Platba za překročení standartní doby studia

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 13.05.2007 09:37:05, M., zhlédnuto: 1492x, reakcí celkem: 5Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhojky, kombinovaně studuji 3 (Bc.) + v budoucnu 2 roky (navazující Mgr.). Protože jsem překročila standartní dobu studia, budu platit už 3. ročník na Bc. Vyplývá z toho, že automaticky budu platit i to navazující Mgr. studium? Najde se tu někdo, kdo si studium taky platí, protože překročil standartní dobu? Díky za odpověď.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.05.2007 13:01:47, Radek) Nebudeš. To omezení se vztahuje na to studium které právě děláš. Když děláš Bc., můžeš ho studovat zdarma standardní dobu a jeden rok navíc. V dalších letech platíš, tzn. pokud máš Bc. na 3 roky, platíš od začátku 5. roku. Až budeš mít Bc. hotové, máš nárok na nav. mgr. studium standardní doba + 1 rok zdarma, platit se případně bude jen když to zase překročíš, tzn. v případě dvouletého až budeš na navazujícím 4. rok. Ti co dělají pětileté magisterské studium rovnou (ne rozhouskovaně na Bc. a navazující) mají 5+1 zdarma. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.05.2007 13:25:09, M.) Děkuji za odpověď. V minulosti jsem však už studovala 3 roky VŠ (Mgr. pětileté) - nedokončila jsem to. Takže díky tomu teď doplácím na svoji "blbost". Ten 3. ročník na Bc. platit rozhodně budu a obávám se, že i to navazující (jsem na peďáku na MU v Brně). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.05.2007 21:46:13, Radek) je to zákon o vys. školách 111/1998 Sb., § 58 odst. (3) a (4). Předchozí studium se ti tam počítá, to jo. Někde jsem čet že jen to co bylo od r. 1999 (kvůli tomu aby to nebylo retroaktivní). Mám ale za to, že ti to spočítaj v tom bakalářském ale potom bys měla jet už s čistým štítem. Jenom mi to teď nesedí s těmi roky. Takže ty jsi studovala 3 roky, pak jsi skončila, pak jsi začla Bc., jo? V tom případě (jestli to bylo všechno po r. 1999) jsi měla platit toho Bc. už od druháku - ale to nav. mag. studium už by mělo být zdarma. Ještě je také možné, že to vzali nějak jinak, že jakoby znovu zkoušíš magisterské pětileté a v tom případě ti počítají celkem 6 let zdarma a pak platit už všechno - to by bylo jak říkáš -ale to mi nedává logiku. Fakt ti to měli všechno započítat do toho bakaláře co děláš teď. Protože jinak ti nechávají limit pro jiný program než studuješ a nav.mgr považují za mgr.S1 reagovat zde
    Email: radek.lexavejskacz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.05.2007 22:38:57, liz) ahojte, tohle je mozna trochu o necem jinym ale momentalne studuju v prvaku na vs a chci studovat pristi rok jeste jednu vs kombinovane.ptala sem se studijni, jestli se plati studium.. rekla mi, ze pokud ukoncim bakalare na jedny vs, ale jeste mi bude zbyvat posledni rok na druhe vs (kombinovane), tak ten posledni rok se uz bude platit, i kdyz by mi vychazelo, ze bych druhou vs ukoncila ve ctvrtym roce (coz by melo bejt zdarma=4 roky bakalare zdarma), ale kvuli tomu , ze uz budu mit bc...jestli teda chapete co tim chci rict:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.05.2007 12:42:34, Radek) ahoj liz, díky za příspěvek k tématu! - to je dobré vědět pro ty kteří studují více různých oborů (třeba 2 Bc.) s nestejnou dobou ukončení. Tím že člověk některý absolvuje (dokončí) se vyčerpává jeho nárok na bezplatné studium. Také to je v tom zákoně o VŠ. Takže nejde třeba aby někdo studoval 9 let a vždycky by si udělal bakaláře za 3 roky a pak znovu jiného a znovu - to by zabíral na vysokých školách místo ;-). reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Poplatek za překročení doby studia - Ostatní
  2. PLEASE - PLATBA STUDIA - Ostatní
  3. Státnice i po překročení délky studia? - Zkoušky, zápočty, státnice
  4. Ukončení studia na Vysoké škole regionálního studia - Informace o studiu
  5. Platba koleje - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.