ČVUT - FS - Přestoupit nebo zůstat?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 04.11.2020 12:40:03, Ríša, zhlédnuto: 1013x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhojky lidičky,
rád bych vás poprosil o radu. Po úspěšném dostudovaní gymplu (odmaturoval jsem za 2 ze všech předmětů, mimo to jeden z nich byla matika) jsem se rozhodl, že bych rád dal na strojírenství. Nakonec jsem se rozhodl jít na zmíněné ČVUT fakulta strojní. A nyní to, co bych potřeboval. Situace je zhruba taková, že kvůli Covidu se škola ani neotevřela, byl jsem akorát na zápise a všechny hodiny probíhají dálkově přes Teams. A my jsme překvapivě doma. Co se týče předmětů. Silové předměty jsou v prvním semestru, matika, fyzika, konstruktivní geometrie(kongo). Pak jsou další řekněme důležité předměty, kde jde hlavně o to odevzdat zadané práce. Děje se vlastně to, že matematiku relativně na pohodu zvládám. Kongo je na tom hůře, různé promítací metody v prostoru jsem v životě neviděl, ale nějak by se dostatečná třeba urvat dala. Fyzika je totální výbuch. Na nepovinné přednášky sice chodím, ale vzhledem k tomu, že mi v tom asi lehce ujel vlak (vůbec mě to nebaví, protože nemám absolutně šajna o čem se tam vlastně mluví a soustředit se na to je pro mě regulérní utrpení), tak tam sice jsem ale věnuju se úplně něčemu jinému. Už mám za sebou jeden zápočtový test, který byl nejspíš výbuch(několik dní před testem jsem se z toho všeho sesypal, a nebyl schopen něco dělat). Já vím zním jako slečinka. Ale co už. Kolikrát se mi stane, že práce se tak navaluje, že vlastně odevzdám, co je třeba, ale jsem už tak vyčerpaný nebo už je tak pozdě, že jdu prostě spát, protože ráno mám hodinu. Takže dotažení nedostaků z konga a fyziky se mi úspěšně vzdaluje. Takže teď jsem v bodě, kdy se pravděpodobně pokusím dotáhnout aspoň první semestr. Ale teď je tady to, že pravděpodobně to všechno bude ještě těžší... K tomu nejsem z bohaté rodiny, takže si budu muset s časem najít aspoň nějakou brigádu nebo práci. Je mi 20. Hledání nějaké něžné polovičky jsem už rovnou vzdal, protože na to není prostě čas natož peníze. Tě ta otázka, má cenu v téhle situaci to tlačit dál, s tím, že se to časem zlepší nebo po prváku přestoupit jinam? Na jednu stranu vim, že na to mám a rád bych si tu vysokou udělal. Nebo udělat si třeba technickou VOŠ a pak se vrátit? Nebo stačí jenom jiná VŠ? Protože tohle všechno mi opravdu připadá, že je toho na mě trochu moc. Snad to zní nějak srozumitelně, co byste dělali vy?
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.11.2020 21:30:35, x) Ahoj,
    pravidelná "útěkovka" ze strojní fakulty je technická fakulta na zemědělce. Pokud tě obor baví, ale je pro tebe strojárna příliš těžká, je to varianta ke zvážení. Strojárna naštěstí plánuje zůstat u kombinované formy, takže kdyby tě to zpětně mrzelo, budeš mít možnost i při zaměstnání.

    Pokud je tvým problémem fyzika, nemusí být chyba nutně na tvé straně. Klasický problém nejen technických vysokých škol ale třeba i studia fyziky je ten, že fyzika v prvním semestru výrazně předbíhá matematiku. Budovat jakoukoliv mechaniku současně se zaváděním infinitesimálního počtu je za situace, kdy si student nepřináší nic ze střední školy, didaktická obludnost. Můžeš se podívat, jestli je možné fyziku opakovat a smířit se s tím, že si studium o rok protáhneš (stává se, rozhodně to není žádná ostuda), případně se s tím poprat. Pokud ti chybí náhled, doporučuji se podívat na kanál VŠpřednášky na YouTube - některé z přednášek z cyklu Teoretická fyzika (začátek teoretické mechaniky a některé z přednášek vztak matematiky a fyziky; kurz je primárně pro doktorandy na FEL ČVUT - mimochodem, prof. Kulhánek je asi nejlepší popularizátor fyziky v ČR) a přinejmenším začátek Mechaniky (kurz je pro studenty FJFI ČVUT) by tě mohly nakopnout. Alternativně, ale to je ještě více čas ujídající, si můžeš pořídit Feynmanovy přednášky z fyziky (moc hezké, ale náročné) nebo Halliday, Walker, Resnick: Fyzika (pohádková fyzika pro technické vysoké školy, používá se např. na VUT). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.11.2020 12:19:09, iks) Na rozdíl od x mám trochu jinou radu. Kulhánek je prima a Feynmanovy přednášky z fyziky jsou pěkné čtení. Ale Vy potřebujete rychle do sebe nacpat základy, abyste se chytil. Doporučuji jednak oslovit loňské úspěšné kolegy a vytahat z nich info, co je důležité, podle čeho se učili atd. V minulých letech řada zejména mimopražských VŠ vyrobila různě dobré materiály, např. VŠB (https://www.studopory.vsb.cz/) i jiné. Většinou si to nehraje na žádnou vědu, ale slouží přesně svému účelu, nasypat rychle do studentů poměrně velký obsah učiva. To, že by se fyzika mohla i třeba měla učit jinak, je pravda, ale Vám to nepomůže.
    Zjistěte si, zda můžete něco zapsat znovu a jaký je povinný průchod, tj. co na tu fyziku naváže. Nemusíte hned prodlužovat, někdy to jde jen zapsat znova.
    Na přestup na mechárnu (TF ČZU) je času dost, obtížnost TF se odhaduje minus 40 procent, ale tomu pak odpovídá i uplatnění, prostě ČVUT je trochu jiná liga. Tak proč to vzdávat.
    Píšete o penězích, nedostatek techniků je tak velký, že se obvykle již při studiu dá sehnat nějaké stipendium od podniku atd...
    Vy se teď hlavně rychle potřebujete chytit, nevzdávejte to po měsíci a půl, sežeňte rozumné materiály vhodné pro bc. a z toho to pochopíte. Jaderka i PhD. na FELu jsou jinde. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Rozhodování se mezi ČVUT FEL / FJFI - Výběr vysoké školy
  2. Uplatnění absolventů TF ČZU x FS ČVUT - Výběr vysoké školy
  3. VSE FIS x CZU PEF x CVUT FEL - Vysoká škola ekonomická v Praze
  4. ČVUT FEL EEM/EEK/EK vs FS TZSI - IB (Mgr.) - České vysoké učení technické v Praze
  5. FIS VŠE - Matematické metody nebo Statistické metody nebo Statistika a ekonometrie? - Vysoká škola ekonomická v Praze
  6. Programování na FEL ČVUT -EEM - České vysoké učení technické v Praze
  7. VUT FSI vs ČVUT FD-LED - Výběr vysoké školy
  8. Výbět IT vysoké - MU, VŠE, VUT, ČVUT? - Výběr vysoké školy
  9. ČVUT FBMI - České vysoké učení technické v Praze
  10. IT + ekonomie - ČVUT FIT/FEL nebo VŠE FIS - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.