Az-smart, nultý ročník - příprava na medicínu


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 20.06.2007 01:58:11, Janko, zhlédnuto: 10873x, reakcí celkem: 51Reagovat na příspěvek
Zdravím, mám za sebou neúspěšně nultý ročník (=nedostal jsem závěrečný certifikát), ale naštěstí jsem se dsotal na fyzioterapii na 2.LF. Rád ybch zde popsal svoji zkušenost s nultým ročníkem a popřípadě ušetřil čas a peníze některým lidem.Nejedná se v žádném případě o úmyslné poškozování jména této "renomované" agentury, berte to pouze jako dobrou radu do života.Za kurz jsem zaplatil tuším kolem 19-20 000. V nabídce agentura uváděla až 22 hodin přímé výuky, tady bych kladl mnohe větší důraz na slůvko "až" než na číslo 22. V říjnu byl člověk rozřazen do dvou skupin podle abecedy - 1.sk(příjmení A-K), 2.sk. zbytek.Každá skupina měla hodinovou dotaci 14-17 hodin. 17 pouze v případě, že jste měli dva jazyky, přičemž za druhý jazyk se připlací.Každá skupina měla v 1.semestru předměty v jiných časech, takže někdo měl výuku od 9:30-14:30, další zase od 14:45 do 18:00.Sasmozřejmě né každému toto vyhovuje a tak nastaly různé přesuny a přeskupení studentů během dnů(které byly ale prý zakázané, protože každy měl být ve své skupině a měly být udělovány pouze občasné výjimky). Takže se pravidelně stávalo, že na raních přednáškách bylo 150 lidí a na odpoledních 30. A sedět v 18nácté řadě není moc výhodné, vzhledem k tomu, že skoro nic neslyšíte ani nevidíte.Výuka už v tak velkém počtu je značně komplikovaná a jak asi sami tušíte, těžko bude někdo něco někomu vysvětlovat, i když se profesoři často ptají jestli tomu rozumíte.Prostě individuální přístup není skoro možný a každy jistě bude souhlasit, že pokud jste třeba v životě neviděli chemii tak se bez individuálního přístupu neobejdete.Dále v nabídce az-smartu stojí, že množství studijních materiálů a přehledů je zajištěno vzdělávacím centrem. Co si já pamatuju tak to bylo velmi MALÉ množství, na nějakou ochotu spíše zapomeňte. O úspěšnosti u přijímacích pohovorů, která je prý vyšší než 90% silně pochybuju, především v medicínských oborech, kdy pomalu nastává doba, že i ti hodně dobří si budou muset počkaqt rok aby se někam dostali. Konkurence v tomhle oboru je prostě obrovská, gymnázia produkují velké množství studentů, jejichž tempo a schopnost učení je vzhledem k maturitě abnormálně vysoká,a takové tempo při samostudiu se vytváří těžko. Tady lze spoléhat především na dostatek volného času a skripta, především u 1.LF. U 2.LF je v přijímacím testu (odhadem) tak 80% ze skript.Není na škodu také upozornit, že za razítka na ISIC karty a slevy v MHD atd. se rovněž PLATÍ.Co se týče brigád, v tom vám agentura vůbec nepomůže, musíte jednat na vlastní pěst nerjspíše zase u nějaké jiné agentury, která vám chce "pomoct". Ubytování v Praze je kapitola sama o sobě. Rozhodně se agentura nesnaží o bezproblémové a seriozní nabídky. O tom by vám mohli někteří lidé povyprávět, jak jim v podstatě "padal strop na hlavu".Az-smart na vás chce pouze vydělat a tak z každého nájmu profitují tak kolem tisíci koruny, proto je lepší si sehnat něco na vlastní pěst.Jakékoliv stížnosti řeší velice neradi a velice málo.Obědy si jusíte zařídit opět sami (jak jinak) a to buď v ZŠ Perunově na PRaze 3 za 49 Kč nebo v menze FTVS a to za 60 Kč.O možnostech stipendíí pro nejlepší studenty jsem v životě neslyšel, je to v podstatě další reklamní trik.No a celé studium završíte Certifikátem, který je vám na dvě věci. A na to aby jste ho dostali musíte složit zkoušky na konci každého semestru. Obtížnost zkoušek se liší u každého předmětu, a třřeba na Etiku mi přišli naprosto scestné a neefektivní.řada lidí je "musela" opakoat a tím pádem i si za ně zaplatit (300 Kč ta předmět. Navíc druhé zkouškové období jeněkdy na konci dubna a to už bych raději volil studium skript, než přípravu na tyto zkoušky, i když by to v podstatě mělo být stejné. Zkrítka si myslím,, že za výsledný kousek papíru, který v životě stejně neuplatníte vám ta námaha nestojí.Zajímavé je také to, že agentura slibuje exkurze a seminéře, ale nic z toho NEPLNÍ.Zapomeňte na exkurze!Dále bych rád zhodnotil předměty a profesory v přípravném kutzu na medicínu.BIOLOGIE - Mgr. David Toegel, kterého má jedna skupina je velice chytrý a schopný člověk, který vám může podat spoustu informací, není toho moc co by nevěděl. Ale jeho styl učení je moc rychlý a přišel mi neefektivníprostě chce toho co nejvíc stihnout až se to nakonec profrčí tak, že se nic neudělá pořádně. Pro ty co umí biologii, to bude dobré opakování, pro ostatní peklo. Jeho kolega Václav Bartoš je sice pomalejší ale také o něco slabší, jeho výklad nemá takovou hloubku a sílu.Během výuky biologie budete dostávat řadu malých testíku, které vás ale budou spíš nutit dříve opouštět výuku,aby jste se třeba nevyhnuli trapasu, že nic nenapíšete (ale to jak u koho).ETIKA pod vedením paní Cimrmannové mi přišla o ničem a to ne proto, že bych neměkl tento předmět rád, aler ona v podstatě říkala to, co každy senzibilní člověk cítí. Moc teda netuším jak může učit na 1.LF, přijde mi, že to není osobnost a neumí moc přesvědčivě mluvit, ale jiným se zase hodně líbila, tohle je prostě věc názoru.Sami usoudíte u pohovoru nebo v osobním životě jak moc vám to bylo platné.FYZIKA byla dle mého názoru dost kvalitní, měla systém RNDR. Broklová dobře vysvětlovala a tempo bylo slušné, ale stejně si myslím, že prostě pokud jste na fyziku předtím nesáhli bude pro vás obtížná. Ale to základní vám fyzika určitě může dát.CHEMIE učila MUDr. Zuzana Křemenová, která je ze Slovenska většině lidí to vadilo, asi proto, že její čeština nebyla vždy perfektní. její výuka byla průměrná, některé věci vystvětlovala velmi dobře jiné špatně(komplikovaně), to nejnutnější k chemii vás asi naučí, ale pokud jste chemii nestudovali bude to hodně o vašem samostudiu. Rád bych zdůraznil, že konzultace byly možná pouze asi v intervalu 10 minut, těžko by tam s vám strávili 2 hodiny, to je prostě o tom jak si koho chytnete a bduete mít štěstí. K dispozici pro vás moc nejsou, přece jen jsou to lidi a mají asi i jiný program než jen učit v Az-smartu. Nehledě na to, že většina učí i jinde. Jazyky jsou celkem na kvalitní úrovni, záleží na tom koho dostanete. V tomhle jsem měl štěstí. Je tedy na vás jak si vyberete. Já ybch si nyní vybral jiné řešení.Možná osobní doučování nebo jazykovku.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.09.2016 03:44:40, Eva) Souhlasím! reagovat zde
    Email: janackovaevagmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.08.2015 17:42:29, RNDr. PhDr. Taky Vymyšlený) Můj syn T. Vymyšlený, bytem Bělá nad Bezdězem, ve školním roce 2014/2015 navštěvoval AZ-SMART nultý ročník, příprava na vysokou školu. A je si zcela jist, že Davida H. tam neviděl. A i kdyby viděl, tak si je zcela jist, že se ani na jednu z pěti lékařských fakult Univerzity Karlovy nedostal. No a už vůbec nebyl spokojen.

    K dalšímu čtení doporučuji hesla Ironie a Astroturfing na české Wikipedii. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.08.2015 17:17:42, Mgr. Eva H.) Môj syn David H, bytom Žilina v školskom roku 2014/2015 navšetvoval u AZ-SMART nultý ročník, príprava na vysokú školu. Chcem touto cestou poďakovať za kvalitnú prípravu, pretože syn David H. bol prijatý na lekársku fakultu Karlovej univerzity v Prahe. Bol veľmi spokojný s prednáškami a veľmi korektným prístupom pedagógov.

    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.08.2015 08:11:22, x) Je mimořádně trapné spáchat gramatickou chybu při útoku na písemný projev protistrany. Takže jsi se skutečně projevilo... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.08.2015 22:18:08, achjko) Mluv Česky, tvé pojmy nezná každý sečtělí student UK, byť ti to může přidávat na tvém egu. reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. Příprava na úspěšné vykonání přijímací zkoušky - Policejní akademie České republiky
  2. Online přípravné testy a teorie na medicínu - ZDARMA vyzkoušejte! - Přijímačky, přípravné kurzy
  3. NULTÝ ROČNÍK vs. JAZYKOVKA - Ostatní
  4. Nultý ročník - Masarykova univerzita
  5. AZ SMART - Ostatní
  6. Příjímačky na medicínu - Přijímačky, přípravné kurzy
  7. Tutor,Sokrates, nultý ročník SPECHA - Přijímačky, přípravné kurzy
  8. ČZU - příprava na zkoušky z loňska??? - Ostatní
  9. Nabízím individuální přípravný kurz na medicínu/veterinu - Přijímačky, přípravné kurzy
  10. AZ-Smart ano nebo ne? - Přijímačky, přípravné kurzy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 20.04.2024 02:09:15.