VŠE FPH vs FFÚ (BP) pro wannabe podnikatele a rádoby investora


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 07.06.2020 18:46:47, franta vomáčků, zhlédnuto: 633x, reakcí celkem: 1Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím, přátelé,

hledám zkušenosti a poznatky studentů VŠE FPH a FFÚ. Příspěvek je relativně dlouhý, úvodní část vesele přeskočte (končí třemi pomlčkami).

---

Kromě PEF ČZÚ (heh) jsem byl přijat na Bankovnictví a pojišťovnictví na FFÚ VŠE a de facto i na Podnikovou ekonomiku a management na FPH VŠE.

Nejsem člověk, který by zcela naivně očekával, že se na VŠ naučím podnikat - to je podle mě naprosto zcestné. Spíš je pro mě VŠ "výmluva", proč se přestěhovat do Prahy, mít důvod být v Praze (protože lepší podnikatelské prostředí v ČR prostě neexistuje) a jako bonus pobírat nějaké studentské benefity, zažít studentský život či se případně naučit do hloubky něco málo z toho, co mě zajímá (finance obecně, globální trhy, makroekonomika, geopolitika, ekonomie obecně, + trocha práva a účetnictví, management, marketing). Chápu, že většina z těch věcí, co mě zajímá, je až v pozdějších částech bakalářského studia či až v magisterském studiu. Magistra dělat neplánuji, budu rád, když dokončím bakaláře :) Avšak vím o fungování VŠ velice málo (je mi 19 let), proto se rád poučím a budu se rád mýlit - dost možná je celá moje úvaha zcela zcestná.

End goal je rozjet vlastní větší byznys. Úplně utopický scénář by byl potkat na VŠE nějakého človíčka, který by do toho šel se mnou (nejlépe jako CTO). Pár projektů za sebou mám, i teď bych se vesměs pohodlně dokázal uživit sám. Mám relativně široký záběr soft skills, ale žádnou seriózní specializaci - celý život sedím na příliš mnoha židlích najednou. Nehledám VŠ s největším uplatněním; cílem není být celoživotním zaměstnancem, to raději budu žít pod mostem a jíst suché instantní nudle.

No a kromě podnikání jsem si od dovršení právní dospělosti pohrával s investováním (čti gamblingem) ve vysoce rizikantních produktech. Warranty, opce a podobné srandy; sem tam akcie ($AMD $100 EOY). Kvůli tomu jsem si podal přihlášku i na Bankovnictví a pojišťovnictví na FFÚ ("Finance" mi totiž přišly jako moc práce). Gambling na burze byl zábava a hlavně velká zkušenost - přijít skoro o všechno a pak to získat zpátky v horizontu několika málo dní během vtipných částí koronavirové krize, a rád bych se o tom na VŠ naučil více. Být na burze konzistentně úspěšný je ovšem skoro superschopnost, takže bych tomu nepřikládal moc velkou pozornost a díky mým sklonům k ***ostem by to asi nebylo dlouhodobě udržitelné.

---
tl;dr:

Tedy logicky by dávalo smysl vydat se cestou FPH. Proto by mne zajímaly názory lidí, co bakaláře na FPH studují/vystudovali: jak moc je škola teoretická, jak moc je v životě užitečná; co z toho, co jste se naučili, mělo reálné úplatnění v životě a pomohlo Vám to, nejlépe ve Vašem vlastním podnikání (pokud podnikáte / jste na manažerské pozici)? Je na FPH skutečně tolik bezpáteřních arogantních zm*dů a/nebo Rusů? Jaká je šance, že na FPH potkám někoho, kdo by byl podnikatelsky zaměřen a byl ochoten risknout nějaký pološílený projekt? Jak tu fakultu obecně hodnotíte, teď, v roce 2020?

Stejně tak studenti a absolventi FFÚ: co plánujete dělat po škole, případně co je Vaší aktuální prací? Kolik z toho, co se na FFÚ učí, si dokážete představit uplatněné v praxi anebo Vám bylo v praxi užitečno? Jak je BP náročné? Kolik z toho, co se na BP učí, si dokážete představit jako užitečné pro aktivitu na kapitálových trzích?

Jaké je na VŠE prostředí, jak je pohlíženo na obě fakulty? Je jediný pokus na zkoušku skutečně tak problematický? Kolik lidí, co chodí na VŠE, má nějaký podnikatelský mindset nebo táhne jiným směrem, nežli zaměstnaneckým?

(Jak bídné jsou koleje na Jižním městě? Je lepší sehnat na VŠE spolubydly a pronajmout si poblíž byt?)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2020 18:48:21, franta vomáčků) Přikladám odkaz na podobný dotaz (Finance vs FPH): http://www.vejska.cz/diskuze/73804 reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. VŠP diskuze - rozšířené názory - noví podnikatelé - hodnocení - nej - soukromá VŠ - Vysoká škola podnikání a práva, a.s.

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 16.04.2024 23:05:58.