Univerzita Jana Amose Komenského


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 16.06.2007 09:08:18, Lenka, zhlédnuto: 42605x, reakcí celkem: 168Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj všichni, prosím vás, můžete mi napsat své názory na tuto školu? Jedná se mi o kombinovanou formu studia v oboru Evropská hospodářskosprávní studia. Jak studium probíhá, jak moc je škola náročná atd. Jaké předměty se vyučují a prostě všechny možné informace. Moc děkuji ;)

  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.06.2007 09:08:01, Lala) Ahojki take se hlasim do navazujiciho na UJAK ale nic o skole nevim.Mate nekdo aspon nejake info?Prosim Vas kdo tam studujete lidicky napiste nam aspon jestli to neni o tom ze v prvnim rocniku pulku vyhodi a zustanou jen ty mozky?Pomer mezi prijatymi a absolventy ??????????????Je titul realny? DikS08 reagovat zde
    Email: roman2005atlascz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.06.2007 15:20:35, Lenka) Študáci, to mi neříkejte, že tuhle školu nikdo nenavštěvuje? :( reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.06.2007 12:45:24, Lenka) S15 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.07.2007 17:45:50, saris) Ahoj chtela jsem tam jit, ale nevyucuje se tam vubec jazyk...coz zrovna u tech nabizenych oboru myslim je potreba k uplatneni, jsou tam jen kurzy..
    Kdyztak mam studijni plan spec. pedagogiky.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2007 07:36:21, lendulka) Ahojky.Nedávno jsem zakládala tuto diskuzi,ale jdu na obor vzdělávání dospělých ve Frýdku.Nikdo jiný kromě ještě jedné Lenky se neozval.Četla jsem si akorát různé diskuze na internetu a titul reálně vypadá.Mě teda vyhodvuje,že se tam jazyky neučí,protože to už bych asi takhle naplno nezvládala.Musela bych jazyk docela oprášit a nevím,jestli by to stačilo.Jinak možná ,že budoucích studentů je více,ale zrovna na tyhle stránky nechodí.Tak hodně úspěchů.:D reagovat zde
    Email: solar03seznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2008 09:21:44, Zaměstnavatel) A co chcete dnes bez cizího jazyka dělat? Jestli se tam neučí cizí jazyk, tak, promiňte, ta škola je na nic a kvalita dost pochybná. A vaším cílem by mělo být ten jazyk oprášit. To je skutečně úpadek vysokého školství.

      Nedávno jsme to řešili s personální, jak budeme přistupovat k absolventům soukromých škol a když tady vidím ty diskuse, tak mám o jejich kvalitě vážné pochybnosti. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.08.2008 12:12:21, maja) Já tuto školu budu navštěvovat od letošního roku. Zdá se mi dost kvalitní. Na každym je jestli budu jazyk studovat. Lze si ho zvolit jako nepovinný předměž, což je pro někoho výhoda. Já si ho chci zvolit + navštěvovat jazykovou školu. Nejdu na školu jen proto, že si to zaplatim a udělám jí, ale proto že mě tento obor moc zajímá a chci se mu věnovat. A Praha je pro mě nejdostupnější. Na FF UK se z 1200 dostalo jen 50 lidí, což je opravdu malé číslo. A ještě většina lidí to zkoušela na po 3 či 4. A je jasné že když mají zkušenosti z jiných VŠ či mají zkoušky z toho to oboru nebo v něm už pracují mají větší šanci než já ze střední školy. Neházejte všechny soukromé školy do jednoho pytle a to samé studenty soukromých škol reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.05.2013 14:59:47, Romana) Píšeš kraviny, na FF UK nikdy na žádnej obor takovej převis nebyl. A i kdyby byl převis 1:2, tak tebe by s tvojí češtinou na FF UK asi těžko vzali. UJAK je dobrej, protože nabere i lidi, který neměli mít snad ani maturitu a ten titul, diplom jim dá, otázkou však je, jakou má ten diplom vůbec hodnotu, nejspíše dost srovnatelnou s použitým toaletním papírem. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.05.2013 21:09:09, vítek) S tím převisem má pravdu náno koukni se na statistiky na stránkách školy! reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.06.2013 11:25:48, Honza) Jsi *** Vítku, takový nátřesk tam opravdu nikdy nebyl - snad si nemyslíš, že všichni ti, kteří si podají přihášku - tak opravdu k těm přijímačkám příjdou. Já se tam dostal napoprvé úplně v pohodě a nechovej se tady jak křupan. Bez jediného důvodu uražíš holky reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.04.2014 16:55:59, Roza) Převis je jen na psychologii, tam z tisíce berou pár desítek, ale to není celá FF UK, ostatní obory berou třeba okolo poloviny, celkově za celou FF UK je to pak asi třetina. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.07.2007 20:06:59, Lenča) Ahoj. No na vyhazovani to moc nevypada, ziskani titulu na teto skole je asi vec nazoru - nekteri tvrdi,ze je to koupeny titul, jini ne. Alespon podle toho, co jsem cetla.Tak si budeme muset udelat obrazek sami :-) Zkuste se podivat na stranky jejich casopisu - www.jan-amos.cz. Zalezi na tom, jak kdo studium pojme... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.09.2012 05:55:59, Gowmounny) Cheap NFL jerseys work most effectively gift for NFL Usa National Rugby League fans. It looks like just yesterday, these fun and innovative products introduced, however they\'ve become popular. They aren\'t only for the kid\'s room. Receiving NFL Jerseys turn into a fan a geniune NFL jersey would be the best quality anybody will probably be capable of find at the moment due to will probably be a similar type of materials and precise jerseys how the players wear themselves. They should be constituted of a heavy weight fabric and all sorts of graphics and numbers needs to be sewn to the jerseys. These authentic jerseys needs to be lasting for several, a couple of years another additionally; along with most of these jerseys, they are often personalized also. However, to any or all the enthusiastic football fans, they might take into account the World Cup held once every 4 years as the greatest sports\' event they awaiting. The entire world Cup is known as the most crucial athletic competition, being more widely-viewed in the news exceeding even the Olympic Games. It\'s NFL Wholesale Jerseys the maximum sports\' event awaited not merely by the sportsmen but additionally by the fanatic football fans.. College football picks might be when compared with actual gambling using a sports book. Many people who enjoy gambling use sports books to bet on their own favorite college football picks. This can be so that they think that they\'ve got even just a little understanding of what\'s going on so they are able of winning. Mourinho explanation actually had "added I ult" suspicion, as they saw this Cheap NFL Jerseys from China yzma upset is not an week things, at the beginning of the summer season French striker realized it. Football cristiano ronaldo and top the past two seasons of 20 000 000 mark goals are breakthrough higuain became real Madrid striker first choice, this yzma is home bitter suffering only within the bench. West huge four wheel real Madrid 3:0 trouncing of hispanics, this yzma in article 8 0 minutes off in higuain, and after seven minutes after diarra wonderful preach this area achievements, low Cheap NFL Jerseys from China scored the very first purpose of the season, but "the league didn\'t provide a flash inside the pan" French bring all the best .. What about the one which says if you utilize a lot of hair care products you are going to bring this curse upon yourself. For total wellness you ought not only stick to the recommended diet and also take up a routine workouts routine. It\'s also lacking in fat because it is a hardship on newborns to digest fat due to their small digestive Cheap NFL Jerseys from China systems. reagovat zde
      Telefon: 123456, Email: Smommorubmame67gmailcom, Web: http://www.nflnikejerseysfreeshipping.com , ICQ: 847745305
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.07.2007 08:20:21, Bára) O náročnosti se na této škole rozhodně mluvit nedá.Termín "koupit si titul" je trochu nadnesenený, samozřejmě i na takových (soukromých) školách se musí trochu něco dělat, ale v porovnání se státní školou je to úplné nic.Kamarádka studuje podobný obor na ZČU v Plzni a například jazyky musí umět nejmíň dva a velice dobře.Otázkou je,jaký pocit potom z toho budeš mít.Škol je teď hodně a i člověk, který na VŠ studium nemá, si tady nějaký ten titul pořídit může.V budoucnu to bude asi tak,že titul už bude mít úplně každý a pak se začně asi víc koukat na to,z jaké je školy..a tam může vzniknout problém.Spousta peněz bude v "háji" a tenhle diplom nikdo nebude brát vážně.Je to věc volby,ale možná je přece jen lepší trochu máknout a pak mít "opravdovou"VŠ.Jen názor navíc;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.07.2007 13:11:05, Luca) Ahoj, jdu tam na VZDELAVANI DOSPELYCH (prezencni). Co se tyce povesti, neni to nejhorsi. Znama studovala andragogiku na UK a pak nastoupila do prace a byla vyjukana, protoze ve skole brali samou teorii (jasne ze je to tak ve vetsine pripadu na vsech moznych skolach, tady to ale privadeji k dokonalosti). Na UK maji take dost problemy vyucujici mezi sebou - dobri odchazeji, "zkameneli" zustavaji. Kamaradka se byla podivat na nejake prednasky a pry to byla nuda na druhou (teorie, nic pouzitelneho). UJAK zacina byt u firem IN - dalkove ho studuje hodne lidi napr. z personalnich agentur / HR oddeleni firem apod. (3/4 studentu UJAK jsou dalkari - celkem tam je tusim kolem 5tis.studentu). reagovat zde
    Email: lucka.akculseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.08.2008 10:47:43, Tereza) Miluju řeči typu jedna paní,kamarádka, sousedka povídala. Ja na Uk studuje a musím říct, že jsem tam nic zkamenělyho nenašla. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2011 13:10:04, Irma) :-) Bývá oblíbený jen u těch, kteří si ke svému pracovnímu místu potřebují dodělat titul... Stejné jako když si někdo dodělává maturitu na zahradnických školách... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.12.2011 19:38:21, ali) To je zajímavý, já na tu školu chodím a nikdy jsem neměla zkoušku jen tak. Možná to tak mají některé známé osobnosti. Na státnice jsem pořádně učila-a uměla jsem vše. A stejně jsem nedostala samé jedničky. Neznamená to, že když je vysoká škola soukromá, že je všechno podplacený. Podívejte se na plzeňská práva. Dělám speciální pedagogiku a dělám ve speciální mateř.školce (upozorňuji státní) a vždy jsem věděla o čem je řeč. K tomu, abych mohla učit mentálně postižený děti opravdu nepotřebuji matematiku. A UJAK byla jedna z mála VŠ, kde matika nebyla. Na co by mi asi byla??? Na dvě věci... Udělejte si obrázek, ale nepomlouvejte když jste tam nikdy nebyli... reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.06.2012 20:54:22, Dáda) Ahoj,chystám se ke studiu na této škole ve stejném oboru a to od září 2012.Myslíš,že bys mi mohla dát nějaké info o předmětech a vůbec škole celkově.Dáda Pardubice. reagovat zde
          Email: dadaduskovagmailcom
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.04.2013 20:13:56, Markiy) Ahoj, prosím udeš tak hodná a pošleš mi nějaký info o oboru speciální pedagogika? Taky se tam chystám a moc jsem toho nevyčetla, např.studijní plán. Moc děkuji za jakékoliv info:)) reagovat zde
          Email: Makiysseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.04.2013 12:29:42, Roman) Ujak je "IN", protože tam lidi musí vyvinout jen minimum námahy. Pověst má velice špatnou, je to dávačka na entau, neznám člověka, který by tam tu jejich parodii na studium názvu dálkové studium ještě neudělal. A to všichni makali a starali se o děti a měli výbornej prospěch. Radši nemluvit ani o tom, jak to na škole chodí, protože to by ji museli snad rovnou zavřít. Ale dobrou sondou byl článek o Starém Hrozenkově dohledatelný na netu. Takhle to totiž na UJAKu totiž opravdu chodí i dnes, jen už jsou všichni ostražití, aby se zas do třídy nevloudil nějaký ten investigativní novinář. UJAK asi poutá hlavně tím, že je to taková masovka. Bývalí pedagogové UJAKu stejně jako třeba na Všfs mi vyprávěli o tom, že museli povinně dávat zápočty i neznámým lidem, které u zkoušky ani neviděli, ale to už se dostalo i na veřejnost. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2013 20:06:10, Roman) Dobrý den, tak to je zase jeden komentář, který svědčí o zakomplexovanosti dotyčného autora. Tato škola je náročná (jako mnoho jiných kvalitních VŠ) a opravdu se člověk musí učit, aby udělal zkoušky či zápočty, které jsou mnohdy také vlastně zkoušky. Znám i takové, kteří mnoho zkoušek neudělali. Znám i takové, kteří studium vzdali, jelikož na to nestačili. A veřte že jsou i tací, co neodstátnicovali. Vidět něco jenom černě kvůli článku o nějaké pobočce je primitivní. reagovat zde
        Email: romanseznamcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2013 21:10:26, Radek) Tak pokud máte I bublajícího bahna, tak to jistě pro vás těžké bylo. Jiné logické zdůvodnění rozhodně není... reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2013 23:47:44, Luci) Myslím že to dramatizujete. Já se známou jsme na UJAKu studovaly a musím říct že státnice ted udělaly i ty lidi, kteří se celý tři roky vůbec nic neučily a ještě se s tím pak vychloubaly na Facebooku (znáte přeci to naše testcentrum, diktování otázek do testu a nepostihování podvodů). Na naší škole asi máme až moc hodné profesory. :-) Ale jsem za to ráda. Starý Hrozenkov to nevím jestli to je, ale studium náročné nijak nebylo. To vám potvrdí snad všichni absolventi pokud se zrovna nebaví s někým z jiné školy. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.07.2007 15:30:21, lendulka) Ahojky,taky jdu na vzdělávání dospšělých,ale dálkově.Myslím si ,že na soukromých školách není nic špatného.Je to možnost pro ty,kteří se nedostanou n veřejné školy.Škol je bohužel málo a studentů hodně.V žádném případě si nemyslím,že je to koupený titul.Dnes opravdu není nic zadarmo a i ti,kdo si za studium platí tam nechodí na okrasu?My starší studenti,kteří potřebujeme školu pro zaměstnání ,jsme za takovou možnost jít na tyto školy,rádi.Všude se najdou lidi,kteří jsou a jiní nejsou spokojeni.Já se těším a doufám,že budu spokojená.Držím palečky všem. reagovat zde
    Email: solar03seznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2008 09:01:52, Ingrid) Na 110.000 mist na verejnych VS dnes mame 100.000 maturantu. Z nich asi 1/3 (to je prumer zemi OECD) ma na to studovat VS. Malo mist, o kterych mluvite, je tak akorat dobry vtip. Skol uz mame az az (pres 20 verejnych a skoro 50 soukromych). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.07.2007 15:45:29, Lenča) Ahojky, Luce moc dekuju za trochu povzbuzeni. Taky jdu na vzdelavani dospelych dalkove a po precteni vsech diskusi a nazoru na tuto skolu jsem zacala premyslet, jestli nebude lepsi do toho penize necpat... Znam jenom jednoho cloveka, ktery studuje tuto skolu a ten ma individualni studijni plan, protoze ma hodne narocnou praci. Tak vsem preju hodne stesti a doufam,ze se nekteri v rijnu uvidime :-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.07.2007 20:33:16, Luca) Vetsinou to jsou nazory na soukrome skoly obecne. Potkala jsem vic lidi z UJAK a nikdo z nich si nestezoval. Je dost mozne, ze to nebude tak narocne jako verejna skola, ale ja osobne si myslim, ze je lepsi do hlavy rvat mene informaci, ktere k necemu budou, nez spoustu teorie, kterou potom nevyuziji. Taky bych chtela pri skole brigadu, takze volnejsi rezim vitam (jj, je v tom asi i nejaka ta pohodlnost). Na druhou stranu to nekomu na ver. sk. tak vyhovuje, je to zase vec volby. Nebo se taky treba za dva mesice dozvim, ze to takova pohodicka nejni - to se vsechno uvidi S10 reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2008 09:14:35, Lenka) Jak víte, které informace budete a které nebudete potřebovat? Samozřejmě dnes je ve výhodě ten, kdo má těch informací nejvíce. To je princip informační společnosti. Informace jsou dnes to nejdulezitejsi. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.08.2007 17:36:33, Veronika) Ahojky, jdu na UJAK na navzující mag. EHS, prezenčně. Bakaáře mám taky ze soukromé školy. Chtěla bych dát do placu svůj názor, že tlitul na soukromých VŠ je koupený, podle mě ani tak ne. Nás do prváku nastoupilo 63, ke státnicícm nás došlo 46. A z toho 6 lidí od státnic vyhodili. A to mluvim jen o prezenčním. Narozdíl od státních VŠ mají ke studentům lepší přístup, úplně jiné jednání s vedením školy atd. A plně se stotožňuju s názorem, že je lepší mít v hlavě míň informací, ale jen těch, které mi k něčemu budou... Ale jak říkám, věc názoru. Samozřejmě, že jsem se setkala s urážkama od "chytrých" studentů ze státních VŠ, že soukromou udělá každej, no jo, tam vezmou každýho blbce atd...Ale když je někdo hloupej, tak ať je ;-) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2008 09:18:23, Lenka) To vás postoupilo až ke státnicím tak hodně (těch 6 lidí předpokládám to pak udělalo, podruhé či napotřetí... to je normální)? Chceš říci, že i bez přijímaček vás nastoupilo na obor 46 výborných studentů? reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2008 12:09:23, Pavel) To se rovná meziroční mortalitě 20%, to je daleko víc než vykazují státní školy. Co se vám na tom nezdá? reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2008 12:34:58, Lenka) Meziroční? To je přeci počet z nastoupivších studentů, žádná meziroční mortalita. A pokud vím, tak veřejné (máme jen 2 státem spravované university) vykazují rozhodně více. U nás například z 20 studentů dokončili 4. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2008 12:57:07, Pavel) Z uvedeného plyne, že v případě ročníku Veroniky nastoupilo 63, dokončilo 40. Jednalo se o dvouleté navazující studium. Meziroční mortalita je řádově 20%, neboť 63*0.8*0.8 je přibližně těch zmíněných 40.

            Vy neuvádíte o jak dlouhé studium se ve vašem případě jednalo, ale pokud se jednalo o 5 let, pak u vás byla mortalita 27%, takže si tu přestante hrát na nějakou lepší, neboť je to srovnatelné číslo.

            Spíš mě udivuje, kde udělala státní škola chybu, že vykázala tak prachmizerné procento úspěšnosti. Já toto ze svých peněz nehodlám sponzorovat, jako třídu o 4 lidech na státní škole? reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2008 13:05:12, Pavel) Ale rovnou si odpovím sám. Vaše škola udělala následující chyby: především přijala nevhodné uchazeče, kteří toto studium nedokončili. Čili chyba hned u přijímacích zkoušek. Ti, co by to možná zvládli, neměli dostatečně kvalitní přípravu, aby prošli tím systémem zkoušek. To je i chyba školy i vyučujících, že se tak děje. Ten rozdíl 7% v té mortalitě obou škol je asi na vrub toho, že státní škola prostě neřešila ty zbylé případy vstřícně, ale prostě studenty rovnou vyhodila, a to i po mnoha letech studia.

              Tak vám Lenko nevím, co je lepší. Jestli si myslíte, že jste tím získala nějakou morální autoritu tím, že jste prošla tímto systémem, tak se zatraceně mýlíte. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2008 13:35:10, Lenka) Pavle, ti lidi co u nas nedokoncili, tak:
              -cast priznala, ze na to nemaji (intelektualne)
              -cast mi dnes rekne, ze byli lini se ucit
              -cast si to rozmyslela a zjistila, ze chteji studovat neco jineho (vetsinou sli bud na prava ci VSE, kde maji ale take problemy, tak si rikam, asi to nebude tou skolou)
              My se stale schazime, byli jsme dobry kolektiv a vyucujici jsme meli radi (i ti, co se na skolu vykaslali). Kdyz se clovek poradne ucil (ale poradne), tak to dal.

              Skola patri mezi elitni ustavy (FF UK).

              Jinak Veronika mluvila o bakalarskem studiu (na navazjicim teprve studuje). Ctete prilis rychle. Uvedla, ze 6 studentu vyhodili u statnic... cimz vsak nerekla v kterem terminu a zda nakonec SZ udelali.

              Me zajima celkova mortalita, tzn. kolik studentu dokonci ten obor z tech, co nastoupi. Kdyz se hlasim (v soucasne dobe se hlasim po absolutoriu) na dalsi skolu uz pri zamestnani, tak se zajimam prave o tento ukazatel.

              A Veronika mi dala dobry tip jak snadno projit. Zkusim se tam prihlasit na navazujici. mam nejaky volny cas a, i kdyz uz to nepotrebuju, tak se rada do skoly vratim (doufam, ze me nezklame).
              reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2008 14:34:23, Pavel) FF UK a elitní ústav? Tak dobrý fór jsem už dávno neslyšel. Jsem totiž sám jejím absolventem. Jenom když si vzpomenu na zápisy v hlavní budově tak z toho mám ještě dodnes trauma, čekat tam celé odpoledne když studijní mělo úřední hodiny pouze jednou týdně, a to i v době zápisu. Katedry v Celetné pak zoufalost sama. Když jsem pak hledal uplatnění, radši jsem to taktně zamlčel, a uváděl jsem svojí druhou školu. Vůbec FF je fajn, ale elitní, to ne. To možná udáte někde u vás na vesnici, ale ne v nadnárodní korporaci.

            Ale ať tak či onak, na fildě se vyskytovali různá individua, co tam prostě neměli co dělat, v tom se mnou budete souhlasit. Vždycky vzali nějaké protekční trouby, a docela se to tam s nima do teď hemží.

            Jestli tam máte tak velkou mortalitu, tak to je obrázek o kvalitě té školy, ale značně nelichotivý. Spíš bych řekl, že je nejvyšší čas, aby tam přišla nějaká kontrola z akreditační komise, a uvedla věci na pravou míru.

            Jinak 40 absolventů ze 63 mi nepřijde žádné mimořádné číslo, na fildě bych třeba čekal víc. Ale budiž. Spíš tu působíte zrhzelým dojmem, jak to že vaše elitní filda má stejný titul jako nějaká soukromá škola? No nedivte se, kvalitu fildy lze dohnat v soukromé škole z nuly za dva tři roky. Máte tam granty? Ne tolik? Jak to? Asi stojí ten výzkum za nic, že? reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2008 15:26:30, Lenka) Jako prekladatelka pracuji pro nekolik nadnarodnich firem a nezdalo se mi, ze bych nejak stradala nedostatkem znalosti ci zakazek.
              Rozhodne neziji na vsi.
              A ja jsem uvadela cisla jina (popletl jste si pisatele:).

              O titul nejde Pavle, to byste mohl vedet, ale o znalosti a dovednosti. Neznam soukromou skolu, kde by se translatologie dala studovat. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2008 16:06:30, Pavel) K dobré práci srdečně blahopřeji, neřekl jsem, že to není možné, záleží obor od oboru. Nicméně zrovna translatologie není klasická vědecká disciplína, na světových univerzitách jsou vyučující těchto oborů pouze v ranku Lecturer, kdežto ve vědních disciplínách jsou přímo Professor (Assistant, Associate, Full). Neříkám, že v tom nejde bádat, ale asi to není typická činnost.

              Váš obor spíš bude obcházen tím, že studenti vystudují přímo školu v cizím jazyce, v tom zde bude prostor spíš pro soukromé školy. Nehledě na to, že existují různé technické vymoženosti jako translate.google.com, které třeba naše firma začala používat jako alternativu placeným službám. Perfektní to není, ale v našem technickém oboru dostaneme výsledek, který už jsme schopni dočistit. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2008 16:47:51, Lili) Ja uz se druhy rok snazim dostat ze soukrome na fildu (andragogika). Kamaradka ted dostudovala a byla na prijimacim pohovoru. Tam se ji vysmali a ptali se, proc to proboha nesla studovat na fildu. Chci tam, abych se vyhla takovym otazkam. Urcite ta skola ma dobre renome, a to je nesporne vyhoda. Bohuzel jsou tam tezky prijimacky. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2008 20:17:57, twin) Tedy např. MFF UK není podle vás dost kvalitní, vzhledem k tomu, že vyhodí spoustu lidí? To není chyba školy, ale studentů, kteří se dost neučí a nebo je obor hodně náročný, ale chyba školy těžko... reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.08.2008 09:44:38, Pavel) Na MFF UK (obor matematika) si student volí specializaci až po dvou letech společného základu, aspoň za mých časů to tak bylo. V těchto prvních dvou letech byly ztráty, ale ne víc než 20%. Mezi bakalářem a magistrem má matfyz minimální ztráty.

              Osobně si myslím, že jaké procento studentů absolvuje nebo ne je o ničem nevypovídající číslo. Ale pořád se tady na diskuzi objevují názory jestli je to málo nebo moc.

              Např. Lence připadalo, že pokud absolvuje 40 ze 63, že je to snad dávačka. Jednak mi to přijde směšné o tom pochybovat, jednak do toho vcelku nikomu nic není jakou politiku zde provozují jednotlivé školy. A i kdyby to bylo 100%, tak to je snad něco proti něčemu? Stejně záleží na tom, co člověk umí. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.08.2008 09:58:56, Pavel) Plus matfyz nedělá chyby, co tu podrobně popsala Lenka. Kdo proleze analýzou v prvním semestru je prakticky absolvent, ztráty studentů jsou pak minimální. De fakto ten předmět je důslednější přijímací zkouškou. Mimochodem jsem si všiml, že matfyz už nebere všechny uchazeče, taky si vybírá. Statistiku jejich mortality neznám, ale nemyslím, že bude vysoká.

              Filda má špatnou strukturu úmrtnosti, hodně lidí nedokončí ačkoliv absolvují třeba 3 nebo 4 roky studia. To pokládám za vyhozené prachy daňových poplatníků. Pokud dokončí 4 z 20 v oboru, který ani není vědecký, tak to promiňte, to je na pováženou. A ještě se s tím chlubit a dávat to tu jako návod v jakých počtech vyhazovat na jiných školách, to pokládám za naprostou ztrátu soudnosti. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.08.2008 21:21:07, Kateřina) To jako obor, který není vědecký nemusí být těžký? Jinak, translatologie se opírá o lingvistiku, která vědou je. A myslím, že spousta translatologů by s tebou nesouhlasilo. V tomto oboru se lze habilitovat, byl tedy vědou uznán i oficiálně.

              Já taky studuju na FF, ale UP (5.ročník, filologie) a většina nás opustila v prváku, méně už ve druháku. Ale je to podobný poměr a stejné důvody, jaké uváděla Lenka.

              To, že je škola těžká samozřejmě poznáš i z toho, jaká je na ní úmrtnost. Je-li škola těžká, jsou její absolventi asi i kvalitnější, ne? Protože neprojde každý (a jako zaměstnavatel bych se potom pídila). Když jsem byla na stáži v USA (Kalifornská univerzita), tak se tam, vedle náročných podmínek přijetí (vysoké skóre u SATu, středoškolská publikační činnost, aktivní účast v soutěžích, skvělý průměr...), doslova chlubili (což mi také přišlo protivné) právě tímto ukazatelem. Řekla bych ale, že to něco o té kvalitě vypovídá.

              V USA jsou paradoxně nejuznávanější (a nejdražší) školy s tradiční výukou až téměř vojenským drilem (bohaté rodiny posílají své děti na internátní školy na polovojenské akademie, kde do nich nahustí od chemie po společenské vědy). Nejuznávanější univerzity mají náročnější přijímací řízení i větší neúspěšnost studentů.

              Přijde mi to logické, nechápu, co se tu řeší. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.08.2008 22:19:48, Ariana) Pavle, váš názor mi přijde úplně mimo. :-) Samozřejmě že FF UK je elitní škola, taky proto se na ni hlásí čtyřikrát až pětkrát víc uchazečů, než je schopna pojmout. Přijímací vědomostní testy jsou tak rozsáhlé, že jimi projde jen opravdový fajšmejkr, zapálenec do věci. A druhá věc, při letité praxi v nakladatelství jsem poznala spoustu vystudovaných odborníků, arabisty, sinology, japanolgy, hispanisty nebo překladatele, a nikdo z nich rozhodně nedostatkem práce netrpěl, všichni byli naopak nadměrně vytížení a pracovali pro několik škol či firem, dokonce i nadnárodních. Asi byste si měl udělat lepší rozhled o dnešní společnosti. :-D reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.08.2008 23:21:35, nejlonka) to Pavel: zrovna letos bylo prijmaci rizeni na MFF UK zruseno uplne

              Katerina: Myslim, ze to srovnani s USA neni uplne na miste. Pokud tam na vsech elitnich skolach vybiraji studenty na zaklade obtizneho prijamciho rizeni, tak mozna cislo o umrtnosti o necem vypovida. Ale u nas to tak (alespon ne plosne)fungovat nemuze, protoze jsou narocne skoly, ktere prijmaci rizeni nemaji nebo neni extra narocne, protoze se ceka, ze selekci zaridi zkousky 1. rocniku, a proto pocet studentu, kteri odejdou, opravdu nevypovida mnoho o tom, jak moc tezka skola je. Co si tak pamatuji, tak ze spoluzaku, kteri po 1. rocniku odesli, velka vetsina mela na to, aby ty zkousky zvladla, ale bud se jim nechtelo nebo se nasel obor, po kterem touzili vic, prip. to vnitrne vzdali driv nez doslo k "boji" nebo byli i takovi experti, kteri se pri prvnim vyhazovu ze zkousky urazili a prestoupili na jinou skolu:D. Tech, co na to opravdu nemeli, bylo min nez malo. Takze at se divam, jak se divam, umeru mezi poctem (resp. procentem) nedostudovanych studentu a narocnosti skoly opravdu nevidim. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.08.2008 23:27:52, nejlonka) me osobne procenta umrtnosti/uspesnosti spise rikaji neco o tom, kolik skola ziskala studentu, v nichz nasla idealni kombinaci potrebnych schopnosti, snahy, vule, pracovitosti a zajmu o ten ktery obor. Tot vse. :). Nic vic, ale ani nic min. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.08.2008 21:44:37, Pavel) to Kateřina: I když jste možná byla na stáži v USA, ta situace je tam jiná než ji popisujete. Říkám to jako absolvent Ivy League. Je pravda, že top školy berou relativně malé procento uchazečů, SAT ale není rozhodně směrodatným pro přijetí. Tím je spíš sada doporučení, nebo mimoškolní aktivity.

              Prakticky jsem se nesetkal s tím, že by se kterýkoliv student nedostal k absolutoriu. Americký systém výuky spočívá v průběžné kontrole studia, který spočívá v pravidelných domácích úkolech a v testech během semestru. Relativně malá váha je na samotném závěrečném testu. Propadne de fakto jenom ten, kdo přestane docházet na tyto testy, a to se stává v mizivém procentu případů. Mě prošlo rukama asi 600 studentů, a propadlo asi jenom 8. Pravděpodobně absolvovali tím, že si to zopakovali nebo ten předmět ani nepotřebovali (kredity získali někde jinde).

              V USA je neúspěch studenta brán částečně jako selhání vyučujícího, to že by se s tím snad chlubila University of California, ať je to UCLA, UC Berkelay, UCSD, UCSB nebo další campus, to je naprostý nesmysl který spíš spočívá ve vaší neznalosti daného prostředí. Ivy League není žádný vojenský dril, ale jedna velká party. Mimochodem UCSB je zrovna škola, která byla zvolena jako škola kde se nejvíc paří, tak nám to tu nebarvěte jako nějaký West Point. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.04.2013 19:19:03, Jarda) Systém USA je na hlavu padlý a mi jedeme podle něj-i tam vysokoškoláci z nevhodných oborů dělaj v mekáči. Lepší školy jsou vždy vysoce výběrové a náročnější, prostě někde se to vždycky procedí... UJAK neprocedí ani ***, což píšu jako jeho absolvent, tituly tu dostanou i lidi, který už na zš museli propadat z češtiny i matiky, je to byznys, z kterýho je mi na blití. Ale že to tu takhle chodí, jsem zjistil až velmi pozdě. Bohužel, 90 % třídy jsou totální mentálové, za které je mi víc než stydno. Dnes bych šel raději na nějakou lepší veřejnou školu a za titul se nestyděl a byl rád za to, že ho mám opravdu vydřený :/ UJAK je dobrý hlavně pro lidi, který na vš nemaj hlavu. S04 reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.08.2008 19:35:20, Kateřina) Netvrdila jsem, že by tam učivo bylo nějak těžké. Pravda je, že jsme měli jen jeden pokus na zkoušku, ale testy byly jednodušší, než naše zápočty. Byli vcelku překvapení, kolik jsem přečetla z knih anglické literatury a jejich neznalosti mě vcelku šokovali:/. Já je zase šokovala v basketu, který totálně neovládám, ale byla za to spousta kreditů (více než za zkoušky z literatury)... takový americký paradox. Myslim, že prostředí jsem rozuměla velmi dobře a také jsem pochopila, že ta diverzifikace škol je tam ohromná.

              Kterou ze škol Ivy League jste absolvoval? Mohu na Vás dostat kontakt? reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.08.2008 19:47:18, Pavel) Muj kontakt je ICQ 221-296-543. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.08.2008 21:30:06, nejlonka) taky by me zajimalo, na kterou Ivy League Pavel chodil. Harvard, Yale, Princeton, Cornell, Columbia ....?:) To musi byt fajn pocit, mit diplom z takove univerzity:D reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.09.2009 17:54:12, Petra) to Pavel: Pisete, ze zapisy studentu na FF UK byly jednou tydne na studijnim? Ale to je hloupost. Krom pondeli byly ut-pat. A behem hromadnych zapisu 3dny od 9-15 ci od 9-17h. Nevim, kde jste vzal 1x tydne. Mimochodem, na FF UK pracuji:) reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.09.2009 18:01:38, Petra) to Pavel: Pisete, ze zapisy studentu na FF UK byly jednou tydne na studijnim? Ale to je hloupost. Krom pondeli byly ut-pat. A behem hromadnych zapisu 3dny od 9-15 ci od 9-17h. Nevim, kde jste vzal 1x tydne. Mimochodem, na FF UK pracuji:) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.04.2013 17:44:09, Mirka) Koupený titul to je, já chodila do třídy, kde jsem se až divila, co za pitomce to tam může projít do dalšího ročníku. Úmrtnost, o té snad ani nemůže být řeč, UJAK nedokončí ani ne 5 % studentů, vesměs z finančních důvodů. Osobně neznám člověka, který by tuto školu nedokončil z důvodu její náročnosti. Naopak i lidi z odbornýho učnáku-kadeřnice atd. mi říkaly, že víc se učily na testy na střední než na UJAKu, to mi přijde hodně vtipné. No, není se čemu divit, že se pak UJAKu říká střední škola s titulem, ale takových je víc. Dávačky pro starší lidi, kde jsou nároky minimální a pro líné a místy opravdu hodně hloupé děti zbohatlíků, které nemají studijní předpoklady na vš tak si ji musí tzv. koupit. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.08.2007 10:17:59, lendulka) Veroniko moc ti děkuji za tvůj názor.Já si to myslím přesně tak.Bohužel ti ,kdo nemůžou studovat pezenčně zase takový výběr škol nemají.Myslím si,že pro parádu tam studenti nechodí,určitě budou muset i něco znát a nebudou chodit do školy jako do kina,že jo.Papa a díky reagovat zde
    Email: solar03seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.08.2007 17:27:21, Vít) Zdárek všem, tuto reakci si, prosím, studenti UJAK neberte osobně. I já sám jsem navštěvoval tuto univerzitu (tehdy ještě VŠ), proto vím, o čem mluvím. Půl roku jsem navštěvoval tento institut z rozmaru pohodlnosti. Potom co jsem do školy chodit nemusel (individuální plán mě stál pouze 200,- za podání žádosti) a přesto prospíval s naprostým nadhledem, uvědomil jsem si, že vzdělání není jen o tom získat titul. Souhlasím naprosto s Bárou. Dělat něco musíte, ale ve srovnání se státní školou je to absolutně směšné. Kdo tvrdí, že si titul nekupuje, lže podvědomě sám sobě. Chování zaměstnanců vysokých škol státních a soukromých ke studentům je absolutně srovnatelné. Soukromé školy jsou pouze obvykle menší, tudíž mají o něco intimnější atmosféru. Sám nyní navštěvuji UP v Olomouci a jsem velmi rád za tuto změnu k lepšímu. Ušetřil jsem 125.000,- za školné a ještě se něco naučil.:) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.05.2013 15:23:41, Honza) Soukromé školy nejsou o moc komornější teda. Když má UJAK deset tisíc studentů. Ve třídě pro 30 lidí nás mnohdy bylo 60. Problém soukromých je v tom, že vezmou každého, do semestru některé z nich nabírají ještě třeba tři měsíce po začátku semestru, a pak se jen koukáte, co to vedle vás sedí, na jedný straně člověk, kterej neumí napsat ani jednu větu bez chyby...a to studuje na UJAK humanitní obor, na druhý straně jakási převoněná, snad prostitutka?? Ty si ted hodně dělaj takovýhle vysoký a po nocích šlapou v klubech. Nedivil bych se tomu, když se podívám na své spolužáky na FB, tak mi tam každá druhá připadá jako nějaká šlápota. No prostě opravdu z tý školy vycházej geniusové. Ale co naplat, UJAK má pevné vazby na ministerstva, prominentní úředníčci a policisté si tam jen chodí pro zápočty, takže bude asi vesele fungovat dál. Nicméně, z týhle školy všichni dobří učitelé už dávno odešli, úroven přednášek je tak tragická jako škola samotná. Nemluvě o vedoucích a oponentech prací, kteří jich vedou ne desítky, ale třeba stovky jako Mezánik. Posudky jsou pak opravdu žalostné a i kdyby jste do bakalářky napsali do každý kapitoly "***", tak vám dá oponent výbornej posudek.S08 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.09.2007 11:34:13, katka) ahoj já mám dvě známé co studují UJAK a obě jsou spokojené a hlavně je to baví. Po vzhlédnutí studijního plánu oboru VD jsem se na tuto školu přihlásila také, líbí se mi, že se k oboru staví jako k hlavní náplní vyuky a né jako na jiných školách např.VSEM kde je možnost studovat personální vzdělávání ale nejprve se dva roky učíš všeobecně o ekonomice matematice atd..a pak ..v posledních 2-3 semestrech okrajově něco o personalistice. Vyhovuje mi, že je to uzce specifický obor a vyuka zameřena jen na to. Dnes každý studuje ekonomku a nebo školy všeobecně zaměřené ale škol, které se tedy zaměřují přímo na jednu oblast je málo. pošlu přes ICQ ráda studijní plán z roku 2007 na VD.Katka reagovat zde
    ICQ: 124749150
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.09.2007 16:32:08, lendulka) ahoj Kači,byla bys moc hodná kdyby jsi mi něco poslala,ale nemám ICQ,tak jestli můžeš na meilíka.Víc takových pozitivních lidí jako jsi ty opravdu schází!!!!Díky Lenka reagovat zde
    Email: solar03seznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2008 18:13:08, jaja) Hezké názory, moc jste mi pomohli. Už se na tuto školu těším reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.09.2008 15:13:24, Lucie) S tou mortalitou studentu soukromych skol to muze byt i tak, ze kdyz si plati skolne, tak se snazi skolu za kazdou cenu dostudovat. Ja ted tedy nastupuji na UJAK na socialni a masovou komunikaci. Obor me zajima, ale na UK jsem se bohuzel jiz vickrat nedostala, i kdyz vzdy velmi tesne. Samozrejme bych radsi studovala UK jak kvuli absenci skolneho, tak kvuli prestizi skoly. O skole jsem se snazila si dohledat na netu co nejvic informaci. A porad vahala, zda na ni mam jit. Nakonec jsem si rekla, ze neco mi snad ta skola da a kdyz to nezkusim, tezko to zjistim. Blby je, ze skolny je pro me tak vysoky, ze i kdyz se mi skola nebude zdat dobra, stejne ji budu chtit dostudovat.. No uvidime, snad budu prijemne prekvapena. Nechci delat skolu, kde si titul bez namahy koupim. Zaroven ale priznavam, ze ani nechci delat skolu, kde me v poslednim rocniku bez ohledu vykopnou, jako se to deje treba na pravech. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.09.2008 16:07:03, jaja) A jeslti nechceš studovat andragogiku na druhý straně ČR tak musíš v Praze na UJAK, protože FF UK pro příští rok tento velmi oblíbený obor neotevírá. A většina učitelů z FF UK učí na UJAK a jestliže tento obor dlouhodobě bude v Praze jen na UJAK řada dalších dobrých učitelů rádo příde přednášet na UJAK reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.09.2008 12:05:08, Ivana) jak jsi zjistila, ze UK letos nebude tento obor otevirat?S08 jsem mela v planu se tam hlasit..:( reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.09.2008 15:09:45, jaja) Psala jsem na studijní a bylo mi řečeno, že pro příští rok se andragogika nebude otevírat a následující roky se uvidí reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.04.2009 07:17:08, Martina) Ahoj. Prosím, absolvoval jste někdo přijímací zkoušky na UJAK na obor Speciální pedagogika? Byly jednokolové nebo více kolové. Z čeho byly? Byl kromě testu i motivační pohovor?
    Děkuji.
    reagovat zde
    Email: martina.kuchynkovacentrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.04.2009 14:34:04, Veronika) Ahoj, sháním vypracované otázky na státnice EHS (Management, ekonomie, veřejná správa, hospodářství a správa EU). Samozřejmě za ně zaplatím. Pokud by měl někdo zájem tyto okruhy zpracovat (předám konkrétní otázky), prosím ozvěte se. Samozřejmě také zaplatím. Předem díky! V. reagovat zde
    Email: boruwetchkaseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.07.2009 19:32:33, Zdeník) Ahojky Veru, prosím tě všimla jsem si, že si tu snad jediná, která studovala na UJAK obor EHS. Chtěla jsem se přihlásit na tento obor (navazující EHS kombinovaná forma) ale našla jsem hodně negativních informací :o( Na studijní oddělení jsem se po dlouhých marných pokusech nedovolala a ani na mail mi neodpověděli. Můžeš mi prosím napsat co si o studiu na UJAK tohoto oboru EHS myslíš? Bylo studium náročné? Jaké předměty si absolvovala a co si myslíš o náročnosti studia oboru EHS na UJAK....
      Předem moc moc díky za každé info!!!
      Měj se hezky!!! papa :) reagovat zde
      Email: zdenik.czcentrumcz, ICQ: 453007480
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.07.2009 12:34:29, Lůca) Ahojky, mohli byste mi, prosím, prozradit, zda se na UJAK dělaj nějaký a popř. z čeho atd? Děkuji reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.07.2009 12:36:04, Lůca) chtěla jsem napsat PŘIJÍMAČKY - jsou nějaké na UJAK? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.07.2009 21:24:10, ap) na tuhle školu žádné nejsou reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.09.2009 10:35:10, Soňa) No nevím.... studentka VŠ a tolik chyb v jediném článečku?Věřím, že čeština nemusí být parketou každého, ale většina je z toho učivem ZŠ. A navíc v takové četnosti. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.09.2009 10:37:26, Soňa) Omlouvám se, ale moje poznámka patřila k článku "pod". reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.09.2009 16:36:23, nola) Ahoj, studuji na UJAK, a musím říct, že to co se tady píše, nevím odkud to máte. Na UJAK učí učitelé, co jsou taky zaměstnanci Univerzity Karlovi, Akademie věd atď. opravdu jsou to kapacity a učit se musíte. Učíte se už i z toho důvodů, že Vás učí velmi zkušení lidi a nedávat pozor na jejích přednáškach se považuje i mezi studentmi jako jejích urážka. Všichni posloucháme, a rádi. Studuji obor právo v podnikání, a musím říct, že na skoušky se učit musíme. Nic se neodpouští a a když nevíš, tak letíš. Jsou to pouze keci, co někdo řekl a pak už to jde samo. Dali ste si někdo otázku: nejsou ty lidi v studiu víc zodpovědnější, když si za tu školu platí. každý z nás si spočítá, kolik ho to stojí a pak si rozmyslí, zada chce vyletet ze skoušky. A věrte mi jsou mezi námi i takoví, co studují za opravdu poslední peníze, co dokážou z plau ušetřit. Ale nebudu se tady rozepisovat. K tomu příspěvku od paní, co pracuje na personálním odd. myslím, ja by jsem do své firmy studenta soukromé školy rozhodně vzala. Má osobní zkušenost, pro ty co se chtějí přihlásit, studium je příjemné, přednášky odborné, ale učit se musíte. Pokud ste delší dobu ze školy, doporučuji vyzkoušet a pak utíkat. Pokud se chcete vzdělávat, tak proč nad tím váhat. Když na to nebudee mít, ukončit to můžete vždycky. A ještě by jsem chtěla říct pro ty co tady píšou že soukromné školy jsou méněcenné, znám spoustu lidi, který studovali, protože měli vlyvné rodiče, co jim to zařídili. Ty co měli vědomosti se nedostali do počtu. Tady máte možnost studovat, bez toho aby lidi říkali, že Vám to zařídili vlyvní rodiče, a zda studium dokončíte až po státnice, je už pouze na Vás. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.10.2009 20:30:25, kačí) teda to je strašný, ty jsi normální exot.....jestli s takovou češtinou studuješ VS, tak to je tedy síla. To jim děláš bezva reklamu. Vrať se do šestý třídy ZŠ :-(((( reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2010 18:17:07, mima) Ahoj, omluvám se Vám za pravopis, nejsem z čech a proto dělám pravopisné chyby. Ano s touto čestinou tam studuji. Hodně lidi mojí čestinu chváli, a nebo si myslíte že do školy v ČR můžou chodit jenom češi???? Pokud nevíte kdo píše, tak si tady neléčte komplexi. Osobně si myslím, že můj pravopis je lepší než u mnoho /a/ čechů. Chtěla jsem zdělit pouze názor o studiu. Ale asi je lepší když si ho příště nechám pro sebe. nola ...... a za studium na UJAK se nestidím - určitě i v tomto komentáři mám pravopisné chyby, proto se omluvám reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.08.2012 15:50:44, gnaag) Zdravím. jen chválím za dovysvětlení. Tímto je pravopis pro mne alespoň částečně omluven. A s takovou češtinou Vám držím na UJAKu palce pokud studujete v ČJ - nejeden profesor na UJAKu trpí nemalou averzí vůči cizincům studujícím obory v ČJ. Zažil jsem i něco v tom smyslu "Já Vám nerozumím, takhle Vám to dát nemůžu". Přitom mu každý ve třídě rozuměl. Ovšem na sebezdokonalování v jazyce je třeba pracovat, dejme tomu sem tam hrubka, ale ten slovosled a význam vět zní opravdu dosti přihlouple. Proto se do Vás zde tak naváží i ti, co školu studují/studovali. Protože skutečnost je taková, že je tam na určitých oborech výskyt slečen, které mají češtinu podobnou, ale jsou rodilé Češky. A ano, jejich inteligenční úroveň se zrcadlí právě v jejich schopnostech vyjadřování. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.12.2009 14:11:21, mici) Univerzity Karlovi
      skoušky
      Jsou to pouze keci
      vlyvné rodiče

      S08 kvůli takovým, jako jste Vy - se stydím za to, že studuji rovněž UJAK.
      reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.09.2012 18:49:00, Henry Chinaski) A s vaším pravopisem máte maturitu? Hnus! reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.04.2013 19:38:02, Kuba) Promin, ale to je strašnej slint. Vlivný rodiče, možná tak plzenský práva, ale tam se nikdo nežene..., takže kdyby na to měl někdo bunky, tak se tam v pohodě dostane, ale nepůjde tam, ta škola není prestižní, bude chtít na UK nebo MU. Na UJAKu všechnmy ty sexy studentky prostě čekaj, že je u zkoušky vyšpulej a profesor se z nich zblázní, známá už takhle dodělala druhej ročník a je úplně dutá, na střední škole jednou propadla. Obrázek o náročnosti, at si udělá každý sám. Ale pokud vám přijde normální, že učitel při testu odchází a ještě zaklepe, aby studenti věděli, že už přichází, tak asi není vše v pořádku... Testy obšlehlé od těch, co se těch pár věcí naučili...a to je přitom učitel diktoval několik přednášek, asi 4 otázky pořád dokola, jediný otázky, který budou v testu, promitivní ***iny a oni to ještě musej opsat. Když najdou tahák, tak ho vracej se slovy, že je dost skromný, ale nic, žádnej trest, klidně si to z něj obšlehněte..., používání mobilů taky ok. No prostě děs. U státnic pak ten jeden člověk odjinud, kterej nepochází z tý školy, ale občas jsou tam všichni ze školy, ale když ne, tak tam padá do mdlob, ale nakonec to studentům dá, protože co s nimi, že, když už jsou státnice formalitka, no prostě humus. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.10.2016 14:33:53, Tereza) Prosím Vás proboha - vlivní se píše vždy s "i", nikoli "y", a zkoušky se Z, chápu, že někdo v rychlostí psaní může udělat v textu nečekanou chybu ale opakovaně? Gramatiku zná i syn na ZŠ!, tím nechci podceňovat, že jste na UJAKu ale jak to tam tedy s gramatikou zvládáte třeba při seminárkách, toto odevzdáváte takto s chybami?? reagovat zde
      Email: tereza23volnycz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.09.2009 20:21:09, Monča) Ahojky. Já byla na zápisu na AHE v Lodži, obor Resocializační pedagogika, bohužel Ministerstvo školství v Polsku tuto školu v ČR neschválilo, proto mi jako náhradní program doporučili UJAK...poprosila bych o radu-váhám mezi Speciální pedagogikou a Vzděláváním dospělých, ale přijde mi ten první obor záživnější..co myslíte?prosim o Vaše názory-hlavně od těch, co na jednom z oboru studují na mejl nebo icq.díky moc předem...;-) reagovat zde
    Email: monika.umbrpostcz, ICQ: 316881112
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.09.2010 12:15:51, Maky) Ahoj studenti,

    i když je tato diskuze starší, rozhodla jsem se reagovat.

    16.10.2010 nastupuji po několika letech opět do školy. Obor Management cestovního ruchu na UJAKU.

    Jsem vyučená prodavačka!! Obor, který jsem po základce chtěla studovat, nebyl v mých možnostech - na zákadce jsem to flákala a při návštěvě školy, na kterou jsem chtěla jít, my bylo řečeno, že ať to ani nezkouším, že budu mít minimální šance. Tak jsem se vyučila prodavačkou, zdůrazňuji, že na státní škole. Studium, až na matematiku, jsem zvládala výborně! Když jsem se vyučila, šla jsem si dodělat maturitu, opět na státní školu. Studium jsem zvládla a odmaturovala s vyznamenáním ( vyučená prodavačka ). Chtěla jsem pokračovat na VŠ.

    Obor, který jsem chtěla studovat, jsem na státní škole nenašla ( tehdy v té době, možná jsem jen špatně hledala, ale na nic jsem nenarazila ). Pouze jedna VOŠ, která byla daleko od mého bydliště - musela bych platit ubytování, a nějaký poplatek 3tis. škole každý rok. Protože nejsem z bohaté rodiny a brigádu v okolí školy bylo těžké sehnat ( ze zkušenosti známého, který v daném městě studoval ), vzdala jsem to. Soukromá VŠ v té době už vůbec v úvahu nepřipadala.

    Nyní, po pár letech v zaměstnání to zkouším znovu. Pracovala jsem sice jako účetní, což mě velmi bavilo, ale svůj vysněný obor chci vystudovat a věnovat se poté práci v něm - pokud v dnešní době najdu uplatnění, neboť situace na trhu práce v tomto oboru je dosti špatná.

    Studovat ekonomii, by bylo fajn, ale nestačí má matematika a i kdybych se učila jak blázen, budou přede mnou ti, kteří s matematikou nikdy problémy neměli a mé znalosti by byly nedostačující.

    Myslím, že soukromá škola není jen pro ty bohaté, co na to mají, ale také pro ty, jako já. Vyučené s nástavbou, jejichž znalosti nedosahují kvality z OA a přes přijímačky z jazyka a matematiky by neprošly. Není to o tom, že by byli hloupí, prostě ta SŠ byla volnější - byť státní. Jsem ráda, že mám tuto možnost studovat a je jedno, odkud ten titul bude. Důležité je, jak se v praxi uplatním.

    Osobně znám slečnu, která dostudovala VŠE - už si nepamatuji obor. Je naprosto v praxi nepoužitelná! Ptá se na základní věci spojené s chozením na poštu, nebo placením faktury v hotovosti!! Neumí objednat kurýra a spousty jiných praktických věcí. Má sice hromadu teoretických znalostí, ale u nás v práci budila spíš výsměch, když někdo, kdo si udělal jen maturu, toho věděl více a uměl to použít, než nějaká vystudovaná z VŠE. Dostala doklad do ruky a nevěděla, co znamená, uměla nazpaměť náležitosti faktury, ale poté, když ji do ruky dostala, tak ani nevěděla, že to ta faktura je apod.

    Také znám přednášejícího na státní vysoké škole ( nebudu daného člověka jmenovat a ani školu ), který obdržel email od rektora se seznamem studentů, kterým to "má dát". Email jsem viděla na vlastní oči!! Takže vážení, ať je škola soukromá nebo státní, je to úplně jedno. Důležité je, jak studium pojmete, buď se budete šprtat a šprtat, nebo prostě prolezete s odřenejma ušima.

    VŠ jsem nikdy nestudovala, takže nemohu to tolik hodnotit, ale myslím si, že je to jen o lidech. Znám lidi z VŠFS, UJAK, VŠE a každý občas řekne : jo, to bylo lehký, nebo : jo, to byla dřina. Pokud něco někoho baví, tak je potom snazší to zvládat.

    Když bych šla na MCR, kde by v prvním roce byla matematika, statistika, nebo nevím co ještě, prostě bych to nedala, obory jako geografie, management apod. my nepřijdou tak složité a baví mě ( mám už učebnice, tak studuji dopředu ) a vztahují se k danému oboru. Na UJAKU tyto předměty od prvního semestru studia, tak proč tu školu nezvládnout. Na státních je spousta předmětů jen tak pro přehled, kvůli kterým tam ti lidé nechodí a proto jich taky tolik studium nedokončí.

    Vycházím pouze ze zkušeností jiných a ze svého pohledu na věc, na základě poskytnutých informací.

    Díky, že jste dočetli až sem.

    reagovat zde
    Email: holeckova.marketagmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.04.2013 19:27:31, Silvie) To je těžce nesmyslný komentář. Jako studentka UJAKu jsem nikdy žádnou zkoušku neopakovala, vždy za jedna, občas za dvě. Školu dělám při práci, ptž veřejnou bych nezvládla. Moje dcera chodí na těžkou fakultu Vše a celé zkouškové leží jen u knih, aby ty zkoušky dala. Já si přečtu před zkouškou nějakej výcuc a je to tam, to opomíjím i to, že známá na dálkáči na UJAK ani žádné testy nepíše, jen seminárky, které teda nemaj moc velkou úroven. Ujak mi vyhovuje, říkám otevřeně, že jsem si titul koupila, protože, ted se na mě nezlobte, ale víc mi dala zabrat i střední škola, kterou jsem neměl nejtěžší. S15 reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.04.2013 19:29:38, Silvie) *neměla Jinak školu doporučuju jako dávačku pro vytížené, co chěj jen papír. :) Jinak raději opravdu nějakou lepší veřejnou. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.06.2011 20:59:04, balaba) Celé tu to číst nemám času. Ale jinak co se týče EHS na ujaku (Praha), tak je brán jako nejtěžší obor na škole. Má nejrozsáhlejší záběr znalostí. Možná proto jej studuje nejméně studentů a hodně jich během studia skončí. Upřímně většinou to ale končí ti, kteří na VŠ prostě nemají nebo nechtějí máknout v něčem, co jim zrovna nejde. Pokud Vám vše jde a vše umíte a pak nejste schopni doučit se trochu matiky, tak hold končíte. Udělat se to dá, hlavně díky většinou 3 šancím a 1 opravné šanci před komisí. Je fakt, že já to ještě nemám, státnice mne čekají příští rok. Kompletně recenzovat školu je na dlouho. Prostě udělat se to dá, to však neznamená, že to zvládne každej lenoch. Pokud Vás na DOD odradí recepční, nevšímejte si toho, je to kráva. reagovat zde
    Email: dsadsdfadscz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.10.2011 13:11:17, Kamila) Zdroj : MF Dnes 11.10. 2011
    Jak zjistil deník MF Dnes, ministerstvo školství prominulo soukromé Univerzitě Jana Amose Komenského (UJAK) omezení studia, které by znamenalo méně studentů, a tedy i příjmů pro školu. Podle Dobeše byla Akreditační komise v tomto případě příliš přísná a po nápravě není UJAK dále postihovat.

    Dobeš čelil před půl rokem skandálu kvůli tomu, že své podřízené, ředitelce svého kabinetu Janě Machálkové, pomáhal s vypracováním seminární práce. Ta právě studovala na UJAK, kde mimo dalších absolvovala i šéfka Nečasova kabinetu Jana Nagyová.

    Tituly bez řádného studia

    „Akreditační komise poprvé po dvaceti letech čelí situaci, kdy její návrhy na sankce ministerstvo nepřijímá,“ uvedla na dotaz MF Dnes šéfka Akreditační komise Vladimíra Dvořáková. Komise podnikla loni na univerzitě Komenského hloubkovou kontrolu. Vyvolaly ji stížnosti některých pedagogů, že zde dostávají studenti bakalářské tituly bez řádného studia.

    Vedení univerzity to popírá. Akreditační komise ale skutečně odhalila vážné nedostatky ve výuce. Rektor této vysoké školy Luboš Chaloupka uvedl, že univerzita komisi doložila, jakým způsobem nedostatky odstraňuje.

    reagovat zde
    Email: Harriskamilagmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.10.2011 13:12:44, Kamila) Jak zjistil deník MF Dnes, ministerstvo školství prominulo soukromé Univerzitě Jana Amose Komenského (UJAK) omezení studia, které by znamenalo méně studentů, a tedy i příjmů pro školu. Podle Dobeše byla Akreditační komise v tomto případě příliš přísná a po nápravě není UJAK dále postihovat.

    Dobeš čelil před půl rokem skandálu kvůli tomu, že své podřízené, ředitelce svého kabinetu Janě Machálkové, pomáhal s vypracováním seminární práce. Ta právě studovala na UJAK, kde mimo dalších absolvovala i šéfka Nečasova kabinetu Jana Nagyová.

    Tituly bez řádného studia

    „Akreditační komise poprvé po dvaceti letech čelí situaci, kdy její návrhy na sankce ministerstvo nepřijímá,“ uvedla na dotaz MF Dnes šéfka Akreditační komise Vladimíra Dvořáková. Komise podnikla loni na univerzitě Komenského hloubkovou kontrolu. Vyvolaly ji stížnosti některých pedagogů, že zde dostávají studenti bakalářské tituly bez řádného studia.

    Vedení univerzity to popírá. Akreditační komise ale skutečně odhalila vážné nedostatky ve výuce. Rektor této vysoké školy Luboš Chaloupka uvedl, že univerzita komisi doložila, jakým způsobem nedostatky odstraňuje.

    reagovat zde
    Email: Harriskamilagmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.10.2011 16:54:24, Coudy) Jsem ve druhém ročníku Mgr na Fakultě sociální a mediální komunikace. Nesouhlasím s tím, že by se zde dávaly tituly zadarmo. Jako na každé škole jsou zde kvalitní a přísní profesoři, a i ti kteří na to pečou. Šel jsem na UJAK kvůli oboru, který má hodně blízko k žurnalistice, a ta se v Praze, kromě UK, nikde jinde nevyučuje (nepočítám vyšší odb. školy). Náročnost je určitě nižší než na "prestižní" UK. Nicméně, tam se dostane jen hrstka lidí, z nichž polovinu většinou tvoří nejnabiflovanější bedny z gymnázií, a druhou půlku lidi s tlačenkou. Ti by často nevystudovali ani "lehčí soukromou školu" a během studia vypadnou. A podle toho se u nás posuzuje kvalita školy.. kolik studentů během studia vykopne a podle hory učiva, které do sebe musí studenti během studia "nalít". Většina průzkumů však říká, že české vysoké školy mají obecně v porovnání se zahraničními už tak poměrně vysokou úroveň. Možná je to k neuvěření, ale znalosti vysokoškoláků ze západních zemí jsou v porovnání s těmi českými často skutečně hodně tragické! Všechny české školy by se tedy podle mne měly mnohem více zaměřit na praktickou část výuky než jen na biflování teorie. Už od nejnižších ročníků vyžadovat a poskytovat více praxe, hlavně podle jejích výsledků studenty hodnotit a zvyšovat tak možnost kvalitního uplatnění po škole. Podle toho potom také posuzovat kvalitu školy. Dnes se říká, že není důležité vědět vše nazpaměť, ale vědět kde informace najít. V našem školství to však stále neplatí. reagovat zde
    Email: psycoseseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.01.2012 20:04:01, Agron) Plně s Vámi souhlasím. Studuji stejnou fakultu, zatím jen druhý ročník Bc. UJAK rozhodně není o systému „zaplať a dostaneš“ zkoušku, popřípadě titul. Ano, jsou zde předměty, které člověk zvládne díky všeobecnému přehledu a účasti na přednáškách bez problémů, ale také se setkávám se zkouškami, které si žádají delší přípravu a jsou značně obtížné. Představa, že soukromá škola = leháro nebo zaplacený titul, je dle mého dnes oblíbenou pomluvou, kterou šíří jednak neúspěšní studenti nebo ti, kteří nemají dostatek finančních prostředků na pokrytí školného. Jen malé srovnání. Několik mých přátel studuje přírodovědecké či filozofické obory na UK. Již několikrát vyprávěli, že nemají skripta, takže jsou odkázáni jen na prezentace z přednášek. Když jsou náhodou skripta k danému předmětu k dispozici, jedná se o učebnice z minulého století (např. i ze 60. a 70. let) :D Nejvíce mě asi pobavilo, když jsem se dozvěděl, že se na UK používají preparáty z 50. let. Promiňte, ale toto nevypovídá o úrovni této VŠ? Chápu, že tyto nedostatky vyplývají z malých finančních prostředků, které UK získává od státu. Ale zatím jsem se o tom v diskusi nedočetl, přitom každý student státní VŠ si musí být této skutečnosti plně vědom. Mnoho lidí zde kritizuje úroveň UJAKU nebo všeobecně soukromých VŠ. Jenže s tímto se většinou na soukromkách nesetkáte. UJAK má vlastní vydavatelství a ke všem předmětům jsou k dispozici skripta, která napsali samotní vyučující. V některých předmětech např. sociologie jsme byli odkázáni i na skripta UK. Na této škole také učí mnoho pedagogů z UK nebo VŠE. Také bych rád poukázal na často bezohledný přístup pedagogů na státních VŠ. Takto se k Vám na UJAKU nikdo chovat nebude. Vyplývá to z individuálnějšího přístupu i díky tomu, že si na rozdíl od státních škol platíte školné, proto se pedagogové studentům 100% věnují. Abych jen nechválil, i UJAK má samozřejmě několik chyb. Mezi nejfatálnější bych rozhodně zařadil absenci jazyků. Z druhé strany je na každém, zda se bude jazykům věnovat formou samostudia, kterému se každý rozumný student věnuje i v případě, kdy absolvoval několik kurzů jazyka v jednotlivých semestrech. Je pravda, že se ve studijní skupině, hlavně v prvním ročníku, vyskytuje spousta lidí, kteří berou VŠ jako zašívárnu, ale většinou po prvním nebo druhém zkouškovém neprojdou sítem. I to vypovídá o tom, že řeči některých posměváčků nejsou na místě. Rozhodně nesouhlasím s tvrzením, že úroveň výuky UJAKU je nižší než na UK. Toto mé tvrzení vychází z výše uvedených skutečností - viz vyučující z UK a VŠE. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.02.2012 22:48:58, isa) Souhlas, i ja studuju na UJAK SMK a jsem velmi spokojena. A radim vsem, kteri se rozhodnou prihlasit na tuto skolu, at se ptaji na nazor opravdu lidi, kteri zde studuji nebo studovali. Jsem docela alergicka na pomluvy studentu ze statnich VS, nerikejte mi, ze na statnich neexistuje uplaceni nebo tlacenka viz plzenska prava. Je pravda ze co se tyce studia, neco je lehci neco tezsi, ale zalezi na pristupu studentu. Ten, komu skolu zaplati rodice tam stejne dlouho nevydrzi. Troufnu si tvrdit, ze na UJAK prevlada mnozina nas uplne normalnich lidi, kteri se chceme rozume vzdelavat, ale na statnich skolach pro nas nebylo misto. Jako sorry, ale fakt nepujdu studovat teologii na UK, jen proto, ze je skola prestizni a ze se tam dostanu. Chci studovat neco, co me bude bavit. Takze pro me byl UJAK spravnou volbou. Kazdy ma svuj nazor, ja taky nehodnotim skoly jako VSE atd, byt jsem slysela, ze VSE je jen tezsi gympl. Povida se toho lecos a zalezi jen na kazdem, jestli bude verit blabolum lidi, kteri se k ujaku nepriblizili ani na 100 metru ale delaj chytry... reagovat zde
        Email: iivettkaseznamcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.02.2012 15:26:17, FpNt) Vážení,

          pročítám si diskuzi a svrbí mě ruka nereagovat. Pokud si ale někdo chce přečíst pravdu, pak si projde nejnovější hodnocení Akreditační komise ČR (Zápis č. 01–12 ze zasedání Akreditační komise 30. ledna – 1. února 2012, Benešov), které vlastně shrnuje na stranách 72 a 73 celou situaci. Dokument je dostupný na této adrese: http://akreditacnikomise.cz/attachments/article/339/zapis_ak_01_2012.pdf.

          A nepochybujte o tom, že profi personalisté, kteří sami mají adekvátní vzdělání, tyto dokumenty nesledují. Nerad bych někomu bral iluze, ale opravdu se začíná velmi hledět na absolvovanou školu. Důvod je prostý: děsivý přetlak titulovaných absolventů, se kterými si trh práce neví rady.

          Proč utrácet za školné, když v každém větším městě funguje veřejná vysoká škola? Kdo chce opravdovou kvalitu, volí některou z fakult UK, ČVUT, VŠCHT a jiné respektované instituce, případně studuje v zahraničí. Občas mě pobaví stížnosti na přístup na veřejných VŠ. Ty totiž ale předpokládají, že u nich studují dospělí, svéprávní lidé, schopní zvládnout studijní zátěž. Není to mateřinka, ve které by někoho po obídku dávali spinkat.

          Mrkněte třeba na tento žebříček, byť je poměrně zjednodušený:

          http://hn.ihned.cz/c1-54661180-univerzita-karlova-vzala-vse-primat-v-ekonomii a také na
          http://img.ihned.cz/attachment.php/600/36706600/aiou48BD7IJKLjk6PWbcdfhpry01TARm/120209_01_01_new.png



          Předpokl ádám, že můj příspěvek vyvolá negativně konotované emotivní reakce. Nicméně jsem se snažil předložit faktickou argumentaci opřenou o vlastní znalost prostředí a odbornou zkušenost.

          absolvent IES FSV UK a vedoucí pracovník mezinárodní HR agentury
          reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.02.2012 10:41:59, Ingrid) Tak tedka jsi me opravdu,ale opravdu pobavil...profi personaliste???hahaha....v tehle sfere se pohybuji a musim rici,ze v drtive vetsine je personalistou nejakej zakomplexovanej stredoskolskej trouba,ktery flek ziskal na tlacenku:)vitej v realnem svete hr.maly priklad za vsechno...personalistka ve firme s 200 zamestnanci a viceletou praxi mi s ocima na vrch hlavy sdelila,ze ji prisel email,ktery ji laka do jine firmy.byla z toho docela prekvapena...a vis proc?v zivote nikdy neslysela o Headhuntingu-jedne z metod vyhledavani novych pracovniku...myslis,ze je to clovek na svem miste???ja na ujaku ocenuji vyuku modernich oboru a vyuku kapacit daneho oboru,ale i lidi z praxe:) mimochodem k pi dvorakove se vyjadrovat nebudu....ona ma trosku jine cile a smeruje k nim pres populisticka rozhodnuti akreditacni komise. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.02.2012 14:45:01, Katka) Promiň,ale musím oponovat..proč by v HR sféře měl být nějaký zakomplexovaný středoškolák?:) Já pracuji v HR oblasti krátce (5. rokem) a mám 2 VŠ ekonomku a humanitní studia..nemám vystudovaný sice UJAK,ale do HR jsem se na "tlačku" nedostala.. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.02.2012 00:38:21, FpNt) Já ale mluvil o profi personalistech ;-) reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.02.2012 23:47:20, petra) Chápu sama, že je velmi těžké si to přiznat, ale je lepší to udělat včas. Na podruhé jsem se dostala na vysněnou školu a jsem šťastná. Všem to přeju, aby mohli být hrdí na svou školu, její dlouholetou tradici a celkové zázemí, které má. Vůbec není pravda ty nářky na veřejné vš. Mohu opravdu srovnat. Schopný člověk se rychle zorientuje, pochopí a nepotřebuje vodit za ruku. Jsou to sprosté lži. Bohužel se na to hodně dívají, kde jste studovali. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2012 10:11:58, Marlen) Ujakům došla řeč :-)))) reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.04.2013 18:08:42, Mirek) "O VŠE se říká že je to nejtěžší gympl"..., ale trochu vám uniká spojitost tohoto výroku, který má původ na ČVUT jako jistá rivalita mezi oběmi institucemi. ;) Jsem student ČVUT i VŠE a VŠE tam drbeme skoro denně. Nadáváme třeba na to že tam mají spoustu hezkých holek atd. Ale upřímně, obě školy mají něco do sebe, i když každá má spoustu fakult rozdílné obtížnosti. Na VŠE je těžší třeba to, že je jen jeden pokus na zkoušku, takže tam prožívám větší stres. Je těžké ty školy srovnávat, na každé je těžké něco jiného. Ale pořád to má úroven. To se o UJAKu říct nedá, moje sestřenka ho ted vystudovala a nadává na něj kudy chodí, sama si stěžuje na to, že když daj takhle lehce titul každýmu ***covi, tak pak bude mít 70 % populace vš. A dávám jí zapravdu. Není normální, aby tolik lidí mělo vš, to pak musí být ve vzdělávacím systému něco špatně. A vaše logika "půjdu studovat obor, ktarý mě baví", je velice úsměvný, protože takhle hloupě přemýšlí hodně lidí a právě proto jsou obory na soukromých vesměs přes kopírák, pochopitelně práci v oboru pak neseženete ani omylem. Ta struktura není zdravá. Ale bohužel, ve školství se ustoupilo od regulací, takže tu můžeme mít klidně milion škol stejného zaměření. Však se nic neděje, že jejich absolventi pak nebudou dělat v oboru. S15 Obecně...Na studium na vš má jen zlomek populace, u nás dochází na některých školách jako UJAK ke snižvání nároků, vám se to může zdát dobré, vždy se na zkoušku naučíte jen prá zábavných věcí, výcuc na 2 strany a zkoušku máte doma. Ale to pak není vysoká škola, ale škola střední, to vám nedochází? Ne, jde vám jen o bezcenný titul, protože ten z této školy žádnou váhu opravdu nemá. Je to jako v Austrálii, tam taky můžete jít studovat na soukromku cokoliv, když si to zaplatíte, al pak nepočítejte, že uděláte nějakou úžasnou kariéru, pokud už fleka nemáte, protože je to prostě shit.S06 reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.04.2013 18:14:53, Mirek) *opr.: Nadáváme třeba na to, že tam mají spoustu hezkých holek. ale+pár reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.04.2012 23:18:48, Lucie) Ahojky, našel by se tady nějaký hodný človíček, který by mi poslal studijní plán nav. mgr. andragogika na UJAK? minarikova.lucseznamcz. Předem děkuji :) Lucka reagovat zde
    Email: minarikova.lucseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.06.2012 10:39:09, Jájina) Ahojky lidi, jsem na magisterském dálkově na UJAKu a nemám z toho špatný pocit, předtím jsem studovala dálkově VŠobchodní a přístup tam a tady je nesrovanetlně lepší, tady s námi jednají jako s kolegy a funguje to. Pracuji v HR managementu a toto vzdělání mi dá k praxi i tu teorii a další poznatky. Znám osobně lidi co studují na státní škole a chodí denní studenti na dva dny v týdnu - je to vůbec možné???? VIděla jsem materiál ke státnicím no nic moc na objemu to nebylo teda, a státnice mají za 45 hotové ze všeho, takže obrázek si udělejte sami. reagovat zde
    Email: nJajinaseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.06.2012 11:19:35, pítr) kdyz si sestavis rozvrh tak, ze budes ve skole treba jen v pondeli a utery od rana do vecera, tak nevim proc by ne.. Kazdej neni bohatej, ze si muze dovolit platit 50000 rocne na soukrome skole.. A tak nechapu proc bych na verejne skole nemoh chodit do skoly jen dva dny, kdyz se to da a zbytek tejdne si odmakat na brigadach.. To bych zas moh oponovat, ze jako dalkari se toho asi taky moc nenaucite, jestli mate skolu jeden, dva vikendy za mesic.. A jestli tech 45 myslis, ze sou statnice hotovy za 45minut, tak nechapu co je na tom jako divnyho? Na obhajobu bakalarky sme meli 15minut, 15minut na blok ekonomie a 15minut na odborny predmety, takze nevim vo co go S15 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.06.2012 16:00:37, xxx) Tento rok jsem dodělala státnice na veřejné VŠ-Univerzita pardubice FF. Bohužel přístup profesorů, nudné teoretické přednášky a úroveň mne k dalšímu pokračování odradily. Nemohu se vyjádřit zda je soukromá VŠ méně kvalitní než státní, protože jsem navštěvovala pouze státní, ale sdíllím názor, že pokud člověk chce studovat lukrativní obor má na výběr buď UK-kde je ovšem příjmána pouze hrstka studentů nebo soukromou školu. Na státních se vyskytují ***ci stejně jako na soukromých, možná jich je méně, ale určitě tu jsou. Proto apeluji na ty, kteří si nevyzkoušeli oba typy škol, ať se k tomuto tématu tak "agresivně" nevyjadřují, neboť to, že studují státní školu ještě neznamená, že jsou více inteligentní a jejich názory zde jasně dokazují, že s jejich inteligencí to zas tak "horké" nebude S13 reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.06.2012 11:29:39, Radka) Taky jsem studovala na UJAK v roce 2007-2010 na Bc. EHS formou kombinovaného studia, byla jsem nadšená, že existuje škola bez přijímaček a taky pro dospělé se zaměstnáním...po střední jsem byla už deset let, takže jsem se nově naučila psát seminárky (první z filozofie jsem dostala přepsat:D), naučila jsem se vyhledávat informace, protože skripta byla jen k něčemu a navíc velmi stručná, vyžadovali doporučenou literaturu, která se těžko sháněla, o to víc jsem se snažila), většinou jsem zažila ústní zkoušky, kde jste prostě museli umět vše a něco navíc, zabrat mi dala pouze matematika, ale i integrály jsem nakonec zvládla, státnice na Bc. byly pro mě pohoda vše za jedna, ale kdykoliv jsem se zmínila kde studuji...všeobecný smích, proto jsem magisterský titul už raději dělala na ČZU a můžu srovnávat, nevychází mi z toho ani lepší ani horší, jen prostě pro lidi zní líp titul z veřejné školy, a perlička: na obou školách učí jeden a ten samý a ten jediný to fláká úplně stejně, jo a vlastně ještě jedna: státnice na Ing. také vše za jedna. Můžu říct jediné, že pak záleží na každém jedinci, jak si s nově nabytým titulem umí poradit, ono se to totiž pozná, že ať s titulem nebo bez bez něj...prostě je marný:D reagovat zde
      Email: vavrova31rseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.06.2012 13:56:39, Informator) Dobrý den,

        rád bych všem, kteří tady diskutují o úrovni UJAK, doporučoval se podívat na webové stránky Akreditační komise České republiky, konkrétně pak na http://akreditacnikomise.cz/cs/aktuality/363-zapis-032012-.html. Po stažení této zprávy a prostudování budete mít jasněji. Pokud se Vám to číst nechce, pak namátkou vybírám ze strany 57 a 58:

        ad 14) výzva MŠMT k posouzení situace na Univerzitě Jana Amose Komenského, s.r.o., Praha

        V dubnu 2011 ředitel odboru vysokých škol MŠMT zamítl návrh AK na omezení akreditace (spočívající v zákazu přijímat ke studiu nové uchazeče) u studijních programů uskutečňovaných Univerzitou Jana Amose Komenského Praha, s.r.o. (UJAK): a) navazujícího magisterského studijního oboru „Pedagogika“ se studij ním oborem „Andragogika“, b) doktorského studijního programu „Speciální pedagogika“. Ministr školství na základě doporučení rozkladové komise MŠMT, která označila zamítnutí návrhu AK za nezákonné, původní rozhodnutí ředitele odboru vysokých škol MŠMT 24. října 2011 zrušil a vrátil věc odboru vysokých škol k novému rozhodnutí. Odbor vysokých škol MŠMT 18. dubna 2012 vyzval v rámci řízení AK ke spolupráci, aby posoudila „aktuální personální zajištění uvedených studijních programů a úroveň tvůrčí činnosti související s uskutečňováním doktorského studijního programu a vyjádřila se k existenci či neexistenci závaţných nedostatků při uskutečňování těchto studijních programů, které odůvodňují omezení akreditace spočívající v zákazu přijímat další uchazeče ke studiu“. Na základě této výzvy navštívili zástupci AK pod vedením Ivy Stuchlíkové UJAK a seznámili se s aktuálním stavem zejména v oblasti související výzkumné činnosti a personálního zabezpečení uvedených studijních programů. Závěry: Přes snahu UJAK přijímat opatření, která by zlepšila situaci, přetrvávají v obou případech dříve konstatované závažné nedostatky. AK proto trvá na svém původním návrhu na omezení akreditace podle § 85 odst. 5 zákona o vysokých školách u
        a) doktorského studijního programu „Speciální pedagogika“ se standardní dobou studia 3 roky
        Odůvodnění: Vysoká škola není příjemcem žádného externího výzkumného projektu, který by souvisel s odborností doktorského programu, a neumožňuje tudíž propojení


        Tohle je jediné objektivní hodnocení. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2012 15:54:05, gnaag) Veškeré odkazy na které bych se i rád podíval jsou neplatné. Prosím aktualizovat.

          Plus úryvek, který zrovna uvádíte zde, je opravdu směšný. Na UJAKu se vyučuje X oborů + navazující studia. To, že jeden kousek prokazatelně není zajištěn tak jak je nutné nevypovídá o škole jako jako vůbec nic. Odůvodnění jako takové, pokud je pravdivé, je dostatečně pádným argumentem pro zastavení takového s. programu tohoto oboru. Opět je to však dílčí chybou, nikoliv něco, co vypovídá o celkové kvalitě poskytovaného studia. Pokud se však i v tomto vedení UJAKu staví na zadní, je potřeba jim trochu ubrat kyslík, to uznávám. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2012 20:37:23, ach jooo...) Ten odkaz je platný a je tam jen jeden. Proč tak hloupě útočíte, akorát opět potvrzujete to, co si lidé o "studentech" této "školy" myslí.

            Tak tedy: http://akreditacnikomise.cz/cs/aktuality/363-zapis-032012-.html

            Jedná se o Zápis č. 03/2012 ze zasedání Akreditační komise ve Špindlerově Mlýně ve dnech 11. - 13. června 2012. Samozřejmě si ho musíte například stáhnout a poté otevřít v Adobe Acrobat (X), neboť je v .pdf. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2012 23:52:47, gnaag) Dobrý den. Můžete sem prosím napsat svůj aktuální email? Ten, který je zde uvedený se mi hlásí jako neplatný. Nebo napsat e-kontakt na (pozpátku) zc.liame@etaps

        Děkuji mnohokrát. Ostatně dotaz napíši rovnou sem, když už to takhle řeším.

        Takže:
        Dobrý den.

        Kontakt jsem získal zde: http://www.vejska.cz/diskuze/7933 , kde jste se vyjádřila ke studiu na UJAK a posléze na ČZU (Česká zemědělská univerzita v Praze, jestli jsem to správně pochopil).

        Mám za sebou úspěšné SZZ na UJAK z oboru EHS (bc.) Zajímal by mne Váš přechod na tuto univerzitu (ČZU). Jakým způsobem se lišilo přijetí narozdíl od studentů, kteří již studovali na ČZU v bakalářském programu? Z toho, že již máte úspěšně dostudováno usuzuji, že s bakalářem z UJAKu by přechod neměl být problém. Přijímací řizení jste stihla již v červnu? (Pro tento rok byly vyhlášeny na 25. 6. - 29. 6. 2012) Já měl jiné plány, ze kterých bohužel sešlo. Než jsem se zorientoval, je po všech termínech. I tak mne tato možnost zajímá, pokud bych se rozhodl navázat studiem příští rok. Ještě jsem si neudělal úplný přehled, ale z EHS jste předpokládám navázala oborem Provoz a ekonomika, Ekonomie a management nebo Základy podnikání, či něčím obdobným. Byl bych rád za jakékoliv srovnání s EHS na UJAKu, nebo jakékoliv další informace o studiu či k příjímacímu řízení na ČZU (obtížnost, obory). Je studium daného oboru na ČZU také tak obšírné jako u EHS na UJAKu? Jen tak zcela hypoteticky - mám nějakou šanci, že budu přijat ještě do letošního ročníku?

        Děkuji za jakoukoliv odpověď.
        reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2012 23:54:23, gnaag) To snad ne. Tady nefunguje reagování na příspěvky??? paráda. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.04.2013 19:07:54, Jarmilka) Tak šla si na hnojárnu, tam zas takový těžký zkoušky nejsou. I mezi veřejnými jsou lehčí a těžší školy. Já VŠE bakaláře dostudovala po 4, 5 letech s odřenýma ušinma a průměrem 2,7, ale na magistru na hnojárně jsem vše dala za řádnou dobu a půměr 1,2... To snad mluví za vše. Jinak mi nepřijde pravděpodobné, že by byl UJAK srovnatelný s hnojárnou. Vždyt kámoš se ani na jednu zkoušku na UJAK neučil, ve škole byl za celý studium asi desetkrát a dodělal ho v klidu s průměrem 1,35. ;) reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.05.2013 15:08:29, Jarmilka) ...jsi..., ušima...., průměr... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2012 16:26:19, gnaag) Tak. Celé to tu pročítat nemám času. Nicméně se i tak, ale jen velmi stručně, vyjádřím k UJAKu ve smyslu této diskuse.

    Mám za sebou SZZ bc. studia pro obor EHS. Mezi x obory, které se na škole učí (a jejich různé mutace co do předmětů, tak názvů - poté, co do programů hrábla AK) je tento možná ten nejobšírnější a také brán jako nejtěžší co do náročnosti. To je možná také důvodem, že v našem ročníku byla jen 1 prezenční třída a ke SZZ došlo z cca 30 lidí cca 15. Kombinované na tom bylo samozřejmě jinak, nicméně porovnávat to s X tisícovými obory typu SMK to nelze. I profesoři k nám měli jemně odlišný přístup a v náznacích dávali občas najevo, že o ***ce v jiných oborech zakopávají každý den. Upřímně zástupy vystajlovaných slečen nejsou zrovna tou pravou akademickou atmosférou, i když se na to kouká hezky. Pak vznikají různé komické situace, kdy při přednášce makroekonomie posloucháte z vedlejší místnosti projekci animáků. O zaplatíš a máš papír se nedá mluvit. Alespoň já se s ničím takovým přímo nesetkal. Jen ke konci se vyloupla jedna zvláštní osůbka, ale při SZZ bych vystresovaný jako já .... takže hodně. Studium se dá zvládnout. Bohužel obor je tak nesmyslně obšírný, že nemáte šanci prohloubit si znalosti jedním směrem a ukotvit v paměti. To nahrává biflovacím typům, kteří jakžtakž zvládnout seminárky a nějakou tu prezentaci. Někomu to může opravdu "pálit", ale pokud se není schopen nabiflovat nemalé množství hloupostí dost mimo středovou linii oboru, tak může mít problém. Profesoři jako všude - obdivuhodné kapacity jímž je radost naslouchat VS egoističtí kkti. Profesoři, před kterými jsem se cítil vědomostně a intelektně velice nepatrný a pak hovada, u nichž jsem měl co dělat, aby se mi nesplašila kladiva. Po Plzeňských právech přišel na řadu medii propíraný UJAK. No .... potřeboval by přitlačit trochu víc. Byť neprávem, ale uškodit to rozhodně nemůže. Vlastně může. Vedení to hodí na vedoucí kateder, ty na kantory a od nich se to sveze až ke studentům v podobě nesmyslně složitých ZK z doplňkových předmětů. S05. Media to ale, jak je jim blízké, vše opět démonizovala. Bohužel musím říci, že za své peníze jsem nedostal to, v co jsem doufal. Zázemí jakžtakž, ale studijní - hrůza, IS - hrůza, knihovna - prázdná a neaktuální, personál - ....asi jsem měl jen smůlu. Je toho tolik co napsat. Tolik úhlů pohledu. Ale končím. Snad jindy. Kdyby někdo měl zájem o bližší info, navštivte např. primat.cz, hledejte, nebo založte nové téma.

    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2012 22:00:55, gnaag) Jo a koukám, že se tu někde někdo ostře oháněl žebříček škol vytvořeným HN. Taky vtipálek. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.04.2013 19:02:23, Jinky) UJAK je dobrej, ten titul se tam dá koupit za docela slušný peníze. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.04.2013 00:19:25, Tereza) No a co jako??!!! Závidíš že nemáš peníze a nemůžeš si koupit taky??S06 Takový socky mám nejradši!! S14 Já budu mít titul protože na to mám prachy a ty budeš mít *** protože tě vylejou ze státní. Kdo je ted víc?? HMM ??!!! HMM?? Zamysli se nad sebou.S06 reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.08.2014 00:45:29, Petrs) Snad je jedná o hloupý vtip, jinak musím říci, že jsi úplně ale úplně vypatlaná. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.05.2013 19:10:40, Petr) Polib si ***. UJAK není žádná podvodná škola. Brácha tam učí a říká, že tam má kolegy profesory - pravý profesory s titulem prof., takže takto je vidět, že škola má taky úroveň. Není to žádná *** voška nebo hovadina na cár papíru!!!!!!! reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.10.2014 23:02:50, Petrs) Argument jak noha. To, že tam vyučují profesoři z veřejných VŠ, nijak nepozvedává úroveň tohoto učňáku. Sám mám pár známých, kteří měli tu čest na těchto "VŠ" studovat a říkali, že museli neskutečně slevit ze svých požadavků oproti veřejné VŠ. Když si dovolili trochu přitvrdit, tak si je děkan hned pozval na kobereček. Ne vy prostě jste absolutně odtržený od reality, ale mně je to volný, dál si žijte ve vašem světě "titul jako titul", ono pak velice rychle pochopíte, že realita je úplně jiná. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.05.2013 15:23:42, Jinky) Prosím tě uklidni se. S06 Patřím taky k jeho absolventům. Někde jsem četl, že je soukromka drahej špás, ale UJAK je náhodou docela levnej. Těch pár tisíc za bc za mně vyplázla babka úplně napohodu a ještě se divila, že to není třeba milion za semestr jako v americe tak jsem jí říkal že tady jsme v čr babi. S06 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.05.2013 00:38:19, Lulda) Tak milion, možná za Oxford, ale tam se dělaj i tvrdý přijímačky a žádný ***y tam jen tak nevezmou, ta škola je stará a má jméno. UJAK je pár let starej sra*ec a funguje čistě za účelem zisku, tudíž bere všechny zájemce a všechny pouští i do dalšího ročníku, pokud se na to sami nevy*erou. Ale to není jenom o UJAKu, ono těžká soukromá škola u nás prostě neexistuje, oni totiž... kdyby měl pedagog na tamní studenty stejný nároky jako má na svý studenty na kvalitnější veřejné škole, tak by z nich do druháku neprošla více než polovina. Takže by škola okrouhlala, nikdo by se na ni nakonec nehlásil (soukromku si dnes spousta lidí vybírá jako zaručenou "dávačku") a dotyčného pedagoga by vyhodili. Když je nějakej pedagog na lidi ze soukromky náročnější (chápej má na ně stejný požadavky, nároky jako na svý studenty na veřejný, pokud dělá i tam), tak okamžitě letí, to vím z vlastní zkušenosti. S05 reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.05.2013 16:20:48, Jinky) Zase tu někdo objevuje Ameriku. S06 Proč jako myslíš že jsem na UJAk šel?? S vidinou že jim dá babka 150 litrů a já nedostuduju? I kdybych měl dát někomu něco bokem tak jsem musel dostudovat. Přece nebude mít fotr ve firmě člověka bez vš. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.05.2013 22:23:49, Niky) Ahojky lidičky já studiji na UJAKU už druhým rokem obor Právo v podnikání a chtěla bych vyvrátit domněnku, že ujak je jednoduchý a nechají všechny lidičky projít do dalších semestrů. Tato myšlenka není vůbec pravdivá musí se tu dřít jako všude jinde. Většina profesorů co nás vyučuje máme z KARLOVKY, takže kvalita učení vysoká. Zase na druhou stranu nemám srovnání s jinou VŠ, ale UJAK mohu doporučit. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.05.2013 06:40:41, Inkvizitor) Podle kvality gramatické i stylistické stránky tvého písemného projevu je vysoce pravděpodobné, že pro tebe je skutečně UJAK těžká, i když jde o směšně snadné studium.
      Mimochodem, blud o učitelích z UK byl vyvracen tolikrát, že jeho opakování jen potvrzuje výše uvedené. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.05.2013 15:48:56, Linda) "dřít jako všude jinde"...promin, ale chodíš vůbec na UJAK?? Já to srovnání s veřejnou vysokou bohužel mám (studovala jsem (VŠE) a nyní studuju (UJAK) ten samej ekonomickej obor), protože mě z VŠE vyhodili. A prostě..., jestli se někdo diví, že se UJAK říká vysokoškolskej učnák, tak by měl vyzkoušet nějakou lepší veřejnou školu v oboru, pak by totiž pochopil, co to znamená "dřít jako všude jinde". A upřímně..., jak tu píše jeden člověk, kdyby pocházel učitel z prestižní instituce a byl na studenty na soukromce trochu náročnější (stejně náročnej jako na svý škole), tak okamžitě letí, což mi říkal i kamarád z Všfs, že takhle u nich skončili mnozí učitelé z VŠE. Každá soukromka má něco, třeba ta nejtěžší soukromka v ČR-Všmie, ta má zase zkoušky formou zápočtů, takže tam máš neomezenej počet pokusů. UJAK má zase testcentrum, kam to choděj dutý lidi jen tak natipovat a občas takhle jednoduše i předmět zakončej. A dálkový studium, to je otřes, o tom raději až někdy jindy... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.05.2013 02:16:22, Ivana) Linda: Nojo nojo aby se tady někdo hned nezbláznil. Aby jsme si hned nemyslely, že sem něco víc, když sem byla na veřejné. UJAk je supr úžasná škola, ale některé zkoušky jsou tak těžké že sem měla dvojku, i když sem všechno věděla. Vypadá takhle snad lehká škola??????!!!! Co mi na to řeknete ted chytráci? S13 Víte co polibte si všichni šoš až já budu paní inženýrka a vy budete to hnědé, zasměju se vám. ;) reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.05.2013 08:33:30, Inkvizice) Pro jedince s intelektovými schopnostmi Forresta Gumpa to může být i tak obdivuhodný výkon. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.05.2013 15:47:48, Ivana) ha ha haaaaaaa uvidíme kdo se bude smát naposled:) reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.10.2014 22:28:53, Petrs) No, ty určitě ne:D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.05.2013 20:08:41, Beruška) Nejlepší, nejlepší, nejlepšííííííííííí, kopec zábavy a moc srandy, na zkoušky noste buchty a koláče pak se na nic neptaj a ani moc neposlouchaj o čem mluvíte, je to ta nejlepší škola kterou sem zažila. čupr nad čupry a nikdy jinak S11S11 Inkvizice Forrest Gump nebyl hloupej, jak jinak by přežil Větnam?S08 reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.05.2013 15:49:01, Ivana) Jo Forrest byl borec a byl bohatej reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.05.2013 20:33:45, Pájapájovic) Všem chytrým lidem doporučuju na UJAK vůbec nechodit, nebo se za tuhle školu budete do konce života jen stydět. Jsem její absolvent a vím, o čem mluvím. Asi nikdo soudný na tu školu nemůže být hrdý, i když vysvětlujte to člověku, kterej neměl dostat ani maturitu. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.05.2013 14:26:48, pantáta) moje řeč, chlape..., jako jasně že si někteří možná šáhnou na dno svých možností, ale to ještě neznamená, že je ta škola těžká, spíš je to jen důkazem toho, že na těžší veřejnou školu (opravdovou vysokou školu) by neměli, pokud se zapotí už na Ujaku :D :D :D (nejde se nesmát, když vím, jak to na škole chodí...víc než rok jsem tam strávil, respektive se nudil) Jasně, lidi tam jsou vesměs moc spokojení, nikoho odsud nevyhoděj, zkoušky náročností jak pro opice, maj tak pak spoustu volnýho času, můžou se věnovat svým koníčkům, chodit do práce atd., no kdo by to nebral, že. Ale vždy je něco za něco, pak se nikdo nemůže divit, čertit, když slyší, že je jejich škola učiliště nebo dávačka pro ***ce. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.05.2013 15:19:38, Lulda) Neměl bych to říkat, ale na UJAKU by si nešáhl na svý dno ani člověk s Downovým syndromem.S05 reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.05.2013 21:13:33, jann) Ten syndrom máš ty sám!!! ***ečku. UJAK je výborná škola. Sám máš asi jen učňák a ještě bez maturity, viď a holou ***, proto závidíš, protože prestižní soukromou školu si ty NEmůžeš dovolit ubožáku závistivej :D:D:D reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.05.2013 13:02:14, Lulda) 1) Doporučuju skvělou knihu známého sociologa Benjamina Ginsberga The Fall of the Faculty z roku 2011.
            2) Vysoké školy, které fungují jako firmy, jsou zoufale neefektivní a přinášejí velmi nízkou kvalitu. Zároveň se neuvěřitelně byrokratizují, jsou to v podstatě továrny na tituly, jejich management je nákladný, jedná se o velmi nesvobodné prostory." (Noam Chomsky)

            K tvé argumentaci:

            Prestižní školu? :D :D Vtip dne? Asi nemáš moc páru, které instituce jsou ve školství (odbornou i širokou veřejností) považovány za prestižní, vid? To je třeba MU, UK, VŠE...
            UJAK není a nikdy nebyl prestižní. To, že si to ty třeba chceš myslet, to už však nikoho nezajímá.
            No, učnák sice nemám, ale na UJAKu je takovejch lidí více než dost..., není tajemstvím, že si tam titul dodělávaj hlavně číšníci, ***báby, kadeřnice a trafikantky, občas i nějakej politickej prominent, kterej si jen zajde pro zápočet, aniž by vykonal nějakou zkoušku... (ale nic proti nim, každé povolání je důležité, jen konstatuji holá fakta)
            P.S. Jako sorry, ale těch pár tisíc za semestr by nebyl problém zchrastit, ale proč se diskvalifikovat už před začátkem hry? K tomu nevidím sebemenší důvod, pokud však dotyčný nemám onen výše zmíněný syndrom. S06
            reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.05.2013 13:06:54, Lulda) *... to, že si to třeba ty chceš myslet, to už však nikoho nezajímá..., nemá reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.05.2013 21:41:05, Klárka) Já fakt nevím,co pořád máte proti UJAKu !!!!
    Jděte se zkontrolovat k odborníkovi. Některé názory jsou opravdu jako od blázna. S14

    ---------------
    UJAK je výborná škola. Jde vstříc i lidem co jsou na mateřské. Nastoupila jsem na prezenční formu a hned po mé žádosti o individuální studijní plán mi škola vyhověla. Mám dvojčata a bez vstřícnosti školy bych to nezvládla. Mám sice zdrávku,ale vybrat si vyhovující obor nebyl problém. Pokud máte problém s časem jistě UJAK přijde vhod, k plné spokojenosti. Zkoušela jsem to na UPOL a Muni...bavila jsem se s maminama na přijímačkách v Olomouci. Jedna mi poradila dát si přihlášku na UJAK, teď jsme spolužačky a podporujeme se :D
    ;);) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.05.2013 13:36:32, Teta Filomína) Proti UJAKu já osobně nemám nic, tohle bude můj druhý příspěvek na stránkách a první v této diskuzi.
      Osobně chci jen varovat. UJAK je snad NEJHORŠÍ škola v ČR. Pokud si neudělalala přijímačky, měla sisi raději rok počkat. Pokud UJAK volíš jen proto, že je to osvědčená dávačka, tak se pak nediv, jakou má pověst.
      Jsem ráda, že před školou můžu varovat ty, kteří nejsou hloupí, ale jen naivní a dali by se třeba z***nout agresivní kampaní, která na vás útočí v rádiu, metru atd. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2013 10:58:09, Milda) Studoval jsem dálkově postupně na třech školách, takže si myslím, že můžu reálně porovnat. Předně, nejpodstatnější je určitě studovat obor, který Vás zajímá, ve kterém se nebudete "topit" a motivuje Vás ke znalostem a nejen k dosaženému titulu. Osobně mohu jen potvrdit, vystřídal jsem to od podnikové ekonomiky k managementu, po hospodářskou politiku, která mi "sedla" nejvíce. Co se týče této školy. Předně nesnáším argumentaci lidí, kteří si myslí, že soukromé vysoké školy dávají tituly studentů, výměnou za to, že si platí studium, tenhle dojem jsem tady rozhodně neměl. Každá škola má jiné možnosti, myslím tím spíše ty technické, ale pro mě byl nejdůležitější dojem v přístupu vyučujících ve výuce a podpora studijního oddělení, tady mohu jen chválit. Na škole vyučují i takové vědecké kapacity, které zároveň vyučují na vyhlášených státních školách, tím chci říci, že přístup ke znalostem na zkouškách je hlavně na vyučujícím. Mohu jen potvrdit, na státních zkouškách nebyl den, kdyby někdo "nevyletěl". Tahle škola je hlavně o samostudium, aspoň v mém oboru tomu tak bylo. Takže to nejpodstatnější je jen a jen na Vás. Vyučují se snaží na přednáškách Vám předat opravdové znalosti tématu, nejen odpřednášet, ke zkouškám máte danou doporučenou literaturu a dané okruhy témat. Celkově musím pochválit, především snahu studijního oddělení, "být tu pro Vás". Tak hodně zdaru! reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2013 14:31:08, Evinka) To psal někdo ze studijního? Když jsem na škole byla já tak tam byla taková nepříjemná a neochotná babice že to vypadalo že spíš já mám sloužit ji! A nejlepší to je ted před státnicema každej ví nic a somruje vypracovaný otázky a ještě se na vás zlobí že toho je tak moc protože se celý ty roky nic nenaučil a na všechno sral. Ke zkouškám žádná literatura nikdy nebyla třeba :D Neznám holku nebo kluka kterej by se učil dýl než dva dny když chtěl jedničku. Vzdyt máme všechny otázky ke všem zkouškám vypracovaný a učitelé to neměnej. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2013 21:01:09, Petr) Jestli to nebylo tím,že jsi drzá kráva. Já s ní nikdy problém neměl. Takových slepiček,co si myslely, že jim má každej profesor líbat nohy (páč si zaplatily studium),jsem zažil ve svým ročníku hodně. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2013 16:52:56, Karlíto) Ahoj, přikládám několi referencí na UJAK, které dostaly od studentů UJAK nejvíce liků, tak snad to někomu pomůže při rozhodování.

    "O úrovni Univerzity J.A.Komenského svědčí, že na ní bez problémů studuje dcera jedné známé, která je mentálně postižená(mongoloidní), maturitu získala po 8 letech pokusů na různých soukromých školách. Když po "maturitě" chtěla začít pracovat, tak ji všude ve zkušební době propustili pro neschopnost. A tak nyní, když rodiče plátí, je již 3. rokem "úspěšnou studentkou" Univerzity J.A.Komenského". ... Nevím jestli je to pravda, je to z jedné nedávné diskuze, ale moc bych se tomu asni nedivil. Ach jo, kdybych tehdá nebyl línej, šel bych na farmacii nebo na lékařskou. Nemusel bych se strachovat o práci, povolání by mělo prestiž, měl velký prachy a možnost uplatnění i v cizině díky uznávání těchto dvou povolání. Radil mi to i kdysi ekonom z VŠE, jdi na farmacii, ale já ne, bál jsem se a chtěl mít vše co nejvíc easy, ted toho lituju jak svin

    Škola mě zklamala,příliš jsem se toho nedozvěděla a zázemí velmi špatné,školné vysoké,s titulem z UJAKU díru do světa taky neuděláte.Moje dcra ted studuje stejný obor na státní škole a jsem udivena,jaké nároky na ně jsou oproti nám kladeny.Takže UJAK je asi hlavně byznys a továrna na tituly,jak tu již někdo píše

    Studovala jsem tu kdysi rok a veřejné vš mám nakonec dvě v podobných oborech, tak můžu porovnávat. Bohužel musím potvrdit všeobecně známou věc. UJAK je primitivní škola a s prominutím nejvyšším ho vystuduje (jak trvrdil jeden tamější vyučující) i průměrně cvičený foxteriér. Pověst školy je zlá.

    Dobrá škola, co vyjde ráda vstříc. Byl jsem tu spokojený, ve škole jsem za celé studium ani jednou nebyl a vždycky pokoušel to naše milované testcentrum, kde jsem se po každých 3 dnech snažil otipovat ty kraviny správně. Takhle nás byla spousta. Nic jsem se sice nenaučil a z oboru nevím ani prd, ale moc mně můj obor stejně ani nezajímal. Šel jsem sem jen proto, že je škola známá jako dávačka, potřeboval jsem titul co jinýho. Kdyby ty ***ové z ministerstev nevymýšlely, že musí mít i úředníci VŠ i když ji k práci ani nepotřebujou, tak bych nemusel vyhazovat peníze. Ho***a

    Jako studentka UJAK musím říct, že je s podivem, že studenti humanitních a ekonomických oborů na této škole nezvládají ani svůj mateřský jazyk, natož nějakou schopnost logicky myslet. Většina se jich snad ani neměla dostat na sš s maturitou. Deseti lidem jsem nedávno dávala malej diktát, 15 vět, v průměru v nich měli osm hrubek. Bohužel, znalosti absolventů v oboru jsou ještě žalostnější, než jaký je jejich písemný projev.

    Týhle škole jednoduše vyhovuje to, že má takovou pověst, jakou má. Zní to trochu komicky, ale je to tak. Když hodím řeč se spolužáky a zeptám se jich, proč si vybrali UJAk a ne něco jinýho, dozvídám se v 90 % pořád to samé. Protože UJAK prý udělá každý. Takže kdyby škola měla pověst jinou, ne jako dávačka, paradoxne by o tyto studenty asi přišla, takže by ztratila hodně svých příjmů. Což se nikomu moc nehodí, když je tu tak moc soukromejch škol. Rada na závěr? UJAK nebrat, pokud nehledáte jako většina lidí na této škole jen honítko ega před jménem. Já jsem tu prvním rokem a studium končím dobrovolně, takže mi může UJAK poděkovat, že mu zvýším úmrtnost. Ano, jdu na UK, protože mi došlo, že jsem docela sebevědomá a mám asi na víc, než tito "studenti".

    Studovala jsem tu obor řízení lidských zdrojů na navazujícím studiu, dříve bc. na UK. A náročností se to srovnat fakt nedá. UJAk je o hodně lehčí škola. Ani nevím, jak mohli někteří ti lidé na škole dostat vůbec maturitu, byli tam mnohdy opravdu velmi zajímavé exempláře. Někteří kolegové z UJAk u přijímacích pohovorů neuspěli právě díky studiu na UJAK, což jim bylo i přímo řečeno (že důvodem je studium na UJAK). U veřejnosti je prostě ta škola velmi špatně zapsané, že absolventi mají menší znalosti a podobně. Když se o místo bude ucházet středoškolák a člověk s diplomem z UJAk-daj ho člověku z UJAK, při jinak stejných okolnostech. Ale člověk z UJAK x člověk z lepší veřejné školy-UJAk nemá šanci. Vysokoškoláků je dnes už moc-a hlavně soukromé školy nabízejí pořád jen ty samé obory. Studujte tu (přinejhorším=nejlepší volba na UJAK) pedagogiku-to je dobrá rada, která se tu opakuje.

    Soukromé školy u nás nemají vůbec kvalitu. Říkají to média, lidi který maj srovnání a dokonce i samotní rektoři vysokých škol, že ačkoli jsou soukromé vysoké školy v menšině (1/5) tak většina (90-95 %)skandálů, průserů a všemožných ojebávek se děje na soukromých školách, v čr to je mezi veřejnejma prej jen Plzen. Já to pořád nechápala čím se liší ČR od USA škol. Pak mi bylo vysvětleno že v USA většina prestižních soukr. škol funguje na neziskové bázi a že to samy dávají jako záruku kvality. Tady je to většina o zisku nabrat co nejvíc a dát to všem at jsme pořádně bohatí. Úmrtnost je snad jen proto že je to pro některé chudáky který na to makaj za kasou dost peněz a když jim do toho něco vleze jsou nahraní. UJAK bych si znova nevybrala. Pedagogy vidím max na chvíli jednou v měsíci a je jen na mě jak kvalitní studium si udělám můžu umět hodně ale taky prd. To je proč je UJAK takovej odpad že většina neumí nic a myslí si že diplom=peníze tak to dnes není nežijeme za komunismu děti.

    Školu velice doporučuju. Je to fakt jistota, na nejtěžší zkoušku jsem se učila asi jedno dopoledne a za jedna. Stejný zkušenosti má i kamarádka z MUP. Takže tohle jsou asi jistoty, který většina z nás od školy požaduje. :-)

    U jednoho pohovoru sem se setkal s otázkou proč sem studoval zrovna na vysoké škole UJAK s následným dovětkem že to už sem si ten diplom mohl nechat zaslat rovnou z Kazachstánu. Kdybych se měl rozhodnout znova tak ty peníze za školu nedám. Hodí se jen holkám co se nebojej s diplomem prodávat posktyovat i své tělo jako Nagy.

    Studovala jsem tu EHS. Do třídy jsem chodila s pornohvězdou Veronikou(rychlý prachy, mysexykitten, zvrhlosti,...) a učil mně profesor Dolejš Koch, kterej jí dělal producenta! Na škole mně zklamalo to že to na státnicích daly všem. Kamarádka a kamarád na to 3 roky kašlaly a byla to pro ně fraška, neměly ani trojku. Dobří učitelé ze školy odešly, škole jde jen o peníze nedala jim podmínky k výuce a buzerovala je, my jsme byli ve třídě pro max 40 lidí a bylo nás tam přes 100! Puch, smrad na omdlení. Mizerná komunikace mezi školou a pedagopgy a také studenty.

    Myslim, ze se vam ty penizky za skolny na vysi mzde ani nevratej. Spousta ekonomu dnes jiz pise, ze se lidem nevyplaci studovat vs. A hlavne pokud jde o humanitni skoly, ktere jsou jeste soukrome a maji povest davacek, k cemuz se radi i UJAK. Budete delat praci stredoskolaka, kdyz ma vs plovina decek do 25. Radeji si zajedte na dovolenou a nevyhazujte penizky oknem, pokud nemate bunky na tezsi skoly( CVUT, VSCHT, VSE, nektery fakulty UK)

    Na UJAku jsem studoval s partou kámošů, pak jsme se chtěli všichni na navazující dostat na VŠE, každej jsme měli 2-3 přihlášky na rozdílné fakulty, většinou však NF, FFÚ a FPH... 8 z nás, a dostal jsem se jen já. Ted studuju na FFÚ daně, takže budu hodnotit komparativně. Co do náročnosti, tak je to asi jako srovnávat mateřskou školku s matfyzem. Opravdu jsem to na ekonomce až takhle těžké nečekal, UJAK mě prostě hooodně zpohodlněl a rozválel. Co do studentských věcí a organizace samotného studia. Na UJAKu občas bordel, na VŠE vše jasné a transparentní. Ale jsem rád, že jsem na UJAKu byl, studoval, dal mi jistotu, jako většině lidí tady, kteří by si jinde nejspíš neškrtli, tak to je, nic si nemusíme nalhávat, stačí se rozhlédnout po třídě. Jinak teda...až na VŠE cítím, co to je být opravdu studentem VŠ, co to je být na vysoké, mít určitou zátěž, být pod tlakem, volit si strategii, díky který můžu přežít...

    UJAK určitě není dobrá investice do vzdělání. To vám říkám na férovku. Nabízené obory nejsou perspektivní. Ty pedagogické obory, ty už dnes mají největší nezaměstnanost, proto o ně není z řad studentů veř. škol ani zájam. A ty ekonomické. Dnes si ekonomové z horších škol ani nefouknou, protože ek. fakult vzniká na každé technické a zemědělsé univerzitě tři ***e a k tomu spousta soukromek. Chcete se uplatnit? Tak studujte na zdravotní sestru, zubní a všeob. lékařství, farmacii, informační technologie nebo psychologii, tohle jsou proudy, kde jsou velký prachy a spousta fleků-o místo se bát nemusíte. Tak snad jsem vám pomohla.

    Plusy studia na UJAKU:1) Ušetříte peníze - žádnou učebnici nebo skripta nepotřebujete, na žádnej předmět. 2) Velice nízká náročnost studia - zkoušky byly v pohodě, žádný velký učení se, jen psychologie byla zrádná, ale taky se dala. Státnice byly bez problémů díky komisi, ale nevím o nikom kdo by je neudělal. Vemte v potaz, co tu studuje za lidi. Lidi, který jsou ze SOU, SŠ a už tam někteří neudělali třeba ani tu lehkou maturitu a skoro propadali, a na UJAKu to jsou hvězdy s průměrama do 1,5. Prostě dávačka. Když vám gymnazista z VŠE, matfyzu, lék. fakulty řekne, že je to fuška, že zkoušky nedává-bude to asi brutal. Vemte si třeba výsledek maturit: SŠ a SOU-neúspěšnost 30-40 %, gymply 1-2 %. Takže když vám člověk ze SŠ řekne, že je UJAK lehkej, je to prostě mega dávačka. Sám se divím, že taková vysoká může existovat, ale díky bohu za ni, i když tu s vámi vyleze i 90 % kryplů-právě díky very easy studiu a absenci přijímaček.

    V novinách: VŠ mají obory, o které studenti stojí. Práci pak neseženou."Už v prvním ročníku jsem stála v profesionálním televizním studiu před i za kamerou a zkusila si sestříhat vlastní klip," říká Alžběta Gréeová, která v druhém ročníku studuje sociální a mediální komunikace na pražské soukromé Univerzitě Jana Amose Komenského. Doufá, že díky tomu najde zam. v médiích. Může se jí však stát, že narazí na převis poptávky po takovém zaměstnání. Soukromé vysoké školy totiž někdy nabízejí ob., o něž sice studenti stojí, ale neodpovídají situaci na trhu práce. To se týká například některých manažerských či ekonomických studií. Tak to pak hlavně jak kryplové chodte všichni studovat, at jste pak bez práce

    Nechapu, co to sem obcas chodi za vylozeny retardy. Odted bakalarky a diplomky kontroluje jeden kluk, pak jdou az na theses, pak je zase kontroluje a upravuje a az pak jdou k vedouci a k oponentovi, aby si skola zas neutrhla nejakou ostudu. Ale proste, znam lidi, ktery poslou plagiat z 80%, napise jim, co maj opravit, ze to tak nejde a oni ho poslou zase? Jako ja mela bakalare jinde, ale tohle je proste hruuza. Uz se nedivim, ze ma dnes kazdej druhej vs, kdyz tady existujou takovyhle skoly. Latka a obtiznost, za kterou by se musela stydet kazda druha stredni skola, bakalarka s pomoci deseti lidi a stejne nic moc a na statnice lidi ze skoly vpoho a ti odjinud delaj, ze radsi nic neslysej. Pak vyjde mgr. a ing., kterej nic neumi. Opravdu skvele! Hlavne to nesmyslne tlaceni na to, aby i ***baba dnes mela pomalu maturitu, to je v dnesni dobe fakt ulet. Ne kazdej na studium prece ma a nam chybi uz spousta remeslniku. Kam se to nase skolstvi riti, boze.



    Jsem matka samoživitelka, musím se starat o dvě malé děti, mám dvě někdy i tři práce k tomu. Nikdo mi nepomáhá, jít na UJAK byla z tohodle pohledu dobrá volba. Jinde bych to při takové zátěži nezvládla. Vím, jak sestra dře na jedná náročnější veřejné škole, kolik času tomu objetuje, jak o zkouškovém více jak měsíc nevylézá ani z brlochu. Ne, tohle bych s dětma a prací k tomu nezvládla. To je má obhajoba, proč jsem šla na UJAK a ne jinam. Za školu se trochu stydím, ale je to pořád lepší než zůstat se střední školou. A serou mě ty ***ý fracci na škole, který si myslej, že si vše můžou koupit! Na zkoušky se ***ové skoro vůbec neučej, všechno to opisujou z mobilů a taháků. Já bych jim dala, být tak jejich zkoušející! Tohle se mi na soukromejch prostě nelíbí. A státnice? Škoda mluvit, udělá je tady každej. Když občas někdo ne, tak jde v září, ale to už musí bejt celou dobu zticha, aby to nedal. Ta vůle to dávat, ta je u zkoušejících až hodně nedobrá. Ale asi vedení tlačí. Já myslím, že s

    1) + Demjanenko 2) + dávačka pro pracovně vytížené, ve škole se ani nemusíte ukázat (někdo za sebe posílá na zkoušky i cizí lidi, v případě dálkov. studia si někteří nechávají psát sem. práce za prachy(častý jev). 1) - celkově slabá úroveň školy 2) - primitivní testování, nehlídají opisování, naopak ho ani nijak nepostihují, testcentrum, velice malé nároky na dálkaře (kterých je přitom drtivá většina), naprosto nehodné vysoké školy 3) -slabé absolventské práce, renomé školy v záporných hodnotách 4) -škola nazývána učilištěm a hojně vysmívána 5) -hloupí a oškliví kluci 6) - špatné uplatnění (masovost studia, nikoli výlučnost) 7) - lidé tu jsou primitivní, závidí si každé ho...

    Studium je zajímavé hlavně sociální a masová komunikace, s tou je taky nejvíc lidí spokojeno, pak taky se vzděláváním dospělých, nejvíc lidi nadávaj na ty ekonomický obory. Taky nechápu, proč to tu UJAK otvírá. To chce konkurovat Všfs, Všem, Všmie, NC, BIBS, BIVŠ, UC, PANEVS, SVŠES a dalším zhruba pěti soukromým ekonomkám v Praze? A čím? Lehčím studiem? Proč nenabídne studentům lepší perspektivy, třeba studium farmacie, který v Praze vůbec není nebo psychologie, o kterou je strašnej zájem. Trochu tam nahoře přemejšlejte a myslete taky na lidi, ne jen na svoje zisky, vy papalášové. Na školu mě kdysi přivedla reklama dvou absolventů ujaku, mádla a kubelkový, kdybych věděla, že jsou absolventi, chápala bych, proč říkaj, že je zde studium prestižní. Asi aby se jim nesmáli, ale školou se taky nikde nechlubí, je to cejch a bude to cejch, protože ujak si zvolil cestu masovosti a nízké kvality.

    Na škole se mi líbí její klientský přístup když jsme psaly jeden test protože na mém oboru se píše i test tak učitel odešel na půl hodiny ze třídy a když přišel tak zeklepal.=) Šprti kteří se naučily 4 profesorem zadané otázky do testu nám to tak daly opsat =)UJAk je soukromá škola asi jako každá jiná ale na rozdíl od jinejch má zázemí které se stále vylepšuje třeba nové wifi. Je to jedna z větších soukromých univerzit s více než 10 tisíci studenty a profesory kteří mají lidský přístup.

    Majitelé UJAKu mají pevné vazby na Ministerstvo vnitra, Ministerstvo školství a politické špičky. Obrazem tohoto stavu je i počet členů policejního sboru a politických prominentů, kteří jsou formálně zapsáni do studia na UJAK a jen si dochází k vedoucím kateder pro zápis zápočtů a zkoušek. Někteří vyučující si přivydělávají tím, že sami za studenty práce píší, či spíše recyklují, což na jejich úrovni ovšem není znát. Na kvalitu oponentur a vedení absolvenských prací poukazuje praxe, kdy někteří vyučující jich vedou několik desítek. Rekordmanem v této věci je vedoucí katedry médií R. Mezulánik, který jich jeden čas vedl až 200. Výčet nedostatků by mohl pokračovat, ale je to zbytečné a trhá mi to jako bývalému studentovi srdce.

    Studuju EHS. O UJAKu koluje, ze je to vysokoskolske uciliste, kde tisknou diplomy na objednavku, takze povest nic moc. Berou sice kazdyho a zkousky tu da i negramat, ale vic mi vadi to, ze vedouci serou na zaverecny prace, kteryma se skola prezentuje navenek a ze i za naprostou slataninu plnou neuveritelnych slintu z ucebnic a wikipedie je schopnej vedouci navrhnout vyborne hodnoceni. Nagyova skole taky nepomohla.

    Zázemí žádná sláva, kvalita výuky průměrná až lehce nadprůměrná, kvalita vzdělání však velmi pochybná, dosti nízká...na nejtěžší zkoušku jsem se učila jeden víkend z několika mála stránek vypracovaných otázek, protože jsem chtěla jedničku, kterou jsem pak taky dostala, jestli tohle někdo považuje za důkaz kvalitního vzdělání, tak já to teda opravdu nejsem. UJAK udělá prostě každá ***ka, studium u nás lidi přerušovali, odcházeli pouze z finanční nouze, co jsem tak měla šanci postřehnout a prohodit s dotyčnými pár slov. Škola si tak své přízvisko "tiskárna na diplomy" asi (bohužel) plně zaslouží. Je mi stydno a štve mě, co za individua to se mnou všechno dostalo titul. K uplatnění... na nic jinýho než na pedagogiku nebo VD opravdu nepomýšlejte.

    Co se všichni pořd tak divěj! Kdyby byla nějaká soukromá vysoká těžká rozkřikne se to a ubydou ji studenti. Žádná soukromá vysoká škola není těžká to je furt jak u ***ejch na dvorku. Máš prachy? Tak si zaplat a dostaneš lehčí studium to mi přijde fér. Nemáš prachy? Tak ztrávíš čas nad učením a ošidíš se o výdělky místo doby učení. Já respektuju ty těžký světový školy jako UK, MU, VŠCHT, VŠE, ČVUT. Ale ty regionální školy a hnojárny jako UHK, UPCE, SU, VŠB, ČZU, TUL, VČTEČB, JČU,UTB, UJEP, MENDELU, VŠPJ, ZČU, vždyt to jsou stejný sračky jako naše škola, pokud má někdo za sračku školu, kde není těžké studium a berou bez přijímaček. Na regio berou taky skoro každýho a těžký studium tam zrovna nebejvá! Cha! To jsem vám to dal co!?

    Skolu nemuzu doporucit dalsim. Mate tu sice 8 predmetu, ale jejich uroven, narocnost je otresne nizka. Zapoctove prace snad ani nikdo necte, vzdy jsem to zkopiroval a vse ok, nikdy mi to nebylo vraceno. Umrtnost studentu je velmi nizka, odhaduje se maximalne na 5 procent, pricemz si nedokazu predstavit cloveka, ktery by to tu nedal z duvodu narocnosti, spis se na to vyprdl z jinych duvodu, mozna znechuceni ze skoly ci nedostatku financi.



    Naši školu studuje několik duhů lidí. Zaprvé to jsou časově hodně vytížený modelky, který ten titul vlastně ani nepotřebujou, jen si honěj ego cárem papíru. Zadruhý jsou to dědičky boháčů ,který nepřekousnou, že jejich dítě prostě nemá studijní předpoklady na vš a je tupý. Za třetí lidi, kterým je nějaká škola naprosto u zadnice a chtěj jen rychle a snadno dojít k titulu-těch je tu bohužel valná většina. A v neposlední řadě pak pár lidí se zájmem o obor, kteří jsou však v naprosté menšině, max tak jeden z deseti, k nimž se řadím i já. Mrzí mě, že mi není mín, šla bych studovat jinam, ale s dítětem a při práci lehkou školu prostě potřebuju.

    Manažerská studia-řízení lidských zdrojů, management cestovního ruchu, pojištovnictví, EHS Kdo jde tohle studovat, tak je těžce zralej na Chocholouška. Jasně že i UJAK nabízí hezky znějící obory s nulovým uplatněním. Aneb po škole hezky šupky dupky na úřad práce, nebo makat jako manažer WC(=***bába, co vybírá od lidí drobný) Ale tito ***i nás trápit nemusí. Speciální pedagogika a vzdělávání dospělých má pořád dobré uplatnění i z UJAKU. Ale ty ekonomicko-man.WTF! Vždyt to nabízí každá soukromka a už i obr UJAK. Joo, když je někdo ***, at se na to přihlásí, ale já ho pak ze svých daní živit nechci a nebudu!

    Škola je pro mně jako dělaná. Nejsem ten tip, kterej by se jen od rána do večera učil, učil se třeba tejden vkuse by byla asi moje smrt ( Takže to, že se tu učíme na zkoušku maximálně dva dny kdo chce mít jedničku, tak to mi strašně vyhovuje a jsem tu štastný. Jen ty naše holky jsou strašně hezký, ale tak ***í až mně to bolí. Snad si holku najdu na nějaké lepší škole než zrovna UJAK. Ale říkám, pro mně je škola velmi dobrá. Kvalita učení je na vysoké latce, jak tu zaznělo. A vadí mi, když někdo říká místo Univerzita Učiliště! (

    Studuji zde a vidím tu všude kolem sebe spoustu "kvalitních" studentů, za které se musím mnohdy stydět. Bakaláře jsem studovala jinde, a to byl jiný nářez. Na UJAK neví leví ruka co dělá pravá, ovšem kasírovat umí rychle. Bohužel musím konstatovat, že mi je líto, že si Mgr. doplňuji právě na této škole.

    Vymazlená škola na zkoušky se nemusíte příliš učit a máte tak hooodně časíku na koníčky a brigádičky.

    UJAK, co k němu říct. Tak asi to, že jsem se divil, co to se mnou rok co rok sedávalo ve třídě za individua. Nechápu, jak někdy až neuvěřitelně slabí jedinci mohli procházet dále a dále, škola takových negramotů pak na konci vychrlí tisíce a člověk aby se za ně jen styděl. Jak tu zaznělo, UJAK se žene asi hlavně za co největšíma ziskama, chtěj prý dosáhnout ročního zisku půl miliardy, a tak otvíraj další nový ekonomický obory, však je jedno, že absolventi nemají úroven, hlavně že si namastíme pořádně kapsy. Kdybych měl volit znovu, tak sem určitě podruhé nejdu. 150 tisíc za pocity ponížení, ze školy je mi na blití. Upřímnost nade vše.

    Jsem absolventem manažerských studií-řízení lidských zdrojů a po zkušenostech s hledáním práce musím řít že tenhle obor z týhle školy je asi tak stejně dobrej jako hledat práci s vystudovanou papuánštinou z fylozofický fakulty UK . MBA z UJAku je směšné a všichni se tomu jen smějou stejně jako se povídá že dělat tu Phdr. je jako udělat Bc. na jiný průměrný škole v oboru. Kdybych mohl bejt zas na začátku šel bych do speciální pedagogiky protože pojištovnictví a ehs jsou ještě větší sračky. UJAK mi zkazil život nenávidím ho.

    a celý tříletý studium jsem se učila jen na dvě zkoušky ty ostatní nějak natypovala v testcentru nebo opsala od spolužáka s kterým jsem seděla nebo z taháku protože nikdo nehlídal. Nejsem ten tip nechutnýho šprta a nestydím se za to a klidně si myslete co chcete.Já chci titul a ten tady získám určitě jsou i horší ale i lepší školy. UJAk vnímám jako průměr. Ani dobrá ani špatná. Vzhledem k situaci ve školství hodnotím pozitivně. Myslím že UJAK je lepší než regionální veřejný školy jako TUL v Liberci, UPa v Pardubicích, UHK v Hradci, VŠB-TUO v Ostravě, SU v Karviné, VŠTEČB v Budějovicích nebo UJEP v Ústí nad Labem nebo VŠPJ v Jihlavě. Na UK, MU nebo VŠE nemá ale nemusíme bejt úplně nejlepší!

    Nejdřív jsem si myslela že média jen přehání, že vysoká škola přece nemůže bejt tak strašně primitivní. Schodou nahod mě ale na UJAk pár dní poté upozornila i jedna dřívější kamarádka která opravdu nebyla žádný studijní typ protože měla problem i s maturitou tak že tu vystudovala s velmi dobrým prospěchem a ani se moc neučila hodně mi UJAK doporučovala. UJAK jsem nakonec zkusila i já hlásila jsem se i na dálkové studium na ČZU ale nedostala jsem se tam a jsem ráda, ještě bych vylítla z hnojárny a to by byla teda ostuda. Tady to byla vždy pohoda jen s bakalářkou jsem strávila trochu času i když si ji většina nechala napsat. Jsem už starší ročník učivo mi neleze tolik do hlavy nebaví mě se učit takže mi UJAK zachránil krk. Svoje dítě bych sem ale neposlala pokud by nebylo nějak opravdu extra hloupé, ale mě škola posloužila náramně. Děkuji, milý UJAKU, tvoje Bc. T.N.

    Super škola dodělávám si tu titul učení je málo a je to lehký i pro ***ce jako jsem já. Kámoška tu studuje taky do školy jdem jednou v měsící o víkendu si pokecat o klucích. Rodiče jsou na mě pyšný babička se taky dme pýchou když vykládá babkám že studuju Vš. A já do školy přitom skoro nechodím No není to nářez? Však co jako studenta kombi mám placené od státu zdravotní pojištění táta a máma si myslej že se tvrdě učím průběžně tak se můžu flákat jako lady. Vysokoškolskej život bary sexík kluci bary diskotéky pak se před zkouškou den poučím z otázek a dostanu nejhůř dvojku A tatka mi pak vždy kupuje drahý dárek za odměnu. Za státnice dostanu auto heč. Jo dávám vám návod jak poždímat rodiče! Jedině UJAK je dobrá vejška která se vyplatí lidičkyy. Supeer!

    Školu jsem si vybrala před rokem na základě recenze na internetu, že tu diplom získá každý ňouma, který ovšem má peníze. Peníze já mám, takže jsem neměla problém studovat. Musím potvrdit reference, náročnost většiny zkoušek není ani průměrná, natož pak vyšší, takže přesně to, co jsem hledala. Potřebuju tu zfouknout jen titul bc. -kvůli práci takže jsem ráda, že do školy nemusím a zkoušky jsou -jak tu zaznělo- lážo plážo. Škola nemá dobrou pověst, je to podle veřejnosti i odborníků na vzdělávání výdejna diplomů pro politiky, jejich sekretářky, vysoké státní úředníky a jejich děti. Ale koho to zajímá. Já jsem stará, do důchodu už jen pár let ,až se začne víc řešit odkud diplom máte, mě to už pálit nebude, já už práci mám, těch deset let do důchodu už doklepu.

    Ve 25 jsem šla na učiliště ve třiceti letech dodělala maturitu a ted jsem dostudovala na UJAK BC!! Všechno jde když se chce! A jít na UJAk byla nejlepší volba. Zkoušela jsem to i na státní škole, ale studium jsem tam nezvládla profesoři si s námi nabrali žádné servítky a byly mnohdy dost drsní až nesprvedlivý. Na UJAK mají velmi lidský přístup, tuhle školu musím doporučit všem těm kteří se nechtějí po studiích na VŠ zapsat do psychiatrické léčebny jako ve filmu přelet nad Kukaččím hnízdem. A že má škola špatnou pověst? To má polovina škol v ČR.

    Na UJAK nemame cizi jazyk:) zkousky skladame formou zatrhavani a,b,c, O skole se sice rika ze tu studuji jen lidi kteri nemaji IQ na kvalitni verejnou VS, ale horsi je ze personalisty ve vetsich firmach bohuzel uz nejakou dobu nezajima jen jestli ma dotycny VS, ale zejmena JAKOU VS ma! Takze docela pruser pro ty kteri nestuduji vzdelavani nebo pedagogiku.



    Školu jsem absovala s ůspěchem průměr jsem měla 1,4. Kdo má na Základní škole trojky nebo čtyřky ještě nemusí být špatný člověk třeba ho něco jen nebavilo nebo nevěděl o testech že budou psát. UJAk nabízí školu všem nemusíte dělat přijímačky kde se dostane jen pár nejlepších šprtů a pak ještě dělat přijímačky z bakaláře na magistra? Takového učení to by mně zabylo. UJAk moc chválím profesoři mají vysokoké znalosti a jsou lidmi byla jsem tu spokojená i s prostředím a místem kde probíhali naše přednášky.


    Když sem to tu zvládla já tak pak musí každý. To je povzbuzení pro studenty. UJAK je prej na nějakým seznamu škol kterým se říká učiliště ale pořád je to vysoká a to se počítá tak si toho nevšímejte. UJAK sem si dělala kvůli kariérě ted do to děcka a náročná práce na veřejné bych to jen těžko zvládla. Učením sem moc času neztrávila nebyla sem teda na dením i když i na něm prej do školy vůbec nemusíte když ste šikovní když ne tak na 10% je poviná účast. Škola je pěkná i když sem si ji moc neužila. Ale ten titul to je taková radost. Však za ty peníze sem si ho zasloužila, 150 tisíc dneska nikde na skládce nenajdete.

    "Studujte pro svoji budoucnost popeláře". Studium na této škole bylo největším omylem v mém životě. Ono totiž nic není zadarmo,vítě? Tyhle proflákaný léta na škole vás vyjdou jednou na nízkej plat a těžké shánění práce-deprese. Raději bych se ted od rána do večera každej rok učil na ČVUT, než měl ted deprese, že sice studentskej život byl fajn, ale bylo to k uplatnění na trhu práce k hovnu. Peníze ze školy se mi tímhle tempem asi nikdy nevrátí.

    Pokusím se o objektivní hodnocení - školy : Bývalí pedagogové této školy žel bohu veřejně mluvili o nízké kvalitě výuky. Nízká kvalita výuky na některých pobočkách. + školy : jistota dokončení (učivo je v cajku), a tudíž teoretické zúročení vložených peněz alespon písmeny bc. před jménem.

    Kecy o UJAKU dnes v MHD: Týpek 1: "když to vystudovala Kristelová, zvládlo by to i orangutaní sperma utřené do záclony...Týpek 2: "Chyba...ona to tam chodí "odkuřovat"...a ten zbytek missek? Znáš ten vtip: maminka z kuchyně...Pepíčku nechceš si vylízat misku ? Hm a která letos vyhrála...Týpek 3: Holky se nechaj přemrdnout,"udělaj" profesory a možná že i profesorky no a pak udělaj celou školu. (mluvili o miss Lutovské, Štoudkové, Kubelkové, Kolářové, Koštanové) . Pak jim do toho ještě skočil jeden dědek s proslovem: "SAMOZŘEJMĚ se budu ptát ne jen co vystudoval(a), ale také KDE. Není náhodou, že v US i UK se lidi cpou na prominentní univerzity, moc dobře vědí, proč. Absolvent této srandaškoly, která má pochybnost už ve svém názvu (Univerzita JAK) by u mě neměl šanci. JÁ SE UŽ VÁŽNĚ BAVÍM.

    Dělat něco musíte, ale ve srovnání s veřejnou školou je to absolutně směšné. Kdo tvrdí, že si nekupuje titul, lže podvědomě sám sobě. Já vím, že si titul kupuju, ale na veřejnou bych se nedostala nebo ji ani nedodělala, titul prostě potřebuju ke své práci,chci být učitelka v mateřské, to mi ke štěstí stačí. Škola je známá svými aférami a nedostatky ve výuce, ve třídě jsme namačkaní.

    Vykopli mě z fildy, tak jsem šla na UJAK, je pravda, že UJAK všude bráním a lžu, že je studium na podobné úrovni a vyzdvihuju tak jeho úroven. Ale pravda prostě leze na povrch a já už na to nemám. UJAK je prostej podvod. A nepřeju žádnýmu inteligentnímu člověku, aby se musel snížit tak moc, že by se sem kdy zapsal do rádoby studia. Je to škola pro "***ý modelky" a pro líný a ***ý trotly z bohatejch rodin. Žádnou velkou inteligenci tu nehledejte. :/

    Jsem tu moc spokojena, rok jsem byla na verejne ale lezlo mi to tam na strasne nervy!!ucitele na nas byli tvrdi. Zde jsem opravdu stastna, ze zkousek nemam stres a mam krasny prospech a vsichni jsou na me hrdi Jen doufam, ze se nikdy nedozvi, ze je tohle pry ta nejlehci skola v CR.

    Školu studuji při zaměstnání, hledala jsem něco, kde mám jistotu, že dostuduji.

    Moc se mi tu líbí, nikdo nás tu nešikanuje s testy, stačí napsat jako dálkař seminárku na předmět a máte to tam! Denáci to maj horší, tak 2 z 8 předmětů maj povinou docházku a za neůčast musej psát seminární práci navíc a předměty končej i ústní zkoušku, my jen děláme seminárku. Kamarád do seminárky po vzoru studentů z hnojárny napsal párkrát slovo ***, pak jsme měli nervy, jestli mu to daly. ale daly takže asi chápou srandu.:) no prostě boží:)) Na jiných školách vás šikanujou s testama a seminárky mají jen zřídkakdy, tady je to o vlastním myšlení! Heč

    Zvládne to tu sice každý, ale uplatnění není vůbec ani trochu dobré. Pokud teda netoužíte dělat se(x)kratářku. Většina spolužaček jsou kočky, když občas prohoněj šéfovi gatě, třeba dostanou i slušnou mzdu jako paní Nagyová. Z oborů je určitě nejlepší pedagogika a vzdělávání dospělých. Ty ekonomické obory jsou kýče, hezky to zní, ale uplatnění z UJAKU naprostá nula, tak na to nelezte, trh si to opravdu nežádá, nebo skončíte jako budoucí se(x)kretářky, a to můžete i bez UJAKU

    UJAK je asi největší soukromá vysoká škola v české republice. Do prvního ročníku nastupuje ročně o trochu méně než 4000 studentů. Od roku 2011 bere škola o 1300-1400 lidí více, asi do těch ekonomických oborů. Jsem tu spokojen, seznámil jsem se tu s jedním vysoce postaveným úředníkem který mi slíbil práci u sebe na úřadě. :-) Škola mě baví nemusíte tu číst knihy protože vám hezky vysvětlí důležité věci ve stručnosti, jsou to profíci. Ne jako na MUP kde učej některý lidi i se střední školou bez titulu.

    v Soukromý sféře na lepší místa se koukaj co máte za školu a odkud máte titul. Ale to nevadí tady je přece takovejch vyvynutech pěknejch koček, že kdyby si je šéf nevybral tak by musel bejt padlej na hlavu a já tak at schniju v pekle. Tělo porazí mozek chlapy jsou zvířata takže pokud jste kočena tak se nebojte že s ujakem nenajdete práci! Pěkný tělo je víc než mozek, to si pamatujte. Ale na ujaku je lepší studovat pedagogické obory. Ekonom nebo manažer z vás z týhle školy nikdy nebude nevěřte tomu Tak holky, vyšpulit ***ky, kozičky do pozoru a nebát se je strkat pod obličej. Mě to vyšlo, dělám sekretářku na magistrátě takovou práci jsem vždy chtěla.

    Jsem tu hapy! O co víc jde? Že je škola lehká? A co vysoká škola aplikovanýho práva? Ta je těžká? A našli by se další, jen se UJAK věnuje víc pozornosti, protože je velkej. Ale je pravda, že dálkový studium není studium, to at se na mně nikdo nezlobí!! To je prostě na bázi tady máš prachy a za ty mi to dej!! Když slyším jak některý kámošky studium ochcali a ve škole byli tak často že by se to dalo zpočítat na prstech jedný ruky tak cítím silné pocity nespravedlnosti!!

    Jsem na denim studiu na většinu přednášek nemusíte chodit na 90% vůbec zbytek se dá dohodnout s učitelem stačí si připlatit ale jednat vždy s tím dotyčným! Většina žáků je na dálkovém studiu tam do školy vůbec nemusíte. Já chodím taky jen na zkoušky odpovědi víme dopředu z materiálů stačí se to jen dobře naučit a jednička nikdy nemine. Takže se dá zvládat i práce sama u studia já dělám servírku někdy šlichty dost náročné ale studium zvládám a čas na zábavu zbyde hodně. Nejlepší pro lidi který si chtěj víc užívat a učit se mín protože je učení opruz. :D

    Mám zasebou BC program EHS a chtěla jsem nastoupit do práce ale nikde mně nechtěly, tak jsem byla na podpoře a pak šla zase studovat chtěla jsem na státní tam mně vzali na odvolání na obor kam se moc lidí nehlásilo ale nezvládla sem tam studium, takže jsem se vrátila zase zpět na UJAK kde studuju dále na ING. Nechtěla jsem dál pokračovat na škole která je učňák ale ještě že nakonec je, protože jinak nevím kde bych byla jinak byla studovala ING. Nejdřív jsem nadávala že je to ***ní škola ale ted sem ráda že je a že tu dostanu vzdělání a titul. Není to životní výhra ale je to víc než střední. Měla sem studovat pedagogiku tam bych práci s UJAK sehnala lépe.

    Uciliste Jana A.K., takhle rikaj skole mi znami coz jsem zjistil, az kdyz jsem skolu vystudoval. Je pravda, ze studium bylo lehke otazky do testu jsme vedely vzdy predem, nekdy nam je i pedagog sam nadiktoval, ale naucit se je clovek musel. Jak bych jinak vymyslel, co to je rodina nebo kdo je ucitel?? kdyz bych se to prdem nenaucil? Ucit se musite. Ale meli by hlidat to opisovani

    Jsem přesvědčenej že ujak není o nic horší soukromá škola než třeba všo, všfs nebo všem. Na naši škole dostávaj hezký holky zkoušky zadarmo proto sem asi tak moc choděj. Ale kamarád chodí na všo a tam si při testcech taky raděj a opisujou od sebe. Schválně tam dělaj že jim je ***ě aby je daly dozadu a mohli si to najít ve smartphonu. Tak at se na nas zadna soukroma prazska skola nepovisuje. P.S. Doporucuju studentum chodit otypovat testy do testcentra me takhle vysla spousta predmetu aniz bych o predmetu neco vedel nebo znal jmeno prednasejiciho kdyz to vyjde a rozsvítí se zelená je to nepopsatelnej pocit uspechu.

    Studovala jsem dálkově na ČZU, ale od druháku jsem nestíhala takže jsem se rozhodla pro nějakou soukromou školu a vyhrál UJAK. Nejsem moc vysazená na sezení nad knihami takže škola mi vyhovuje, neberu to jako nevýhodu že není náročná. Na jednu stranu si někdy říkám že je to škoda jen tak projít, ale na druhou stranu mám čas na spoustu jiných věcí můžu v klidu pracovat chodit s kamarády ven a tak. No a když se chci něčemu ve škole věnovat víc je mi to myslím umožněno.

    Jediné čeho se obávám je uplatnění na trhu práce, jelikož některé obory jsou sice zajímavé na studium, ale člověk nikdy neví jestli se tím uživí

    Sice jsem na této škole pouze prvním rokem, ale už teď jsou vidět některé nedostatky. To že je školné příliš vysoké vidíme nejspíš všichni, ale podle toho by to mělo být znát i na té škole. Např. co se týče stravování, menzy je to dost bída ..no a i ta wifi by někdy mohla jít za těch 25k :-)

    Od tý doby co se rozkřiklo že je UJAK strašně lehká škola tak sem chce každý kdoe, není zas tak moc chytrý. Takže od rozkřiknutí, jak to tu chodí sem nastupuje o třetinu víc lidi. Já jsem šla na UJAk v roce 2011 a braly nás v tom akademickém roce přes 3700. Takže strašně moc studentů tu dnes studuje. Škola prostě nemá nouzy o studenty každý na tak moc chytrý člověk co se bojí těžkých zkoušek a chce mít jistotu titulu sem chce jít. Našla jsem si tu kamarádku která byla dřív na VŠO ale nelíbilo se jí tam takže ted chodí taky k nám. Jsme tu obě moc spokojené. Zatím byli všechny zkoušky písemné dalo se to vpohodě zvládnout s taháky a hodnými spolužáky. Párkrát už mě načapal učitel ale jen se usmál a nechal mě to v klidu opsat. Prostě se tu studium moc nehrotí=))

    Na mě je tu až moc hloupoučkých pipinek. Ty vagíny by se měly primárně zajímat o studium, ale to na týhle škole nehraje prim. Většinou jsou tu loseři, který chtěj titul, i když na to nemaj hlavu. Pak nemá mít UJAK takovou pověst, když sem jdou ty lidi s jistými úmysly. Můžeme tvrdit opak, ale studium je fakt směšné a triviální, až se tomu nechce ani věřit. Já nevím, učitelé maj asi bobky, ty náročnější už nás dávno neučí, nezkouší. Je nastavená otřesně nízká latka. Souhlasím s podle mě objektivními kritickými komentáři. Reklama v metru dobrou školu nedělá, ani cena za to že UJAKu přibejvaj studenti. Jako zakladatelé jsou v balíku, dostanou dotace od státu, k tomu ještě prachy od lidí s nižším IQ, to by se mi taky líbilo. Proč jsem na UJAKu? Naivita. Myslel jsem, že to je štvavá kampan médií, ale ne vždy jsou media mimo. Doufám, že už to tu doklepu, a pak honem pryč.

    Ujak je dobrá škola za pár peněz který vám daj třeba rodičové nebo babičky a dědečkové který chtěj potomka s vejškou. Já se na vysokou nedostal a tak jsem šel na ujak soukromou univerzitu. Zázemí dobré kvalita učitelů taky jsou i z UK třeba. !Ale v soukromí učitelé co učí na soukromých i veřejných školách zároven tak o soukromých školách mluví jako o učilištích! Dokonce to řekli na rovinu i mé kamarádce z MUP že tamní studenty maj jako hloupou zvěř která si jde jen pro diplom z učnáku ale že to budou dělat jako učit tam protože za to dostanou peníze a to se člověku hodí vždy. ://

    Zatím si o škole nic moc dobrého nemyslím.

    Školné nedopovídá kvalitě výuky, zázemí a servisu. Studium bylo triviální a nepraktické.

    Škola k ničemu

    Bohužel kvalita vyučujících neodpovídá ceně, přednášky jsou často nezajímavé, zmatené. Velmi často se člověk musí pouze učit nazpaměť, přemýšlení je tu k ničemu.

    Přečtěte si tohle a pochopíte jako já...Srovnání: USA : soukromé školy jsou velmi drahé, vystudovat je stojí miliony, berou na ně ty nejlepší žáky, učí tam ty největší kapacity, školy působí jako neziskové organizace a uznávají téměř výhradně prezenční formu studia jako opravdové plnohodnotné studium - dálkové, kombinavané formě se vysmívají jako koupenému titulu, na těchto prestižních školách musíte strašně moc makat, jsou časově dost náročné . Česko: soukromé školy jsou velmi levné, vystudovat je stojí pár tisíc korun, jsou vystavěny na ziskové bázi (a.s., s.r.o. ...), i když mají formu o.p.s., tak si peníze následně jen privatizují mezi několik vyvolených..., berou na ně ty nejhorší žáky bez přij. zkoušek, žáky problémové, ze špatných rodin, dálková/kombinovaná forma studia je tu v drtivé většině, někde to jsou 2/3, jinde 4/5 studentů z ročníku, školy jsou nenáročné a nevyučují na nich ani omylem ty největší kapacity, naopak tu učí ti horší, občas zaskakují i lidé bez VŠ, důraz je kladen na podřízení se vedení, dobří učitelé jsou tak mnohdy vyhazováni..., dobří učitelé o soukromky ani příliš nestojí, na veřejných dostanou podle statistik zaplaceno více a učí tam lepší i žáky s lepším vychováním, veřejné mají větší prestiž... Jsem v prváku na UJAKU, příští rok se hlásím na UK.

    Škola je dost drahá, ale o tom méně se pak musíte snažit při studiu.

    Pokud se nechcete nikde s něčím těžkým trápit tak pojdte sem. Většinu věcí zvládnete levou zadní, až mám někdy pocit jestli jsem vůbec na vysoké :DD muhehe

    Pokud se jedná o kombinované studium na této škole, pak je to zbytečná ztráta času a peněz.

    Sem ráda že tu jsou i školy pro studenty který nejsou takoví šprti jako gympláci a nemaj tak nesmyslný nároky. Nevím jak bych to se znalostma ze Středního odborného učiliště zvládla. Ale tady se cítím jako doma jsme tu dost na stejný úrovni takže sem zapadla bez problémů.:-) Jen mám strach z budoucího uplatnění jestli to nebude k ničemu když je tak moc stejnejch oborů na soukromejch školách a jestli si na konec nevyberou člověka s většíma znalostma z veřejný školy z toho mám strach že titul už dneska není záruka ničeho pokud nemáte flíčka na úřadě a nesedíte na prameni jako ropucha a jen si doděláváte titul. Kvůli takovejm se pak UJAku říká že si sem úřednící a cajti choděj jen odskočit pro titul. Lidi tomu říkaj že si odskočej zakoupit titul do prodejny titulů takhle nás vnímaj. Kdybych měla mozek na víc nešla bych sem jako většina tu sem samozřejmě nedobrovolně protože lepší pseudo škola než žádná škola ne?

    Když jsem na škole byla nelíbilo se my, že nebyly záměrně prodlouženy smlouvy těm náročnějším pedagogům kteří dávaly těžší zkoušky. Jako příklad můžu uvést Irenu Žantovskou, ale je to běžná praxe. Milan Bouška taky a spousta dalších. Ztěžovaly si že u nich lidi nedělali zkoušky, ale zapsané je měly, prej to někdy zapisoval prominentům sám rektor Chaloupka, ale jednoduší bylo se učitelů s vyšími nárooky zbavit, ale tím poklesla i kvalita učení. To mně kdysi naštvalo. Nemyslím si že by UJAK udělal každý je to dost peněz ale asi jako jiný soukromý školy nevím proč by jiný soukromý byly těžší naopak budou lehčí protože budou válčit o studenty. škol je čím dál víc a studentů čím dál mín. Dnes studuje každý.

    Studium je časově i finančně nenáročné. Na některé předměty je třeba se dobře připravit. Není ale problém dát vše na první pokus.

    Dostudovala jsem tu EHS. Včera jsem si vzpoměla na přátele ze školy a ukápla mi slza. Té srandy co sme si užily. Ach jo a je to pryč. UJAK mně narodzíl od střední školy velmi bavil. Studovala jsem na SOU kadeřnici ale hrabat se v mastných vlasech a stát celí den na nohou nebylo nic pro mně. A titul MGR je důkazem že mně lidi zbytečně podcenovaly už od základky. Učitelé jsou prostě svině neobjeví ve vás to dobré jen vám pořád omlacujou o hlavu v čem jste špatní. Nedejte se a studujte a ukažete že máte na víc jako já! Získejte chytré přátele a kontakty na vyší místa.

    Konzultační střediska jsou čistě továrny na tituly...:-(

    Nevím, ale nemáte pocit, že bychom si aspon zasloužili se ve třídě nemačkat? Ted myslím Pražáky. Jako tahle škola z nás má ročně skoro čtvrt miliardy nebo kolik a komfort žádnej:( Ano, diplom z UJAKU bude sice za chvíli asi bezcenej, ale já ho k práci prostě potřebovala a mně se to vyplatilo. Když bych těch 150 tisíc neobětovala, tak jsem už ted nemohla dělat tu práci. Ale většině lidí se to asi nakonec nevyplatí, hlavně těm mladejm. Taky nechápu, proč tady otvíraj ty nový ekonomicko-manažerský obory, když už ted je toho v Praze spousta, VŠEM, VŠMIE, k tomu ty starý soukromky. No, asi tu UJAK do pár let vytvoří armádu nezaměstnanejch. Hodně štěstí

    Z většiny absolventů a studentů na UJAKu se mi chce už hodně dlouho zvracet, některý bych uškrtil nebo zastřelil. Takový tupci co chcodí sem, to je prostě neuvěřitelně o nervy, ty lidi mě přivedou do blázince. Já sem prostě nepatřím. Tohle je Jedličkův ústav! Ani se nedivím těm vtipům, kdy UJAk lidi přirovnávaj k univerzitě, která má sídlo na Ukrajině, právně existuje v Kyrgyzstánu a pobočku má na Horní Voltě. A ještě k tomu dodávaj, že diplom z ní je použitelnej na trhu práce maximálně tak v těhlech zemích!! Vrrr Pokud nejste tupci, vyhněte se UJAKU mílovými kroky, bude to jednou jako koule u nohy, až bude za deset let mít Vš každej ***-právě díky školám jako tato.

    Byla jsem na Všfs, ale pak přestoupila UJAk se mi zdá lepší. UJAK je good 4 lidi který nemaj takový ambice. Nepotřebujou audi stačí jim ke štěstí škodovka, snad víte jak to myslím. To jsem i já. Všechno je to o vašem užitku. Štvou mně ale ty úředníci a policisti který tu ani nedělaj zkoušky, protože maj všechno zaplacený. Taky mi vadí když mi učitel řekne, že kdyby věděl že jsem hezká, tak že by mi nedal trojku, ale jedničku to mně docela uráží. Kamarádce prej takhle i opravil známku. známkovat podle vzhledu je hnus.

    Asi se mně zeptáte proč sem šla studovat na soukromou a k tomu ještě UJAK??!! To se mně ptá spousta lidí. Říkáte si je to normální hloupost, lenost a neschopnost? Proč studovat na špatné soukromé škole, když můžeš vystudovat na mnohem kvalitnější vysoké škole bezplatně? A případný budoucí zaměstnavatel mně třeba ani nejspíš nepozve na pohovor a moje CV skončí rovnou v koši? Tak je to proto že já už práci mám dělám u mámy ve firmě a podmínila to tím abych mohla jít na vyší pozici v její firmě že abych měla vysokou a nějakou s manažerským oborem. Tak sem tady na řízení. A na ostatní seru seru na to co si mislíte. Je mi jedno když vy budete bez práce já studuju proto že se mi to vyplatí a žádný defekty osobnosti nemám a blázen nejsem.

    Vzhledem k tomu že soukromé školy dostávají taky nějaké dotace od státu tak když k tomu připočtu to školný z vlastní kapsy tak za to nic nevidím že bych dostávala navíc kromě flexibilních a ne moc náročných zkoušek. Asi si taky založím nějakou školu a budu jen kasírovat peníze od státu a studentů.

    Tuto školu bych si už znovu nevybrala

    Já jsem našla práci jako učitelka, kamarádka je stále nezaměstnaná, i když peníze nic moc. V létě si přivydělávám různě doučováním a mám spoustu volného času, takže si život můžu užít a prožít naplno. Na UJAKU volte pedagogický směry. Ty ekonomický tam se po škole v oboru nechytnete. Na ty ekonomický jdou občas na navazující zakomplexovaný lidi z veřejných, který si zvolili třeba humanitní studia nebo filosofii na UK a ted si naivně myslej, že to dvěma rokama na UJAKu vytrhnou. No nevytrhnou, ekonomickej směr musíte studovat už od bakaláře a lepší školu (VŠE, UK), u pedagogických se na školu tak nekouká, protože v tomhle oboru nejsou tak prestižní školy(není o ně takovej zájem), takže ani selekce. není tak velká, jen to studiium je na veř. pedag. mnohem těšší. Super

    Nemusíte se učit když nechcete prolízt se dá vždy. Jen blázna by se bavilo učit to věděl už náš největší vědec československý prezident Komenský po kterém se škola jmenuje, nese hrdě jeho jméno.

    škola si na nic nehraje sou tu fajn lidi a na zkoušky se nemusíte skoro vůbec učit, neměnila bych

    Tahla škola má smysl a má svoje místo. I školy pro hloupé lidi jsou důležité kde by jinde tito lidé končily? Ujak byl je a bude pro hloupé. Ale kam jinam by jsme jinam měly jít každej nemá bunky na vysoké těžké školy. Musí tu být školy i pro hloupé kde končí ti kteří nemají takovou vysokou logiku a schopnosti myslet učit se. Školy pro hloupé mají svůj význam protože zvyšují vzdělanost národa. Absolventi jsou slabější oproti jiným školám ale něco si třeba odnesou a vo to tady de. Jde vo to že je to lepší než drátem do voka když nemáte hlavu na nějakou vysokou. tečka.

    Studovala jsem na Vyšší odborné škole a chtěla mít titul BC., jenže veřejné a státní školy to neumožnují protože to podle nich není možné . Ale UJAK to umožnuje za což jsem mu moc vděčná konečně mám titul bakalář po jednom roce studia díky Bohu že nemusím studovat tři roky to by mně asi omyly. :( S učiteli se lze dohodnout na ledasčem. UJAk je pro veřejnost učiliště asi i pro odborníky ale to mně nevadí už si hovím v pelíšku se svým diplůmkem a jsem vysmátá jako nikdy dříve.:P

    Do skoly jdu jen kdyz se chci zasmat hrbu prednasejici. zkousky pohoda. Kdyby vyhazovali ty ***y ucitele i na dalsich pokusech nez na prvnim tak si na ne vedeni hezky doslapne. Ty prachy za pocit ochrany ruky proste stojej. A ten freedoom!! Nikam nemusite pokud nechcete. Vocaskove z verejnych nam muzou jen tise zavidet. Nejlepsi soukroma skola v cr.

    Myslím že by se ty nány na škole měly víc zajímat o to aby měly něco v hlavě než o to jak vypadaj. I o hodině maj víc starosti s tím jak vypadaj normálně se tam líčej. To že se chovaj jak děti z mateřský to úplně vypustím. Protože není normalní že se dospělý lidi mezi sebou hádaj kdo s kým bude a nebude mluvit. Fakt sem choděj z většiny jen ***ové.

    Byla jsem studentkou jedoletého studia VD a studium bylo o ničem. Učitelé si jen mastili ego.

    Nevim nejdriv jsem byl rad ze jsem se nemusel ucit na prijimacky ted je mi to lito. Jako nektery z tech ktery maj vetsi ambice a na skole presto zustali si to zduvodnujou ruznak. Ja si zduvodnuju a obhajuju sam pred sebou a okolnim svetem svoji spatnou volbu tak abych se z toho aspon nezblaznil. UJAk ma dost ruznejch pobocek nekde je problem ty lidi sehnat tak kdyz uz nekoho sezenou nejakej minimalni pocet aby otevreli tridu tak je jasny ze pak nikoho nebudou chtit vyhodit. Soukromy skoly u nas stojej za starou pi*u to neni jako v USA kde musite mit uz na stredni samy jednicky a napsat test na vysokej percentil aby vas prijali. Soukromy skoly u nas nemaj tradici nevybiraj si zajemce jen se snazej lehkyma zkouskama maximalizovat zisk z cehoz plyne ze pokud mate na neco vic tak vas tohle vse bude jen stvat a uzirat kdyz vidite co vsechno dostalo titul. A UJAKu se vysmivaj i "lepsi" soukromy jako VSMIE nebo UC to je sila. Studujte tu jen pedagogiku nebo VD kdyz uz musite na UJAK to je me

    Ministerstvo školství potichu prominulo soukromé Univerzitě Jana Amose Komenského omezení studia, které by znamenalo méně studentů, a tedy i příjmů pro školu. Poprvé v historii totiž zamítlo návrh Akreditační komise, složené z akademických špiček. Tohle psali na Idnesu. Pan Dobeš je náš zachránce! Sice už je to víc než rok a půl zpátky, ale jsem mu pořád vděčná ***kovy našemu malýmu. Ještě že tu studovala jeho podřízená slečna Machálková a jeho kamarádi. Velký dík malí Bobši! Měla jsem bobky aby UJAk nezavřely ale tys ty ***y z AK v čele se soudružkou Dvořákovou uložil k ledu. Mucq tobě rytíři náš :*

    Mám ráda studium na této škola protože tu jsou podobní lidé jako já. Jen mi vaděj některý zakomplexovaný jedinci který se nedostaly na školy pro ty jakože nadanější inteligentnější větší šprty, tak že nás tyhle ***ové pak dusej a nadávaj nám do toho jaký jsem ***i a lemry líný levicový když se jen zeptáme na skupině na nějakej dotaz. Mě je jedno že se ujaku směje i soukromá škola Všmie já se zas směju jim. Živit s úsměvem je fajn a smích léčí. I když si na ujaku dodělávaj tituli i lidi z trafik a kadeřnice, popeláři tak to samí je i na třeba MUP tam je to taky samá hloupá modelka a misska i na Všfs nemyslete si že je to jen problém ujaku to ne. Zázemí je pořád lepší a jsou tu jinak docela fajn babi a učitelé vyjdou taky vzstříc když se chováte slušně. :-) Nelituju peněz za tuhle školu.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.02.2014 16:06:47, Anet) Dobry den, chci se zeptat studuji VOS Evropska obor predskolni a mimoskolni pedagogika. Je mozne tuto skolu dodelat a jit na rok na bakalare UJAKU obor specialni pedagogika? Predem dekuji za odpoved reagovat zde
    Email: maneteseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.02.2014 22:06:53, Martina) Dobrý den, mohu se zeptat zda má někdo z této školy zkoušky od ČAK? Slyšela jsem že "právníkům" co vystudovali PANEVROPSKOU a MIPP dělá ČAK nepříjemnosti a je to jako kdyby pomalu žádnou školu neměli..Děkuji za odpověď :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.02.2014 17:09:09, Alena) Asi takhle. Právníkem z UJAKU opravdu nebudeš, to nevím, kde jsi na takovou hloupost přišla. Většina absolventek dělá sexkretářky. Ještě zvaž, jestli ti zakoupený titul opravdu dneska k něčemu bude, obzvláště titul z instituce, kde má snad každej druhej promovanej absolvent červenej diplom, i když jen horko těžko zvládl maturitu. Ale vzhledem k neznalosti interpunkce třeba ani na nic víc nemáš. Jen pak hlavně nebud zklamaná, že se ti s tímhle diplomem každej trochu serioznější zaměstnavatel vysměje.:) Není titul jako titul, není vysoká jako vysoká, nežijeme za komoušů, kdy tady bylo pět škol, kvalita se diverzifikovala, děti. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.02.2014 00:00:46, Inkvizitor) Vzhledem k tomu, že právo je poměrně národně specifickou záležitostí, je uznání právního studia v jiném státě, byť fyzicky absolvovaného zde, vždy problémem. No a pokud je jediným důvodem "zahraniční akreditace" jen "obelstění" akreditační komise, je jasné, že žádná slušná škola takové "vzdělání" nenostrifikuje a žádná slušná profesní organizace neakceptuje. Asi bys nechtěla, aby tě léčil lékař, který medicínu vystudoval korespondenčně v Tomsku (a to ani kdybys věděla, že Sibiřská státní lékařská univerzita není zase až tak špatná škola). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.02.2014 17:10:29, Alena) *právníkem = advokátem reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.02.2014 03:31:41, Romanka) Ahojky studovala jsem na UJAk a myslela jsem si že takhle nějak vypadá vysoká škola bylo to lehčí než na střední a hodně času na zábavu zkoušky byli po dvou dnech učení a průměr aspiroval na červený diplom proto jsem se hodně divila když jsem ted viděla kámošku jak těžké věci se učí na jiné taky humanitní škole co tam po nich všechno nechtěj vědět no prostě mazec jak to hrotěj. To my na UJAk sme měly svoje speciální učebnice které nejsou zas moc tlusté a je tam všechno. Proč se zbytečně moc učit co užívání života ne? S10
    Neváhejte bylo to tu moc fajn tuhle školu doporučuju. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.04.2014 15:09:21, ericha) Nemám ráda ty namachrovaný mladý týpky, co si myslí, že když studujou UK nebo MU jsou elitou národa a ostatní je pro ně hmyz...UJAK frčí a je o něj zájem...studuju tam dálkově při práci a myslím, že to je ideál..ono při práci a s dětma se studuje dost náročně...učitelé jsou někteří moc fajn, někteří přísnější, ale největší prudiči jsou ti, co nemají žádnou praxi z oboru akorát ze školství, takový ty teoretici, co do vás hustí jen pojmy a prudí...to podle mě není dobrá příprava do budoucnosti..studovala jsem VOŠ, UJAK i státní VŠ a z té státní jsem odešla, protože té teorie bylo až moc a je mi v praxi k ničemu...navíc mě to vůbec nebavilo, VOŠ byla zaměřená na praxi a UJAK je tak napůl...No mimochodem "elita" je asi po celým světě, protože všude na světě se za školy platí, jen u nás ne, ale to taky nepotrvá věčně..takže za pár let budou sypat všichni:-) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.04.2014 17:07:10, Roza) Tady nejde o "sypání", ty tupano, ale o právní formu tý školy, která z ní dělá výdělečnej byznys-je jim u ***e, jak kvalitní uchazeče přijmou a jaký ***i jako výstup odejdou. Cílem je prodat diplom za prachy, at je absolvent třeba sebe***ější a umí ***, za svý peníze ten diplom dostane. Jasně, život není o tom, co máš za školu, to bys pak mohla tvrdit o tom, že život není o tom, jestli máš školu, ale cítíš, že s tou školou ti bude líp. Jenže když se u nás školství nereguluje a začínáme být ve světě pomalu exoti, tak na té škole už začne kurevsky záležet. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.04.2014 15:12:33, ericha) Hlavně lidi...život nené o tom, co máte za školu, ale jaký jste..jaký jste v práci..a většinou ty šprti z VŠ jsou v praxi nepoužitelný, nemají selský rozum a dělají vědu o vědě - takže velké prd:-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.04.2014 17:10:31, Roza) * to bys pak mohla tvrdit třeba to reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.05.2014 13:27:47, Květinka) Na střední škole jsem byla telátko. Avšak ač mi nikdy nešla matika, chemie a fyzika, měla jsem cit pro jazyk, bavil mě. A tak jsem se vydala studovat bohemistiku na Filosofickou fakultu UK. Po přijetí jsem byla šťastná, ale jak se blížil den finiše a zařazení do zaměstnání, dělalo se mi pomalu zle. Mám sice UK, ale studovala jsem obor, kde je těžké se uplatnit i s UK. Chtěla jsem jít učit, ale po učitelkách češtiny teď není až taková poptávka. Nakonec jsem si sehnala práci jako asistentka, přičemž jsem se rozhodla studovat ještě nějaký atraktivní obor, který by sliboval lepší možnosti uplatnění. Co vám budu povídat, zapůsobilo na mě asi zejména PR a nakonec se nechala z***nout a zavítala na UJAK, "školu modelek". Ale do určité míry to byl i kalkul, mohla jsem sice zvolit studium na VŠE, UK (jsem z Prahy), ale problém byl samozřejmě v tom, že to jsou školy hodně náročné (moje nejlepší kamarádka na mateřské byla na magisterském na VŠE na oboru účetnictví, a nedalo to, a to se učila skoro nonstop), a tak bych je při zaměstnání jen horko těžko zvládala. Další věcí je skutečnost, že matiku ani cizí jazyk na dobré úrovni nemám. Studium na UJAK mě překvapilo svou hodně velkou nenáročností. Ve škole se nemusíte ukázat, povinných je jen pár přednášek za semestr, jinak žádná aktivita, žádné prezentace, prostě nic... a ani na ty přednášky vlastně nemusíte. Takže časová náročnost víceméně nulová. Co se týče úrovně zkoušek, tak je to opravdu "zadarmo", zkoušky tu udělá úplně každý (to potvrzuje i téměř nulová úmrtnost). Ale to mi bylo jasné, stačilo si prohlédnout doporučenou literaturu k předmětům na UJAK, jsou to takové srandovní nenáročné komiksy. Ale abych šla k podstatě věci... Nejdříve jsem byla jako kdysi na FF UK v rauši, ale po pár letech studia mi došlo, že je to vlastně jen studium pro diplom. Učila jsem se minimálně, k tomu pracovala, a přesto měla jistý červený diplom. Oči mi otevřelo tedy až to, když jsem na promoci kamarádky viděla, že červený diplom tu dají opravdu každému. Červený diplom tu mají i absolventi, kteří by na těžší škole ve stejném oboru byli šťastní za samé trojky (pokud by ty zkoušky teda vůbec udělali, o čemž bych v mnohých případech dost pochybovala). Přijde mi, že je tu hodně lidí jen opravdu kvůli titulu (staré úřednice, dětičky boháčů, co jsou líné se učit...). Na nedávném pohovoru na novou práci mi personalista dokonce sdělil, že jsem UJAK studovala podle jeho názoru zcela zbytečně, že jsem neměla vyhazovat za 4 přednášky za semestr 25 tisíc, ale zajít si raději do knihovny. Jinými slovy se mé škole tak trochu vysmál. Ale popravdě se tomu už ani moc nedivím, spíš bych se dnes divila, kdyby tomu bylo jinak. K čemu mi nakonec je, že jsem studovala atraktivní obor na soukromé škole, když absolventi českých (na rozdíl od těch v USA) soukromých škol obecně nic neumí, a tak je nikde nechtějí. Jednoduše tu není žádný "bič", který by vás nutil se vůbec učit. Zkoušky jsou velmi lehké a naučíte se na ně za pár dní na samé jedničky. Dobré známky prostě za nic, přijetí za školné. Já vím, že už je to dnes o studenty mezi soukromými školami docela boj (ty se předhánějí v čím dál agresivnějším PR, které je mnohdy zavádějící či přímo lživé), ale přijde mi smutné, že se ze studia vyklubal jen jakýsi formalizovaný způsob, jak přes pár primitivních zkoušek získat diplom. A co bych vám doporučila? V první řadě si musíte uvědomit, na co vlastně máte. Spousta lidí tu bohužel nemá příliš soudnost aneb chtějí na vysokou, ale nemají na to. To je příklad i UJAK. Nemají na to, ale vezmou je. Neučí se, ale udělají to. A k čemu jim to ale nakonec je? Dobře, úředníci dostanou o tisícovku-dvě přidáno, budou moci zůstat na svých postech, modelky si zase zvýší ego, že nejsou úplně ***é..., ale k čemu je to člověku, který nepatří do těchto dvou skupin? K ničemu. Pokud máte na dobrou VŠ, česká soukromá pro vás bude spíše jako koulí u nohy. To je i můj případ, já jsem si neuvědomila, že není důležité jen jméno školy, ale i studovaný obor. Jedno bez druhého je k ničemu. A tak studovat atraktivní obor na podřadné škole vám k ničemu nepomůže. A jestli se za UJAK stydím? Spíš je mi líto těch vyhozených peněz. UJAK si do CV už samozřejmě raději nepíšu. Když si ho tam píše i čtyřkařka ze SOU, SOŠ, která dělala maturitu až na třetí pokus a do CV si i ona píše UJAK - a k tomu získán červený diplom, tak prostě...Takže pokud máte IQ a znalosti, zamiřte na ty nejlepší školy, nechtějte titul zadarmo, k ničemu vám to pak stejně nebude (polovina ročníku má dnes díky těmto školám diplom, a tak zaměstnavatelé hledí už i na školu). V Praze je dobrá UK - ale vybírejte obor, který má smysl! VŠE, VŠCHT a ČVUT. V Brně MU, VUT, PEF MENDELU. A v Ostravě OU a VŠB - TUO. Hlavně proboha nechtějte mít VŠ hned za rohem baráku!. Takové VŠ nemají úroveň, je naivní si myslet, že v pidi městečku budou mít při výuce kapacity a studium bude mít nějakou úroveň. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.02.2015 11:15:58, Ujak-SPECKA) Tohle je hezký komentář na Primatu:

    Ahojky. O UJAKu se tvrdí, že je to prý ta vůbec nejhorší škola v České republice, že tu jsou zkoušky na úrovni učňáku, že sem chodí jen samí ***ci, modelky (jo, bylo jich tu hodně), dětičky pracháčů (uznávám, že línejch děcek bez IQ tu je taky dost), staré úřednice a tak podobně. Ano, jistě je to pravda, opravdu na většinu oborů na této škole chodí převážně tito jedinci. Ale je tu i speciální pedagogika. A ač si o úrovni tohoto oboru myslím taky své, tak je to chyba hlavně české vlády. Nevím, proč se prostě dělají zákony takové, že potřebujete jako pedagog s x-letou praxí najednou VŠ, ale nikdo Vám neumožní si to dodělat na veřejné škole, jelikož veřejné školy mají dálkové studium jen v pátek, tedy pokud pracujete, tak je to holý nesmysl, UJAK jako jediná škola to má o víkendu. Ano, já chápu, že i na dálkovém na veřejných to jde sjednat mnohdy různak, že by člověk to studium mohl zvládnout i tam, ale prostě jde stejně o to, že ty tisíce pedagogů najednou někam nenacpete, na školách nejsou dostatečné kapacity. Úroveň studia i jeho náročnost je jistě menší než na lepších veřejných školách, o tom nemá vůbec cenu ani diskutovat ( a jakékoli řeči o závisti produkované mnohými mými kolegy jsou úplně mimo mísu, na tomhle studiu totiž není vůbec co závidět - přece nebudete závidět absolventům UJAK jejich nízký kredit ve společnosti a mezi zaměstnavateli, ne?), ačkoli si někteří kolegové na UJAK myslí, že mají těžké zkoušky, tak mnozí vůbec netuší, o čem vlastně mluví, těžké zkoušky vypadají opravdu úplně jinak, než lze vidět na této škole (ano, vždy mě pobaví nějaká modelka s blábolem, že srovnávala náročnost učení a zkoušek s kamarádkou na veřejné a že to bylo vlastně stejně náročné a mělo to stejnou úroveň - tohle je ale lež jako věž, já srovnávala s několika školami a to, co mají oni a co my, to je opravdu neporovnatelné (oni toho mají desetkrát více a značně náročnější) - a to jsem srovnávala v rámci pedagog. fakulty UK a fakulty humanitních studií UK, známý na ekonomickém oboru a UJAK srovnával svůj obor s pár obory na VŠE a taky vyhodnotil náročnost na UJAKu jako vcelku dost nízkou - ale tohle vám jako studentovi na UJAK nedojde, myslíte si totiž , že přece jinde to nemůže být až tak jiné, ale bohužel je). Studuji zde a nijak zvlášť se tu zatím "nepotím", naopak zkoušky jsou úplně v pohodě, max na zkoušku vždy víkend učení a bez problémů., takže to asi tak k probírané náročnosti (prostě nemůžete dát na řeči holčiny, co sotva dodělala střední školu a není studijní typ, tý by totiž asi přišla těžká i malá násobilka), ono to ti lidé, kteří jsou dvacet let ze školy taky hodnotí trochu neobjektivně, si myslím, jelikož už nejsou zvyklí se moc učit, myslí si, že přece při studiu musí zvládat minimálně jednu práci na HPP, rodinu - obstarávat několik dětí a mít stále volný čas, a jsou pak naštvaní, když víkend v měsíci stráví ve škole nebo pak ve zkouškovém pár dní učením, ale je to opravdu velmi směšná zátěž (oproti tradičním školám jako UK, VŠE, VŠCHT a ČVUT), já to celé hodnotím už z pozice člověka, co má větší přehled o školách, kdyby to tu ale hodnotila slečna, co byla někde třeba na politologii na fildě v Hradci, Pardubicích, a na magistra šla k nám, tak bude třeba tvrdit, že zas takovej rozdíl v tom není, ale to je jen tím, že humanitní regionální školy prostě bohužel taky nemají příliš vysokou úroveň (taky by se měli zavřít, pokud tlačí na UJAK, tak at i na ně). Jinak o tomto mém oboru je obecně známé, že si ho celkově (at už na soukromých či veřejných školách) nevybírají žádní géniové, což je vidět i v mnohých studiích, kde nejnižší IQ mají typicky studenti zemědělských a pedagogických oborů, ale jinak jsou to lidé často srdeční a většinou i laskaví, co mají empatii a cit, což je pro práci učitele asi to nejpodstatnější. UJAK je škola, která má již od svého samotného vzniku problémy, před pár lety ji dokonce chtěla AK i zavřít, ale zachránil ji pan ministr Dobeš, jelikož byl na univerzitu údajně napojen - studovali tu v té době jeho podřízené na ministerstvu. Dnešní ministr už asi do činnosti AK zasahovat příliš nebude, a tak bude mít AK zcela volné ruce k nápravě. Já samozřejmě vidím, že tu vše není v pořádku, tak jak by mělo ideálně být, ale zároveň se taky ptám: proč jste to proboha nechali dojít až tak daleko? A proč proboha vymýšlíte tak hloupé zákony, že už i pomalu ***bába musí mít vysokou školu? Pak se prosím ale nedivte, že se na mnohých školách snižuje náročnost - úroveň studia, všichni lidé totiž prostě nemají motivaci k častému učení, nemají IQ, schopnost se týdny v kuse učit, potažmo je zlobí mnohdy i paměť. A nevymlouvejte se zase hloupě na EU! EU vám dala pouze prosté doporučení, kvantitativní cíle (počet vysokoškoláků v populačním ročníku) byly zcela v kompetencích jednotlivých vlád členských států! Takže at mi nikdo prosím netvrdí, že se na tomhle někdo (kompetentní rozhodování) neobohatil, je mi totiž úplně jasné, že ty desítky souhlasných rozhodnutí pro vznik různých škol a oborů nebyly asi úplně zadarmo (to kritizoval prý před několika lety i nějaký ekonomický expert Schwarz z VŠE, že je práce AK docela pochybná). Nechápu, proč ted AK hrozí, že nenechá studenty ani dostudovat, třeba jí vadí to, že zakladatelé UJAK se topí ve stamilionech + dostávají prý ještě peníze od daňových poplatníků (jako snad všechny soukromé univerzity), ale tohle nejde proti majitelům samotným, kteří chtějí maximalizovat svůj zisk za každou cenu (vezmeme každého a uděláme mu ne příliš náročné studium), ale proti samotným lidem na UJAKu! My jsme si opravdu nevybrali, že najednou po dvaceti letech praxe musíme mít i diplom! Ano, souhlasím s tím, že české soukromé školy nekoukají moc na kvalitu absolventů, jelikož je dnes prostě poptávka hlavně po titulech, nikoli po kvalitním vzdělání, ale za to může náš systém. Kdo není hloupý a je po maturitě, tak jde na školy jako UK, VŠE, ČVUT, VŠCHT - to třeba nechápu, co tady dělají některá děcka, co jsou hned po maturitě, ty asi opravdu nemají třeba moc IQ nebo jsou to flákači, co by neměli na VŠ co dělat, ale co my, učitelé? My učitelé jsme v tom mnozí opravdu nevině, to je zapotřebí si uvědomit. A úředníci na této škole - taky mohli mít kteroukoli jinou VŠ a sem šli většinou proto, protože to tu zvládne kdokoli. Tak na tyhle všechny lidi, absolventy UJAKu - hloupé modelky, líné fracky, úředníky, na ty se dívejte kriticky, ne na učitele, co nemají moc jiných možností. Děkuji. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.02.2015 07:48:54, x) Mě se ten komentář moc nelíbí. Je hezké, že si učitelka-studentka, která psala ten komentář, uvědomuje, co je UJAK za školu, ale nesouhlasím s její argumentací, kterou jde v podstatě shrnout do věty "Ty ostatní klidně vyházejte, jsou to flákači nebo hlupáci, ale nás učitele nechte dostudovat, protože my tu VŠ potřebujeme". Za prvé mi to připadá pokrytecké (třeba ti úředníci taky VŠ "potřebují", také pracují, takže jim nejspíš páteční výuka nevyhovuje, také jsou v tom nevinně, mají to nadiktované zákonem...) a za druhé se domnívám, že učitelé o potřebě VŠ vědí už dost dlouho na to, aby se s tím nějak vypořádali. Bohužel je dost těžké najít přesné datum, od kdy to vědí, ale bylo to dlouho - viz např. "[...] upozornil předseda školských odborů František Dobšík. Požadavek vzdělání byl podle něj prvním krokem a čas deseti let byl dostatečný." (http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/262011-chladek-ucitel-ma-mit-vysokoskolske-vzdelani-vyjimky-ale-pripousti/ - únor 2014) nebo "Když se poprvé objevila informace o tom, že se chystá novela zákona o pedagogických pracovnících, která by v budoucnu umožnila vyučovat i středoškolákům, byl oheň na střeše." (http://www.ucitelskenoviny.cz/?archiv&clanek=543 - 2007). Necítím žádný soucit s učiteli, kteří věděli, že je to čeká, ale odkládali další vzdělání tak dlouho, až bylo skoro pozdě a museli sáhnout po "škole pro modelky". reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.02.2015 09:07:53, Opicka) Kapacity na veřejných byly navýšeny, nenaplněny, učitelé šli na UJAK proto, že je to tam jednodušší...

      http://video.aktualne.cz/dvtv/dvorakova-ujak-si-nehlida-kvalitu-mela-by-skoncit-uplne/r~eebb1df8b6c011e4ba57002590604f2e/
      reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.02.2015 18:58:07, Podivnacinnost AK?) „To, že od roku 2001, kdy ta škola (UJAK) vznikla, ji Akreditační komise zásobovala akreditacemi na různé obory včetně doktorského studia jako na běžícím páse, zatímco dnes ji chce odebírat akreditaci, není důkazem toho, že UJAK dělá něco špatně. UJAK sice dělá hodně věcí špatně, ale tohle je důkaz, že absolutně selhává Akreditační komise... "

    http://www.krajskelisty.cz/praha/7773-studovala-tam-nagyova-olympionicka-neumannova-a-modelka-kubelkova-proc-je-ujak-stejna-jako-plzenska-prava-odpovida-byvaly-profesor-to-se- budete-divit.htm reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.02.2015 19:42:53, UJAK???) •Majitelům "univerzity" Jana Amose Komenského nelze nic moc vyčítat.
    •Dělali normální byznys ve stylu "každý hraje, co jim druhý dovolí".
    •Stát dovolil dost.
    •Nelze ale zůstat u anekdoty o jedné fabrice na diplomy, která sama sebe nazývá univerzitou.


    http://archiv.ihned.cz/c1-63492730-konec-univerzity-pro-modelky reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.10.2015 12:45:58, R) Tak nějak. Ono trh práce si to přebere... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.10.2015 09:05:59, Inkvizitor) To jsou vážně ****. Na odborné učitelské obory v kombinované formě se, pokud jsou otevřeny, bere obvykle bez přijímaček každý kolemjdoucí. Kurzy pedagogického minima pro absolventy jiných vysokých škol také nejsou zrovna narvané. Ale problémem jsou "tisíce" speciálních pseudopedagogů...

    No, já doufám, že ministerstvo se nezachová populisticky jako v případě právnické fakulty v Plzni, ale že vydrží.

    http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/studenti-ujak-budou-zas-demonstrovat-skola-chce-novou-akreditaci/1270164 reagovat zde
    Web: https://www.youtube.com/watch?v=e2cSmtKo8Q0
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.08.2018 20:06:43, Vacan) Přečetl jsem si diskusi, která je již delšího data, a rád bych se vyjádřil k situaci současné, tak jak jí vnímám jako student UJAKu, který letos ukončil bakalářské studium Vzdělávání dospělých na kombinovaném studiu. Snad tyto řádky pomohou případných zájemcům o studium.

    Nevím jak to na této škole fungovalo dříve, mohu mluvit pouze za současnou situaci. Je pravda, že i naši o dva roky déle studující spolužáci vzpomínali, že se toho hodně změnilo, co se týče přísnosti na této škole. Studoval jsem na UK, obor na denním studiu, který jsem kvůli časové vytíženosti – práce, rodina, škola - nedostudoval a tak mohu alespoň trošku srovnávat. Ano, studium na této univerzitě určitě není tak náročné (je však otázkou, co je zvláště na humanitních oborech smysluplná hranice náročnosti přínosné a co pouze formální), ale mluvit o kupování diplomů se opravdu nedá. My jsem v ročníku měli hned v prvním ročníku dost vysokou úmrtnost. Kdo si myslí, že třeba zkoušky u paní doktorky Farkové, jsou za školné, tak ten své peníze vyhodí z okna, jako se to mnohým stalo. V každém ročníku byly zkoušky, které daly zabrat a pak zkoušky, které byly lehčí. Ono zmiňované testcentrum, jsem navštívil za celé tři roky přesně třikrát (je méně studentů a tak se zkoušky častěji konají klasicky) a musím říci, že opisovat opravdu není možné. Dozor je přísný, na stole nesmíte mít nic, tašku a telefony odložené atd.

    Seminární a zápočtové práce – kapitola sama o sobě. Zaberou vám dost času (pokud si je nenecháte psát na zakázku, ale to není věc školy, je to na všech VŠ stejné, je to jen a jen o studentech, jestli chtějí studovat a nebo jen prospět.)

    Bakalářská práce a státnice. Má přítelkyně, která studovala na ČVUT, se sama divila, jak přísné byly kontroly. Univerzita využívá od roku 2012 antiplagiátorský systém Thesis a má i své interní kontroly (nad těmi se divili právě ti, co studovali magisterské studium, protože to neznali ani oni). Několika spolužákům jejich vedoucí práce docela zatopili, museli práce předělávat atd. (nikoliv jen kvůli formálním nedostatkům). Obhajoba samotná je v pohodě, ale kdo si myslí, že se na státnice není třeba učit, tak se velice mýlí. Učili se všichni a za školné to opravdu nebylo. Jak se zde píše, že každý druhý dělá školu s červeným diplomem, tak na promoci tuším byli diplomy červené tři, od nás z oboru nikdo.

    Tato škola, bude-li chtít, vám může dát docela dost. Vyučující jsou až na výjimky fajn a vstřícní, nikdo vám nebude dělat naschvály, vždy se jde domluvit (termíny zkoušek atd.), vše ale v rámci nastavených pravidel. To je to, za říkám, že jsem si platil. Jsem už ve věku, kdy si nepotřebuji připadat jako nezbedný student, kterému je třeba hlavně zatopit. Další rozměr školného pro mne i mé spolužáky byl, motivace k dostudování. Ano, zní to možná primitivně, ale funguje to. Bylo dost chvil, kdy jsem se na to chtěl vykašlal, ale pocit, že vyhodím tolik peněz a času z okna, byl pro mne motivační faktor.

    Možná, a velmi pravděpodobně to tak bude, jsou výše zmíněné změny oproti minule důsledkem zvýšených kontrol, tlaku akreditační komise atd. Nicméně nyní jsou podmínky takovéto a je to tak moc dobře.

    PS: Váha diplomu. Pro státní správu, veřejné služby, neziskovky, školství atd. je váha diplomu daná hlavně formálními požadavky na danou pozici. O tom, jak je tento systém v pořádku se asi smysl bavit nemá. Chtěl jsem tím jen říci, že vám prostě umožní dělat práci, o kterou máte zájem a to často ve veřejně prospěšné sféře a pak už je to jen na vás, vašich schopnostech, dovednostech a motivacích. Kvalita vaší práce není určená tím, odkud diplom máte, ale tím, co skutečně umíte. To je to, co budou posuzovat vaši zaměstnavatelé. To, jestli jste Bc, Mgr. atd. je jen vstupenka na personálním oddělení. Takto to dnes prostě je. To, jestli se s tímto spokojíte, nebo ne, tj. jestli budete školu studovat i se záměrem se opravu něco naučit, dozvědět atd. a nejen nadrtit na zkoušky, je také na vás. Pokud chtít budete, je proto zde určitě prostor a mně osobně škola dala dost, vybraní vyučující zvláště.
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.08.2019 14:18:03, Suahlim) Právo v podnikání.
      Když jsem nastupoval na tuto školu, pročítal jsem recenze a a reakce byly rozporuplné. Někdo říkal, že je to tam jednoduché, někdo že je to složité. Každopádně je to jen subjektivní pocit. Nevím jak v ostatních oborech ale v oboru Právo v podnikání se se musíte učit. V prváku byla úmrtnost značná (řekl bych tak 60%). Na škole v tomto oboru vyučují a přednášejí skutečné kapacity a ty si potrpí, aby studenti pod jejich vedením skutečně něco uměli. Takže ten kdo se na zkoušku nepřipraví, jí prostě neudělá, ale má možnost druhou či třetí. Zkoušky jsou jak ústní tak písemné. Test centrum tzn. test v počítači byl cca 2x za studium. Docenti preferují standartní zkoušení.Co se týká nákladů na studijní materiály, tak jsou velmi nízké. Mnohé učebnice lze pořídit přes bazary, protože se používají totožné jako na jiných právnických školách a pak samozřejmě studium zákonů (někdo kupuje ÚZtka, někdo využívá web). Jak psal výše kolega, u zkoušek nemáte možnost opisovat, u státnic (bakalářky) je práce velmi pečlivě zkontrolována proti plagiátorství a detailně pročtena vedoucím i oponentem práce, kteří posuzují tuto práci z mnoha hledisek a to poměrně přísně. Každopádně z mého pohledu se jedná o velmi kvalitní školu, kde když člověk chce tak se opravdu naučí věci použitelné i v normálním životě (v podstatě ihned- pracovní smlouvy apod.). Nedejte na zvěsti, že si tam nějakou zkoušku koupíte (nevím kde se tohle vůbec vzalo, jestli to vychází z nějaké minulosti). Na této škole bych opravdu především ocenil velmi vysokou úroveň vyučujících a z organizačního hlediska to tam mají poměrně taky dobře zvládnuté. Kdyby někdo potřeboval k této škole a k tomuto oboru více informací není problém mne případně kontaktovat. p.s. největší kritiku na tuto školu jsem četl od lidí, kteří tam v životě nestudovali a nic o ní nevědí. reagovat zde
      Email: golfmisuseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.01.2022 17:45:47, AbsolventUjak) Proc lzes? Co z toho mas? Rekl bys 60 procent? Tak to bys rekl špatně. Kdyz jsem nastupoval ja, byl prumer neuspesnych za poslednich pet let dle oficialnich statistik mezi 4-6 procenty...
        Studium melo nizkou uroven, i kdejaka lepsi OA ti da dnes více a je narocnejsi nez Ujak...
        Promin, ale tvuj prispevek je cely jen snuska lzi a kecu..., kdyz ted pocitujes, jake ma skola renome, nemel jsi na ni lezt, alespon ne ve stavu, kdy uz nemas praci jako vetsina...;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.10.2019 13:25:48, Petr) Prodám učebnice na UJAK, lze zakoupit i samostatně, cena za vše 400Kč nebo domluvou. Jedná se o knihy:
    Základy filosofie a etiky
    Základy státoprávní teorie, ekonomie a ekonomiky a neformální logiky
    Základy psychologie a sociologie
    Úvod do sociologie - Radomír Havlík
    Jak vypracovat bakalářskou, diplomovou, rigorózní a disertační práci - UJAK
    Seminární praktikum z ústavního práva - Aleš Čeněk
    Právníkovi fejetony aneb PF - Petr Hajn
    Dokumenty - texty ke studiu právních dějin evropských zemí a USA - Stanislav Balík
    Sylabus římského práva soukromého - Antonín Hrdina
    Svoboda projevu - demokracie, rovnost a svoboda slova - Petr Jäger, Pavel Molek
    Ekonomie - základy pro porozumění tržní ekonomice - Pavel Hejtman - UJAK
    Ústavní právo - učební text pro bakalářské studium na PrF MU - Jan Filip - Masarykova univerzita
    Makroekonomie I - Kamil Fuchs - Masarykova univerzita
    Mikroekonomie - Kamil Fuchs - Masarykova univerzita Míň reagovat zde
    Email: pf1986seznamcz, Web: https://www.moto.cz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.01.2022 17:33:19, AbsolventUjak) Asi takhle, absolvoval jsem nedávno a co se týče náročnosti, tak moje střední škola byla tak pětkrát náročnější nez Ujak.
    O kvalitě se také nedá hovořit, setkání jen párkrát za semestr, kdy jednou nám i vyučující řekl, že je hezky a ze se vyuka rusi a odjel si kamsi pryc na kole. A to nekecam, holt tohle vam na plakate v metru nereknou, kdyz jim jde o vase prachy. Je to skola, kde majitel ty penize holt dlouhodobe neinvestuje zpet do skoly, resp. studentu, ale do sve kapsy, resp. soukromých investic, skolne od lidi bahnicich po titulu (vcetne komunalnich politiku a uredniku, kteri jsou casto ***i jako tago, ale ty pismenka pred jmenem pusobej dobre na ovce) z nej udelali miliardare, aniz by cokoli investoval zpět do urovne skoly...

    Prijde mi, ze uz skola za ta leta i prestava tajit, ze to tu udela kdejakej lojza, a naopak na to zacina lakat jeste vetsi ***ce...

    V nasem rocniku byla umrtnost asi 5 procent, ale to byli lidi, kteri odesli dobrovolne (nektere jsem znal), hlavne diky tomu, ze potrebovali penize a nemeli na skolne nebo je kvalita skoly zklamala natolik, ze by jim bylo lito do toho cpat dalsi prachy .
    Popravde, vzhledem k tomu, ze tady drtiva vetsina lidi pracuje na full time a staraji se k tomu o rodiny (plus to nejsou zadni geniove, často se jedna o jiz drive neuspesne studenty na verejnych), tak by ta umrtnost tady na Ujaku pri stejne narocnosti a pozadavcich musela byt vice nez obvyklých cca 40-50 procent jako na verejnych, tedy tak 90 procent.
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2023 19:25:49, ed) no, mě ujak lehčí jak střední fakt nepřipadal. U nás byla úmrtnost fakt větší a vyhazovalo se i od státnic. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. info o univerzite jana amose komenskeho - Informace o studiu
  2. Univerzita Jana Amose Komenského - názory - Výběr vysoké školy
  3. VŠ J.A.Komenského - Ostatní
  4. VS Jana Amose Komenskeho - Ostatní
  5. MUP (Metropolitní univerzita Praha) - Metropolitní Univerzita Praha, o.p.s.
  6. VŠ Komenského - Ostatní
  7. Dopravní fakulta Jana Pernera - Univerzita Pardubice
  8. Metropolitní univerzita Praha - Ostatní
  9. Slezská univerzita v Opavě - Celoživ. vzdělávání - Slezská univerzita v Opavě
  10. Vše fakulta managementu nebo Mendelova univerzita Ekonomika a management???????? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.