pravidla totiž obvykle určuje vedoucí předmětu a když vypsal právě pět pokusů na opravný zápočet, měla jste dost možností jít na zápočet dříve.

    To platí obecně i u zkouškách, vedoucí předmětu má obvykle povinnost vypsat jen tolik termínů, kolik je studentů, případně nějaký relativně malý násobek tohoto počtu. Student má právo jít na opravný termín - pokud ale takový termín je volný, nevím o vysoké škole, na které by byla povinnost vytvořit takový termín.

    Na druhou stranu, tohle se stává poměrně často. A nejen vám. Já třeba vypisuji poslední termín s poznámkou "jen opravné termíny" a stejně se mi tam občas někdo zapíše hned na začátku zkouškového období. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Právní odpovědnost, její základní druhy... - Ostatní
  2. Napsání zápočtu a zkoušky z účetnictví - Zkoušky, zápočty, státnice
  3. Angličtina se zaměřením na vzdělávání MU - druhý cizí Mahdi - Informace o studiu
  4. Nezvládnutí opakovaného zápočtu ve třetím semestru? - Zkoušky, zápočty, státnice
  5. Druhý jazyk na FMV VŠE - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.